Odklejanie prowadnic w roletkach (okna Drutex)

bajbus9
Czytelnik
Czytelnik

Odklejanie prowadnic w roletkach (okna Drutex)

Post autor: bajbus9 » ndz mar 17, 2013 7:11 pm

Witam.
Zajmuję się montażem osłon przeciwsłonecznych.
Mam problem, który powtarza mi sie coraz częściej - mianowicie odklejają się prowadnice do rolet przyszybowych.
Powtarza mi się to zwłaszcza w oknach z zaokrągloną listwą przyszybową i w okleinie drewnopodobnej. Drutex ma taką niewdzięczną okleinę, która jest taka "ślizga" (sorry, nie znam się fachowo).
Oczywiście na bubluch nie pracuję - montuję rolety Vegas oraz Fantazje Lux z Anwisu, oczywiście prowadnice łukowe również w takich profilach stosuję. Taśmy piankowe na prowadnicach mocne, dokładnie odtłuszczam itp. Mimo to, po kilku - kilkunastu dniach powoli się odklejają...

Pytanie o pomoc: Wiem, że co niektórzy w branży stosują jakiegoś typu kleje - wynalazki, które jak złapią, to na "amen". Żeby oderwać, to razem z okleiną...
Stosuje ktoś? A może inny pomysł mi "sprzeda"?
Będę wdzięczny

oknoAD

gunek
Czytelnik
Czytelnik

Re: Odklejanie prowadnic w roletkach (okna Drutex)

Post autor: gunek » pn mar 18, 2013 8:07 pm

witam ,ja zawszę uprzedzam klienta że może być potrzeba przykręcić prowadnice, najmniejszy wkręcik z możliwych ,fazować otwót i łeb wkręta zamlować pod kolor. pewnie i na zawsze.

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » śr mar 20, 2013 6:40 pm

fantazja lux (czyli kaseta przykręcano a montaż w świetle szyby, vegas (jest wiele ale pewnie też mowisz o montazu jak z fantazją) - prowadnice to słaby punkt szczególnie jak wielu stosuje te okragłe listwy przyszybowe, nawet zaokraglone prowadnice niestety nie sa dokładnie spasowane ,ale jakos bardzo rzadko zdarza się aby sie odkleiła (czasami jest tylko problem jak jest szyba potrójna i jest mało miejsca na obciąznik - jak on się minimalnie sklinuje to może odchylać prowadnice a to prowadzi do jej odklejenia po jakimś czasie. są lub były inne listwy tj proste, ozdobne ale jakoś problemów z prowadnicami nigdy nie było. Dlatego aby ci się taki problem nie powtarzał polecam roletki które są mocowane bezinwazyjnie poza swiatłem szyby np RUBIN (prowadnice - odstające od ramy a nie płaskie - przyklejasz wówczas na płaskiej części ramy skrzydła dosuwając do klamki a nie do listwy (taśmy klejące na prowadnicach dokładnie wtedy przylegają cała swą szerokością) - nie ma bata na większość okien przykleisz (no może z wyjatkiem okien tytanowych z zaokrąglonym profilem skrzydła od wewnątrz - też da radę ale trochę trudniej - w takich oknach to fantazja lub vegas z prowadnicami zaokrąglonymi). Przykleiłem tego tysiące róznnych modeli roletek i naprawdę bardzo rzadko - wrecz symbolicznie jeśli chodzi o sztuki - coś się odkleiło (czasami to wina taśmy , czy złego oczyszczenia).

PS. co prawda nie korzystam z anwisa ale systemy takie same , a po drugie jakoś nie lubię roletek które trzeba przykręcać (robic dziurki) - wolę całkowicie przyklejane.
Grzegorz Laskiewicz
(pracownik firmy ASMER)

ASMER - Autoryzowany Partner Handlowy MS Więcej niż OKNA
ul. Reduty Ordona 7, 71-202 Szczecin
tel. 91 486 01 45, fax 91 486 01 44
e:mail: g.laskiewicz@asmer.pl
http://www.asmer.pl

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » czw mar 21, 2013 4:40 pm

problem notoryczny więc staramy się nie kompletować płaskich prowadnic z zaokrągloną listwą.
Jak się klient upiera to podpisuje stosowny papierek.
Pamiętam, że ostatnio chłopaki podkleili klientowi na taką techniczną taśmę z castoramy i póki co trzyma :wink:

bajbus9
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bajbus9 » czw mar 21, 2013 10:13 pm

Dzięki za odpowiedzi.
Ha, Anwis już to rozwiązał. Zaraz po moim poście. Ale mam siłę przebicia. Żartuję :)
Znali problem i opracowali rozwiązanie (załącznik).
Zgadza się, też od pewnego czasu zacząłem na tego typu oknach proponować Rubiny i się na razie sprawdza. Co prawda, według mnie Rubin trochę mniej "elegancko" na oknie wygląda, ale się sprawdza.No i trochę ograniczamy otwieranie okna czy drzwi balkonowych (większa kaseta). Zresztą mi to nie musi sie podobać, wazne aby klient był zadowolony, a rolety spełniały swoją rolę.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt mar 22, 2013 11:33 am

A pamiętam czasy gdy krzywo przyklejonej nie szło poprawić :D gdzie ta jakość ?

Jak możesz zamawiaj prowadnice z zieloną taśmą , jest mocniejsza a przykręcanie powinno rozwiązać nieco problem bo prawie zawsze zaczynał się od końca prowadnicy. Swoją drogą to fajnie że po trzech latach już jest :D

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » czw mar 28, 2013 9:38 am

Śmiać mi się chce jak czytam ten cały temat. Producenci dzielnie walczą z problemem który sami stworzyli :lol: Nie ma to jak dać ciulową taśmę i poprawiać to wkrętami. Nie wiem jak nierówna i nieoczyszczona powierzchnia musiałaby być, żeby prowadnice mi się odklejały. Mam zielone taśmy w prowadnicach + cosmofen do odtłuszczenia. Kiedy chcę prowadnicę zdjąć to najczęściej muszę mieć nową bo po odklejeniu jest pogięta i niezdatna do użycia. Prawie tak samo dobrze trzymają się na zaokrąglonych listwach przyszybowych.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw mar 28, 2013 5:36 pm

Mało tego pokazany na zdjęciu przykład zastosowania jest wykonany na listwie prostej gdzie tu powinno trzymać bez problemu.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt mar 29, 2013 8:06 am

Time pisze:Śmiać mi się chce jak czytam ten cały temat. Producenci dzielnie walczą z problemem który sami stworzyli :lol: Nie ma to jak dać ciulową taśmę i poprawiać to wkrętami. Nie wiem jak nierówna i nieoczyszczona powierzchnia musiałaby być, żeby prowadnice mi się odklejały. Mam zielone taśmy w prowadnicach + cosmofen do odtłuszczenia. Kiedy chcę prowadnicę zdjąć to najczęściej muszę mieć nową bo po odklejeniu jest pogięta i niezdatna do użycia. Prawie tak samo dobrze trzymają się na zaokrąglonych listwach przyszybowych.
Na drucianych oknach krótko po montażu bez cosmofenu odkleii się każda , może to wina taśmy a może profilu który jest dziwnie śliski , a czyścik który dorzucają nadaje się najlepiej do rąk :D :D ciekawe że na innych profilach ten problem nie występuje a często montujemy okna + roletki :D

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt mar 29, 2013 10:56 am

Kuba N. pisze:Mało tego pokazany na zdjęciu przykład zastosowania jest wykonany na listwie prostej gdzie tu powinno trzymać bez problemu.
W rzeczy samej. Jakby jeszcze dali taki przykład na listwie zaokrąglonej. Mam u siebie na dwóch oknach niedawno zakładaną bestę na Aluplaście 4000 z zaokrąglonymi listwami. Żona mnie cisnęła, że szewc bez butów chodzi więc zamontowałem na odczepnego na brudne okno bez odtłuszczania. Przed chwilą poszarpałem dwie listwy i nie ma szans, żeby kiedykolwiek same się odkleiły. Nawet jakbym chciał je teraz zdjąć siłą to byłby problem. :roll:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt mar 29, 2013 9:08 pm

Dokładnie czasami jest taki tłustawy - pewnie ma to znaczenie.
Skoro ktoś kupuje okna kierując się ceną a nie np. możliwościami systemu (zastosowanie listew prostych bo będę miał roletki) to niech cierpi albo nie zakłada.
Po to na listwie jest dana powierzchnia taśmy klejącej aby przylegała w całym swym zakresie a nie tylko tyle na ile pozwoli listwa przyszybowa.
Zawsze można zapodać "szmatę" na wałku lub żaluzję i nie będzie problemu z prowadnicami :lol: :lol: :lol:

bajbus9
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bajbus9 » pt kwie 05, 2013 10:27 pm

Time pisze:Nie wiem jak nierówna i nieoczyszczona powierzchnia musiałaby być, żeby prowadnice mi się odklejały. Mam zielone taśmy w prowadnicach + cosmofen do odtłuszczenia. Kiedy chcę prowadnicę zdjąć to najczęściej muszę mieć nową bo po odklejeniu jest pogięta i niezdatna do użycia. Prawie tak samo dobrze trzymają się na zaokrąglonych listwach przyszybowych.
Time, czy do białych okien używasz COSMOFEN 10, a z okleiną renolit COSMOFEN 20?
Czy ten środek nie pozostawia białych śladów na profilach z okleiny renolitowej? Domyślam się , że nie, ale wolę się upewnić.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”