PRO QUALITY PVC - RANKING OKIEN.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt mar 30, 2012 9:50 pm

http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vi ... iwosci.php

Co o tym rankingu myślicie. :?: :?: :?:

oknoAD

Ramzes3

Re: PRO QUALITY PVC - RANKING OKIEN.

Post autor: Ramzes3 » pt mar 30, 2012 10:52 pm

Chętnie bym zobaczył kryteria stosowane do stworzenie tego rankingu, bo wg. mnie to wielkie science fiction, bo różnice punktowe między tymi oknami są zupełnie nierealne w jakimkolwiek rankingu, poza tym pozycje firm w tym rankingu to też chyba radosna twórczość jego autorów, no chyba, że to jest jakiś subiektywny ranking zadowolenia klientów, którzy głosowali na co chcieli, a te punkty to liczba oddanych głosów, bo ja inaczej tego nie umiem wytłumaczyć, szczególnie w kontekście tego, że np. okna Dobroplastu biją na głowę wiele dużo lepszych okien. Może działa tutaj znana zasada: nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy :lol:

P. s.
Przeczytałem zasady tego tworzenia rankingu i powiem, że jest to raczej ranking poziomu obsługi klienta, ilości informacji dla klienta i jakości strony internetowej producenta okien, więc nie stricte jakości samych okien, choć faktycznie z częścią wyników w tym rankingu by się zgodził, ale część pozycji niektórych okien to chyba jedynie pobożne życzenia autorów rankingu.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob mar 31, 2012 12:49 am

Przeciętny klient nie ma raczej możliwości kupienia kilku okien i ich przeTestowania :) więc taki ranking - oparty na merytorycznych treściach i zawartości serwisu www jest jakby ukłonem w stronę Klienta-laika.
Bo co o oknach może świadczyć sponsorowanie klubu piłkarskiego we Włoszech? to że firmę stać na to (tzn ma odpowiednio przeliczone marże?) Czy jednak może zamiast psychotestu obliczonego na zabawę i podbicie czasu jaki spędził klient na stronie (google odczyta to jako większe zainteresowanie stroną) jest lepsze niż zamieszczenie dokładnych porad i instrukcji dla Klienta?

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » sob mar 31, 2012 6:50 am

Mnie to już męczą te rankingi to bzdura jest i tyle. Dopiero co jeden się odbył a potem fala poprawek typu.. a jednak robi dobre okna..

Nie ma wiarygodnych rankingów ponieważ firmy, które je tworzą nie są wiarygodne. Wiarygodne oznacza niezależne I PROFESIONALNE.

Klienci kupują nie tylko okna, kupują setki innych rzeczy i oceniają ich producentów w znacznym stopniu po rozpoznawialności marki - więc świadome działania typu, klub we włoszech, czy pozycjonowanie na www są jak najbardziej godne pochwały i pokazują świadomość producenta.

a co do rankingu zamieszczonego w linku - dawno nie widziałem takiej lipy Dane są nieporównywalne bo jak admin nie miał danych to pisał "brak danych" i 0 punktów

aż w końcu Rąbień jest w tabeli nad oknoplastem

POWINNI TO ZAMKNĄĆ I NIE MAMIĆ LUDZI
Dwa razy koła nie wymyślisz...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob mar 31, 2012 9:51 am

Co ma sponsoring do dobrego okna ? Poza budowaniem marki nic. Można nie mieć dużych pieniędzy, ale podchodzić do własnej produkcji profesjonalnie, ciężko pracować, uczciwie badać swoje produkty i mieć kogoś, kto potrafi przekazać Klientom inne dane niż marketingowa sieczka.
Ja też nie uważam, ze nie ma rankingów idealnych, ale dopóki nie mam propozycji lepszego to krytykę zachowuję dla siebie.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » sob mar 31, 2012 11:33 am

finlandia pisze:................. nie ma rankingów idealnych, ale dopóki nie mam propozycji lepszego to krytykę zachowuję dla siebie.
Bardzo słuszna uwaga i póki ktoś je tworzy firmując bez anonimowości i bierze to na swoją odpowiedzialność to prawda leży co najmniej gdzieś pośrodku. Dla chętnych i szukających opinii to 50% i tak dużo, a chcący dopyta się więcej.

oknoAD

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » sob mar 31, 2012 11:47 am

finlandia wbijasz mi nóż w plecy

jesteś fachowcem powiedz sam bo wątek jest w odniesieniu do konkretnego rankingu, czy ten ranking nie mami i nie oszukuje.

zobacz jak konstruowana jest ocena i zbierane punkty, błędem jest to że konkretnie w tym rankingu jeśli autor nie miał danych wpisywał "brak danych " i dawał 0 punktów.

ja nie mówię że rankingi są złe nie mówię też że marketing to gwarancja dobrego okna

ale konkretnie ten na podstawie którego powstał ten post to po prostu lipa

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob mar 31, 2012 12:54 pm

Wbijam.. a może sam się kaleczysz nożem który próbujesz wbić w ten ranking? Tak, tam gdzie jest brak danych przyznane 0 punktów może wydawać się krzywdzący, ale zapewne stało się tak, bo tych danych zabrakło w przekazie firmy do Klienta? To że one są gdzieś w fabryce (i może nawet są bardzo dobre) to nie ma znaczenia - jeśli fabryka nie chce lub nie potrafi ich docenić i zaprezentować.
Staram się zrozumieć intencje autora, np. warunki gwarancji - przeciętny Klient ich nie zrozumie (bo pełne są branżowych określeń), więc część firm ich nie publikuje. A w ocenie ludzi znających się na rzeczy warunki gwarancji powinny być jednym z ważnych powodów zakupu..

Jeden z moich dostawców ma tam wysokie notowania, drugi wręcz przeciwnie a moja ocena jest kompletnie odwrotna, ale nie przekreślam takiej inicjatywy.

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » sob mar 31, 2012 2:34 pm

To jest raczej ranking jakości i poziomu obsługi klienta, a nie jakości samych okien, bo niektóre wyniki są tutaj mocno zastanawiające, choć znam pewnego szanowanego i długoletniego dealera okien, który ten akurat ranking okien w formie wydruku powiesił na szybie wystawowej swojego punktu handlowego w celu skuszenia nowych klientów do zakupu okien danego producenta, który akurat wypadł całkiem nieżle w tymże rankingu, ale też bardzo szybko zdjął tę reklamę z wystawy, bo jego konkurencja lokalna bardzo się w tym temacie obruszyła :lol:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob mar 31, 2012 5:49 pm

Jak przegląda się zaprezentowane dane to o tym nic innego nie można powiedzieć jak LIPA - dane nieaktualizowane od niepamiętnych czasów. Nie każda firma pewnie użyczyła takie dane a te co są oficjalnie dostępne też nie są naniesione/zaktualizowane.
Ranking po to aby producenci się w nim prześcigali udostępniając swoje dane itd. - lecz kto lubi taką zabawę/wyścig :?: ten się w to bawi.

Umieściłem to zapytanie o ranking po tym jak klient powołał mi się na niego twierdząc, że dostał ofertę na najlepsze okna w Polsce gdy polemizowaliśmy na temat wykonania konstrukcji - więcej info pod:
www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=13&t=19628

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » ndz kwie 01, 2012 12:59 am

"Halinka - to się nawet fizjonomom nie śniło" - tak by powiedział Ferduś Kiepski
a Pan Boczek dodał by "Jaja jakieś to są Panie Ferdku" - i tyle co do tej "quality"

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » ndz kwie 01, 2012 6:08 pm

josek73 pisze:"Halinka - to się nawet fizjonomom nie śniło" - tak by powiedział Ferduś Kiepski
a Pan Boczek dodał by "Jaja jakieś to są Panie Ferdku" - i tyle co do tej "quality"
I tak Ferduś z Boczkiem wszedł się na łamy tego forum - "to się właśnie fizjonomom przyśniło".

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » ndz kwie 01, 2012 6:19 pm

Ten co ogłosił ranking wyraźnie przecież zastrzegł i liczy na ciąg dalszy, ale chyba nie taki jak do tej pory?

"RANKINGOWYM malkontentom, których nie zabraknie, mówimy z góry: Zróbcie i dajcie lepsze narzędzie, do ocen i porównań, chętnie skorzystamy!!!
RANKINGOWYM zwolennikom życzymy udanych łowów informacyjnych w wirtualnym świecie i optymalnych wyborów w budowlanej okiennej rzeczywistości."
Obrazek
http://oknotest.pl/Pro-Quality-zasady/k ... TY-PVC.php
Zastrzegam się, nie mam nic wspólnego z OKNOTEST

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » ndz kwie 01, 2012 6:54 pm

Ale Kierowniku, niemożliwością jest, żeby prawie połowa firm w rankingu, będąc oceniana w aż tylu różnych kategoriach, uzyskała aż po całym jednym punkcie w końcowej punktacji, a co jeszcze lepsze są to firmy znane i produkujące bardzo dobre okna, więc gdzie tutaj jest "pies pogrzebany" Kierowniku?

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » ndz kwie 01, 2012 7:26 pm

Nie neguje powyższego lecz ciągle pytałbym twórców rankingu póki co, niech udowodnią swoje stanowisko inaczej będą mieć niezasłużoną satysfakcję, że robi to ktoś za nich.
I tu jest chyba ten "pies pogrzebany Panie Dyrektorze. :wink:

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » ndz kwie 01, 2012 7:31 pm

Ramzes3 pisze:Ale Kierowniku, niemożliwością jest, żeby prawie połowa firm w rankingu, będąc oceniana w aż tylu różnych kategoriach, uzyskała aż po całym jednym punkcie w końcowej punktacji, a co jeszcze lepsze są to firmy znane i produkujące bardzo dobre okna, więc gdzie tutaj jest "pies pogrzebany" Kierowniku?
Wydaje się jednak, że niemożliwe jest możliwe :D . W zakładce ProQuality - zasady - Ranking ProQuality PVC w pkt2 napisane jest tak:

"RANKING powstaje w oparciu o informacje ze stron internetowych poszczególnych producentów i sprzedawców okien znajdujących potwierdzenie w ujawnionych tam dokumentach. Dane będą również pozyskiwane z dokumentów, które producenci i sprzedawcy okien prześlą bezpośrednio do redakcji OKNOTEST.PL."

Tak myślę, że jeśli na stronie www producenta XXXX nie ma informacji niezbędnych do punktacji, to taka firma ma 1 pkt, bo jedyna informacja płynąca z takiej strony dla inwestora - nabywcy okien, to ta, że firma ma stronę internetową. Według oceny rankingu taka informacja warta jest 1 pkt.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » ndz kwie 01, 2012 8:25 pm

....czy wystosowaliście pismo, zapytanie do przedstawicieli firm umieszczonych w rankingu o udostępnienie potrzebnych danych ? 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

kamilstar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kamilstar » ndz kwie 01, 2012 8:40 pm

Nie da się z przyczyn obiektywnych stworzyć takiego rankingu :oops:

kamilstar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kamilstar » ndz kwie 01, 2012 8:43 pm

Mam pomysł, zapodaję nowy temat!!!!!!!!!!!! :D

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » ndz kwie 01, 2012 9:02 pm

a wszystko po to by na rankingu zarabiać, zwiększyć swoją popularność i zmusić producentów do inwestycji w ten durny portal....

... naprawdę po tylu latach działania takiego portalu jak np oknonet liczę, że konkurencja będzie bardziej wyrafinowana w szukaniu klienta...
hmm zresztą to nawet jak w naszej branży nikt nic nowego wymyślać nie chce tylko otwierać kolejny punkt podobny do tysiąca innych - podobnie dzieje się jak widzę z portalami www

DLATEGO PARÓWKOWYM SKRYTOŻERCĄ TWORZĄCYM FIKCYJNE RANKINGI MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn kwie 02, 2012 9:09 pm

brak reakcji backspace tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu...

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn kwie 02, 2012 10:05 pm

meraś pisze:brak reakcji backspace tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu...
Reakcja? A proszę bardzo :D :D :D . Zmieniłeś przekonanie? Jeśli nie, to nie chodziło Tobie o reakcję :D :D :D

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn kwie 02, 2012 11:49 pm

I co ? wyczekiwałeś jedynie na zaczepkę a nie potrafisz się zebrać z konkretną odpowiedzią ?
Odstaw ten swój ranking PRO QUALITY a rechotem skomentuj jego zawartość.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt kwie 03, 2012 10:56 am

meraś pisze:I co ? wyczekiwałeś jedynie na zaczepkę a nie potrafisz się zebrać z konkretną odpowiedzią ?
Ależ to nie ja założyłem ten wątek i nie ja w nim wyrażam opinię, więc to nie ja czegoś wyczekuję. Czytam od czasu do czasu co forumowicze piszą, bo to fajnie dowiedzieć się czegoś nowego. Poznać inne spojrzenie na jakieś zagadnienie. A konkretna odpowiedź? Będzie na forum o ile administracja przywróci mi możliwość występowania pod własnym szyldem. W przeciwnym wypadku udzielanie jej wydaje się zbyteczne w tym miejscu, co nie znaczy, że komentarza w ogóle nie będzie. Będzie, bo niektóre wypowiedzi są wielce inspirujące :D , ale nie tu i nie teraz.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr kwie 04, 2012 8:38 am

Świetnie wszystko pięknie, ale jak to się ma do udzielenia prostej odpowiedzi na proste pytanie ?
Jeżeli jesteś jego autorem, ciężko jest mi dostrzec przyczynę dla której miałbyś odpowiedzieć poprzez nowy nick ? Dziwne tłumaczenie...
Jeżeli uważasz, że każdy producent powinien mieć na swoje stronie internetowej wszystkie aprobaty i certyfikaty - moim skromnym zdaniem jesteś w błędzie.
Jeżeli upubliczniasz swój "ranking" powinien on być pełny i rzetelny - moim skromnym zdaniem
Jeżeli nie poprosiłeś producentów o te dane, zrobiłeś błąd - moim skromnym zdaniem.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr kwie 04, 2012 10:20 am

Czy rzetelność polega na "wypraszaniu" danych z badań ? Nie są publikowane bo.. ich nie ma? ktoś nie przykłada do nich wagi? a może są przeciętne?
Można by dyskutować. Jeśli autor przyjął, że kryterium są wyniki potwierdzone dokumentami i merytoryczna zawartość strony, instrukcji obsługi (czyli twarde fakty) to jego sprawa. Jak dla mnie są to kryteria z którymi trudno dyskutować.
Wolę taki ranking niż wybory Miss Okna. Nie musi być dobre, byle piękne... ? To wg Was lepsze?

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 04, 2012 10:46 am

meraś pisze:....czy wystosowaliście pismo, zapytanie do przedstawicieli firm umieszczonych w rankingu o udostępnienie potrzebnych danych ? 8)
Nie. Ponieważ Ranking zachowuje się w sieci jak konsument. Jeśli nie znajduje pożądanej informacji na stronie www, to odnotowuje, że nie znalazł (brak danych) i myka dalej. Tak robią internauci, żaden z nich nie zadzwoni do właściciela strony, na której nic go nie zainteresowało.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr kwie 04, 2012 10:52 am

To dobre podsumowanie:)
Chociaż.. chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że większość Klientów nie interesują świadectwa badań, bo zwyczajnie ich nie potrafią zinterpretować :) dlatego tym bardziej jestem ZA czymś, co pomoże w zrozumieniu tych trudnych tematów:)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr kwie 04, 2012 12:43 pm

Podsumowanie zacne. Dlatego ten nieszczęśliwy konsument może pokierować się tym pseudo rankingiem

Drutex ( 43 pkt. w rankingu )
...........

Petecki ( 7 pkt )

litości. :roll:

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 04, 2012 1:23 pm

meraś pisze:Podsumowanie zacne. Dlatego ten nieszczęśliwy konsument może pokierować się tym pseudo rankingiem

Drutex ( 43 pkt. w rankingu )
...........

Petecki ( 7 pkt )

litości. :roll:
Mówisz, że 7pkt to za dużo?

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 04, 2012 1:41 pm

Szanowni Forumowicze,

dziękuję Wam za wszystkie wyrażone dotychczas opinie i poglądy. Żeby się nie rozdrabniać w niepotrzebnych pierdołach przygotowałem dość obszerną odpowiedź, w której przedstawiam rankingowy punkt widzenia na pewne zjawiska i zdarzenia. Myślę, że mądrym to wystarczy, a nieprzekonanych i tak nie przekona, dlatego dziękując za poświęcony nam czas, życzę wesołych świąt i zachęcam do lektury:

"PRO QUALITY, czyli skąd się biorą dzieci"

Redakcji oknonet.pl dziękuję za umożliwienie zamieszczenia linka :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr kwie 04, 2012 1:47 pm

Hehehe
Tak samo jak konsument może sie kierować Teraz Polska, Laur Klienta, ViP czy wszelkie inne nagordy, które są przyznawane za przystąpnie do konkursu i uiszczenie wpisowego..
Taki już jest ten świat.
Ja sie cieszę że mój główny dostawca nie jest w rankingu.. bo pewnie z "zerem" punktów nie ma miejsca w tabeli :lol:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr kwie 04, 2012 7:36 pm

No tak, tekst przeczytany i wrażenie jakie było takim pozostało,
Jego twórca ( jako ojciec ) ma prawo to przedstawienia celu jego spłodzenia.
Może pod innym nazewnictwem, w innej formie uznałbym wasz "produkt"za interesujący
Ja tego nie kupuję...i wyrażę opinie że wasz produkt lekko śmierdzi.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr kwie 04, 2012 7:38 pm

meraś pisze:No tak, tekst przeczytany i wrażenie jakie było takim pozostało,
Jego twórca ( jako ojciec ) ma prawo to przedstawienia celu jego spłodzenia.
Może pod innym nazewnictwem, w innej formie uznałbym wasz "produkt"za interesujący
Ja tego nie kupuję...i w mojej opinii wasz produkt lekko śmierdzi.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr kwie 04, 2012 9:07 pm

he he ale zamieszanie :D

Awatar użytkownika
EMPOL
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: EMPOL » czw kwie 05, 2012 12:48 pm

backspace pisze:Myślę, że mądrym to wystarczy, a nieprzekonanych i tak nie przekona, dlatego dziękując za poświęcony nam czas, życzę wesołych świąt i zachęcam do lektury:

"PRO QUALITY, czyli skąd się biorą dzieci"
Świetna odpowiedź i z humorem, tego humoru to by się więcej w naszym kraju przydało, niezależnych i niepłatnych rankingów też :)
EMPOL Wrocławska Fabryka Okien
www.empol.pl

Vega
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Vega » czw kwie 05, 2012 1:08 pm

Zamieszanie wskazane, zawsze !
Tylko dobrze by było żeby z niego coś jeszcze wynikło dobrego dla mieszających.
Alternatywa dla dzisiejszych męszczyzn : Wynająć kawalerkę, adoptować córkę i posadzić bonsai. :)
http://arte-fakt.pl

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » czw kwie 05, 2012 10:45 pm

backspace pisze:Myślę, że mądrym to wystarczy, a nieprzekonanych i tak nie przekona,
w wolnym tłumaczeniu

Jeśli się ze mną zgodzisz jesteś ok, jeśli nie jesteś nierozgarniętym głupcem

to stwierdzenie to klasyczny przykład manipulacji..... tak zresztą jak wspomniany ranking

Również sądzę, że mądrym wysatrczy to co napisałem a pozostałych..... i tak nie przekonam :lol: :lol:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pt kwie 06, 2012 1:01 pm

bardzo dobrze , że ranking się ukazał. Właśnie w takiej formie.
Dlaczego ? - bo w końcu mamy przykład że ponkt widzenia jest zxależny od punktu siedzenia.
pamiętacie tabelkę na jaką powoływał się oknoplast z wynikami badań (publikował w wybiórczej - natomiast okazało się że badający okna stwierdzili , że tak to sobie tylko mierzyli)potem na podstawie TEJ SAMEHJ tabelki okazało sie ze najlepsze okna wg tych wyników maa Drutex, doczasu aż nie powtórzył badań Petecki.
podobnie było z przyznawaniem nagród za najlepsze,najładniejsze itp - ocena komisji nie zawszepokrywała się z odczuciem dealerów,klientów (firma d...?)
Mi się ten ranking podoba :)

ogniotrwaly
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogniotrwaly » pt kwie 06, 2012 1:21 pm

Witam
jako klient postanowiłem wtrącić swoje 5 groszy...
W związku z faktem, że jestem na kupnie okien, a w sumie już po wyborze to z autopsji wiem, że wszelkiego rodzaju pomoce jak rankingi, nagrody itp są poszukiwane przez potencjalnego klienta. Bo takiej rzeczowej informacji, porównań po prostu brak, a jak już są to jak badania ITB..... ręce opadają.
Dobrze, że ktoś pokusił się o zrobienie rankingu ale niech on się nie nazywa ranking okien skoro punktowane są informacje publikowane, a nie wyroby po testach.
I zgadzam się z częścią forumowiczów, że taki twór wprowadza w błąd. Powinien się nazywać jakoś w stylu Porównanie informacji udostępnianych dla klienta lub nie wiem Ranking podejścia do klienta czy Jak producenci pomagają przyszłemu klientowi w wyborze: porównanie może coś takiego.... Przecież on niczego mi o oknach nie powie bo papierki mogę sobie pooglądać w necie i u przedstawiciela. Gdyby to było oparte na porównaniu wyrobów to rozumiem że to ranking okien a tak...... wyszło jak zwykle. :oops:

JolkaJolka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: JolkaJolka » pt kwie 27, 2012 9:57 am

Taki "ranking okien" to pewnie był skrót myślowy. Generalnie dobrze jest poznać opinie innych i móc na tym wyrabiać sobie własne zdanie, a przynajmniej wiedzieć czym się kierować.

J.K.
W ramach ciekawostki, zainteresowanych zapraszam na stronkę: www.fundamenty-roboty-ziemne.pl

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 28, 2012 10:53 am

Pozwolę sobie wkleić tu cytat wypowiedzi z innego miejsca, by uzmysłowić Wam jakie intencje przyświecają autorowi (wg mojej interpretacji). Pewien dociekliwy Klient drążyłtemat montazu i tak napisał:
"Pogrzebałem w sieci, i za nic w swiecie nie jestem w stanie znależć w bazie certyfikatow instytutu techniki budowlanej żadnego okna .... [wyrzucam nazwę by ktoś nie odebrał tego osobiście] ktore bylo by testowane na WK2. Może zle szukam? Ba zaczałem szukać jakiejkolwiek papierka i nie znalazlem nawet aprobaty technicznej dla ich okien na profilu ...... Zeby było ciekawiej poszukałem tez czy .... jako producent ma taki papier, też go nie znalazłem. Wiec jak to jest? nie moge znależć czy oni (producent okien, producent profilu) ich nie maja?"
Jak widzicie, niektórzy chcą coś znaleźć, zobaczyć, poczytać by być świadomym Inwestorem przy montażu. I takie aspekty wysoko punktuje ów "ranking". Dla nas branżowców to zbędne, dla większości Klientów niezrozumiałe, ale są tacy, którzy chcą wiedzieć więcej.

lopiej
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lopiej » wt maja 15, 2012 6:20 pm

według mnie takie rankingi nie mają sensu najmniejszego

wobz12
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wobz12 » śr maja 16, 2012 9:09 am

nic ciekawego i nic ten ranking nie wnośi szkoda czasu

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr maja 16, 2012 11:28 am

Pewnie że nic ciekawego, bo dla Was to znane są tylko takie pojęcia jak współczynnik "U", sztywność, kolor i cena.. a tam jakieś dziewne C, jakieś oceny merytoryczne, brak cen itp.. . same niezrozumiałe sprawy.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”