BROKAT-NAJLEPSZĄ FIRMA OKIENNA W POLSCE

KAMIL KOSOWSKI

BROKAT-NAJLEPSZĄ FIRMA OKIENNA W POLSCE

Post autor: KAMIL KOSOWSKI » pn paź 21, 2002 2:34 pm

KTO JEST W STANIE DORÓWNAĆ BROKATOWI ???!!
ILOŚCIOWO I JAKOŚCIOWO !!!!

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » pn paź 21, 2002 2:44 pm

BROKAT????????????????????????????????? :D :D :D :D :D :D
Kamilku TY chyba nie wiesz o czym piszesz!!!!!

Kamil Kurant

Post autor: Kamil Kurant » pn paź 21, 2002 2:45 pm

pod jakim względem najlepsza ??

ilościowa ? tzn jaką ma sprzedaż ??
jakościowo ?? hmm pod względem wykonania, montażu, innych usług ??

proszę dookreślić swoją wypowiedź

bo nie wiem jak Pana zaatakować :))
:twisted:

Kamil Kurant

Gość

Post autor: Gość » pn paź 21, 2002 2:51 pm

Kamil Kurant pisze:pod jakim względem najlepsza ??

ilościowa ? tzn jaką ma sprzedaż ??
jakościowo ?? hmm pod względem wykonania, montażu, innych usług ??

proszę dookreślić swoją wypowiedź

bo nie wiem jak Pana zaatakować :))
:twisted:

Kamil Kurant
Ilościowo 30 tys/miesiecznie.
Jakość dzieki produktom Veka,Winkhaus,Press-Glas a także dzięki wyszkolonej pod każdym względem kadrze pracowniczej.

Pozdrawiam

czujny

Post autor: czujny » pn paź 21, 2002 2:53 pm

przepraszam..... a co to BROKAT ? :shock:

Gość

Post autor: Gość » pn paź 21, 2002 2:56 pm

30 tys. , ale czego okien? szt uciętego profilu, zgrzewów?
Proszę o wyjaśnienie!!! :roll:

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » pn paź 21, 2002 3:02 pm

Anonymous pisze:30 tys. , ale czego okien? szt uciętego profilu, zgrzewów?
Proszę o wyjaśnienie!!! :roll:
Poprawka 18 tys okien miesięcznie

Gość

Post autor: Gość » pn paź 21, 2002 3:26 pm

Max. wydajność to góra 22 tys/mies. więcej brokat nie wydoli bo miesiąc ma tylko 31 dni.... poza tym trzeba mieć jeszcze pełną obsadę. niestety wydajność nie zawsze idzie w parze z wielkościa produkcji...

Piotr K.

Produkuje się łatwo...

Post autor: Piotr K. » pn paź 21, 2002 3:40 pm

Czy ta ilość okien została już sprzedana, czy może tylko rozwieziona po składach (konkurencyjnych firm) z wielomiesięcznym terminem płatności?
:shock:

psuBrat

Post autor: psuBrat » pn paź 21, 2002 5:09 pm

zgadzam się z Piotrem K.
co innego zdolności produkcyjne i, że się tak wyrażę, lokacyjne ;)
a co innego sprzedaż (najlepiej zapłacona)

pozdrowienia

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » pn paź 21, 2002 11:26 pm

18 tys okien miesiecznie ?? To daje 720 okien dziennie . Z tego co slyszalem to maja Panstwo 2 zgrzewarki 4 glowicowe kilka dwu glowicowych . Czyli jedna automatyczna linie i reszte to poprawek . Na czym mieli by Panstwo osiagac takie ilosci ?? Wydajnosc jednej w pelni automatycznej lini wynosi okolo 220 okien . Zauzmy ze pracuja Panstwo na 3 zmiany to daje Max 500-600 okien (24 h na dobe przez 25 dni w miesiacu) zakladajac ze nie nawali dostawca okuc , profili czy szyb a tak bardzo czesto bywa ze np. stali nie ma i nie ma skad wziasc chocby nie wiem ile sie dawalo pieniedzy . Czyli reasumujac musza miec Panstwo mozliwosc wyprodukowania do 1000 okien dziennie aby uzyskac srednia miesieczna 720 okien co daje 333 okna na zmiane (zawsze jest tak ze druga i zwlaszcza trzecia zmiana jest mniej wydajna) . Do takiej produkcji wymagane jest co najmniej 3 w pelni automatyczne linie o wydajnosci ponad 200 okien kazda , z trzema zgrzewarkami 4 glowicowymi i jedna 6 glowicowa z centrum obrobczym itd itd jedna taka linia kosztuje okolo 1 mln Euro co po pomnozeniu przez 3 daje 3 mln Euro . Bez dalszego komentarza
Maxio

Gość

Post autor: Gość » wt paź 22, 2002 12:32 am

:P Maxio widze ze jestes obcykany, policz jescze ze okuwaja na flexie, czyli na jedno okno potrzebuja 10 min czyli 7200 min / 60 czyli 5 stanowisk do okuwania, a ile do szklenia... dajcie spokoj... Brokat sama nazwa mowi za siebie

KAMIL KOSOWSKI

Post autor: KAMIL KOSOWSKI » wt paź 22, 2002 6:29 am

maxio pisze:18 tys okien miesiecznie ?? To daje 720 okien dziennie . Z tego co slyszalem to maja Panstwo 2 zgrzewarki 4 glowicowe kilka dwu glowicowych . Czyli jedna automatyczna linie i reszte to poprawek . Na czym mieli by Panstwo osiagac takie ilosci ?? Wydajnosc jednej w pelni automatycznej lini wynosi okolo 220 okien . Zauzmy ze pracuja Panstwo na 3 zmiany to daje Max 500-600 okien (24 h na dobe przez 25 dni w miesiacu) zakladajac ze nie nawali dostawca okuc , profili czy szyb a tak bardzo czesto bywa ze np. stali nie ma i nie ma skad wziasc chocby nie wiem ile sie dawalo pieniedzy . Czyli reasumujac musza miec Panstwo mozliwosc wyprodukowania do 1000 okien dziennie aby uzyskac srednia miesieczna 720 okien co daje 333 okna na zmiane (zawsze jest tak ze druga i zwlaszcza trzecia zmiana jest mniej wydajna) . Do takiej produkcji wymagane jest co najmniej 3 w pelni automatyczne linie o wydajnosci ponad 200 okien kazda , z trzema zgrzewarkami 4 glowicowymi i jedna 6 glowicowa z centrum obrobczym itd itd jedna taka linia kosztuje okolo 1 mln Euro co po pomnozeniu przez 3 daje 3 mln Euro . Bez dalszego komentarza
Trudno w to uwierzyć ale tak naprawdę jest !!!

KLO

BROKAT NAJLEPSZA FIRMA

Post autor: KLO » wt paź 22, 2002 6:45 am

Na wstępie pragniemy poinformować iż w firmie nie pracuje Kamil Kosowski.
Wiele uwag jest trafnych odnośnie sprzetu i mozliwości , a liczby o których rozmawiamy są prawdziwe.

Z pozdrowieniami dla specjalistów. 8)

adapi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: adapi » wt paź 22, 2002 8:23 am

Nie do końca zgadzam się z wyliczeniami Maxia. Sympatyczny kolego popraw organizację produkcji a przekonasz sie ,że przy dwóch zgrzewarkach czterogłowicowych( lini półautomatycznej) dwóch stołach do szklenia można spokojnie wykonać w czasie 8 godz 300 okien.Nie jest prawdą , że na w pełni automatycznej lini mozna wykonać tylko 220 okien skoro na lini półautomatycznej produkuje sie 300- 320 okien. Maxio może Twoi ludzie pracują tylko na 60% :D :D :D :D :D :D :D
Dużo pracy jest jeszcze przed Tobą!!!!! :idea:

Gość

Post autor: Gość » wt paź 22, 2002 8:29 am

Max Ty jeszcze pracujesz????
Co na to Twój szef???
Czeka Ciebie chyba długa rozmowa z szefem!!

Gość

Post autor: Gość » wt paź 22, 2002 8:38 am

Może tak Brokat pochwali się jaki przychód osiąga rocznie? Bo w te 18tys okien nie wierzę (chyba, że to okna typu o1 :lol: )...
Swego czasu Okfens chwalił się na budmie, że wyprodukował 220tys okien w ciągu roku. Później na popijawie podchmielony dostawca okuć rzucił z uśmiechem, że to chyba były prawie same fix-y, bo kupili tylko 160tys zasuwnic (co uwzględniając okna wieloskrzydłow mówi samo za siebie...)

Gość

Post autor: Gość » wt paź 22, 2002 8:46 am

PODOBNIE BYŁO Z TRASEM!

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » wt paź 22, 2002 9:33 am

300 szt. okien na dwoch stolach do szklenia ?? Ambitne ... Naprawde ambitne , malo tego nierealne . Napewno nie na dwoch stolach do szklenia . 300 szt okien to daje 19 okien na godzine na jeden stol . Pokaz mi ekipe ktora zlozy srednio 19 okien (czyli sa godziny ze skladaja 25 a sa ze 10) na jednym stole do szklenia . To jest poprostu nie realne . Tak jak mowilem do produkcji 720 okien dziennie jest potrzebna wydajnosc realna 1000 okien , co daje wydajnosc na jedna pelna zmiane przynajmniej 400-500 okien . Jezeli to zmienic na trzy nawet zmiany to wyjdzie wlasnie cos kolo tysiaca okien . Ale nie na dwoch stolach do szklenia .
Maxio

BROKAT

KLO

Post autor: BROKAT » wt paź 22, 2002 9:40 am

MAXIU I INNI PIEKNE ROZWAŻANIA ALE NIKT NIE MÓWI ILEOSÓB STOJI NA LINNI.
300 OKIEN A ILU SZKLARZY.
JAKIE WYKONUJA CZYNNOŚCI.
DOBRY TEORETYK Z KRAKOWA, CIEKAWE ILE SZYB TY ZASZKLISZ.

Z POZDROWIENIAMI 8)

Lolo

Post autor: Lolo » wt paź 22, 2002 9:57 am

Panowie , jedyną stałą i niezmienialną cechą linii ( każdej ) jest czas zgrzewania . Wystarczy 24 godziny podzielić przez ten czas powiększony o czas włożenia 4 profili w zgrzewarkę i wychodzi nam maxymalna wydajność. Więcej się nie da , nawet cud tu nie pomoże.
L

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » wt paź 22, 2002 10:05 am

adapi napisal ze na lini pol automatycznej (z dwoma stolami do szklenia) jest w stanie wyprodukowac 320 okien w ciagu osmiu godzin, ja tylko udowodnilem ze to jest nie realne . Na dwoch stolach do szklenia przy zgranej ekipie daje 150-200 okien w ciagu osmiu godzin . To daje okolo 5 min na jedno okno (na jednym stole) . To jest realne , gotowy zgrzew musi najpierw ustawic wziasc szybe wsadzic zaszklic podkladkami zdjac okno . Zakladam oczywiscie ze kto inny przycina listwy i kto inny zajmuje sie segregowaniem szyb i podawaniem ich .
Maxio

adapi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: adapi » wt paź 22, 2002 10:11 am

Drobna pomyłka nie 300szt. okien tylko 300 zaszklonych szyb co daje srednio 170 -180 szt okien. 300szt. okien tj.około 510 szyb.
Na lini produkcyjnej pracuje 24-25 osób. Przy szkleniu 3- 4 osoby.
Drobna uwaga ekipa szkląca nie składa okien tylko je szkli!!!!
Szklarz ma obowiązek załozyc podkładki i mostki zasilikonowac je, przekosić kwaterę, załozyc listwy przyszybowe i sprawdzić funkcjonowanie okna.
pozdrawiam
praktyk z KRAKOWA :D

Dr.

pytanie do Brokatu

Post autor: Dr. » wt paź 22, 2002 10:36 am

Chciałem sie zapytać jak firma BROKAT definiuje mocniejsze zgrzewy od konkurencji o 30 % ?

Dla zrozumienia mojego pytania pozwalam sobie zacytować Państwa wypowiedz na portalu Oknonet

"Zastosowane w tych liniach zgrzewarki serii AKS 8000 posiadają zamontowany system PLL (czyli równoległego mocowania elementów przed procesem zgrzewania) dający możliwość zwiększenia sztywności połączenia w zgrzewanym narożu nawet do 30%. Czyli można śmiało powiedzieć, że od dzisiaj okna z BROKATU mają silniejsze naroża od konkurencji - MOCNIEJSZE OKNA Z BROKATU!"

Jak mam to rozumieć 30% od czego ? Prosze podać wyniki pomiarów ?

Dr.

Dr.

adapi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: adapi » wt paź 22, 2002 10:49 am

Lolo pisze:Panowie , jedyną stałą i niezmienialną cechą linii ( każdej ) jest czas zgrzewania . Wystarczy 24 godziny podzielić przez ten czas powiększony o czas włożenia 4 profili w zgrzewarkę i wychodzi nam maxymalna wydajność. Więcej się nie da , nawet cud tu nie pomoże.
L
Wszystko sie zgadza.
czas zgrzewania 70 sek,
czas obierania 4 naroży 90 sek.
proste wiliczenie to daje 320 gotowych zgrzewów w czasie 8 godzin przy 2 zgrzewarkach jest to minimum 580 zgrzewów ram- skrzydeł ok 380- 400 otworów do szklenia w ciagu jednej zmiany produkcyjnej.

adapi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: adapi » wt paź 22, 2002 10:50 am

Lolo pisze:Panowie , jedyną stałą i niezmienialną cechą linii ( każdej ) jest czas zgrzewania . Wystarczy 24 godziny podzielić przez ten czas powiększony o czas włożenia 4 profili w zgrzewarkę i wychodzi nam maxymalna wydajność. Więcej się nie da , nawet cud tu nie pomoże.
L
Wszystko sie zgadza.
czas zgrzewania 70 sek,
czas obierania 4 naroży 90 sek.
proste wiliczenie to daje 320 gotowych zgrzewów w czasie 8 godzin przy 2 zgrzewarkach jest to minimum 580 zgrzewów ram- skrzydeł ok 380- 400 otworów do szklenia w ciagu jednej zmiany produkcyjnej.

Bruce Lee

Post autor: Bruce Lee » wt paź 22, 2002 11:28 am

Drogi panie z Brokatu!
Nie jest to możliwe żeby brokat zrobił 18 tys. okien miesięcznie.
Nie jestecie żadnym gigantem w Polsce. Przychód za 2001 rok rzędu 36 mln i za pierwszy kwartał 2002 roku rzędu 5,5 mln nie stawia was w szeregu największych firm. Chyba że część okien rozdajecie za darmo a tego nie ujmujecie w rachunku zysków i strat.

Bruce Lee

Post autor: Bruce Lee » wt paź 22, 2002 11:48 am

Panie z Brokatu!!!!!!
Proszę o odpowiedź na mój post!!!!!!

KOLO

Post autor: KOLO » wt paź 22, 2002 3:22 pm

CIESZY MNIE, ŻE TAK DUŻO DYWAGUJECIE PAŃSTWO NA TEMAT "BROKATU'. CHCIAŁBYM ZWRÓCIĆ UWAGĘ, IŻ BEZ "BEZ DYMU NIE MA OGNIA". PROSIŁBYM O UMIAR ZARÓWNIO ZWOLENNIKÓW JAK I PRZECWNIKÓW. POPRACUJMY JESZCZE TROCHĘ, A NA PEWNO BĘDZIEMY MIELI O CZYM POROZMAWIAĆ.

jadecor

Brokat?

Post autor: jadecor » wt paź 22, 2002 6:17 pm

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz....Mieszkam i pracuje we Wrocławiu, tutejsze przedstawicielstwo wiele mówi na temat jakości produkowanych okien. A ja mam do panów z Brokatu jedno pytanko czy u was JAKOŚĆ=ILOŚĆ? Pięknie ide demontować wasze okna i lece do Jasia z garażu on każde okno przy najmniej oglądnie...Sic!

bezio

Post autor: bezio » śr paź 23, 2002 7:12 am

Sprawdż, czy Jasio z garażu zazbroi okno, jaki pakiet zaszkli do okienka i jakie zastosuje "myki" w okuciu, żeby było taniej. Jeśli kiedykolwiek montowałeś lub demontowałeś okno z Brokatu, to musisz wiedzieć, że na każdym oknie jest potwierdzenie osoby sprawdzającej okno przed opuszczeniem hali produkcyjnej ( oprócz sprawdzenia poprawności działania przez osoby szklące ).
P.S.
Pozdrów Jasia z garażu i życzę Ci wielu sukcesów w budowaniu wizerunku firmy i załatwianiu reklamacji w jasiowych okienkach.

Bruce Lee

Post autor: Bruce Lee » śr paź 23, 2002 10:38 am

Widzę że pan z BROKATU coś nie odpowiada na mój post.
Panie z Brokatu, czyz nie miałem racji?

GOŚĆ

Post autor: GOŚĆ » śr paź 23, 2002 2:40 pm

Wczytaj sie dobrze Bruce Lee, a póżniej czapeczkę z głowy.
szanowanko maleńki.

Bruce Lee

Post autor: Bruce Lee » śr paź 23, 2002 3:12 pm

Wczytuje się ale coś nie widzę odpowiedzi na temat
Pozdrawiam

fan

Post autor: fan » śr paź 23, 2002 4:04 pm

Ale co by nie mowic to pare okien zostalo wyprodukowanych, a panowie czepaja sie szczegółów. Jak można porównywac Pana Jasia?

p. Jaś

Post autor: p. Jaś » śr paź 23, 2002 9:07 pm

Prosze przestać się mnie czepiać tak przy każdej okazji

p. Jaś
:evil:

E.T.

Post autor: E.T. » czw paź 24, 2002 10:44 am

BROKAT to najlepiej sprzedaję się na sylwestra.
Zaryzykuję stwierdzenie, w milionach sztuk!!!

Bill

Post autor: Bill » czw paź 24, 2002 12:56 pm

W takim razie chciałbym zamówić tonę.

Duch

Post autor: Duch » czw kwie 03, 2003 11:08 am

Kamilku i co nam teraz powiesz ciekawego o Brokacie.... Debeściaki.NIEEEEEE:twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Re: BROKAT-NAJLEPSZĄ FIRMA OKIENNA W POLSCE

Post autor: CICHY » czw kwie 03, 2003 12:25 pm

KAMIL KOSOWSKI pisze:KTO JEST W STANIE DORÓWNAĆ BROKATOWI ???!!
ILOŚCIOWO I JAKOŚCIOWO !!!!
Szanowny panie Kamilu
Zapewniam że w polsce dużo jest firm "robiacych"
DUŻO I DOBRZE - nie brokat jest pierwszy. A teraz fakty dla wszystkich: REKORD SPRZEDAŻY ( i produkcji) to 24 tys JEDNOSTEK !!! Bo tak nalezy liczyc wielkośc produkcji !!!! To jest wynik za październik 2002. fakt kolejny - świętowanie rekordu było skromne ( permanentny brak kasy)co daje do myślenia dla wszystkich , którzy myślą ,że należy produkowac dużo i tanio sprzedawac .Jakośc faktycznie na niezłym poziomie ( choc od poczatku tego roku systematycznie spada)
WNIOSKI : Pozostawiam wam samym którzy są za jak i przeciw.
Ps. Dla powaznie zainteresowanych tym tematem służę dalszymi danymi .

Gość

Post autor: Gość » sob kwie 05, 2003 1:30 pm

W swietle wyników za 2002 rok Brokat rzeczywiście nie jest największym producentem okien, ale ogromne uznanie za dynamikę sprzedaży w stosunku do ub. roku. Jest to naprawdę jeden z lepszych wyników w tej branży. Pozdrowienia - Robert

Malina

brokat

Post autor: Malina » pn kwie 07, 2003 9:39 am

Panowie, należało by tutaj w tym miejscu wspomnieć o kadrze handlowców którzy odeszli i tak naprawdę, to ONI przyczynili się do dynamicznego wzrostu firmy Brokat!
współczuję ich następcą, oby nie okazało się że ich odejście spowodowało najdynamiczniejszy spadek obrotów!
A swoja droga to gratuluję zarządowi że pozwolił im odejść! BRAWO macie teraz super konkurencję! Przecież tylko człowiek o braku wyobraźni pozbywa się takich ludzi.
Bardzo wiele razy się z nimi ścierałem w terenie i muszę powiedzieć że była to kadra profesjonalistów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Doszło do tego że wchodząc do punktów handlowych w których znajdowły się okna w/w firmy poprostu wiedziałem że będzie ciężko i wierzcie mi było do momentu ich odejścia teraz wiem że mogę śmiało wkraczać na ich teren, ludzie którzy handlują oknami są poprostu wkurzeni że ich tzn "handlowców" brak! :D

truteń

Post autor: truteń » pn kwie 07, 2003 7:19 pm

Po ilości postów można powiedzieć że Brokat do potęga jakich mało. A tak prawdę mówiąc to przecieź tani ...... Zwolnienia, redukcje, brak polityki sprzedażowej, drastyczne cięcia kosztów, bo nikt nie wie ile kosztuje wyprodukowanie okna. itd szaro, nudno i do d..py. A jeśli chdzi o wydajność to po pijaku zawsze się dwoi.

Darek

Dla Trutnia

Post autor: Darek » pn kwie 07, 2003 8:08 pm

Faktycznie kolego to pseudo pasuje do Ciebie! Tak się składa że jestem jednym z byłych handlowców firmy "Brokat" i tak naprawdę, to wypisywanie steku bzdur, na temat " brokatu" ,jest tylko domeną niezorientowanych! Z całą powagą, po mimo tego, że już nie pracuję dla tej firmy, wiem że warto z tą firmą współpracować a co do jakości, to napewno wielu producentów mogłoby się postarać, aby dorównać właśnie "Brokatowi" I nie będę wypisywał tutaj powodów dla których warto bo zrozumie to tylko ten kto zacznie z TĄ FIRMĄ WSPÓŁPRACOWAĆ! A napewno szybko to doceni! Pozdrawiam Dariusz F.

GOŚĆ 1

Re: Dla Trutnia

Post autor: GOŚĆ 1 » wt kwie 08, 2003 6:44 pm

Darek pisze:Faktycznie kolego to pseudo pasuje do Ciebie! Tak się składa że jestem jednym z byłych handlowców firmy "Brokat" i tak naprawdę, to wypisywanie steku bzdur, na temat " brokatu" ,jest tylko domeną niezorientowanych! Z całą powagą, po mimo tego, że już nie pracuję dla tej firmy, wiem że warto z tą firmą współpracować a co do jakości, to napewno wielu producentów mogłoby się postarać, aby dorównać właśnie "Brokatowi" I nie będę wypisywał tutaj powodów dla których warto bo zrozumie to tylko ten kto zacznie z TĄ FIRMĄ WSPÓŁPRACOWAĆ! A napewno szybko to doceni! Pozdrawiam Dariusz F.
Popieram , panowie więcej obiektywizmu , fakty i liczby mówia za siebie jakość i obsługa bez zarzutu Czekam na porównanie do innych radzę pamiętac też , o dynamice ,co w tych czasach jest chyba rekordem nie do pobicia.

truteń

Post autor: truteń » wt kwie 08, 2003 9:27 pm

Widzę Darku, że jeszcze będziesz musiał się długo leczyć z czczego handlowego gadania. Ale nie martw się to podobno przechodzi, gdy handlowiec zaczyna pracować dla konkurencji. Wówczas to nowa firma jest sssssssssssuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppeeeeeeeeeerrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jarosław L.

BROKAT NAJLEPSZA FIRMA W POLSCE

Post autor: Jarosław L. » śr kwie 09, 2003 9:39 am

Widze trutniu , że zachowujesz się troche za pewnie , pokaż swoje osiagnięcia ,a wtedy będziesz miał prawo do krytyki ( dotyczy to wszystkich).Poki co faktycznie jestes tylko "trutniem!?
Brokat stworzyła grupa ludzi , zarówno handlowców jak i zespołu na miejscu i można tego tylko pozazdroscic . Konkurencja tylko mogła przygladać ie ekspansji, a dzisiaj gdy nas nie ma nadal żaden dealer nie mysli o zmianie dostawcy. myślę ,że to jest najlepsza rekomendacja dla producenta.Pozostała częsć załogi brokatu nadal dostarcza i produkuje okna , a zawsze należy szanowac konkurencję , każdy kto ma troche oleju ( chyba go komuś brakuje) nie krytykuje kiedy nie jest lepszy . Pokaż co potrafisz , a wtedy pogadamy.
Jestem również byłym handlowcem brokatu
Czekam na wyniki Twojej pracy
Jarosław L.

psuBrat

Post autor: psuBrat » śr kwie 09, 2003 10:29 am

do JL > czy możesz zdradzić czemu już nie jesteś pracownikiem Brokatu ?

Jarosław L.

BROKAT NAJLEPSZA FIRMA OKIENNA

Post autor: Jarosław L. » śr kwie 09, 2003 12:47 pm

Dlaczego odeszliśmy ?
Nie jest to nasza tajemnica i zarządu firmy brokat

psuBrat

Post autor: psuBrat » śr kwie 09, 2003 3:28 pm

jeśli nie jest to tajemnica ... to?

J.L.

BROKAT NAJLESZA FIRMA

Post autor: J.L. » śr kwie 09, 2003 5:11 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Dlaczego odeszliśmy ?
Nie , jest to nasza tajemnica i zarządu firmy brokat
ups, przepraszam , ale NIEEEEEEEE (jeden przecineka ile zamieszania)

złośliwy?

Post autor: złośliwy? » sob kwie 12, 2003 8:39 am

jak mawiali starożytni rzymianie: "Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zapewne o kasę?!" :roll: :?:

Gość

Re: brokat

Post autor: Gość » sob kwie 12, 2003 1:36 pm

Malina pisze:Panowie, należało by tutaj w tym miejscu wspomnieć o kadrze handlowców którzy odeszli i tak naprawdę, to ONI przyczynili się do dynamicznego wzrostu firmy Brokat!
współczuję ich następcą, oby nie okazało się że ich odejście spowodowało najdynamiczniejszy spadek obrotów!
A swoja droga to gratuluję zarządowi że pozwolił im odejść! BRAWO macie teraz super konkurencję! Przecież tylko człowiek o braku wyobraźni pozbywa się takich ludzi.
Bardzo wiele razy się z nimi ścierałem w terenie i muszę powiedzieć że była to kadra profesjonalistów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Doszło do tego że wchodząc do punktów handlowych w których znajdowły się okna w/w firmy poprostu wiedziałem że będzie ciężko i wierzcie mi było do momentu ich odejścia teraz wiem że mogę śmiało wkraczać na ich teren, ludzie którzy handlują oknami są poprostu wkurzeni że ich tzn "handlowców" brak! :D
...nie odeszli, tylko się hurtem przenieśli...

Gość

Post autor: Gość » sob kwie 12, 2003 1:41 pm

psuBrat pisze:do JL > czy możesz zdradzić czemu już nie jesteś pracownikiem Brokatu ?
.... bo JL przeniósł się na Mazury....

Gość

Post autor: Gość » sob kwie 12, 2003 5:34 pm

Majewski ? Sokółka ? Humdrex ?

Gość

Post autor: Gość » sob kwie 12, 2003 7:05 pm

Anonymous pisze:Majewski ? Sokółka ? Humdrex ?
...nadal PCV...

JL.

BROKAT NAJLEPSZA FABRYKA

Post autor: JL. » sob kwie 12, 2003 9:57 pm

MAZURY SA RÓWNIE PIEKNE JAK KOŁOBRZEG A I OKNA POTRAFIĄ ROBIC DOBRE I TANIEJ
Z pozdrowieniami dla wszystkich bezimiennych gości
Jarosław L.

KW

Post autor: KW » sob kwie 12, 2003 10:48 pm

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą kolego-zwłaszcza ,że razem pracujemy.

Bezimienny

Re: BROKAT NAJLEPSZA FABRYKA

Post autor: Bezimienny » ndz kwie 13, 2003 9:40 am

JL. pisze:MAZURY SA RÓWNIE PIEKNE JAK KOŁOBRZEG A I OKNA POTRAFIĄ ROBIC DOBRE I TANIEJ
Z pozdrowieniami dla wszystkich bezimiennych gości
Jarosław L.
...ciekawe czy obecny pracodawca P. :shock: liczy się z tym, że jego też "hurtem" zostawicie przy najbliższej okazji...

bezimienny

dla bezimennego

Post autor: bezimienny » ndz kwie 13, 2003 5:03 pm

Ciekawe kim jesteś kolego? być może młokosem który nie ma innych szczytnych celów!!! Ale mnie się wydaje że poprostu pracownikiem brokatu i chyba niezbyt lubisz JL.

J.L.

Re: dla bezimennego

Post autor: J.L. » ndz kwie 13, 2003 5:20 pm

bezimienny pisze:Ciekawe kim jesteś kolego? być może młokosem który nie ma innych szczytnych celów!!! Ale mnie się wydaje że poprostu pracownikiem brokatu i chyba niezbyt lubisz JL.
Może mnie nie lubi a może czuje się samotny.W takim układzie zapraszam ( telefon chyba znany?)

Bezimienny I

Re: dla bezimennego II

Post autor: Bezimienny I » ndz kwie 13, 2003 8:16 pm

bezimienny pisze:Ciekawe kim jesteś kolego? być może młokosem który nie ma innych szczytnych celów!!! Ale mnie się wydaje że poprostu pracownikiem brokatu i chyba niezbyt lubisz JL.
... nie żebym nie lubił, nawet nie znam zbytnio J.L. Drażnią mnie tylko tacy handlowcy, którzy zostawiają "swoją" firmę i idą tam gdzie lepsze auto dają....

Bezimienny I

Re: dla J.L.

Post autor: Bezimienny I » ndz kwie 13, 2003 8:23 pm

J.L. pisze:
Może mnie nie lubi a może czuje się samotny.W takim układzie zapraszam ( telefon chyba znany?)
....może czas szukać nowej pracy. Pan P. nie lubi takich jak wy, mimo, że wydaje wam się, że on myśli inaczej....

niekreatywny

Post autor: niekreatywny » ndz kwie 13, 2003 9:27 pm

Wtajemniczenie wiedzą co się tam dzieje.
Czytam, że temat exodusu został już poruszony (więc nie ma się co czaić, wszak sprawiedliwości musi się zadość uczynić i ......).
Wiadomo, jakakolwiek firma bez zespołu handlowców terenowych i lokalnych (a to nie jedyni) jest skazana na porażkę. Tutaj muszę pochwalić "ex", że mimo wszystko wyrażają się nadal pozytywnie, choć na pewno to dyplomacja.
Więc prowokuję pytanie: Kiedy rzesza bezrobotnych w K-g wzrośnie?
(Sorry za pytanie z serii: Kto i dlaczego Lenin był największym człowiekiem w dziejach świata).

Bezimienny I

Post autor: Bezimienny I » pn kwie 14, 2003 8:49 am

niekreatywny pisze:Wtajemniczenie wiedzą co się tam dzieje.
Czytam, że temat exodusu został już poruszony (więc nie ma się co czaić, wszak sprawiedliwości musi się zadość uczynić i ......).
Wiadomo, jakakolwiek firma bez zespołu handlowców terenowych i lokalnych (a to nie jedyni) jest skazana na porażkę. Tutaj muszę pochwalić "ex", że mimo wszystko wyrażają się nadal pozytywnie, choć na pewno to dyplomacja.
Więc prowokuję pytanie: Kiedy rzesza bezrobotnych w K-g wzrośnie?
(Sorry za pytanie z serii: Kto i dlaczego Lenin był największym człowiekiem w dziejach świata).
....:lol:....

demaskatorr

Post autor: demaskatorr » śr kwie 16, 2003 8:21 am

a ja słyszałem, że Brokat sprzedaje dużo do Czech ... tam okna sa dużo droższe niż u nas .. może dlatego u nas Brokacik może sprzedawać tak tanio ?? w bilansie jakoś mu to wyjdzie ...

demaskatorr

Bezimienny I

Post autor: Bezimienny I » czw kwie 17, 2003 7:31 pm

demaskatorr pisze:a ja słyszałem, że Brokat sprzedaje dużo do Czech ... tam okna sa dużo droższe niż u nas .. może dlatego u nas Brokacik może sprzedawać tak tanio ?? w bilansie jakoś mu to wyjdzie ...

demaskatorr
....cha cha cha, .........ale numer !!!!!!! Lepszego nikt by nie wymyślił...........

demaskatorr

Post autor: demaskatorr » czw kwie 17, 2003 8:39 pm

staram się was rozbawić jak mogę :P

Gość

Post autor: Gość » czw kwie 17, 2003 11:00 pm

Panie i Panowie,
jeżeli nadal zastanawiacie się, w jaki sposób można "tanio" sprzedawać okna przy "wysokich kosztach" i w dodatku wciąż iść do przodu, polecam bardzo sympatyczną lekturę - cennik okien typowych i nietypowych firmy BROKAT.
Być może, że po wnikliwej analizie dojdziecie do właścicwych wniosków.
(dla mniej zorientowanych podaję "gotowca" - okna typowe najczęściej porównywane przez odbiorców podczas negocjacji cenowych, np. 032, 034ns, 038 występują w cenniku w zaniżonych o 7-10% cenach - przy jednakowych rabatach).
Uzyskany efekt 1- obiegowa opinia o niskich cenach "Brokatu".
Uzyskany efekt 2- (przy nieświadomości odbiorców) - wysokie ceny sprzedaży. Brawo BROKAT!!!!!!!
Dla przepełnienia czary goryczy podam, że te same okna ale w wersji tzw. nietypowej kosztują ok. 20%!!!!!!!!!!!!!!! więcej.
Jeżeli potrzebujecie analizy własnej oferty, śmiało piszcie, chętnie ją wykonam - za pieniądze. Tę krótką informację (analizę cen BROKATU)pozostawiam w sieci gratis.
Pozdrawiam wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak zarabiać pieniądze przy produkcji i sprzedaży okien PCV w dobie szalejącego kryzysu gospodrczego - kolejny były handlowiec Brokatu.

RedYeti

Post autor: RedYeti » pt kwie 18, 2003 6:11 am

Sądze, że każdy kto chce coś sprzedać i ma troch oleju (napędowego albo rzepakowego) w głowie takie rzeczy musi wiedzieć. Jeśli ktoś nie zna oferty konkurencji to d.... z niego a nie sprzedawca.

harakiri

Post autor: harakiri » pt kwie 18, 2003 7:54 am

skoro Brokat był taki cud to czemu tak wiele osób od niego odeszło ?? tego nie mogę zrozumieć ...

Olo

Post autor: Olo » pt kwie 18, 2003 9:35 am

harakiri pisze:skoro Brokat był taki cud to czemu tak wiele osób od niego odeszło ?? tego nie mogę zrozumieć ...
Oby tylko osób ! Czemu ma dostawy w Vece wstrzymane ? O.

Olo

Post autor: Olo » pt kwie 18, 2003 9:37 am

harakiri pisze:skoro Brokat był taki cud to czemu tak wiele osób od niego odeszło ?? tego nie mogę zrozumieć ...

Bezimienny I

Post autor: Bezimienny I » pt kwie 18, 2003 9:48 pm

Olo pisze:
........??????????.............. łłłłłłaaaaaaaaa.............. Się narobiło.........

Gość

Post autor: Gość » śr kwie 23, 2003 8:54 am

jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to.... idzie o kasę. Jaką??? To już chyba bez znaczenia. Ważne, że w całym tym łańcuszku jedno ogniwo kasy nie dostało lub dostało duzo mniej niz sie spodziewało i ..... efekty widać. Mam jednak przekonanie i życzenie, aby stało się na przekór wszystkim tym, którzy życzą okrętowi brokatu zatonięcia, i aby brokat w tym sezonie mimo istotnych "cięć" w dziale handlowym, przetrwał i trwał nadal. Mimo wielu oskarżeń brokat to solidny produkt z certyfikatem i jakość wykonania, mimo zastosowanych okuć -flex II, godna uwagi, która powinna stać się wzorem do naśladowania dla większości "producentów" posiadających w parku maszynowym zgrzewarki 1-głowicowe. pozdrawiam.

misiek 1

Re: dla bezimennego II

Post autor: misiek 1 » wt kwie 29, 2003 3:08 pm

Witam.
j.l. nie zmienil firmy Brokat z takiego powodu że gdzie indziej dają nowe lepsze auta. tam chodzilo o coś innego.

Dealer

Post autor: Dealer » pn sie 11, 2003 6:36 pm

Anonymous pisze:Może tak Brokat pochwali się jaki przychód osiąga rocznie? Bo w te 18tys okien nie wierzę (chyba, że to okna typu o1 :lol: )...
Swego czasu Okfens chwalił się na budmie, że wyprodukował 220tys okien w ciągu roku. Później na popijawie podchmielony dostawca okuć rzucił z uśmiechem, że to chyba były prawie same fix-y, bo kupili tylko 160tys zasuwnic (co uwzględniając okna wieloskrzydłow mówi samo za siebie...)
:lol: Ciekawe bo z okfensu w 1999 r z magazynu wyjeżdzały 4 pełne tiry + to co odbierali Dealerzy czyli około 2000 dziennie * 20 dni * 12 msc - zima ókoło 320 000 jednostek okiennych !!!

Gość

Post autor: Gość » pn sie 11, 2003 8:44 pm

Jak ty wyliczyles 4 tiry to 2000 okien to ja nie wiem .... po 500 okien na TIR czy nawet po 400 ?? Jakich O1 ??
Okfens może coś zdzialać bo ma bogatego właściciela - SAINT GOBAIN takiego wsparcia nie ma żadna firma okienna w Polsce ... jeden z największych na świecie koncernów budowlanych .

Gość

Post autor: Gość » czw wrz 04, 2003 11:40 am

coś podobnego

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”