WAFAM opinia specjalistów z branży

ogniotrwaly
Czytelnik
Czytelnik

WAFAM opinia specjalistów z branży

Post autor: ogniotrwaly » śr mar 14, 2012 11:11 am

Witam
wiem, ze to zły dział ale tam gdzie pytałem nikt nie odpowiedział
szukam jakichś informacji o jakości okien i ewent. montażu firmy WAFAM
na forum są jedynie 4 wzmianki które niewiele mówią
A widzę, że Panowie tu dobrze obeznani jesteście więc może czegoś się dowiem?
Ewentualnie kogo polecacie w Gliwicach lub okolice? Okna PCV 2 kolory brąz od środka, z zewnątrz białe, 5-6 komór szyba podwójna lub potrójna

oknoAD

Awatar użytkownika
Frank Martin
Czytelnik
Czytelnik

Re: WAFAM opinia specjalistów z branży

Post autor: Frank Martin » śr mar 14, 2012 7:00 pm

powiem tak. poleciłem wafam kiedyś koledze żeby wycenili mu balkon. zrobili mu o połowę taniej niż firma w której ja pracuję. nie okolic skarżył się a minęło może 1,5 roku. jeśli chodzi o firmy z okolic gliwic to komsta lub eurocolor.
lepsza siła argumentu niż argument siły
Frank Martin

ogniotrwaly
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogniotrwaly » czw mar 15, 2012 10:58 am

Dzięki chociaż za taką odpowiedź
Ja po prostu nie rozumiem jednego niby forum jest..... niby znawcy tematu są......... ale jak tak czytam to konkretnych odpowiedzi jak na lekarstwo......
Generalnie w necie psińco się można dowiedzieć o tym czyje okna wybrać....
Aktualnie wysłałem zapytania o wstępną wycenę do:
Eurocolor przedstawiciel
Wafam salon firmowy
Jezierski przedstawiciel
Petecki przedstawiciel
Do Komsty jeszcze wyślę
Może w ten sposób zapytam... ktoś podpowie czy z tego zestawu jakaś kolejność odnośnie jakości i zadowolenia klienta?

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw mar 15, 2012 11:35 am

Witam!
Można wiedzieć do którego salonu PETECKI? Na Śląsku tylko ja mam ich salony, w Gliwicach na ul. Kozielskiej 24.
Zajmę się tematem osobiście.
Jak jest możliwość to proszę przesłać zapytanie na centrala@mont-perfekt.pl

ogniotrwaly
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogniotrwaly » czw mar 15, 2012 2:09 pm

wczoraj wieczorem wysłałem na Gliwice okno balkonowe i kuchenne
szkice i wstępne założenia
chciałem przy okazji zaznaczyć, że okna w pozostałych pomieszczeniach mam wymienione na drewniane jakieś 3 lata temu i jestem z nich baaaardzo zadowolony i te dwa ostatnie też miały być drewniane ale wycena zabiła mnie po trzykroć
wiem, że do bloku drewniane to może przesada ale staram się mieć to co mi się podoba a okna drewniane podobają mi się najbardziej ale cóż ekonomia.....
tak więc próbowałem zrobić "magisterkę" z okien PCV ale to jest jakiś obłęd tak jakby loodzie okien nie wstawiali dowiedzieć się czegoś o firmach a już o montażu.... graniczy z cudem
Nie każdy ma czas żeby się włóczyć po budowach i oglądać realizacje....
Może mi to ktoś wyjaśni? kupowałem telewizor opinie się znalazły, tak samo kino domowe, auto, drzwi wejściowe i telefon a okna gdzie też się wydaje kupę kasy nic...
jakaś zmowa? czy jak? no nawet jakiegoś sensownego porównania profili nie ma choćby, że nie wiem, takie żółkną, takie się krzywią, takie do dużych okien itp żeby człowiek chociaż jakiś kierunek miał....... bo poradniki "Jak kupić okno" w realu to sobie można w tyłek wsadzić z tego co widzę, czytam i słyszę........
sorki ale już mnie szlag trafia jak mam kolejny wieczór czytac o oknach :roll:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw mar 15, 2012 6:54 pm

tak więc próbowałem zrobić "magisterkę" z okien PCV ale to jest jakiś obłęd tak jakby loodzie okien nie wstawiali dowiedzieć się czegoś o firmach a już o montażu.... graniczy z cudem
Nie każdy ma czas żeby się włóczyć po budowach i oglądać realizacje....
Może mi to ktoś wyjaśni? kupowałem telewizor opinie się znalazły, tak samo kino domowe, auto, drzwi wejściowe i telefon a okna gdzie też się wydaje kupę kasy nic...
jakaś zmowa? czy jak? no nawet jakiegoś sensownego porównania profili nie ma choćby, że nie wiem, takie żółkną, takie się krzywią, takie do dużych okien itp żeby człowiek chociaż jakiś kierunek miał....... bo poradniki "Jak kupić okno" w realu to sobie można w tyłek wsadzić z tego co widzę, czytam i słyszę........
sorki ale już mnie szlag trafia jak mam kolejny wieczór czytac o oknach
Każdy by tak chciał :D

Bo okna to branża specyficzna :D nawet ludzie z dużym doświadczeniem nie zawsze kumają o co kaman :D poza tym pytasz o lokalnego dostawcę a mnie od Gliwic dzieli 400 klocków więc jedyne co mogę Ci powiedzieć to że wszystkie żółkną , wszystkie się krzywią tylko niektóre bardziej.
Jak chcesz kupić dobre okno pvc to trzeba się wysilić a i tak będziesz zaaaaawiedziony bo to nie drewienko , a jak trafisz na papraków zawiedziny będziesz podwójnie.

oknoAD

ogniotrwaly
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogniotrwaly » czw mar 15, 2012 9:39 pm

No niby trochę racji kolega ma ale....
ale skoro czytam, że na tym forum są generalnie 2 frakcje za lub przeciw np profilom aluplasta albo firmy drutex no to skądś taka wiedza jest (no chyba że widzimisię na zasadzie auta francuskie to złom)....

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob mar 17, 2012 7:50 pm

Eurocolor - dosyć dobre okna, ładnie wykonane ale ceny z kosmosu bo niby marka
Jezierski - jakiś czas temu miałem klienta w Będzinie który wpłacił u nich zaliczkę i nie mógł się doprosić okien i w końcu kupił u mnie ( problemy finansowe firmy).
Wafam - lokalny producent który robi swoje od lat, niestety stoi w miejscu z rozwojem firmy i dużo odbiega produkcyjnie od wymienionych firm.
Komsta - aktualnie zmienił system okienny na Vekę, jak ma zimową promocję to cena do zaakceptowania. Jakość jak najbardziej w porządku. Montaż tylko nie przez firmę AMP.
Petecki - nie piszę bo to mój dostawca od wielu lat, którego zmieniłem z EC bo........, dodam tylko tyle że dzięki im produktom sprzedaż z roku na rok jest większa, szczególnie w segmencie klientów z domkami.

Pozdrawiam!

ogniotrwaly
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogniotrwaly » sob mar 17, 2012 9:03 pm

Jesoo Panowie trochę Was pomęczyć i naprawdę potraficie coś merytorycznie doradzić nawet jeżeli nie jest to do końca obiektywne bo wiadomo każda sroczka....
to i tak coś tam się z tego poskładało i przynajmniej wiem jak się kręcić w tym młynku.... albo przynajmniej tak mi się wydaje

wafam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wafam » pt maja 25, 2012 10:38 pm

ogniotrwaly
Zapraszam Pana do naszych salonów, uzyska Pan w nich odpowiedzi na nurtujące Pana pytania a także zobaczy Pan wszystkie nasze produkty.
Frank Martin pisze:powiem tak. poleciłem wafam kiedyś koledze żeby wycenili mu balkon. zrobili mu o połowę taniej niż firma w której ja pracuję. nie okolic skarżył się a minęło może 1,5 roku. jeśli chodzi o firmy z okolic gliwic to komsta lub eurocolor.
Nie bardzo rozumie Pana wypowiedź . Dlatego trudno mi to skomentować....
monciak pisze:Wafam - lokalny producent który robi swoje od lat, niestety stoi w miejscu z rozwojem firmy i dużo odbiega produkcyjnie od wymienionych firm.
Pod jakim kątem odbiegamy od wymienionych firm „produkcyjnie” ?
Termin ? Wykonanie = jakość ? Dostawy ? Reklamacje ?
Nie sądzę żebyśmy odbiegali w czymkolwiek ...

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob maja 26, 2012 1:48 pm

wafam pisze:ogniotrwaly
Zapraszam Pana do naszych salonów, uzyska Pan w nich odpowiedzi na nurtujące Pana pytania a także zobaczy Pan wszystkie nasze produkty.
Frank Martin pisze:powiem tak. poleciłem wafam kiedyś koledze żeby wycenili mu balkon. zrobili mu o połowę taniej niż firma w której ja pracuję. nie okolic skarżył się a minęło może 1,5 roku. jeśli chodzi o firmy z okolic gliwic to komsta lub eurocolor.
Nie bardzo rozumie Pana wypowiedź . Dlatego trudno mi to skomentować....
monciak pisze:Wafam - lokalny producent który robi swoje od lat, niestety stoi w miejscu z rozwojem firmy i dużo odbiega produkcyjnie od wymienionych firm.
Pod jakim kątem odbiegamy od wymienionych firm „produkcyjnie” ?
Termin ? Wykonanie = jakość ? Dostawy ? Reklamacje ?
Nie sądzę żebyśmy odbiegali w czymkolwiek ...
Trochę za późno, klient już ma zamontowane okna. Wybrał te niczym się nie różniące.
Proszę podać jakie stosujecie zbrojenie? Czy ciepła ramka jest w standardzie, przy niskiej cenie? Czy można w Waszym produkcie 5-cio komorowym zastosować szybę 0.5? Jaki osiągacie najmniejszy współczynnik przenikalności całego okna? O więcej nie chce mi się pytać.

Pozdrawiam!

wafam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wafam » wt sie 07, 2012 11:15 pm

monciak pisze: Trochę za późno, klient już ma zamontowane okna. Wybrał te niczym się nie różniące.

Żywię nadzieję, że dokonał dobrego wyboru.
monciak pisze:Proszę podać jakie stosujecie zbrojenie?

Najlepsze, zgodne z normami.
monciak pisze:Czy ciepła ramka jest w standardzie, przy niskiej cenie?

To sprawa indywidualnej oferty.
monciak pisze:Czy można w Waszym produkcie 5-cio komorowym zastosować szybę 0.5?

Wg uznania.
monciak pisze:Jaki osiągacie najmniejszy współczynnik przenikalności całego okna?

Taki jaki sobie życzy klient jeśli poda konkretny wymiar, można przebierać w różnych wariantach.
monciak pisze:O więcej nie chce mi się pytać.
Na resztę pytań krótka odpowiedź EFORE życzę miłej lektury.
Również Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”