WINPRO w pytaniach i odpowiedziach

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

WINPRO w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: pitersan » wt wrz 20, 2011 8:52 pm

Witam
Mam taki mały problem w tym programie przy rysowaniu okna dwuskrzydłowego ze słupkiem stałym w jednym skrzydle wstawiam pionowy szpros konstrukcyjny. Chce wyrównać szerokości szyb i nic się nie dzieje. Używam wersji 8.04 Czy też spotkaliście się z tym problemem i czy w następnych wersjach jest to osunięte.

oknoAD

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Re: problem WINPRO

Post autor: technolog_szczecin » śr wrz 21, 2011 9:10 am

Znany problem od wieków. W wersji demo którą testuję niemiłosiernie też to nie działa. Działa jeśli narysujesz okno dwuskrzydłowe i jedno ze skrzydeł zdefiniujesz jako także dwuskrzydłowe. Przy wstawianiu słupka w jakiekolwiek skrzydło nic sie nie dzieje. Podobno w wersji 9 która wyjdzie w październiku to działa, ale to musiałby ktoś potwierdzić kto ją będzie miał :).
A sprubuj wyrównać szprosy międzyszybowe np w 3 pozycjach, bo okna są na jednym piętrze i mają różne wysokości. :D . Program ciekawy, ale jak każdy ma wady i zalety

alientm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alientm » śr wrz 21, 2011 9:32 am

Też mam mały problem z licowaniem szprosów i słupków w zestawach okiennych. Czy ktoś sobie z tym w winpro poradził, dodatkowo nie mogę wstawić slupka skośnego i łukowego. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać ?
Aktualnie pracuje na 8.1, testowałem na 9tce ale też mi nie działa.

alientm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alientm » śr wrz 21, 2011 9:37 am

pitersan pisze:... Używam wersji 8.04 Czy też spotkaliście się z tym problemem i czy w następnych wersjach jest to osunięte.
Sprawdziłem w aktualnej wersji 9 i dalej nie działa ta opcja.

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » śr wrz 21, 2011 12:21 pm

Mam także problem w winpro z ofertami i zamówieniami jak zmienię cenę zakupową materiałów to wszyskie stare oferty i zamówienia się rozjeżdzają Czy maktoś jakąś rade na to iczy jest to usunięte w następnych wersjach.

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » śr wrz 21, 2011 12:37 pm

Obecnie nie można znaleźć żadnych pomocy w internecie w języku polskim , był ftp z którego można było korzystać ale znikną ,wsparcie jest płatne i do tego odpowiedz uzyskuje się po długim czasie. Może by tak stworzyć forum gdzie użytkownicy tego programu mogliby się wymieniać wiedzą. Przynajmniej będzie wiedza fachowa obiektywna i przede wszystkim darmowa.

oknoAD

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr wrz 21, 2011 5:02 pm

Można by stworzyć. Tylko oby technolodzy wymieniali się informacjami, bo dużo firm ma porobione gotowce na różne patenty. Kwestia tylko parametryzacji.
A do przedstawiciela z Winpro zadzwonię, bo dziś rano mi mówił, że w 9 już to działa. Chyba przed zaliczka poprosimy o filmik instruktażowy jak to robią w 9.0 :D . Ciekawe, że Fikabo temat licowania szprosów rozwiązało 11 lat temu :wink:
Słupki ukośne nie działają w winpro. A w dobie CNC miło byłoby mieć coś takiego.
Słupki łukowe też są ciekawostką.

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » śr wrz 21, 2011 5:49 pm

Zgadza się słupki łukowe są ciekawe i się zdarzają się
Ja też chętnie bym taki filmik zobaczył. Czy zaczynacie wdrażać ten program u siebie w firmie.
Jak wrażenia ze spotkania z nowym przedstawicielem WinPro. Ja po spotkaniu z nim stwierdziłem że o programie to niewiele wie na proste pytanie odnośnie programu musiał konsultować się z technikiem. Niema to jak stary przedstawiciel jak się o coś go zapytałem to umiał na wszystko odpowiedzieć, plus do tego umieszczał filmiki jak obsługiwać program i jak parametryzować. Ale niestety już tego nie ma. Zobaczymy czy pójdą na pełną komercję i za każdą poradę każą sobie płacić.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr wrz 21, 2011 6:04 pm

Mam dokładnie to samo wrażenie :). Jesteśmy w przeddzień wdrażania. Ale bawiłem się też 3E (z ceną zeszli już w okolice winpro). Tylko za sterowniki do maszyn to chyba cenę z kosmosu wzieli :wink: .
Powiem tak poprzedni doradce zrobił na mnie mega wrażenie. Handlowiec, doradca i technik w jednym. Oby takich więcej.
Zobaczymy co powie jeszcze Orgadata z Logikal.
Fikabo Software też niczego sobie (licuje szprosy), ale podobno niewiele jest wdrożeń na drewnie :(. Chociaż 12 lat temu w Trasie pracowałem na nim i w PCv i w drewnie.

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » śr wrz 21, 2011 6:17 pm

Ale WinPro ma jedną zalet albo wada samemu się napełnia bazę i praktycznie można wszystko sparametryzować, nawet słupek łukowy ale to już wyższa szkoła jazdy i bardzo pracochłonne. W czasie nauki parametryzacji powstaje wiele pytań i jak za każdą odpowiedź trzeba by płacić to troszkę nie bardzo, chyba że ktoś zajmuje się tym osoba, która już ma za sobą kilka nieprzespanych nocy z tym programem, wtedy to nawet nie ma problemu z sterownikim do maszyn, ale zawsze można zlecić napisanie takiego sterownika technikowi WINPRO ale trzeba zapłacić kilka tysięcy euro.

kejko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kejko » czw wrz 22, 2011 7:49 pm

Witam
przyłączając się do dyskusji u mnie też był nowy przedstawiciel sprzedający ten Program i stwierdza że pojęcia nie ma żadnego o tym co sprzedaje 98 % osób obsługujących ma znaczne większe pojęcie i tym programie niż ten Pan ale to już polityka producenta oprogramowania. A jeśli chodzi o błędy w programie i utrudnienia przy rysowaniu okienek i paramilitaryzacji proponuje aby każdy użytkownik napisał co go boli i co mu przeszkadza w codziennej pracy. Na pewno ktoś odpowiedzialny za ten program przegląda internet co się piszę złego o nim. Więc bardzo usprawniło by możliwość rysowania szprosów konstrukcyjnych w kilku skrzydłach naraz tak jak jest w przypadku szprosów naklejanych albo wiedeńskich

Ps oczywiści proszę pisać także o mocnych stronach tego programu bo ma ich wiele.

technolog_drewna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: technolog_drewna » pt wrz 23, 2011 3:35 pm

Mocną stroną WinPro jest możliwość dostępu do baz danych. Program jest otwarty.
Różnica między WinPro a innymi programami jest taka, że w WinPro to co można narysować, program wydrukuje listy produkcyjne. W innych wszystko można narysować (szprosy, łuki, skosy), ale nie wykona list produkcyjnych.

pozdrawiam
technolog

kejko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kejko » pt wrz 23, 2011 5:39 pm

technolog_drewna pisze:Mocną stroną WinPro jest możliwość dostępu do baz danych. Program jest otwarty.
Zdecydowanie się z tobą zgadzam można prawie wszystko w nim wykonać ograniczeniem jest jedynie sam technolog i jego wiedza na temat programu, dużą zaletą jest także możliwość tworzenia raportów w dowolnej formie tworzących zestawiania danych zassanych z bazy. Każdy ma swoje potrzeby odnośnie wydruków produkcyjnych a ten program mu to oferuje. Oczywiście dla starych wyjadaczy w tym programie żadna prarametryzacja nie stanowi problemu ani stworzenie dowolnego raportu w zależności od potrzeb zastanawiam się tylko nad tym czy nowi użytkownicy nie będą mieli jakoś utrudnionego dostępu do wiedzy potrzebnej aby tego wszystkiego się nauczyć. Mam cichą nadzieje że nie w końcu to użytkownicy wyznaczają kierunki w jakim ma się ten program rozwijać, im więcej ich jest im bardziej są zaawansowani, tym więcej mogą trafnych uwag udzielić.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt wrz 23, 2011 10:25 pm

+ winpro. To z tych co obejrzałem to na dzień dzisiejszy chyba tylko Winpro może ofertę w PCV zamienic na ofertę w drewnie (jednym kliknieciem). Niestety nie ma programu idealnego dla każdego. No chyba że cena nie gra roli to się da to pewnie zrobic :D

Chciaż Fikabo Software z LIczokno jest też niczego sobie. LIcuje szprosy na wszystkie możliwe sposoby. Za czasów trasu było też w nim drewno. Niestey sterowanie maszyn nie wiem jak wygląda , ale chłopaki z Work System wyciągają dane z liczokno i parametryzują maszyny. Zresztą mają też niezłe dodatki w swoim programie. (automatyczne wczytywanie faktur od dostawców i wyłapywanie błędów itp).

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » sob wrz 24, 2011 8:07 am

Winpro ma niestety słabo rozwinięty moduł magazynowy nie da się dokładnie określić wartości materiałów znajdującą się na magazynie , materiał który kupujemy za każdym razem w innej cenie ( ceny są w euro) przy wyliczaniu wartości magazynu nie jest to uwzględniane a powinno ponieważ każdy właściciel chciałby wiedzieć ile ma pieniędzy wdanej chwili w materiałach , a wszystkie informacje potrzebne aby to zrobić zawarte są w bazie kwestia zrobienia odpowiedniego raportu Następna sprawa zdejmowanie materiałów ze stanów magazynowych odbywa się w chwili wydania partii na produkcję albo po szczytaniu na ekranie produkcyjnym ,dla niektórych znacznie wygodniej by było gdyby była także łatwa opcja zdejmowania materiałów w chwili jego fizycznego wydania pracownikowi na produkcję.
Natomiast mocną stroną jest łatwość tworzenia sterowników do maszyn.

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » ndz wrz 25, 2011 6:49 pm

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » ndz wrz 25, 2011 11:02 pm

pitersan pisze:ponieważ każdy właściciel chciałby wiedzieć ile ma pieniędzy wdanej chwili w materiałach , a wszystkie informacje potrzebne aby to zrobić zawarte są w bazie kwestia zrobienia odpowiedniego raportu
W no nie mylmy pojęcia prowadzenia księgowości i magazynów ze zwykłym programem, który ma nam ułatwic rozpisy produkcyjne. Do tego są księgowe i ich programy . Zaraz będzie, że potrzebne jeszcze przesunięcie między magazynowe, PW, RW, protokół zniszczeń itd. Do tego to jest inna osoba i inny program chyba co?

Josek73. Rozpisuje drewno, pcv i alu? Lub drewno i pcv?

alientm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alientm » pn wrz 26, 2011 10:58 am

Pytanie, ile czasu zajmuje Wam w Winpro wprowadzenie nowego koloru wraz ze wszystkimi zależnościami (art., profile, okucia, itp) ? Przyznam, że jest to słabo rozwiązane i bywa że z dodaniem nowego koloru technolog "walczy" kilka dni.

Druga sprawa cenniki tabelaryczne (podłączenie własnych, już istniejących) i nauczenie Winpro liczenia na ich podstawie. W firmie w której pracuję poświęciliśmy na to ponad rok, jak nie dłużej, ze skutkiem takim że nie udało się zrobić tego w 100%.

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » pn wrz 26, 2011 4:22 pm

technolog_szczecin pisze:
Zaraz będzie, że potrzebne jeszcze przesunięcie między magazynowe, PW, RW, protokół zniszczeń itd. Do tego to jest inna osoba i inny program chyba co?
Przesunięcie międzymagazynowe jest w programie, protokół zniszczeń też powinien być z prostego powodu, załóżmy że zniszczył nam się jakiś artykuł trzeba go zakupić robimy to z programu normalnym tokiem czyli zamówienie potem przyjęcie magazynowe PZ i co się dzieje mamy jeden artykuł więcej w magazynie programu niż w rzeczywistości, załóżmy że na artykuł czekamy dwa ,trzy tygodnie jest następne zamówieniem z takim artykułem a program już nam nie wygeneruje zamówienia na ten artykuł i budzimy się w ręką w nocniku jak okna mają za dwa dni wyjeżdżać a nie ma możliwości dokończyć okna.
A wartość materiałów w końcu pokazuje program po wydruku ogólnych stanów materiałowych podana jest wartość materiałów tylko błędna a skoro jest błędna to po co jest umieszczona na wydruku.

A jeśli chodzi o dodanie koloru to masakra, strasznie długo schodzi się z tym, ale za to należy pochwalić za stworzenie możliwości podmiany koloru jedno kliknięcie i wszystko jest ok i kolor zamieniony.

kejko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kejko » wt wrz 27, 2011 5:58 am

Dla mnie dużym problemem jest połączeniem koloru z rodzajem drewna może przy PCV nie stanowi to dużego problemu ale przy drewnie to już jest problem jeśli produkuje się z kilku rodzajów drewna chcemy dodać nowy rodzaj to już jest kłopot i dużo czasu straconego

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » pt wrz 30, 2011 9:14 am

kejko pisze:Dla mnie dużym problemem jest połączeniem koloru z rodzajem drewna
Potwierdzam jest to bardzo poważny problem. Jest to bardzo zły pomysł dodania połączenie tych dwóch rzeczy. Dodanie nowego nowego koloru lub nowego gatunku drewna stanowi poważny problem.
Inna sprawa to segmentacja łuków i wizualizacja łuków oczywiście jest to do zrobienia nie stanowi to dużego problemu. Ale taka rzecz w takim programie powinna być.

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » pn paź 10, 2011 9:40 am

Dużym problemem jak robimy zamówienie jest brak połączenia z magazynem materiałów i odpadów plus brak jednostek produkcyjnych, nie podamy terminu realizacji chociaż w programie jest magazyn materiałów i odpadów plus terminy ich realizacji i czasy operacyjne na wykonanie danego zlecenia, ewidentny brak tylko połączenia z zamówieniem klienta (scalenie tego w jedną całość). Zarządzanie produkcją legło u podstaw.

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » pn paź 10, 2011 9:54 am

Jak ustrzec się by jeden pracownik drugiemu nie mógł zmodyfikować ani usunąć zlecenie czy ktoś ma ten problem rozwiązany w winpro.

alientm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alientm » pn paź 10, 2011 12:28 pm

Dobre pytanie. Nie ma podstawowej funkcji aby handlowiec widział tylko swoje oferty/zamówienia. Każdy ma wgląd do wszystkich, fakt że w razie edycji taka informacja raczej odłoży w zakładce Etapy/Czynności, ale w przypadku usunięcia zamówienia nie będzie śladu w programie Winpro. Prawa nadawane użytkownikom są dość ubogo rozbudowane.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pn paź 10, 2011 4:52 pm

janson pisze:Dużym problemem jak robimy zamówienie jest brak połączenia z magazynem materiałów i odpadów ......... chociaż w programie jest magazyn materiałów i odpadów plus terminy ich realizacji i czasy operacyjne na wykonanie danego zlecenia, ewidentny brak tylko połączenia z zamówieniem klienta (scalenie tego w jedną całość). Zarządzanie produkcją legło u podstaw.
Czyli jeśli klient zamawia np 2 okna w złotym dębie, to moduł magazyn odpadów pokaże nam np. że mamy 2ramy po 2mb na magazynie. Ale jeśli zaczniemy zamawiać materiał do tego zlecenia to w zamówieniu materiału nie zostanie uwzględniony magazyn odpadów? To po co ten magazyn :?: . Tylko po to aby przy optymalizacji profili program pokazał nam, że dwa profile pobrać z odpadów? I znowu z mojego zamówienia zostanie mi odpad 2ramy po 2 mb.?
O to chodziło? Czy źle zrozumiałem?

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » wt paź 11, 2011 6:41 am

0 połączenia z magazynem, 0 połączenia z magazynem odpadów, 0 połączenia z zliczaniem jednostek produkcyjnych na dany dzień w momencie robienia oferty czy zamówienia w winpro. Starych szyb również nie wykorzystamy.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » wt paź 11, 2011 9:19 am

alientm pisze:Dobre pytanie. Nie ma podstawowej funkcji aby handlowiec widział tylko swoje oferty/zamówienia. Każdy ma wgląd do wszystkich,
Nie wiem tego, nie doczytałem. Ale co to za różnica
ciach
... ale w przypadku usunięcia zamówienia nie będzie śladu w programie Winpro. Prawa nadawane użytkownikom są dość ubogo rozbudowane.
Dość ciekawe, ale ja tylko po przeczytaniu instrukcji do winpro, widzę, że w uprawnieniach produkcyjnych użytkowników mozna odznaczyć opcję "usun zamówienia" i użytkownik nie ma tego uprawnienia. Radzę poczytać "Winpro user Guide" :?:

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » wt paź 11, 2011 1:32 pm

Zwracam honor :oops: .
W uprawnieniach produkcyjnych użytkowników odznaczyłem opcję "usuń zamówienia". I faktycznie jak wchodzę w dane zamówienie to ikona śmietnika jest nieaktywna. Ale poprzez menu "Zamówienie/zarządzanie wyrobami gotowymi" możemy osunąć zlecenie, bo mamy tam ikonę "usuń oferty i zamówienia" :roll: . Inną sprawą jest, że w sql mozna dorobić sobie dodatkowy plik dziennika zdarzen.

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » czw paź 13, 2011 8:49 am

Czy ktoś sobie poradził z optymalizacją okien typowych z jednej sztangi skrzydła i jednej sztangi ościeżnicy by program winpro nie zamawiał po 2 sztangi (4 profile na okno np.: typ OB). Tragiczna optymalizacja .

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » czw paź 13, 2011 8:57 am

W jaki sposób można podłączyć w programie winpro oryginały na przykład fax pdf jpg email od dealera do zamówienia by nie szukać ich później w segregatorach.

Awatar użytkownika
WorkSystem.pl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: WorkSystem.pl » czw paź 13, 2011 12:29 pm

Witam,

czytam z uwagą Wasze posty.

Właśnie dołączyliśmy do naszego pakietu program konstrukcyjny WorkKonstruktor HT (stare dobre LiczOkno). Program robi AL, PVC i DREWNO.
Na PVC i DREWNO mamy wyłączność. AL pozostaje w rękach systemodawców. Program nie ma takich "byków" jak WINPRO.
Zajmujemy się m.in. parametryzacją programu, programowaniem maszyn itd.

Nasz pakiet WorkSystem HT spełnia większość wymagań z którymi zetknąłem się w powyższych postach. Jest uniwersalny, importuje dane z większości znanych programów konstrukcyjnych, a jeżeli nie ma takiej możliwości w chwili obecnej to chętnie zrobimy takie połączenie. Prowadzi magazynówkę produkcyjną, optymalizację pod zamówienia, importuje faktury od dostawców i ma wiele innych bardzo przydatnych funkcji.
Żeby przekonać się jak w rzeczywistości działa WS HT potrzeba co najmniej 2 godzin prezentacji.
WorkSystem HT jest otwarty. Dane w bazie są dostępne w każdej chwili , i jeżeli tylko ktoś potrafi to wyciągnie z niej co chce.

Zapraszam na naszą stronę http://www.worksystem.pl. Jeżeli ktoś będzie miał pytania to zapraszam do dyskusji.

Informacje na temat:
WorkKonstruktor HT http://oknonet.pl/akcesoria/software_op ... 17322.html
WorkSystem HT http://oknonet.pl/akcesoria/software_op ... 17033.html
WorkSystem TEAM http://oknonet.pl/akcesoria/software_op ... 17032.html

Pozdrawiam,
Rafał Straburzyński
WorkSystem TEAM

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » sob paź 15, 2011 12:19 pm

janson pisze:Czy ktoś sobie poradził z optymalizacją okien typowych z jednej sztangi skrzydła i jednej sztangi ościeżnicy by program winpro nie zamawiał po 2 sztangi (4 profile na okno np.: typ OB). Tragiczna optymalizacja .
Jest to poważny problem próbowałem to zrobić przy drewnie stworzyłem profil który w skrzydle i ościeżnicy nazywał się tak samo i szedł on do optymalizacji ale pojawił się problem mianowicie w naszej firmie w czasie strugania na czterostronnej obrabiarce odzyskujemy listwę przyszybową, materiał jest taki sam w przypadku odzyskania listewki bądź nie ale dla programu ma to duże znaczenie , musiałem stworzyć dodatkowy profil z którego będzie odzyskiwana listewka ,i przez to cała optymalizacja o kant kuli potłuc, plus do tego magazyn odpadów jest jednym wielkim nieporozumieniem. Chcąc nie chcąc musiałem stworzyć nową liste cięć za pomocą raportów dostosowaną do naszych potrzeb, niestety nie wykorzystując magazynu odpadów, takie rozwiązanie można zastosować przy drewnie gdzie odpad zawsze można wykorzystać na listwy lub skleić lecz nie jest dopuszczalne przy pcv.

alientm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alientm » wt paź 18, 2011 1:16 pm

technolog_szczecin pisze:... Ale poprzez menu "Zamówienie/zarządzanie wyrobami gotowymi" możemy osunąć zlecenie, bo mamy tam ikonę "usuń oferty i zamówienia". Inną sprawą jest, że w sql mozna dorobić sobie dodatkowy plik dziennika zdarzen.
No właśnie, co z tego że użytkownik nie ma dostępu do usuwania zleceń z poziomu zlecenia jak może to zrobić w innym miejscu choć ustanowione ograniczenia powinny zablokować taką funkcjonalność. Dorobić plik dziennika zdarzeń w sql pewnie można, ale po to kupujemy kompletny system aby w nim się poruszać, a nie liczyć na zewnętrzne programy lub rozwiązania.

To może takie pytanie technologiczne: Czy ktoś wie jak zrobić by Winpro podawało panele z promieniami i obróbkami dla imitacji łuków ?

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » wt paź 18, 2011 7:49 pm

Czy komuś udało się w winpro dowiedzieć na bazie oferty bez przechodzenia przez wszystkie etapy ile jest potrzebnych profili do wyprodukowania lub zamówienia. (tak jak jest to w Stolcadzie ,WHokna , Liczokna wstępna optymalizacja w ramach jednego zlecenia. W szczególności dla ofert inwestycyjnych).

alientm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alientm » czw paź 20, 2011 2:02 pm

janson pisze:Czy komuś udało się w winpro dowiedzieć na bazie oferty bez przechodzenia przez wszystkie etapy ile jest potrzebnych profili do wyprodukowania lub zamówienia. (tak jak jest to w Stolcadzie ,WHokna , Liczokna wstępna optymalizacja w ramach jednego zlecenia. W szczególności dla ofert inwestycyjnych).
Z tego co wiem nie da się, czasami jak zachodzi u nas taka potrzeba to taką ofertę importuje do bazy testowej a tam przekształcam na ZAM i robię kolejne etapy. Mało wygodne.

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » sob paź 22, 2011 9:20 am

Witam ostatnio mam taki mały problem a mianowicie w oknie łukowym jak wstawię słupek to program nie chce mi rozpoznawać kształtu skrzydeł. Czy można sobie jakoś z tym poradzić żeby jednak program rozpozanawał ten kształt.

kejko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kejko » sob paź 22, 2011 10:44 am

Czy ktoś poradził sobie z podczepieniem rysunków innych niż w formacie bmp , format zajmuje dużo miejsca na dysku. Ciekawi mnie czy można podłączyć rysunki w formacie. Jpg.

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » sob paź 22, 2011 11:13 am

Jak poradzić sobie z problemem w winpro by nie zdublować ofert w trakcie przekształcania na zamówienie by kilku krotnie nie wyprodukować tych samych okien.

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » czw paź 27, 2011 6:28 am

Czy komuś udało się stworzyć zarządzanie obciążeniem produkcji w winpro na dany dzień by nie obiecywać klientom i dealerom gruszek na wierzbie. Ja byłem zmuszony do napisania własnej aplikacji która to kontroluje, a dokładnie kontroluje jednostki, czas operacyjny i wąskie gardła.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » czw paź 27, 2011 6:35 am

sorry ja nie kumam zupełnie co to za program ale jak czytam to co piszecie to stwierdzić mogę tylko jedno b..zie..e - lecz mogę się mylić bo to nie moja bajka. Nie ma firmy i zamiennika bezproblemowego :?:
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Andrzej Parzonka
Site Admin
Site Admin

Post autor: Andrzej Parzonka » czw paź 27, 2011 8:04 am

Kilka tygodni temu jeden z naszych redaktorów dał informacje do WINPRO o prowadzonym tu wątku, aby wiedzieli od podstaw o bolączkach z jakimi się stykacie w ich programie. Liczę, że firma to uwzględni w pracach nad rozwojem aplikacji. Zachęcam do wyłożenia wszelkich problemów aby mogli się o nich dowiedzieć.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » czw paź 27, 2011 9:56 am

Jest Stolcad :D .

Zależy co kto chce mieć i ile za to zapłaci. Trzeba zaakceptować wady/zalety.
A jaki program posiada liczenie jednostek produkcyjnych na dany dzień produkcji? Albo liczenie czasów produkcji, albo jednostek. Ja to liczę ręcznie jak zawsze w excelu :).

Jeden produkcuje prostokąciki z PCV. Drugi robi drewniane na wzór dla klienta. A trzeci chce żeby program wszystko za niego zrobił.

P.S. Do redaktora. Z moich odczuć Winpro na bieżąco śledzi wątek :mrgreen:

Awatar użytkownika
WorkSystem.pl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: WorkSystem.pl » czw paź 27, 2011 10:31 pm

Witam szanownych kolegów.
Oto przykład jak wygląda podliczanie produkcji w WorkSystem HT.

Pierwszy przykład zaplanowany dzień produkcyjny z podziałem na zmiany i linie i oczywiście wszystko razem. Obrazek
Dzień produkcyjny szczegółowo: Obrazek
Oczywiście wygląd zależy od struktury firmy, czyli w tym przypadku od ilości linii produkcyjnych
Koleiny raport to planowany miesiąc:
Obrazek
Na fiolce znajdują się opisy i tak dla 18 mamy 23/85/1444.36, co kolejno oznacza ilość okien/ilość szkleń/ ilość roboczo-jednostek.
Sumowania mamy tygodniowo i miesięcznie.
Następnie możemy również skorzystać z raportu
Obrazek
Wyniki można przesłać do Excela przykłady eksportów:
http://www.worksystem.pl/show/18ListaP.xls
http://www.worksystem.pl/show/18ListaZ.xls

Można również obejrzeć dzień w przeglądarce. Oto przykład omawianego 18
http://www.worksystem.pl/show/18-09-2011/index.html

Istnieje również możliwość stworzenia własnego raportu poprzez kreator.
Warto było by w tym miejscu wspomnieć o raportach zleceń przeterminowanych i obrotach z dealerami.
Zlecenia przeterminowane - nie zostały wykonane w zaplanowanym terminie lub nie trafiły na magazyn wyrobów gotowych.
Statystyki obrotu z dealerem – graficzna historia zakupów dokonywanych przez firmę dealerską.

To tylko tak króciutko, ponieważ raportów i analiz jest troszkę więcej.

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy
WorkSystem TEAM

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » pt paź 28, 2011 2:55 pm

Witam widzę że większe zainteresowanie poruszanymi problemami wykazuje konkurencja programu winpro niż sami twórcy tego programu i handlowcy to jak dla mnie źle świadczy o firmie ponieważ wszystkie komentarze zamieszczane są przez użytkowników tego programu czytają je potencjalni nabywcy, i wyrabiają sobie niezbyt pozytywne zdanie o tym programie. a wystarczy tylko napisać kiedy wymienione wady zostaną usunięte bo wiadomo że każdy program ma błędy i z czasem są eliminowane, a to forum jest kopalnią wiedzy o takich błędach, każdy z nas byłby szczęśliwszy jak by przeczytał że taki a taki błąd zostanie usunięty w określonym terminie i wtedy potencjalny klient zupełnie inaczej będzie patrzył na ten program bo będzie pewny że jak wychwyci problem to będzie on rozwiązany . Ale widocznie osoby odpowiedzialne za ten program nie nie są zainteresowani opiniami użytkowników i nas olewają.

A jeśli chodzi o błędy to natknąłem się ostatnio na problem z ekranami produkcyjnymi, każde okno ma swój kod kompletna ościeżnica ma kod ośmio znakowy np taki 045E1000
skrzydło ośmio znakowy kod np 045E1011 gdzie dwie ostatnie pozycja odpowiadają za numer skrzydła natomiast
składowe elementy skrzydła lub ościeżnicy mają dodatkowe dwa znaki czyli jest ich 10 niestety ekran przyjmuje tylko osiem znaków , przy rozliczaniu pracowników z wykonania elementów niestety nie ma tego jak zrobić czy ktoś sobie z tym poradził

wida
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wida » śr lis 02, 2011 10:52 am

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkim użytkownikami forum. Od kilku lat zbieram doświadczenia w pracy z programem WinPro. Parametryzuję, projektuję raporty pod kątem min sterowania maszyn oraz wykorzystuję jego zasoby dla zadań zewnętrznych.
pitersan pisze: A jeśli chodzi o błędy to natknąłem się ostatnio na problem z ekranami produkcyjnymi, każde okno ma swój kod kompletna ościeżnica ma kod ośmio znakowy np taki 045E1000
skrzydło ośmio znakowy kod np 045E1011 gdzie dwie ostatnie pozycja odpowiadają za numer skrzydła natomiast
składowe elementy skrzydła lub ościeżnicy mają dodatkowe dwa znaki czyli jest ich 10 niestety ekran przyjmuje tylko osiem znaków , przy rozliczaniu pracowników z wykonania elementów niestety nie ma tego jak zrobić czy ktoś sobie z tym poradził
Chciałbym odnieść się do zamieszczonego cytatu. Kiedyś postawiono przede mną zadanie odnośnie rozliczania czasu pracy w oparciu o ekrany produkcyjne. Zadanie miało na celu rozliczać w jednych przypadkach ogół elementów (jako całość) w innych, poszczególne elementy. Wynik miał być zawsze wartością liczbową całkowitą. W tym kontekście wziąłem pod uwagę dwie tablice; <atelier> (rejestracja okien na poszczególnych stanowiskach w określonym czasie i ze wskazaniem użytkownika), druga tabela to <infopst> (przechowująca dane o artykułach przypisanych w trakcie parametryzacji do określonego stanowiska). W obu tablicach występuje kolumna barcode , jako główny element identyfikacji okna i artykułów w nim występujących. Problem jednak w tym, że obie kolumny przechowują te dane nieco inaczej. W <atelier> tak jak w cytacie podał kolega w obu formach, w tablicy <infopst> tylko w pierwszej za wyjątkiem wypełnień. W związku z tym pierwsze pięć znaków identyfikuje jakie to okno i jakie elementy do niego należą. Jak wspomniałem zadanie miało na celu raz rozliczać ogół użytych elementów raz indywidualnie. Np ogół to jednostka produkcyjna garnituru okuć takich jak OKUCIA RU skrzydeł, OKUCIA RU ościeżnicy, OKUCIA R ościeżnicy, OKUCIA R skrzydeł, itp. Uściślając należy podać ile użytkownik wykonał na określonym stanowisku takich garniturów. Indywidualnie to np podanie na stanowisku zidentyfikowanym jako wkrętarka ile użyto wkrętów. W związku z tym posłużyłem się artykułami wirtualnymi. Założyłem artykuły np. kod: _AK_OKO_RU, opis: Jedn. akordowa RAMA - OKUCIE ROZWIERNO UCHYLNE, stanowisko: OKUWANIE_OŚCIEŻNIC i np. kod: _AK_OKS_RU, opis: Jedn. akordowa SKRZYDŁO - OKUCIE ROZWIERNO UCHYLNE, stanowisko: OKUWANIE_SKRZYDEŁ. To spowodowało, że w tablicy <infopst> odłożyły się te artykuły. Następnie powiązałem obie tablice kluczem złożonym z kolumn poste, commande i 5-ciu znaków barcode a wynik odczytałem z kolumny info1 znajdującej się w tablicy <infopst>. Oczywiście może wystąpić przypadek zdublowania czynności przez różnych pracowników. Rozwiązałem to odszukaniem w bazie duplikatów i przedstawieniem ich osobą decyzyjnym do wyjaśnienia.
Przepraszam za zbyt długi wywód, mam jednak nadzieję, że pomoże to koledze w rozwiązaniu problemu.
Z wyrazami szacunku do usług.

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitersan » śr lis 02, 2011 2:50 pm

Dzięki za pomoc dobry pomysł z tymi wirtualnymi artykułami zastosuje go do rozliczania okuwania. Ja mam za zadanie stworzenie rozliczania akordowego całej produkcji. więc będę musiał bardziej pokombinować żeby to wszystko działało. U mnie w firmie występuje produkcja okien drewnianych więc dochodzą dodatkowe problemy z rozliczaniem wykonania rożnych listew drewnianych oraz parapetów. Dodatkowo mam problem z rozliczaniem pracowników wycinki ponieważ za bardzo nie mam możliwości oznakowania na tym etapie produkcji ,znakowanie odbywa się po obróbce na maszynach przed składaniem na prasie A jeśli chodzi o problem z ilością znaków tak aby było 10 a nie 8 dostałem informację jak to można zrobić . w ustawieniach plik WinPro.ini należy odszukać
[BarCode]
Type=3
Parametr type przyjmuje wartość od 1 do 4
1 = 10 znaków ; 2 = 8 znaków ; 3 = 10 znaków ; 4 = 8 znaków
Ja wpisałem wartość 3 i zwiększyła się ilość znaków do 10

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » czw lis 03, 2011 9:24 am

Mi na ekranach z winpro nie udało się osiągnąć nawet 2 okien na 1 pracownia w 7h, mi nie udało się w pełni spersonalizować, zrobić bardziej czytelne, rozliczyć chronometraż, rozdzielić artykuły dla poszczególnych skrzydeł, okuwaczy, szklarzy, pracować tylko przez skaner, wykluczyć myszkę i klawiaturę, zamiast przyspieszyć pracę to spowalniają ja musiałem sobie napisać własne (na własnych uzyskałem ~6,2o/p/7h”o34”). Nie udało się wykluczyć wydruków papierowych. A dodatkowo cena za stanowisko kosmos.

janson
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janson » czw lis 03, 2011 9:29 am

Czy komuś udało się narysować okna z ślemieniem łukowym, sinusoidalnym, skośnym a szprosy gwiazdę, rozetę, słoneczko etc.. z ręki na życzenie klienta nie z szablonu w winpro 9 by nie dorysowywać długopisem na zleceniu klienta. (z segmentacja na elementy kantówki)

franek.tech
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: franek.tech » śr gru 07, 2011 6:29 am

czy udało się komuś zparametryzować moduł termiczny z szybami złożonymi lub w drewnie (ver 8 lub 9) i czy komuś udało się wymusić by winpro podawało Warm edge (cieple ramki) dostawcy szyb w EDI by nie zostać z szybami na placu

yamik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: yamik » sob maja 19, 2012 3:12 pm

Witam.
Jestem programistą i zajmuję się parametryzowaniem WinPro w firmie okniarskiej. Dostałem zadanie wprowadzenia harmonijek. Czy orientuje się Państwo czy istnieje jakiś sposób na ustawienie asymetrcznych skrzydeł za pomocą jakichś zmiennych, bądź też opcji? Można zrobić skrzydło składające się z 7 liści i potem prawym przyciskiem myszy kliknąć na rysunek w zakładce skrzydeł i jest opcja okna asymetrycznego dzięki której możemy zmieniać położenia połączeń między liściami, ale nie mogę znaleźć żadnej opcji, ani zmiennej żeby z góry narzucić automatycznie pozycję dla liści. Skrzydła w harmonijkach nie są równe, a program nijak nie pozwala na ustawienie tego. Jest opcja nałożenia osi 1/2, 2/3 itd. w skrzydle, ale wpływa to tylko na rysowanie się skrzydeł, a niestety nie zmienia rzeczywistych ich wymiarów. WinPro natarczywie zawsze równa wymiary skrzydeł tak, żeby wymiary szyb były w nich takie same. Można oczywiście zmienić samą długość profilu tak żeby na hali produkcyjnej to dobrze docieli, ale zależałoby mi żeby jednak to się już dobrze rysowało, a nie było tylko uwzględnione w kalkulacjach. Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź i również służę pomocą w temacie zagwostek pracy z WinPro. Pozdrawiam.

PCVokna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: PCVokna » pt paź 19, 2012 12:26 pm

A moj szef firmy- wie ,ze za taka kasę jak sobie życzy WINPRO za podstawowe moduły-KUPI O WIELE LEPSZY PROGRAM WSZECHSTRONNY a nie taki jak WINPRO proponuje. Program nie kompletny, ubogi w rozwiazania ALU itp , bez wsparcia ! za to piekielnie drogi!!!!

OKNA z Klasą
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OKNA z Klasą » pt paź 19, 2012 1:26 pm

Opinie kolegi podzielam..PROGRAM drogi , ubogi w rozwiązania ALU/DREWNO -skosy i podobne w drewnie to szkoda słów. Chyba sami nie wiedza co proponują.

wida
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wida » pn paź 22, 2012 8:04 am

W dużym stopniu podzielam powyższe dwie ostanie wypowiedzi. Natomiast by oddać stan rzeczy z mojego punktu widzenia, pozwolę sobie na sugestie. Program jak program ma swoje słabe i mocne strony; na plus możliwość programowania własnych rozwiązań. Tutaj dodam, że w standardzie rzeczywiście brak opcji parametryzowania Alu czy drewna, natomiast możliwość programowania daje takie szanse. Na pewno nie każdy technik posiada wiedzę programistyczną i producenci powinni wziąć to pod uwagę. Inna sprawa to czas wykonania technologii. Ale idąc tym tropem należy zwrócić uwagę na to co jest wyjątkową piętą Achillesową co podkreślili poprzednicy. Program jest szalenie rozbudowany, posiada mnóstwo różnorodnych opcji a w nich całe "połacie" danych. Brak rzetelnego wsparcia to jedna sprawa ale inna to brak instrukcji ... raczej biblii, która wyjaśniała by wszystkie opcje ich zależności i wpływ na proces życia zlecenia, zamówień magazynowych i kartotek magazynowych. Potrzebny jest potężny poradniki ze spisem wszystkich zmiennych poparty przykładami i wyjaśnieniami. Koszt programu nie jest bez znaczenia w tej sytuacji a dodatkowo biorąc pod uwagę, że wdrażanie na moim przykładzie odbywało się przy udziale jednej osoby reprezentującej firmę Quadrature, pozostawia dużo do życzenia.
Pozdrawiam i przepraszam za nie co przydługi wywód.

Awatar użytkownika
WinPro Polska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: WinPro Polska » pn paź 22, 2012 11:51 am

Witam Państwa, na wstępie chciałbym się przedstawić, nazywam się Marcin Brzeziński i obecnie reprezentuję firmę Quadrature w Polsce, jestem odpowiedzialny za sprzedaż oraz jestem częścią zespołu odpowiedzialnego za wsparcie techniczne oprogramowania WinPro, które cały czas funkcjonuje i funkcjonowało.
W związku z ostatnim odświeżeniem tematu o oprogramowaniu WinPro na forum Oknonet, postanowiłem udzielić kilku ważnych informacji. Jeżeli chodzi o cenę, to myślę że jest to na tyle indywidualny temat że nie będę się na niego rozpisywał, ponieważ, każda oferta (tak jak i każda firma produkująca) jest inna zawiera inne moduły, sterowniki i masę innych czynników, które mają wpływ na wartość końcową. Jeżeli chodzi o funkcjonalność lub jej brak, to należało by się skupić na tym czy na pewno zapoznali się Państwo z całym katalogiem dostępnych modułów oraz nowościami oferowanymi przez WinPro.
Wracając do tematu wsparcia technicznego, to chciałbym poprosić o informację, które oficjalne zgłoszenia problemu lub zapytania nie zostały rozwiązane przez nasz dział techniczny, postaram się wyjaśnić wszystkie sytuacje w których takiej odpowiedzi nie było lub była niewystarczająca.
Co do kwestii rzeczonej Biblii to jest ona oczywiście dostępna dla Państwa, wystarczy wysłać informację z danymi firmy, a ja dopilnuję, aby odpowiedź z plikiem dotarła do Państwa jak najszybciej.
Przepraszam że poruszyłem tylko końcowe wątki tego postu.
Zachęcam bardzo do kontaktowania się ze mną ( dane poniżej) w celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości oraz po to, abym mógł jeszcze lepiej wyjaśnić i zaprezentować wszystkie możliwości najnowszego oprogramowania WinPro.
Z Poważaniem
Marcin Brzeziński
Marcin Brzeziński
Sprzedaż / Wsparcie Techniczne
Tel (+48) 500 537 185
mbrzezinski@winpro.be
support@winpro.be
http://www.winpro.pl

OKNAPCVALU
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OKNAPCVALU » wt paź 23, 2012 7:44 am

A ja krótko!! Kilka uwag z długiej listy.
1) Magazyny nie istnieją
2) Rachunkowość, księgowość nie istnieje
3) Rozliczenie czasu produkcji ,produkcji nie istnieje
4) Logistyka nie istnieje
5) Nie sprawdzone sterowanie maszyn ( za to piekielnie drogie), nie ma gwarancji działania
6) Brak rozwiązań AlU ,AlU/Drewno etc.
7) Etc ,itp. itd.

Dalej ,nie chce mi się pisać .Moj ojciec mawia ,, szkoda atramenta na Putramenta,, !!!

Awatar użytkownika
WinPro Polska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: WinPro Polska » wt paź 23, 2012 1:22 pm

OKNAPCVALU pisze:A ja krótko!! Kilka uwag z długiej listy.
1) Magazyny nie istnieją:
Przesunięcia magazynowe
Ten moduł automatycznie kontroluje Wasz magazyn, weryfikując przyjęcia materiałów i wydania na produkcję.
Szczegóły modułu:
Automatyczne wprowadzenie na stan przy realizacji zamówień od dostawców
Automatyczne zejście ze stanu przy uruchomieniu produkcji
Ręczna aktualizacja magazynu (korekty stanu)
Wydruk inwentaryzacji (ostatnia wartość, średnia cena)
Przesunięcia między-magazynowe
Szczegółowa historia przesunięć magazynowych
Zużycie miesięczne
Magazyn przewidywalny
Ten moduł pozwala automatycznie utworzyć propozycje zamówień u dostawców, uwzględniając zlecenia w trakcie produkcji i przyjęte do realizacji, nie zapominając o stanach magazynowych.
Szczegóły modułu:
Automatyczna propozycja zamówienia
Lista dostawców do złożenia zamówień
Minimalne i maksymalne stany magazynowe; miesięczny, kwartalny lub roczny
Lista przewidywanych rozchodów, szczegółowa lub tygodniowa
Zarządzanie magazynem odpadów :
Ten moduł pozwala na automatyczne zarządzanie odpadami stworzonymi podczas optymalizacji, przy cięciu.
Szczegóły modułu :
Zdefiniowanie reguł dla każdego profilu :
Magazyn odpadów dla każdego koloru
Odpad minimum magazynowany
Odpad maximum wyrzucany
Zdefiniowanie pił i ich charakterystyka, czyli :
Odpad na cięcie piły
Odpad na końcach profili
itd…
Zarządzanie magazynem odpadów odcieni RAL niestandardowych
Zatwierdzenie odpadów.
Automatyczne nadanie rozmieszczenia
Zarządzanie magazynem odpadów wspólnym lub oddzielnym dla tego samego profilu, w zależności od piły.
Długość minimum i maximum możliwa dla jednej piły, z przerzuceniem na piłę zastępczą

2) Rachunkowość, księgowość nie istnieje:
Większość firm korzysta z własnych oprogramowań księgowych a program WinPro świetnie współpracuje z większością tych programów. Podstawowe funkcje oczywiście znajdują się w programie. Jakie funkcje są wymagane? Proszę konkretnie określić.

3) Rozliczenie czasu produkcji ,produkcji nie istnieje:
Co konkretnie autor ma na myśli? WinPro daje nam możliwość wyliczenia czasu pracy co do sekundy.

4) Logistyka nie istnieje:
Moduł do Zarządzania Paczkami
Moduł pozwalający na zdefiniowanie typu opakowania do danego zamówienia i jego komponentów i na używanie tego opakowania przy dostawie.
Szczegóły modułu:
Tabela z typami opakowań
Paczkowanie okien i ich składników (akcesoria, klamki, osłonki, itp), ręczne lub automatyczne
Wydruk list opakowań
Wydruk etykiet na opakowania
śledzenia palet transportowych
Moduł do śledzenia palet transportowych
Szczegóły modułu:
Identyfikacja każdej palety transportowej
Weryfikacja stanu każdej palety : dostępna, załadowana, u klienta
Lista palet u klienta.
Paletyzacja
Moduł pozwalający użytkownikom na zarządzanie załadunkiem okien na palety a także na zarządzanie załadunkiem palet na samochodzie.
Moduł ten podzielony jest na dwie części. Pierwsza część, jest to swego rodzaju symulacja prognostyczna załadunków, która ma miejsce przed podziałem na partie i która prowadzi do automatycznego generowania partii reprezentujących zawartość samochodu. Druga część jest to rzeczywiste przygotowanie palet i samochodów na podstawie przygotowań poczynionych w części symulacyjnej.
5) Nie sprawdzone sterowanie maszyn ( za to piekielnie drogie), nie ma gwarancji działania:
WinPro dostarczając sterowniki do dowolnej maszyny daje 100% gwarancji na to że pliki będą dokładnie takie jakie są wymagane przez producenta maszyny, oraz że będą zgodne ze specyfikacją przedstawioną przez producenta stolarki oraz producenta maszyny.
6) Brak rozwiązań AlU ,AlU/Drewno etc.
Jakie rozwiązania są wymagane? Konstrukcje aluminiowe są jak najbardziej możliwe w WinPro jak również kombinacje z Drewno / Aluminium.
WinPro ALU :
- profile RAL lub surowe zarządzane w magazynie, z lakierowaniem w firmie lub u podwykonawcy
- Zarządzanie pół profilami i różnorodnym sposobem ich połączeń
- Zarządzanie różnymi długościami profili wybieranymi w magazynie podczas obliczania optymalizacji i wiele innych możliwości.
Do tego duże doświadczenie w sterowaniu maszyn Dubus, Elumatec, Emmegi...
WinPro DREWNO :
kształty gotyckie, łuki koszowe, łuki prowansalskie, pełne…)
Zautomatyzowany sposób zamawiania okuć.
(Roto, Maco, GU Ferco, Siegenia Aubi, Winkhaus, …)
Sterowanie Centrami Obróbczymi CNC do drewna.
(Biesse, CML, CMS, Dubus, Homag, SAC Sueri, Saomad, SCM, Weinig
7) Etc ,itp. itd.

Czekam na ciag dalszy listy,
Pozdrawiam i zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową http://www.winpro.pl

Dalej ,nie chce mi się pisać .Moj ojciec mawia ,, szkoda atramenta na Putramenta,, !!!
Marcin Brzeziński
Tel (+48) 500 537 185
mbrzezinski@winpro.be
support@winpro.be

funGMS
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: funGMS » pt wrz 06, 2013 11:59 pm

Witam,

przypadkowo wpadłem na ten wątek ... więc to moje 5 groszy:
program może i drogi, ale porównajcie co ma konkurencja (moduły, dodatki, cuda) i za jaką kasę. Wersja podstawowa (bez gadżetów i choinki) jest tania. Ale nie o tym.

Wdrożyliśmy system w 2009. Ciężko jak człon. Ze Stolcada (wtedy v12). Stolcad = ręczna robótka i super dla "garażowców". Tu młynek i nikt nie bardzo może pomóc. Ale dzięki samozaparciu wyszło. Fakt - żeby nie determinacja to bym sam się z tego wycofał.

Soft jest baaaardzo bogaty i bardzo konfigurowalny. Dostrzega to tylko prawdziwy informatyk lub programista. Przecież to zalety stanowiły o wyborze tego programu a nie innego ... Jeśli ktoś szuka coś prostego - to jest: MS Paint i Word/Excel - do zrobienia oferty bez celu i sprawdzenia.

Nie dawno powiedziałem załodze, że coś z licencjami nie pykło i wracamy na Stolcada - miny BEZCENNE!!!. Dobrze zrobiony soft (i technologia) się rewanżuje. Ale jak ktoś myśli że płacąc za soft ma wszystko w pakiecie ... no to sorrrrrry. TO LUDZIE parametryzują i spełniają swoje możliwości na sofcie. Jeśli ktoś zapyta:
- czy można zrobić współczynnik Uw "po swojemu" i dlaczego jest lepszy od wbudowanego w wersji 8.1+ . : powiem TAK - zrobiłem i jest LEPSZY, a na pewno matematycznie sprawdzalny.
- czy można wysterować maszynę niemiecką, włoską, chińską ? - znów TAK (jeśli jest dobre API do niej i szkolenie z tego zakresu np. Conturex od Weninga)
- czy można robić co się chce (jak w Stolcadzie) - NIE NIE NIE. To jest program definicyjny/matematyczny - TU SIĘ DEFINIUJE możliwości i zdarzenia. Ale dzięki temu można PANOWAĆ nad użytkownikiem i klientem !!!.
Dobrze "zrobiona" technologia wyklucza bardzo wiele pomyłek - których NA PEWNO NIE ZDEFINIUJESZ W STOLCADZIE i pewnie innym sofcie nie opartym na interpreterze również. Przyznaję - zostaliśmy na wersji 8.0.4 i nie kupowaliśmy aktualizacji od 2009 - bo i za co. Programiści (których dziś już pewnie nie ma w Belgii) NIC nie popełnili godnego uwagi od ponad 3 lat !!!
Wszystko co się nie rozwija - to SIĘ COFA! Ściemnianie że można robić konstrukcje CADowskie ... to żal mówić - może w mitycznej wersji v10 - bo nie w legendarnej v9.

BRAKUJE specjalistów z mowy i pisma od programu i od zwykłego POMYŚLUNKU. Jesteśmy (jako producent) bardzo zadowoleni z funkcjonowania WinPRO chociaż ma BARDZO WIELE WAD - na szczęście w większości do obejścia - ale to się robi samemu. Pewnych rzeczy się NIE ZROBI i koniec.

Jeśli ktoś pyta - to fachowa pomoc w Polce kosztuje między 300zł a 300 eur za roboczogodzinę. Punktem honoru jest chyba sprostanie problemowi.

Ktoś wspominał o magazynach ... księgowości ... i nie wiem czym jeszcze ... otóż do tego służą softy typu ERP: co chcesz, abo pasowało. Teraz rozważamy ComARCHa jako elastyczne narzędzie, bo po innych to już się nie chce o tym myśleć nawet...

Awatar użytkownika
WinPro Polska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: WinPro Polska » pn wrz 09, 2013 12:05 pm

Dzień Dobry Panu,
po raz kolejny zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Od 2009 roku naprawdę wiele się zmieniło na rynku Polskim. Na szczęście dział techniczny cały czas pracuje nad ulepszaniem 9 wersji oraz 10-tej, która już nie długo zostanie zaprezentowana :wink: . Fakt nie posiadania aktualizacji nie oznacza że nie możemy się spotkać. W najbliższym czasie będę w okolicy :D więc jeżeli tylko będzie taka możliwość to możemy się spotkać. Myślę że warto poznać zmiany jakie zostały wprowadzone z "pierwszej ręki". Pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia.
Marcin Brzeziński
Tel (+48) 500 537 185
mbrzezinski@winpro.be
support@winpro.be

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pn wrz 09, 2013 4:27 pm

Dobrze powiedziane i sedno sprawy.
Wdrażamy ten program od pół roku i ciągle rozmowy : "A w Stolcadzie robiło sie tak" (mamy 12.3).
Wpisywanie szyb (A czemu trzeba dodawać rysunki, aby był opis, w stolcadzie było tak). Człowieka trafia normalnie.
Ale jak zadałem pytania:
- Czy przekraczając wymiar szyby możesz w Stol automatycznie podmienić szybę na 6/../6? Odp. nie
- Czy używając tej samej ramy do drzwi i do okien można w stolcadzie zdefiniować, aby przy oknach dawał wzm.drzwiowe, a przy ramie okiennej otwarte lub zamkniete std? Odp. nie (trzeba wbić ramę drzwi i ramę okienną). (W winpro można to zrobić z automatu).
- Oczywiście największy zarzut. Na etykietach w stolcadzie były rysuneczki, a tu nie ma ). No nie ma, ale w winpro sa ekrany produkcyjne i skanując kod wszystko widac na ekranie. Definiujemy co ma się wyświetlać na każdym stanowisku.
- Na każdym stanowisku produkcyjnym mamy możliwość zgłaszania wad lub błędów wykonania okna. Im więcej stanowisk tym dokładniej widzimy w winpro na jakim etapie jest dana pozycja ze zlecenia (piła , zgrzewarka, słupki, okuwanie skrzydeł lub ram). Nie trzeba wydzwaniac i szukac gdzie jest zlecenie.
- Rózne mozliwości definiowania sterowników i wzajemnie wykluczających lub zastępujących sie obróbek (definiowanie zakresów na jakim może wystąpić kolizja obróbek i o ile je przesunąc z automatu).
- WP Report - potężne narzędzie do wyciągania danych, zestawień z bazy winpro w sql-u.
- Wersja dealerska winpro do wyceniania z narzuconymi parametrami wycen. (Wykonywanie ofert w kilku językach - trzeba tylko przetłumaczyc na dany język profile i artykuły oraz komunikatry).

Sa tez elementy stolcada, których winpro nie ma. Ale po pół roku nauki i wklepywania, stwierdzam, że nawet jak sie nie ma modułu termicznego to mozna zmusić winpro do jego wyliczania.
Po porostu możliwości i automatyzacja tego programu są ograniczone tylko i wyłącznie wiedzą i wyobraźnią programisty, który go wdraża. I tyle.
Ale niemało kosztuje.

Awatar użytkownika
WinPro Polska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: WinPro Polska » pn wrz 09, 2013 5:15 pm

Etykiety z Rysunkami to nie problem ;) za pomocą wspomnianego Wpreport. Zapraszam do kontaktu...
Marcin Brzeziński
Tel (+48) 500 537 185
mbrzezinski@winpro.be
support@winpro.be

funGMS
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: funGMS » ndz wrz 15, 2013 9:45 am

kolega @technolog_szczecin ma zapewne na myśli etykiety termiczne drukowane na Zebrze za pomocą języka ZPL (stojącą przy pile) (albo o zgrozo z CUTa) a nie etykiety drukowane jak w Stolcadzie na każdą partię kilka kartek samoprzylepnych ... chociaż mogę nie mieć racji.

Jeśli chodzi o etykiety na Zebrze - to moje zdanie jest takie : NIE ma potrzeby drukowania obraza gdyż znacznie lepszym rozwiązaniem jest wstawienie określonych informacji tekstowych w określonych miejscach etykiety - wtedy każde stanowisko szybko zauważy tą informację (z danego miejsca etykiety) i ją wykona! Sprawdzone i stosowane!

@Winpro Polska :: oczywiście zapraszam :)

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr paź 16, 2013 2:59 pm

funGMS pisze:kolega @technolog_szczecin ma zapewne na myśli etykiety termiczne drukowane na Zebrze za pomocą języka ZPL (stojącą przy pile) ()
Dokładnie o to mi chodziło. Stolcad wyrzuca rysunek okna na każdym profilu (na grubo zaznacza o który element chodzi).
Ludzie muszą sie przestawić na nowy program (a do tych etykiet z stolcada bardzo sie przyzwyczaili).
Ale jest szansa, że poleci to inaczej.

jolesin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jolesin » pn lis 25, 2013 10:02 am

Witam
Można zparametryzować winpro aby na pile podłączona drukarka zebra drukowała skrzydło i pogrubiony patyk (który właśnie wycięła).
Mi się udało.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » wt sty 28, 2014 2:25 pm

Witam
Jako, że dawno temat winpro nie był poruszany, to miałbym jedno pytanie.

Drewno - i paleta kolorow ncs. Mógłby któryś z szanownych kolegów podpowiedzieć jak w winpro 9.1 sparametryzowac możliwość definiowania kolorów ncs.?
1. Pytaniami sie nie da, bo można wbijać tylko cyfry
2. klikając na zakładce wybór systemu ikonę RAL gubimy system na jakim ma być wykonane okno (rodzaj drzewa zdefiniowałem w rodzaj/kolor).

Nie wiem jak to ugryźc. :(

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt sty 31, 2014 12:44 pm

Dziś zadzwonił do mnie Pan Marcin Brzeziński z Quadrature Polska i problem został prawdopodobnie rozwiazany (padła konkretna sugestia parametryzacji). Teraz czas na testy.
Ciesze sie, że Winpro czyta forum i szybko reaguje :) .

funGMS
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: funGMS » śr mar 12, 2014 9:38 pm

ktoś widział albo korzysta z Winpro ver. 10.x ???

ma być na targach teraz u "wroga" ...

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » czw mar 13, 2014 2:27 pm

Częściowo widziałem. Na szybkiej prezentacji przedstawiciela.
Rysowanie slupków ukosnych w standardzie (metoda przeciągnij/upuść) . Rysowanie coś ale liczOkno fikabo. Nie wybieramy z menu, tylko powoli możemy zacząc rysowac okno. Zmiana osi rysowanych profili (krawędź wewn, krawędź. zewn, os profila)
Na zakładce ramy możliwość podejrzenia domyślnego skrzydła. (bez skakania na zakładke rysunek, aby zobaczyc całośc).

Inny sposób definiowania uprawnień użytkowników.
Równanie szprosów lub poprzeczek w zbiorze okien.
Tyle co zdążyłem spamietać.

Będzie można je obejrzeć na Norymberga, Niemcy 26.- 29.3.2014 fensterbau/frontale 2014 stoisko 1-147 w hali 1

Awatar użytkownika
WinPro Polska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: WinPro Polska » pt mar 14, 2014 9:36 am

Faktycznie na tą chwilę, aby zapoznać się bliżej z 10 wersją, najlepszym rozwiązaniem są targi u "wroga" ;). Zapraszam do kontaktu, mogę zaproponować wejściówki dla zainteresowanych naszym oprogramowaniem. Oczywiście po Targach mogę osobiście zrobić prezentacje w firmach które będą zainteresowane.

Bezpłatny wstęp VIP!
Mamy ogromną przyjemność zaoferować Państwu bezpłatny, priorytetowy wstęp VIP.
Wystarczy zalogować się on-line od 29 stycznia do 29 marca na stronie http://www.frontale.de/voucher używając osobistego kodu dostępu. Kod ten zostanie dostarczony Państwu na zwykłą prośbę (nasz e-mail: info@winpro.be.)
Po zalogowaniu należy wydrukować e-bilet.
Pod linkiem mozna zobaczyć kilka informacji o wersji 10.

http://www.winpro.fr/winprosales/newsfenster2014pl.html
Marcin Brzeziński
Tel (+48) 500 537 185
mbrzezinski@winpro.be
support@winpro.be

pitersan
Czytelnik
Czytelnik

Re: WINPRO w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: pitersan » sob lis 05, 2016 1:08 pm

Witam
bardzo długo nić się tu nie działo więc czas coś napisać
Mam taki mały problem odnośnie opisywania artykułów i wpisania wagi tego artykułu
Chce zastosować cennik tabelaryczny z dwoma wymiarami. Cennik ładnie dział ,niestety nie ma nigdzie pól żeby także przypisać wagę to tego cennika. A to jest bardzo istotne przy planowaniu transportów
Czy ktoś wie jak to obejść tak aby po wybraniu artykułu przypisywał się także waga .

Awatar użytkownika
WinPro Polska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: WinPro Polska » wt sty 17, 2017 5:20 pm

Witam, Która wersja WinPro?
Postaram się zaproponować jakieś rozwiązanie.

Proszę o kontakt bezpośredni.

Pozdrawiam
MB
Marcin Brzeziński
Tel (+48) 500 537 185
mbrzezinski@winpro.be
support@winpro.be

DawidTrojanowski
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: DawidTrojanowski » sob lis 04, 2017 9:35 am

Jeżeli produkujesz powyżej 200 jednostek na zmianę polecam WinPro a jak jesteś małym stolarnią artystyczną produkującą do 50 jednostek na zmianę to polecam KosmoSoft.
https://plus.google.com/collection/0JoPVE
Dawid Trojanowski
wdrożeniowiec erp
trojanowski.david@gmail.com
+48508066905
https://plus.google.com/collection/oBJPVE
https://plus.google.com/collection/0JoPVE

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”