Wydzielenie działu "Branżowe Forum Dyskusyjne"

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Wydzielenie działu "Branżowe Forum Dyskusyjne"

Post autor: finlandia » wt lut 05, 2013 11:55 am

W wątku "narzut na okna" pojawiły się głosy, że rozmowy zbyt daleko wchodzą w nasze tajemnice..
Stąd moja propozycja by cały dział "Branżowe Forum Dyskusyjne" wydzielić z forum, dać mu ograniczony dostęp - tylko dla ludzie z branży z dostępnością tylko po dodatkowym zalogowaniu.
Wydaje mi się to dość proste - część z nas ma swoje konto firmowe także na "oknonecie" a nie tylko na forum.
Co o tym sądzicie?

oknoAD

amigowgm
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wydzielenie działu "Branżowe Forum Dyskusyjne"

Post autor: amigowgm » wt lut 05, 2013 2:21 pm

PoPiErAm z dużych liter !!! :)

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt lut 05, 2013 2:44 pm

Już dawno o tym pisałem i nic.Cisza. Natomiast analizując ostatnie pół roku ponieważ razem z Tobą finlandia mamy jakieś 50% postów forum ; to może jednak Pan Redaktor weźmie głos wołających na pustyni.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt lut 05, 2013 2:46 pm

Jestem za. Kwestie weryfikacji można rozwiązać na wiele sposobów. Może gospodarz coś zaproponuje ?
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt lut 05, 2013 5:33 pm

No właśnie ciekaw jestem co może zrobić dla nas Redakcja.

dandi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dandi » czw lut 07, 2013 10:14 am

najlepiej niech komarko z finlandią założą ałasne forum ściśle tajne tylko dla nich dwóch wtedy będą mieli 100% wpisów i pewność że byle kto nie będzie tego czytał

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw lut 07, 2013 11:47 pm

dandi pisze:najlepiej niech komarko z finlandią założą ałasne forum ściśle tajne tylko dla nich dwóch wtedy będą mieli 100% wpisów i pewność że byle kto nie będzie tego czytał
Pozwolę sobie mieć inne zdanie. To nie byłoby najlepiej :)

pawel2905
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawel2905 » pt lut 08, 2013 7:11 am

też popieram ten pomysł niech redakcja coś wymyśli w tym temacie

Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomsi3 » pt lut 08, 2013 12:12 pm

Czyżby kolejne robienie tajemnicy z tajemnicy? :D Z drugiej strony ciekawie by to wyglądało. Konkurencja dyskutuje jakie powinny być marże? Nie pisze, że klient jest pracodawcą ale o tym, że powinien zapłacić z 50% marżą. Chcecie się Panowie cofnąć w demokracji i wolnym rynku? A może zabijecie kolegę bo stać go na to, żeby sprzedawać z 0% marży by mógł zaistnieć na rynku, który akurat w tej chwili mu się spodobał i postanowił zainwestować kilka baniek.
Tak się składa, że rynek decyduje od kogo i za ile kupi. Jeżeli Waszym jedynym zmartwieniem jest poziom marży a nie obsługa klienta i relacje z nim to oraz dobry wyrób i doradztwo na olimpijskim poziomie to może świadczyć, że zapomnieliście już co to jest sprzedaż, marketing.
Albo coś jest poufne i się tego nie ujawnia albo nie jest i dyskusja pozostaje otwarta. Czy konkurent uwierzy w Wasze dane %towe i na ich podstawie podejmie odpowiedzialną decyzje biznesową. Zrobilibyście to? :mrgreen:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 08, 2013 8:41 pm

możliwe, że jest to dobry pomysł z tym działem

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob lut 09, 2013 1:48 pm

Tu nie chodzi o żadne "ścisle tajne". Jak nie chcę mówić o swoich marżach, to nie mówię.
Bardziej mam na myśli rozmowy o cenach, sposobach wykoniana itp - nasze typowo branżowe tematy.
Jak przeciętny klient tu wjedzie i poczyta, że część z nas pracuje na piance za 10zł + kotwy po 30 groszy to sobie szybko "policzy" ile taki montaż jest wg niego "warty" i będzie sprzeczka na budowie. A wszyscy wiemy że nasza praca to nie tylko parę pianek i śrubek.

Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomsi3 » sob lut 09, 2013 2:44 pm

Jak przeciętny klient tu wjedzie i poczyta, że część z nas pracuje na piance za 10zł + kotwy po 30 groszy to sobie szybko "policzy" ile taki montaż jest wg niego "warty" i będzie sprzeczka na budowie.
Wg mnie przeciętne buty powinny kosztować 200 a nie 300zł. Czy z tego powodu mam się spierać ze sprzedawczynią?
Myślę, ze nie trzeba tu pisać, że w takiej sytuacji klient może sobie sam kupić piankę, kotwy a właściwie to mógłby i okno sobie wystrugać.
Bez przesady!!! Jeżeli tu wchodzą to z ciekawości i w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "które najlepsze". Natomiast za ile wstawione i jak, to prędzej zapyta sąsiada/ znajomego niż będzie wszystkim truł buły. Bez przesaadyy!!!. Ale jest demokracja w większości władza. Ja jestem na nie bo to niczego nie zmieni. :D

amigowgm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: amigowgm » sob lut 09, 2013 11:38 pm

Tomsi3 pisze:
Jak przeciętny klient tu wjedzie i poczyta, że część z nas pracuje na piance za 10zł + kotwy po 30 groszy to sobie szybko "policzy" ile taki montaż jest wg niego "warty" i będzie sprzeczka na budowie.
Wg mnie przeciętne buty powinny kosztować 200 a nie 300zł. Czy z tego powodu mam się spierać ze sprzedawczynią?
Myślę, ze nie trzeba tu pisać, że w takiej sytuacji klient może sobie sam kupić piankę, kotwy a właściwie to mógłby i okno sobie wystrugać.
Bez przesady!!! Jeżeli tu wchodzą to z ciekawości i w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "które najlepsze". Natomiast za ile wstawione i jak, to prędzej zapyta sąsiada/ znajomego niż będzie wszystkim truł buły. Bez przesaadyy!!!. Ale jest demokracja w większości władza. Ja jestem na nie bo to niczego nie zmieni. :D
Tomsi3 - porównanie do butów - OK , a czy Pani w sklepie powie Ci jaki ma narzut czy też marżę ? :roll:
Niech ma 50-100% przebicia - jeśli będziesz się targował , da 10% rabatu...może .
Ile par butów kupujesz w ciągu roku czy 2 lat, a co ile wymieniasz okna ? Raczej nie ten segment jeśli chodzi o porównania.
Sprzedajesz np okna, podziel się z Klientem ile bierzesz za montaż, przyjmijmy 20 zł za 1mb za surówkę , 100 mb po obwodzie= 2000 zł , powiedzmy 15 okien . Bystra ekipa spokojnie w 1 dzień zamontuje . Bez udziwnień , kotwa , pianka , praca , transport .
Jako ciekawostkę powiem, że jeśli Klientowi powiesz, że chcesz 2000 zł za montaż , to odpowiedź 6/10 potencjalnych będzie takowa :
"Panie zgłupiałeś Pan, ja na to zapierdzielam miesiąc , a Pan chcesz w 1 dzień " Tak myśli Klient, i na nic im mówienie o fachowości , regulacji , precyzji, zusach , paliwie, dodatkowych ubezpieczeniach , doświadczeniach , podatkach itd .
Klient zawsze chce kupić dobrze i tanio. Taka jest natura człowieka . Znam ekipę, która bierze 8-10 zł na surówkę . Czy jeśli Klient będzie miał porównanie, że Ty weźmiesz za montaż 2 tys,a sąsiad obok 1 tys - przyjmując ten sam produkt , gdzie pójdzie ?
Wskaż proszę jakiekolwiek inne forum branżowe - cukiernie , mechaników , sprzedawców gumy do żucia czy łuskaczy rybich łusek którzy piszą takie rzeczy ?
Można zrobić porównanie, że okna takie i takie z montażem kosztuje X , a to samo ulicę dalej kosztuje X+10% , ok. Kto będzie lepszym handlowcem wygra, ale nie mówmy , że X narzuca 20% , a X+10% narzuca 30% .
Może niech czołowi producenci okien się wypowiedzą jaki mają zysk operacyjny netto na jednej jednostce ? :D
Mnie to interesuje, tylko gdzie znajdę takie info ?
Idąc do dentysty lecząc zęba i siadając na fotelu , wiesz, że zarabia na Tobie 1000% ??? ( nie jako porównanie do okien )

Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomsi3 » ndz lut 10, 2013 3:22 pm

Może niech czołowi producenci okien się wypowiedzą jaki mają zysk operacyjny netto na jednej jednostce ?
Mnie to interesuje, tylko gdzie znajdę takie info ?
Takie info znajdziesz w sferze marzeń. :mrgreen:
Nie bierz przykładów dosłownie bo nie o to mi chodzi. Jeżeli rynek jest ustabilizowany i funkcjonują ceny( a konkurencja bieżąco monitorowana) dostosowane do realiów najczęściej powiązanych z kosztami albo pazernością właściciela. Ponieważ ci ostatni zazwyczaj chronią informacje cenotwórcze, które wg prawa zaliczane są do informacji poufnych i chronione przez KC więc bezsensowne są dywagacje na jakimkolwiek forum czy w barze, jakie ktoś ma koszty uzyskania przychodu i zyski.
Wobec powyższego podtrzymuję swoją opinię z wcześniejszego postu.

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » pn lut 11, 2013 5:09 pm

Popieram wydzielenie " Branzowego Formum Dyskusyjnego " z ogólnodostępnego forum . Użytkownicy juz zalogowani powinni dostać dostep do tego forum automatycznie ( pod warunkiem ze są z branży ) , nowi użytkownicy moga przesłac dane swojej firmy okiennej do weryfikacji .

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pn lut 11, 2013 6:59 pm

zbigniew pisze:Popieram wydzielenie " Branzowego Formum Dyskusyjnego " z ogólnodostępnego forum . Użytkownicy juz zalogowani powinni dostać dostep do tego forum automatycznie ( pod warunkiem ze są z branży ) , nowi użytkownicy moga przesłac dane swojej firmy okiennej do weryfikacji .
Co to miało by przynieść, jakie korzyści, dla kogo, może raczej raczej stworzyć zakładkę na stronie głównej KLUB wzajemnej adoracji ??? :wink: :wink: :wink:
Forum to FORUM przecież jak się nie chce na nim wypowiadać to można milczeć, podejrzewam że dla niektórych przeciwników ostrych wymian,
byłoby to błogosławieństwem i kierunkiem na spokojną merytoryczną dyskusję (za wikipedią - Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów)

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt lut 12, 2013 8:27 am

jubra pisze: Co to miało by przynieść, jakie korzyści, dla kogo, może raczej raczej stworzyć zakładkę na stronie głównej KLUB wzajemnej adoracji ??? :wink: :wink: :wink:
Forum to FORUM przecież jak się nie chce na nim wypowiadać to można milczeć, podejrzewam że dla niektórych przeciwników ostrych wymian,
byłoby to błogosławieństwem i kierunkiem na spokojną merytoryczną dyskusję (za wikipedią - Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów)
Wychodzi na to, że każda grupa dyskusyjna musi być publiczna i dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Nic bardziej mylnego. Po to tworzy się grupy dyskusyjne, żeby się w nich pozamykać i rozmawiać na swój temat. Dlatego właściciele Audi 80 mają swoje własne forum, dlatego miłośnicy lustrzanki Canona mają swoje forum. Często poszczególne fora mają osobne działy tylko dla zalogowanych, albo jeszcze lepiej, dla zasłużonych. Równie dobrze wszyscy mogliby się podpiąć pod wielkie ogólnotematyczne forum, włącznie z nami - bo przecież dyskusja powinna być dla wszystkich.
Jestem za wydzieleniem części forum.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt lut 12, 2013 10:19 am

TIME .
Jak chcesz zabić ten dział forum to się pod tym podpisuj.
Nie obrażając forum OKNONET, ale gdzie do potencjalnych zainteresowanych podanych przez Ciebie marek.
Policz aktywnych uczestników (~80 postów) - obraz propozycji sam się wyłoni ("ilu będzie tych wszystkich").
Próbować zawsze można byle sensownie. :? :?

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt lut 12, 2013 11:15 am

Ten dział forum ledwo zipie, ale posty takich ludzi jak naganiacz Sonarolu wcale nie poprawiają sytuacji. Ten kto ma pisać i tak pisze, wyeliminuje się jedynie spamerów oraz potencjalnych klientów.

Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomsi3 » wt lut 12, 2013 11:15 am

Time pisze:
jubra pisze: Co to miało by przynieść, jakie korzyści, dla kogo, może raczej raczej stworzyć zakładkę na stronie głównej KLUB wzajemnej adoracji ??? :wink: :wink: :wink:
Wychodzi na to, że każda grupa dyskusyjna musi być publiczna i dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Nic bardziej mylnego. Po to tworzy się grupy dyskusyjne, żeby się w nich pozamykać i rozmawiać na swój temat. Dlatego właściciele Audi 80 mają swoje własne forum, dlatego miłośnicy lustrzanki Canona mają swoje forum. Często poszczególne fora mają osobne działy tylko dla zalogowanych, albo jeszcze lepiej, dla zasłużonych. Równie dobrze wszyscy mogliby się podpiąć pod wielkie ogólnotematyczne forum, włącznie z nami - bo przecież dyskusja powinna być dla wszystkich.
Jestem za wydzieleniem części forum.
Łojezuuu. Time. Jeżeli już cytujesz to się odnieś do cytatu w sposób konstruktywny tzn. podając korzyści i straty związane z wprowadzeniem jakiegoś rozwiązania. To że miłośnicy Audi i Canona "pozamykali" się to nie znaczy, że inne fora też mają się zamykać. Co to za argument :?: Czemu to "zamknięcie" ma służyć? Ja nie znajduję żadnego logicznego argumentu za. Obserwuję i czasami pisuję tutaj od 2004 roku i przez myśl mi nie przeszło żeby pisać o czymś co musiałbym ukrywać przed ludźmi. A o czym Ty chciałbyś pisać, że nie chcesz by ktoś z ulicy Cię czytał? Są do tego inne narzędzia na tym forum np. PW i masz z bani. Możesz dzielić się swoimi poufnymi informacjami choć i tak wiadomo, że nie wszyscy w nie uwierzą.
Normalnie zaleciało mi Jarosławem K., który potrafi powiedzieć, że rząd robi coś nieudolnie i źle. Argumentów ZERO tylko qwa krytykanctwo.
Nie rób z siebie lizola z 5B tylko dawaj argumenty. Bez nich to tylko obstrukcja słów przy zatwardzeniu myśli.

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » wt lut 12, 2013 4:56 pm

"Branżowe forum " to branżowe forum . Jesli nie bedzie dostępne dla przypadkowych ludzi ( naszych potencjalnych klientów) to bedziemy mogli nie skrępowanie pisać na tematy naszej okiennej "kuchni" . Po za tym troszeczkę elitarnosci nie zaszkodzi , dlatego powtarzam "Forum Branżowe - tylko za zaproszeniami ".

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » wt lut 12, 2013 5:12 pm

Widzę że Administracja podjęła próbę utorzenia "Klubu Okniarza" , powstało " Forum wewnetrzne " z rzeczywiscie drażliwym tematem który własnie nie powinien być przez Nas omawiany na forum ogólnym . Proszę tylko aby do " Klubu Okniarza" przyjmować prawdziwych "Okniarzy" (np. dopuszczenie do klubu na podstawie wczesniejszych wpisów na forum )

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » wt lut 12, 2013 5:37 pm

Mogą z tego być problemy dla uczestników takiego zamkniętego forum - domniemanie np. prób mowy cenowej - UOKiK ( Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta ) może narobic problemów jeżeli tematy będą dotyczyły np polityki cen i marż . Pamiętajcie w jakim kraju żyjecie......... :oops:
XERXES

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » wt lut 12, 2013 5:40 pm

Mogą z tego być problemy dla uczestników takiego zamkniętego forum - domniemanie np. prób zmowy cenowej - UOKiK ( Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta) może narobic problemów jeżeli tematy będą dotyczyły np polityki cen i marż . Pamiętajcie w jakim kraju żyjecie......... :oops:
XERXES

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » śr lut 13, 2013 8:23 am

Tomsi3 pisze: Łojezuuu. Time. Jeżeli już cytujesz to się odnieś do cytatu w sposób konstruktywny tzn. podając korzyści i straty związane z wprowadzeniem jakiegoś rozwiązania.
Dobrze więc, następnym razem wypunktuję po kolei za i przeciw jeśli chodzi o wprowadzenie jakiegoś rozwiązania. Tak jak na języku polskim, bo widzę, że ciężko ci wyłapać miedzy wierszami.
Obserwuję i czasami pisuję tutaj od 2004 roku i przez myśl mi nie przeszło żeby pisać o czymś co musiałbym ukrywać przed ludźmi. A o czym Ty chciałbyś pisać, że nie chcesz by ktoś z ulicy Cię czytał?
Mało było przykładów? Finlandia pisał już wystarczająco. Będziemy rozmawiać nt. kosztów montażu, materiałów to klient od razu ma teorie, że "ten cholerny okniarz tak strasznie mnie kosi na montażu!!!111oneone". Czytasz forum od 2004, ale chyba nie bierzesz pod uwagę, że świadomość ludzi jeśli chodzi o wykorzystanie internetu wzrosła i to bardzo. Jestem widzę z młodszego pokolenia i wiem, że klienci wycwanili się w przekuwania wszystkiego na swoja korzyść.
Normalnie zaleciało mi Jarosławem K., który potrafi powiedzieć, że rząd robi coś nieudolnie i źle. Argumentów ZERO tylko qwa krytykanctwo.
Nie rób z siebie lizola z 5B tylko dawaj argumenty. Bez nich to tylko obstrukcja słów przy zatwardzeniu myśli.
Gdzie ty masz krytykę?? Coś czuję, że kilka postów z tobą i przeczytałbym porównanie z nazizmem i hitlerem. Żeby tego uniknąć podziękuję za mało konstruktywną wymianę zdań :roll:

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » śr lut 13, 2013 8:26 am

XERXES pisze:Mogą z tego być problemy dla uczestników takiego zamkniętego forum - domniemanie np. prób zmowy cenowej - UOKiK ( Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta) może narobic problemów jeżeli tematy będą dotyczyły np polityki cen i marż . Pamiętajcie w jakim kraju żyjecie......... :oops:
Zmowy cenowe można było robić 10 lat temu. Teraz mamy na forum po jednym okniarzu z każdego miasta, więc ciężko byłoby się dogadać w sprawach cen.
Druga sprawa, że raczej nikt by nie robił karteli przy użycia zwykłego forum tylko korzystał z TORa. Piszę oczywiście teoretycznie bo nie mam zamiaru uczestniczyć w takich procederach, a rozmawianie nt. marż i cen ogólnie zabronione nie jest.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lut 13, 2013 1:54 pm

Słowo zmowa cenowa ma strasznie niemiły wydźwięk i daleki jestem od jej tworzenia :)
Za to możemy zawsze "pójść" w drugą stronę - i pogadać o rabatach od dostawców ;) po to by dać Klientom lepsze ceny :)

A poważnie - jak tu pogadać np.: o bananowych oknach? Takie tematy nie powinny wychodzić poza nasze środowisko.

Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomsi3 » śr lut 13, 2013 2:50 pm

finlandia pisze:Słowo zmowa cenowa ma strasznie niemiły wydźwięk i daleki jestem od jej tworzenia :)
Za to możemy zawsze "pójść" w drugą stronę - i pogadać o rabatach od dostawców ;) po to by dać Klientom lepsze ceny :)

A poważnie - jak tu pogadać np.: o bananowych oknach? Takie tematy nie powinny wychodzić poza nasze środowisko.
No własnie. Dostawcy dobrze wiedzą jakie ceny/rabaty stosowane są tu i tam. Zaczniesz się chwalić informacjami niejawnymi a dostęp do działu będzie miał min Twój dostawca(bo czemu nie) i się wkurzy. Zadzwoni do Andrzeja i mu powie, że tu qwa jakieś jaja sobie robią i nie będzie się dalej reklamował. Andrzej się wkurzy i coś z tym zrobi. Resztę sobie dopowiedz.
Co do bananów.
Do działu ogólnego zaloguje się klient i wprost spyta; Czemu u niego, okno z firmy X montowane przez f-mę Y jest be? I co zrobicie? Nie odpowiecie bo będziecie zamknięci w swoim dziale? Czy odpowiadając na pytanie nie nadepniecie koledze z zamkniętego działu na odcisk? Skończy się to podobnie jak w przypadku anonimowego zachwalania swoich okien przez jednopostowych bandytów - czyli umrze.
Najlepszym wyjściem wydaje się byłoby zamknięcie całego forum dla klientów a dostęp do forum mieliby pracodawcy na podstawie odpowiednich dokumentów oraz wskazane przez nich osoby oraz osoby czy instytucje dopuszczone przez Redakcję. No i dochodzimy do sedna. Osoba delegowana z ramienia(hahaha) producenta profili, wzmocnień , okuć, szyb itd będzie sobie podpatrywała ile to za seta płaci Wacek z Pierdziszewa. Potem przez przypadek albo i nie, dowie się, że "ballantine's wypeplał do "wyborowej", że" Polmos" to nie traktuje równo swoich dealerów. łatwo przewidzieć, że powyższe doprowadzi do ogólnego łomotu.
Porównując nawet branżę okienną do rodziny- to czy żona zawsze mówi mężowi prawdziwą cenę sukienki? Czy mąż żonie powie prawdę ile wczoraj wydał na "ciastka"? :D
Są to moje myśli wyrażone bez przekonania a wynikające z doświadczenia bo w kapitalizmie nikt nie był nie jest i nie będzie równo traktowany. Tak było, jest i będzie. Kiedy odrzucimy statystyczne "piekło" i "niebo" to zostaje średnia czyli ziemia na , którą co niektórych serdecznie zapraszam. Hej

amigowgm
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: amigowgm » śr lut 13, 2013 4:57 pm

Kiedyś rozmawiałem z kilkoma kolegami z branży o "klastrze" , nie było chętnych , ani odzewu... . A w grupie siła .

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » śr lut 13, 2013 7:08 pm

amigowgm pisze:Kiedyś rozmawiałem z kilkoma kolegami z branży o "klastrze" , nie było chętnych , ani odzewu... . A w grupie siła .
Widocznie teraz niektórzy dojrzeli, ale ich "miłość" do tego forum jest tak wielka, że uważają robienie zamętu w miarę klarownym forum przyniesie im jakieś wyimaginowane korzyści.
Sam proponowałem przecież założenie "KLUBU", ale tutaj trzeba opracować zasady, politykę, regulamin, a przede wszystkim nikt nie chciałby "samozwańczo" ogłosić się moderatorem KLUBU (KLASTRA). Luźne uwagi do niczego nie zobowiązują (piszę kiedy chcę) bez dbania o ład i porządek merytoryczny. W ramach eksperymentu namawiałbym nawet ORGANIZATORA PORTALU do oddania tym na TAK miejsce którego się domagają z czasowym ograniczeniem ich wypowiedzi nt. niosące połowiczne informacje zawierające "wiedzę tajemną". Kto ją będzie chciał posiąść to "won" do KLUBU , a tam po wcześniejszej weryfikacji (koniec z anonimowością) Szef Klubu łaskawie zezwoli na "wolnomularstwo" i "namaści". Tomsi :D :D popieram komentarz :!:

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pn lip 21, 2014 7:23 pm

Ze względu na lekceważenie przez moderatorów forum i brakiem wypowiedzi ze strony kierujących portalem OKNONET.PL oraz "banowaniem" wypowiedzi tych którym jeszcze zależy na prawdziwym obliczu branży stolarki budowlanej proponuję REDAKCJI zarzucenie działalności polegającej na zachęcaniu do wymiany doświadczeń i udawania, że nie jest się portal reklamowy.
Jak widać REDAKCJI zabrakło wizji i chęci utrzymywania jakości FORUM - zabrakło również twórczych chęci współdziałania, poza gronem reklamodawców i firm chcących poprawić swój nie zawsze dobry i zasłużony wizerunek w branży.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”