Oprogramowanie dla salonu sprzedaży okien

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Oprogramowanie dla salonu sprzedaży okien

Post autor: kojot45 » czw gru 29, 2011 1:41 pm

Witam.
Chciałem się dowiedzieć jakich używacie w swoich firmach programów do obsługi klienta.
Nie chodzi mi o programy do wyceny okien, ale bardziej o programy ułatwiające obsługę biura, czyli rejestracja umów z klientami, ofert, zamówień do dostawców, pomiarów, podział montaży dla poszczególnych ekip montażowych (harmonogram), zgłoszenia reklamacyjne, faktury, itp
Szukam takiego "kombajnu", który ogarnąłby całą papierologie w firmie, żeby można było dla danego klienta (umowy) podpiąć (skan) wszystkie dokumenty które mogą się przy nim pojawić (oferta, umowa, zamówienia, protokół odbioru montażu, rozliczenie płatności, serwis), który prowadziłby zestawienie tych wszystkich elementów i informował o zbliżających się różnych terminach (np: serwis)
Mam już dość ciągłego notowania w różnych zestawieniach tych wszystkich elementów.
Pozdrawiam
PS. A jak nie używacie takiego programu czy programów to czy byście chcieli coś takiego w swojej firmie używać?

oknoAD

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Re: Oprogramowanie dla salonu sprzedaży okien

Post autor: kojot45 » pn sty 02, 2012 9:53 am

Nikt nie chcę się pochwalić na czym pracuje? A może tak jak ja na kilku programach typu Office, karteczki na tablicy korkowej, sterta zestawień na różne umowy, zamówienia i reklamacje i ciągłe szukanie różnych potrzebnych informacji w stercie dokumentów.
Czy nikt nie produkuje takiego oprogramowania?
Skoro jest taka cisza to albo nikt takiego oprogramowania nie potrzebuje lub nie chcecie się pochwalić jak pracujecie w swoich salonach. (Program do obsługi salonu fryzjerskiego znalazłem, a dla salonu sprzedaży stolarki okiennej to juz niestety nie)
Pozdrawiam

matzen
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: matzen » pn sty 02, 2012 2:28 pm

koles WINPRP TRADE .....to jest chyba do salonu

oknopoland
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oknopoland » pn sty 02, 2012 7:25 pm

Zacznij od EXCEL, jak ten potrafi obsługiwać to znaczy, że potrafią liczyć.
Pozdrawiam

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: kojot45 » śr sty 04, 2012 9:46 am

Witam.
Dziękuje za odpowiedź, ale mi bardziej chodzi o program nie do wyceny okien bo taki już mam od mojego producenta okien, ale o program do prowadzenia tzw. salonu sprzedaży okien lub np: paneli podłogowych, schodów, drzwi i wszystkiego innego gdzie do czynienia mamy z ewentualnym montażem sprzedawanych wyrobów.
Program w którego bazie danych przy wprowadzonym kliencie będę mógł zobaczyć przygotowaną dla niego ofertę (np: pdf z programu do wyceny okien) dodatkowo z podziałem na różne inwestycje jeżeli klientem będzie firma budowlana,
- zredaguję pismo do klienta,
- będę miał możliwość napisania i podglądu umowy z danym klientem,
- wydrukuję zlecenie na montaż dla ekipy monterskiej, a po montażu dołączę skan protokołu z podpisem klienta że wszystko było ok,
- wystawię fakturę na montaż, ale będę mógł zobaczyć co konkretnie wchodziło w ten montaż,
- w harmonogramie zaplanuję montaże dla kilku ekip montażowych.
- program będzie obsługiwał serwis po sprzedażowy, z którego wydrukuję zlecenia serwisowe na naprawy gwarancyjne i odpłatne pogwarancyjne, gdzie po wykonaniu serwisu dołączę skan z protokółem podpisanym przez klienta.
- będzie miał możliwość przypomnień o zaplanowanych zadaniach, naprawach, spotkaniach itp
- zredaguję zamówienia do poddostawców np: na parapety, rolety, roletki materiałowe na zredagowanych przez mnie drukach lub na drukach wymaganych przez dostawcę
- napiszę reklamację do producenta czy dostawcy i ustawię przypomnienia o upływających terminach reklamacji
- przyjmę reklamację od klienta i dołączę skan z pisemnym zgłoszeniem
To tak pokrótce co powinien posiadać program, którego poszukuje (Excel niestety nie wykona tego).
Nie wiem czy tylko ja mam do czynienia na co dzień z tym wszystkim, czy są to wspólne cechy wszystkich sprzedawców usług i pewnie każdemu z nas przydałby sie taki kombajn.
Pozdrawiam i dalej z utęsknieniem czekam na info

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr sty 04, 2012 1:14 pm

Taa... i jeszcze żeby ten program sam posprzątał biuro, zaparzył kawę.....
Była szara maść (dobra na wszystko) Zapewne polecił bym Ci ją , ale ponoć razem z bursztynową komnatą wywieźli...

oknoAD

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » śr sty 04, 2012 8:05 pm

Kolega szuka poważnego "kombajnu" min. Bizon Super, a Ty mu tutaj Komarko ekspres do kawy i mopa proponujesz :lol:

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: kojot45 » czw sty 05, 2012 12:47 pm

Pan Komarko1 to widzę taki mały dowcipniś. Posprzątać i kawę zaparzyć to sam potrafię, więc proponuję jak nie ma się nic poważnego do powiedzenia to proszę się nie odzywać. Widać Pan nie potrzebuje takiego oprogramowania, a ja tak i już dzięki temu wpisowi dostałem ofertę na takie oprogramowanie, które bardzo usprawni codzienną pracę.

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » czw sty 05, 2012 4:17 pm

Nie przejmuj się Kolego Kojot45, bo Kolega Komarko1 jest nieco "starszej daty" i on takie proste sprawy jak Ty opisujesz to przelicza na bieżąco w głowie i od ręki klientowi podaje (rzadko się myli do tego), więc po co ma się bawić w tę całą komputeryzację, która prowadzi ludzkość do zguby niechybnej :lol:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn sty 09, 2012 10:19 am

Ludzie lubią ułatwienia..
Przy paru ekipach i dużym zakresie obowiązków szefa taki program może pomóc.. chociaż myślącego człowieka nigdy nie zastąpi :)
Ja osobiście wolałbym już mieć u siebie kogoś, kto byłby "prawą ręką". I w czasie urlopu by zastąpił, bo program raczej telefonu nie odbierze.. Ech, satrzeje się, bo wszelkie nowinki do mnie nie przemawiają.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn sty 09, 2012 12:04 pm

Excell Excell i jeszcze raz Excell :) dodatkowo Xero i po problemie,
Tabelki w które wpisujesz najpotrzebniejsze informacje począwszy od danych klienta, poprzez wartości, terminów odbioru, nr. oferty, dat serwisu, wpłat, nr faktur...itp.

Postaraj się zmieścić to na JEDNEJ KARTCE, możesz wpisywać odręcznie lub edytować na komputerze.

I pod taką kartę podpinasz kopie
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » pn sty 09, 2012 7:37 pm

Masz rację, mądrze kombinując z Excelu można zrobić wszystko, ale trzeba nieco czasu na opracowanie samodzielnie takiego systemu, a dla leniwych firmy oferują gotowe systemy sprzedażowe dla salonu stolarki, choć takie rozwiązanie sporo kosztuje, co kto lubi i na co kogo stać :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt sty 10, 2012 10:13 am

Leniwi? Nie, oni są wtedy profejonalni :D

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » wt sty 10, 2012 11:08 am

kojot45 pisze: a ja tak i już dzięki temu wpisowi dostałem ofertę na takie oprogramowanie, które bardzo usprawni codzienną pracę.
To jeżeli mógłbym prosić, też bym poprosił o tę ofertę.

Co do Excela, wiadomo, na nim i tak opiera się sporo programów i jest narzędziem podstawowym, tylko że chińskie liczydło też było a zastąpił je kalkulator, w DOSie też można było wszystko zrobić a jakoś wszyscy woleli nakładkę na DOSa Windows ;)

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: kojot45 » wt sty 10, 2012 1:08 pm

finlandia pisze:Ludzie lubią ułatwienia..
Przy paru ekipach i dużym zakresie obowiązków szefa taki program może pomóc.. chociaż myślącego człowieka nigdy nie zastąpi :)
Ja osobiście wolałbym już mieć u siebie kogoś, kto byłby "prawą ręką". I w czasie urlopu by zastąpił, bo program raczej telefonu nie odbierze.. Ech, satrzeje się, bo wszelkie nowinki do mnie nie przemawiają.
Nie chodzi o odbieranie telefonów, ale o kontrolę nad współpracą z danym klientem, aby dokumentacja, która powstaje dla danego klienta była do wglądu w jednym miejscu,(ofert, pomiar, umowa, zamówienia na okna parapety, rolety,protokół montażu, faktury, rozliczenia płatności, zlecenia serwisowe itd,) a do tego jak jest pięć ekip montażowych, żeby powstające w trakcie prac jakieś niedociągnięcia np. uszkodziło się coś w czasie montażu i trzeba to zamówić to taki program po ustawieniu odpowiedniego przypomnienia będzie informował o załatwieniu tej sprawy, a nie prawa ręka, która niestety też ma ograniczoną pamięć i może o czymś zapomnieć. Taki program ma wspierać w prowadzeniu firmy, a nie zastępować nas. Teraz też używacie programów do pisania umów, zamówień, zleceń itd, ale te wszystkie dokumenty macie rozrzucone po całym komputerze w różnych folderach, i do tego różnorakie zestawienia w zeszytach lub segregatorach, a tak będzie wszystko przejrzyste w jednym miejscu.
Nie unikniemy sterty papierów umieszczonych w segregatorach, tego nie oczekuję, ale będzie łatwiej w współpracy z klientem
PS.
Nawiązałem już kontakt z firmą która prawdopodobnie napisze dla mnie takie oprogramowanie, poinformuję jak się sprawa rozwinie

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt sty 10, 2012 9:36 pm

qrcze , a ja to robiłem w oppen office - zapłąciłem za wersję dwustanowiskową całe 40 zł , a potem dokupiłem jeszcze wersję 3 stanowiskową za 70 zł brutto (bo to z ksiażką była licencjonowana wersja dla Macka i Peceta) no i trochę pracy bo niestety trzeba było wpisywać samemu dane - a można było poczekać i kupić gotowy super program...

Squasha
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Squasha » śr sty 11, 2012 8:36 am

kojot45 a jak planujesz archiwizować dokumenty, które nie mogą być wygenerowane w tym nowym sofcie a chciałbyś je tam przechowywać?
Zamierzasz skanować i potem wgrywać do nowego programu?

pzdr

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: kojot45 » śr sty 11, 2012 9:59 am

Squasha pisze:kojot45 a jak planujesz archiwizować dokumenty, które nie mogą być wygenerowane w tym nowym sofcie a chciałbyś je tam przechowywać?
Zamierzasz skanować i potem wgrywać do nowego programu?

pzdr
Dokładnie. Innej możliwości podpięcia protokółu z montażu z podpisem klienta, ze wszystko jest ok, nie ma. Program powinien posiadać opcje możliwości skanu do własnej bazy takich dokumentów i jednoczesny podgląd takiego skanu.
Jestem ciekaw ilu firmą przydałby się taki program?

Squasha
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Squasha » śr sty 11, 2012 10:41 am

Obawiam się, że barierą trudną do przeskoczenia będzie właśnie opór materii ludzkiej.
O ile będziemy mogli generować dokumenty z programu o tyle to skanowanie będzie dla ludzi uciążliwe.
No ale jeśli szef policzy, że ewentualne zyski z takiego pilnowania porządku będą wyższe niż koszty czasu na to poświęconego to może zmobilizuje pracowników to takich działań.
Zwrócę uwagę, że przydałaby się do takiego programu również synchronizacja korespondencji z programem pocztowym.
Do tego ideałem byłoby zsynchronizowanie danych generowanych przez przez program do wyceny stolarki.
Czyli jeśli ktoś będzie Ci pisał taki soft to poczekasz pewnie z rok.... :)
No ale w każdym razie powodzenia. Trzymam kciuki.

pzdr

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr sty 11, 2012 12:01 pm

podpisy klientów zeskanowane - czy będą uznawane ?
Dodatkowe zasilanie do kompa bo nie daj Bóg zabraknie prądu
dodatkowy dysk jako kopia tego pierwszego bo jak padnie ten pierwszy?
Dodatkowa kopia tego drugiego bo jak ....
Czas na skanowanie...
Przelicz czy dla kilku grup monterów nie prościej excel i karta papieru ? aha i ołówek !

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: kojot45 » pn sty 16, 2012 2:36 pm

Witam.
Widzę, po pojawiających się wpisach, że chyba znalazłem nisze rynkową, bo albo używacie programów i nie chcecie się podzielić informacjami o nich, albo nie macie o czym pisać.
Szkoda, że posty nie są bardziej konstruktywne panie Komarko1.
Pozdrawiam

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn sty 16, 2012 4:13 pm

Próbuję Ci kojot przekazać myśl , że żaden nawet najlepszy program nie zastąpi myslenia .Nawet jesli masz 60 grup montażowych (czego życzę) to i tak operacje wykonywane są identyczne dla każdej grupy (takie same)
natomiast im bardziej "profesjonalny" (czytaj skomplikowany) program tym większay opór materii (pracownika) przed uczeniem, łatwiej o pomyłkę/trudniej wyłapac błąd.
Dlatego jeśli nie chcesz excella to jest abakus

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » pn sty 16, 2012 4:58 pm

Panowie! Nieważne jak i jakim programem, ważne, żeby nie skopać zamówienia i montażu, bo wtedy klient jaja urwie, a jak kto do tego celu końcowego dąży to już jego broszka, jeden ma łeb jak koń to ma to wszystko w głowie, drugi woli mieć na papierze, a trzeci, nowoczesny gość chce do tego specjalnie dedykowany program komputerowy i wszystkie opcje są dobre pod warunkiem, że dają pozytywny efekt końcowy czyli pomiar bez błędów, zamówienie bez pomyłek i montaż bez problemów i gitarra Panowie czyż nie o to w końcu chodzi :-) :)

kojot45
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: kojot45 » wt sty 17, 2012 10:01 am

Jak rozpoczynałem ten wątek, to oczekiwałem, raczej reklam produktów (programów), a nie uszczypliwości i bezsensownej dyskusji, szkoda na to mojego i chyba Waszego czasu.
W związku z powyższym bardzo dziękuję za wszystkie posty i zamykam wątek, a jak ktoś ma coś konkretnego do zaoferowania to proszę na prv.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt mar 13, 2012 2:26 am

kojot45 pisze:Jak rozpoczynałem ten wątek, to oczekiwałem, raczej reklam produktów (programów), a nie uszczypliwości i bezsensownej dyskusji, szkoda na to mojego i chyba Waszego czasu.
W związku z powyższym bardzo dziękuję za wszystkie posty i zamykam wątek, a jak ktoś ma coś konkretnego do zaoferowania to proszę na prv.
Pozdrawiam
Nie ulegaj obcym Tobie sugestiom - takie jest forum !!!. Lekarstwem na to jest wyczucie kiedy przerwać, przecież temat postawiłeś w dobrej wierze a to, że nie doczekałeś się satysfakcjonującej Ciebie odpowiedzi to przecież nie Twoja wina, niech się martwią inni.
W nawiązaniu do tematu piszesz, że poszukujesz "kombajnu". Z doświadczenia wiem, że takie kombajny w małych i średnich firmach nie spełniają zadania. Programista nie podejmie się zadania dla jednej firmy, chyba że za odpowiednią cenę. Bardzo późno wchodziłem w strefę informatycznego wspomagania zarządzaniem, ale w stosunku do firm wcześniej wskazanych jestem pewien, że najlepsze zadanie spełniają modułowe aplikacje, które z czasem można łączyć jeżeli jest taka potrzeba, stąd uwagi tych którzy polecają EXCELA też mają rację. Tak modne zintegrowane programy do zarządzania firmą są dla dużych. Mały wyda grube pieniądze, a możliwości "kombajnu" wykorzysta w bardzo znikomym procencie. Zatrudniony w średniej wielkości firmie stałem przed takim samym dylematem co Ty - teraz dysponując większą a przede wszystkim ukierunkowaną nadwyżką czasu, odgrzebuję to co okazać się może przydatne "małym". Jeszcze w ty tygodniu udzielę Ci informacji na priv (innym zainteresowanym również) w pełni funkcjonalne aplikacje dot.:
- rejestracji ofert i zamówień (umów) klientowskich,
- reklamacje u dostawców, klientów oraz serwis,
- zamówień na materiały związane z produkcją (sprzedażą) oraz na szkło i wypełnienia,
programy są raportowane i drukowalne.............................itd, ale to już na priv.

pozdrawiam i z mojej strony dokładam się do zamknięcia tematu zapraszając zainteresowanych tematem informatycznego wsparcia w małych i średnich firmach.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » śr mar 21, 2012 11:31 am

Po wzrastającej ilości wejść w ten temat widzę zainteresowanie forumowiczów. W ślad za poprzednim moim postem składam propozycję tym, którzy mają ochotę wnieść twórczy wkład do powstania i udział w testowaniu aplikacji wspomagających zarządzanie salonem sprzedaży. W stosownym czasie zaproponuję bonus dla tych, którzy wniosą znaczący wkład w to przedsięwzięcie.
Aby nie blokować innym postów w tym temacie proszę o kontakt i propozycje na priv. O postępie prac będę informował na tym forum.

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » śr mar 21, 2012 8:18 pm

Sprawdź WINPROD (polskie oprogramowanie przede wszystkim dla producentów, ale nada się do salonu i sprzedaży innych towarów)

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pn kwie 02, 2012 12:51 am

Pierwszemu chętnemu dam aplikację do przetestowania w zamian za twórczy komentarz, opinię i uwagi rozwojowe.
- Rejestr zleceń (zamówień), ofert, klientów
- Raporty (tydzień, miesiąc) ilościowo-wartościowe
- Admin dokumentów
Potwierdzenie na priv.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » sob kwie 07, 2012 11:58 pm

ekoplast@interia.pl - PROSZĘ PYTAĆ

Obrazek

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt maja 04, 2012 11:37 am

Na blogu umieściłem Info. PILOT-Programu "Salon sprzedaży"
http://oknonet.pl/blogi/blog,25.html

JanekJ
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: JanekJ » wt mar 15, 2016 11:59 am

kojot45 pisze:Witam.
Chciałem się dowiedzieć jakich używacie w swoich firmach programów do obsługi klienta.
Nie chodzi mi o programy do wyceny okien, ale bardziej o programy ułatwiające obsługę biura, czyli rejestracja umów z klientami, ofert, zamówień do dostawców, pomiarów, podział montaży dla poszczególnych ekip montażowych (harmonogram), zgłoszenia reklamacyjne, faktury, itp
Szukam takiego "kombajnu", który ogarnąłby całą papierologie w firmie, żeby można było dla danego klienta (umowy) podpiąć (skan) wszystkie dokumenty które mogą się przy nim pojawić (oferta, umowa, zamówienia, protokół odbioru montażu, rozliczenie płatności, serwis), który prowadziłby zestawienie tych wszystkich elementów i informował o zbliżających się różnych terminach (np: serwis)
Mam już dość ciągłego notowania w różnych zestawieniach tych wszystkich elementów.
Pozdrawiam
PS. A jak nie używacie takiego programu czy programów to czy byście chcieli coś takiego w swojej firmie używać?

Ja korzystam z ich oprogramowania : www.stolarkacrm.pl

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”