Najlepsze rolety "antywłamaniowe"

APOLLO
Czytelnik
Czytelnik

Najlepsze rolety "antywłamaniowe"

Post autor: APOLLO » czw gru 15, 2011 7:31 pm

Witam.
W tytule napisałem "antywłamaniowe" żeby zwrócić uwagę, zaznaczam to dlatego, że w innym temacie wyraziłem swoją opinie, że nie ma czegoś takiego jak antywłamaniowe ale tylko utrudniające włamanie, ale do rzeczy.
1. Poszukuję takich rolet do domu, oczywiście zależy mi na dobrym i grubym materiale więc pytanie o producenta takich rolet.
2. Będą założone do nowego budynku na okno PCV.
3. Kolor lakierowanie drewnopodobne
4. Napęd elektryczny (opcja do rozwarzenia)
5. Jeżeli napęd elektryczny to sterowane każda z osobna jak i jednoczesnie wszystkie razem, np. wychodząc z domu zamykać wszystkie na raz jednym przełącznikiem.
Co w takim przypadku jeżeli są różne długości rolet czyli np. drzwi balkonowe, okno, drzwi wejściowe - spotkaliście się z takim rozwiązaniem?

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Najlepsze rolety "antywłamaniowe"

Post autor: komarko1 » czw gru 15, 2011 7:59 pm

Zapewne chodzi Ci o rolety zewnetrzne dość często spotykane w wyposaŻeniu nowych domków (uwierz,że sa rolety antywłamaniowe zewnętrzne - lecz ich wygląd nie przypomina tych popularnych)
Najczęściej spotykany pancerz to 37/39 mm (szerokość listka) ale mogą być też szersze np 77 mm - do bram garażowych
Standardowa produkcja jest dość prosta i czy to będzie Portos,aluprof czy inna - w użytkowaniu nie powinieneś mieć probleemów
Jeśli chodzi o sterowanie - najprościej i najtaniej - każda osobno na zwijacz mechaniczny (silnik można domontować w dowolnej chwili)
Z silnikiem - sterowanie pojedyńczo przełącznikiem ,wersja rozbudowana - sterowanie pilotem (kwestia oprogramowania ) dowolne
Nie jest problemem różna długość czy wielkość rolety .
Kolor drewnopodobny to standard
Dopłaty - czy skrzynka i rewizja też w kolorze rolety (rewizja to klapa przez którą w razie awarii naprawisz roletę)
kolor prowadnic i listwy dolnej rolety (tej pierwszej)
Chyba najistotniejsze - tzw nośnik tynku czyli "listwy kątowe" przyczepione do puszki z roletą po to by łatwo było tynkazrowi zatynkować i ukryć roletę w ścianie

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt gru 16, 2011 6:31 pm

99% rolet zewnętrznych trudno nawet nazwać zabezpieczającymi , chyba że przed słońcem :D wszystko już zostało tak pocienione że chyba bardziej się nie da !
Jeżeli już zdecydowałeś o ich montażu to osobiscie polecam podtynkowe z mozliwoscią ukrycia skrzyni w elewacji , zdecydowanie z napędem elektrycznym i przemyślanym sterowaniem. Przewodowo czy radiowo to zależy od różnych czynników , jeżeli czesto pojawiają się niespodziewane zaniki zasilania to wybierz przewodowo. Prościej jest radiowo bo można dowolnie zmieniać konfigurację , ale nie napędy ręczne , sznurki , taśmy , zwijacze na korbkę monowane we wnęce okiennej :D :D . Ręcznie to możesz się pobawić jedną góra kilkoma roletami :D tylko elektryka ! szczególnie że mocno potaniała.
Ale najwazniejsze to dobrze sprawdź umiejętności firmy montażowej bo to więcej niż połowa sukcesu.

da-karo
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: da-karo » sob gru 17, 2011 1:18 pm

Witam
Panowie nie róbcie zamieszania sa rolety antywłamaniowe profil PE41 aluprof spełnia klase WK 2. Ostatnio moja firma takie wykonywała dla orlenu.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob gru 17, 2011 2:42 pm

APOLLO pisze: Co w takim przypadku jeżeli są różne długości rolet czyli np. drzwi balkonowe, okno, drzwi wejściowe - spotkaliście się z takim rozwiązaniem?
Niema to znaczenia jakiej wysokości jest roleta.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pn gru 19, 2011 10:09 am

Kończąc post powyżej. Jeśli wybierzesz natynkowe, to w przypadku gdy na jednej ścianie masz balkon i okno lub jako zestaw oba obok siebie, musisz mieć takie same wysokości puszek rolety. Bo inaczej dośc dziwnie to wygląda na elewacji.

oknoAD

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » pn gru 19, 2011 5:41 pm

Jeśli chodzi o sterowanie - najprościej i najtaniej - każda osobno na zwijacz mechaniczny (silnik można domontować w dowolnej chwili)
Przeróbka rolet sterowanych ręcznie na sterowane silnikiem to jednak jest trochę roboczogodzin i to na elewacji budynku, a już z ograniczonym dostępem serwisowym w przypadku skrzynek pod zabudowę, to już w ogóle utrudnione zadanie.
Tak, że koszt nie jest taki sam w porównaniu do zamówienia silników od razu, no chyba że Koledzy wykonują taką usługę gratis w cenie silników :)

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn gru 19, 2011 8:48 pm

da-karo pisze:Witam
Panowie nie róbcie zamieszania sa rolety antywłamaniowe profil PE41 aluprof spełnia klase WK 2. Ostatnio moja firma takie wykonywała dla orlenu.
Pewnie że są , tylko ilu Kowalskich kupiło u Ciebie takie rolety ?

Jeszcze raz : 99% instalowanych obecnie w mieszkaniówce rolet jest już tak cienka że może chronić co najwyżej od słońca. Zdażyło się komuś by profile rozpinały się na zamkach przy zastosowaniu mechanizmu sprężynowego :D prowadnice prostujesz palcami :D aretki wypadają razem z zszywką przy byle zachaczeniu :D Zastosowanie napędów eliminuje przynajmniej najsłabsze ogniwa , sznurki , taśmy , zwiajcze z którymi zawsze był problem.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn gru 19, 2011 9:03 pm

odchudzanie jest dziś modne :D

da-karo
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: da-karo » wt gru 20, 2011 9:17 am

Jeszcze raz : 99% instalowanych obecnie w mieszkaniówce rolet jest już tak cienka że może chronić co najwyżej od słońca. Zdażyło się komuś by profile rozpinały się na zamkach przy zastosowaniu mechanizmu sprężynowego :D prowadnice prostujesz palcami :D aretki wypadają razem z zszywką przy byle zachaczeniu :D Zastosowanie napędów eliminuje przynajmniej najsłabsze ogniwa , sznurki , taśmy , zwiajcze z którymi zawsze był problem.[/quote]

Przecietny Kowalski nie montuje antywłamaniowych po prostu go nie stac.
Pewnie ze sa takie rolety tylko najczęściej sa produkcji portos kalisz a napedy to zawsze lepsze rozwiązanie niz sznurek czy tasma

APOLLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: APOLLO » wt gru 20, 2011 8:23 pm

Pisząc, że będą montowane w nowym budynku miałem na myśli montowane razem z oknem "pod tynkowe" i raczej z napędem elektrycznym.
Nie rozumiem za bardzo co do spadku napięcia ma sterowanie radiowo ale wystarczy mi zwykły przełącznik przy roletach i jeden główny do zamykania wszystkich razem jak wychodzę z domu.
Może jakieś namiary na firmy które wykonują takie rolety ale "mocne" przed słońcem to mogę sobie żaluzje albo materiałowe kupić.
Dziękuję za zaangażowanie.

da-karo
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: da-karo » wt gru 20, 2011 8:50 pm

Podaj region gdzie miałyby byc montowane tel. 784-115-117

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt gru 20, 2011 8:56 pm

Razem z oknem to raczej naokienne zwane też kompaktowymi , dobry wybór pod warunkiem że wybierzesz opcję z grubszą lub cieplejszą izolacją (neopor ) ale nie oczekujesz nic więcej poza ochroną przed słońcem ! Może w następnych latach będzie go wiecej niż 3 tygodnie :D :D
Silniki radiowe są niestety wrażliwsze na gwałtowne skoki napięcia np. wyładowania atmosferyczne , można sobie z tym poradzić stosując dodatkowe zabezpieczenia przeciwprzepięciowe.

bajbus9
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bajbus9 » wt gru 20, 2011 9:39 pm

APOLLO pisze:Może jakieś namiary na firmy które wykonują takie rolety ale "mocne" przed słońcem to mogę sobie żaluzje albo materiałowe kupić.
Jak już rozmawiamy o konkretnych jakościowo roletach to zdecydowanie polecam ANWIS.

www.anwis.pl i tam na stronie masz Sieć sprzedaży.

APOLLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: APOLLO » śr gru 21, 2011 7:43 pm

Mazowieckie.
Granica Mazowieckiego z Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim.
120km od Warszawy, 120km od Olsztyna, 120km od Białegostoku.

APOLLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: APOLLO » śr lut 08, 2012 10:02 pm

Wrócę do tematu.
Jak wygląda sprawa rolet do drzwi wejściowych.
Dokładnie jak jest rozwiązana sprawa samej rolety i klamki zewnętrznej w takich drzwiach.
W oknach prowadnice rolet są przykręcone do ramy więc w drzwiach taka roleta będzie w konflikcie z klamką.
Chodzi tu o rolety montowane razem z konstrukcją drzwi tak jak w oknach.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw lut 09, 2012 10:36 am

Są rolety prawoskrętne i lewoskrętne - o szczegóły zapytaj u wykonawcy, którego wybierzesz. To takie proste i nie potrzeba ustalać tego na forum.

da-karo
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: da-karo » czw lut 09, 2012 10:57 am

Ale w nakładanych roletach niema prawoskrętne lewoskrętne do drzwi najlepiej zastosuj system integro

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw lut 09, 2012 11:25 am

nie zagłębiałem się w temat, że to roleta nadstawna - więc tylko podtynkowa

Trocken
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Trocken » czw lut 09, 2012 12:17 pm

Sam mam zamontowane rolety elewacyjne firmy PORTOS,a firmę wybrałem ze względu na duży wybór możliwości sterowania i napędów.
W rejonie Ostrołęki firma jest mało znana ale pod względem jakości nie ma zastrzeżeń.
Jeśli potrzebujesz namiary na ich dealera to mogę Ci podać na priw

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw lut 09, 2012 4:22 pm

Nawet oni nie dadzą rady tego zrobić w wersji nadstawnej.

schweiker
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: schweiker » czw lut 09, 2012 8:11 pm

Witam.
Firma SCHWEIKER była prekursorem w tworzeniu systemów roletowych w Europie (istnieje od 1931 roku). Nasz oddział obsługujący firmy w całej Polsce mieści się od 1997 roku w Długołęce k/Wrocławia. Polecam kontakt z naszym specjalistą: schweiker@schweiker.pl lub 509 924 472. Na pewno coś doradzimy. :wink:

SCHWEIKER Sp. z o.o.
55-095 Długołęka k/Wrocławia
ul. Stawowa 1
http://www.schweiker.pl
http://www.schweiker.de
Załączniki
DSC00855.jpg
Systemy SCHWEIKER

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » pt lut 10, 2012 10:31 am

W drzwiach tak zwana "wąska" klamka , niezbyt praktyczna , ale jedyne rozwiązanie do rolety nadstawnej / kompaktowej / .

sector
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sector » pn kwie 02, 2012 8:51 am

Obrazek

Sector - okna rolety bramy -- ( rok zał.1995)
Oferujemy :
ROLETY ZEWNĘTRZNE , BRAMY GARAŻOWE i PRZEMYSŁOWE

http://www.sector-pl.com

Zapewniamy :
Profesjonalny i fachowy montaż >>
Poradę techniczną i pomiar >>
Gwarantujemy dobrą jakość wykonania >>
Szeroką gamę rozwiązań wszystkich typów rolet i bram >>

Szybka wycena - pod adresem email: sector@vp.pl

Naprawy serwisowe 24H - pod nr kom - 501-075-606

Również zapraszamy firmy do współpracy -
Sector-montaż -jako podwykonawca
plus
gotowe produkty w rozsądnej cenie hurtowej

To co dla ciebie jest problemem - dla nas wyzwaniem .

Obrazek

ferdi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ferdi » wt lip 21, 2015 1:26 pm

ja niedawno zamówiłem tutaj rolety gliwicespecjalne rolety antywłamaniowe, nie pamiętam dokładnie z którego modelu ale one wszystkie są podobne do siebie. kwestia tego, gdzie i do czego chcesz je zamontować. polecam, naprawdę świetna jakość

ArturSzatkowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ArturSzatkowski » wt lip 21, 2015 11:38 pm

Witam.
W tytule napisałem "antywłamaniowe" żeby zwrócić uwagę, zaznaczam to dlatego, że w innym temacie wyraziłem swoją opinie, że nie ma czegoś takiego jak antywłamaniowe ale tylko utrudniające włamanie, ale do rzeczy.
1. Poszukuję takich rolet do domu, oczywiście zależy mi na dobrym i grubym materiale więc pytanie o producenta takich rolet.
2. Będą założone do nowego budynku na okno PCV.
3. Kolor lakierowanie drewnopodobne
4. Napęd elektryczny (opcja do rozwarzenia)
5. Jeżeli napęd elektryczny to sterowane każda z osobna jak i jednoczesnie wszystkie razem, np. wychodząc z domu zamykać wszystkie na raz jednym przełącznikiem.
Co w takim przypadku jeżeli są różne długości rolet czyli np. drzwi balkonowe, okno, drzwi wejściowe - spotkaliście się z takim rozwiązaniem?

Ad.0 Są rolety Antywłamaniowe ale są bardzo drogie jak dla przeciętnego zjadacza Chleba
Ad.1 Większość producentów realizuje pancerz z blachy tej samej grubości. wymiar lamelki 37 lub 39 mm ( zdarza się również 40 mm ). Zauważyć trzeba że najczęściej tłoczony jest z blachy tej samej grubości, w zwiazku z powyższym najsztywniejszym będzie profil wysokości 37 mm a nie 40 mm. 37 Będzie miał najgrubszą ściankę. Zrobienie 3,1 m pancerza nie jest problemem, gdzie przy 40 mm 2800 jest wartością graniczną
Ad.2 Zalecam rolety elewacyjne podtynkowe ( montaż nie ingeruje w okno )
Ad.3 Drewnopodobne w każdej okleinie (najoptymalniej do zabudowy więc w kolorze bedzie tylko rewizja, prowadnice i profil podtynkowy oraz oczywiscie pancerz. Rozwiązanie Tańsze i lepsze niż roleta nadstawna.
Ad.4 Napęd elektryczny radiowy ( Koszt silników i sterowania droższy,ale przy całościowym bilansie prac elektrycznych w przypadku sterowania przewodowego wyjdzie na to samo. Dodatkowo radiowo można w każdje chwili zmodyfikować bez zbędnych i kosztownych prac.
Ad.5 Temat do skonfigurowania nawet po zamontowaniu rolet. Możliwość rekonfiguracji oraz rozbudowy " później" np. po odbudowaniu budżetu.
( Sterowanie przewodowe musi być przemyślane na etapie inwestycji )
Ad.6 W przypadku gdy mamy balkon/okno warto wybrać jedną roletą ze ścianką podziałową. Co oznacza że skrzynkę mamy w monolicie a pancerze są niezależne. Każdy sterowany innym napędem. Można próbować walczyć aby sterowane były jednym ale wchodziwy w zabawę ze stopniowanym wałkiem co jest drogie, niepraktyczne, małoznane ale możliwe...
Pozdrawiam
Chewrolet

joczkos
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: joczkos » śr lip 29, 2015 12:20 am

Niestety cena jest dość wygórowana, dlatego narazie takie rolety mam w planach. Jednakże, nie zamierzam z nich rezygnować.

Antos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Antos » pn kwie 11, 2016 9:27 am

Ja mam rolety z blokadą antywłamaniową, ale inne niż standardowe. Bubendorff ma w swojej ofercie rolety z ruchomymi lamelami, nie widziałem podobnych na rynku. Rolety działają jak szatersy; nie ograniczają dostępu do światła dziennego i świeżego powietrza. To takie połączenie rolety zewnętrznej z blokadą antywłamaniową i żaluzji fasadowej. Na filmiku lepiej widać jak dokładnie działają. https://youtu.be/vc54cRPKivU

MarcoK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MarcoK » pn maja 02, 2016 3:27 pm

ciekawa sprawa, bo właśnie najgorsze co jest związane z roletami to przede wszystkim brak wentylacji kiedy są opuszczone, dla mnie to największy minus, także fajnie żę jest alternatywa ;) dzieki za link, przyjrzę się dokładniej

Ajlar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Ajlar » pt maja 13, 2016 6:48 pm

Witam,
a mial ktos z Was moze rolety z firmy http://alusystemy.com/? Wygladaja naprawde solidnie i elegancko. No i nowoczesnie, a to wg mnie takze wazne, aby takie rolety nie szpecily z zewnatrz naszego domu. Prosze o komentarz odnosnie tej firmy, jesli ktos z Was mial z nia doczynienia?

Mariusz1987
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Mariusz1987 » wt lip 26, 2016 12:29 pm

Jeśli chodzi o rolety i cały osprzęt to trzeba postawić przede wszystkim na niezawodność. Zazwyczaj to zima pokazuje jakość wykonania u danego producenta. Ja bym stawiał na firmę NICE, super wykonania w przystępnej cenie. Na stronie producenta http://www.nice.pl/ znajdziesz wszystko co niezbędne do montażu. Dodatkowo jest tam konfigurator, który ułatwi sprawę doboru części.

gutek90
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: gutek90 » śr lip 27, 2016 2:44 pm

Też szukam aktualnie takich rolet. Tzn nigdy wczesniej o takich nie myslalem, ale znajomi mnie namówili. Z tym że oni mają jakiejś tandetnej firmy. A ja szukam czegos porządnego. A wybór ogromny :)
Pozdro :)

zeneklisiecki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zeneklisiecki » pn sie 01, 2016 2:12 pm

Ja polecam rolety antywłamaniowe w klasie RC3, które utrudnią drogę niejednemu włamywaczowi i wandalowi.

kasio121
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: kasio121 » ndz sie 28, 2016 10:13 pm

Mój brat sie zajmuje takimi roletami, moge zapytać i Ci odpowiem jutro tutaj na forum :) Także dam znać :)
Pozdrawiam

pawelstolik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawelstolik » wt wrz 27, 2016 10:26 am

My w domku parterowym zaopatrzyliśmy się też w rolety na okna dachowe. Od strony ogrodu przez dach nie problem pewnie wejść. Są solidne, także mogę polecić http://dodatki.velset.pl/2042.dodatki-d ... arz-h.html

zeneklisiecki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zeneklisiecki » śr paź 05, 2016 12:43 pm

W zakresie rolet antywłamaniowych polecam system RC3
- nowoczesna konstrukcja,
łatwe w montażu i obsłudze
dobrze dopasowują się do wymagań budynku

Ajlar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Ajlar » wt sty 24, 2017 9:02 pm

hmm a moze oferta firmy http://verti-hor.pl/ ?

Ochrona przed włamaniami

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe Verti Hor są skutecznym sposobem na zabezpieczenie okien przed uszkodzeniami mechanicznymi, a w tym także ewentualnymi włamaniami.

W Państwa ręce oddajemy:

rolety zewnętrzne aluminiowe z profilami wypełnionymi pianką izolacyjną: skutecznie chronią okno przed czynnikami atmosferycznymi (wymiana ciepła),
rolety zewnętrzne z aluminium o masywnych profilach: zabiegają próbom włamania do budynku.

Niezależnie od wybranej opcji – wszystkie rolety Verti Hor mogą być dopasowane do kilkunastu odcieni barwowych lub pokryte drewnopodobną okleiną odporną na ścieranie i wysokie różnice temperatury.
Trzy sposoby montażu rolet zewnętrznych

Oferowane przez naszą firmę rolety zewnętrzne antywłamaniowe montujemy na jeden z trzech sposobów:

• we wnęce okiennej: prowadnice z kasetą osadzamy we wnęce okiennej po wewnętrznej stronie,
• do elewacji: prowadnice z kasetą osadzamy po zewnętrznej stronie wnęki okiennej,
• w tzw. skrzynce/kasecie: po stronie zewnętrznej.

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » czw sty 26, 2017 3:35 pm

post autora z 2011 roku a to odpowiedzi -jak ja to lubie
PS no i w ogóle coś wybrałeś ? czy też zamiast antywłamaniowych posypałeś szkłem ?
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » ndz mar 26, 2017 2:29 pm

Ja nie lubię tych rolet po zaciągnięciu których w domu jest ciemno jak w grobie. Poza tym słyszałam, że łatwo je sforsować.

Awatar użytkownika
badylowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: badylowski » czw lut 01, 2018 6:10 pm

Cześć! Nie tak dawno, rozmawiałem z monterem jednej z firm o tych roletach zewnętrznych (antywłamaniowych) przy okazji kiedy zakładali u mnie okiennice i słyszałem, że dużo zależy od sposobu zamontowania rolety. Tam jest kilka opcji montażu: podtynkowo, jakoś na ramę okna itd. i te które się instaluje na najwcześniejszym etapie wykańczania budynku są najbezpieczniejsze. Tu masz opisane rolety zewnętrzne gdzie wszystko jest króciutko streszczone jakie są te typy, wiec można jakieś zdanie sobie wyrobić. Może coś pomoże w podjęciu decyzji. A tak poza tematem, to w mojej ocenie rolety nigdy nie zastąpią systemu alarmowego i czujki :)

Wreck
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wreck » wt maja 22, 2018 2:30 pm

Zastanawialismy sie nad montazem rolet zewnętrznych i rezygnacją Ostatecznie zdecydowaliśmy się na nie z kilku względów:
mieszkamy w domu i jednak jest to duże zabezpieczenie
rolety takie potrafią totalnie odizolować światło tak więc jest to wygodne jeśli na przykład ma się okna na wschód
są łatwiejsze w utrzymaniu w dobrym stanie niż rzadko już stosowane okiennice

Korzystaliśmy z usług firmy z Lublina: https://lublinrolety.pl/ Którą zresztą muszę pochwalić za pełen profesjonalizm.

Ajlar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Ajlar » ndz maja 27, 2018 5:34 pm

Rolety antywłamaniowe sa to najlepszy wybór

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”