Aluminium

Gość

Aluminium

Post autor: Gość » czw paź 24, 2002 3:19 pm

Proponuję założyć tu kącik aluminium.
Bracia "aluminiowcy" odezwijcie się.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » pt paź 25, 2002 11:49 am

Ciekawe czy jest producent nastawiony głównie na ślusarkę aluminiową, który może powiedzieć że idzie mu nieżle?

aluminiowiec

Post autor: aluminiowiec » pt paź 25, 2002 10:02 pm

Z całą pewnością mogę powiedzieć ze idzie mi nie żle.

Student

Post autor: Student » pn paź 28, 2002 9:23 am

Jak dużą masz firmę i na jakim systemie pracujesz?

zawodowiec

Post autor: zawodowiec » wt lis 05, 2002 9:06 am

Widzę, że toczy się ożywiona dyskusja na temat oprogramowania do produkcji okien. Dyskusja ta dotyczyczy głównie okien PVC. Sprawa oprogramowania dla ślusarki aluminiowej wygląda nieco inaczej. Tu producenci systemów oferują z reguły własne oprogramowanie (odpłatnie lub nie). Popularność zdaje się zdobywać program "Liczokno" Filipa Borkowskiego. Wicona oferuje swojego "Wictopa", Schuco genialnego "Schucada-Schucala". Ale do cholery żaden z producentów nie chce wziąć odpowiedzialności za wyniki generowane przez te programy, a błędy mają poważne konsekwencje. Nikt przecież nie będzie sprawdzał każdego wygenerowanego wymiaru na 100 stronach wydruku. Czy nie jest to tak, jak byśmy kupili samochód nie mając gwarancji na to, że na pierwszym zakręcie nie odpanie mu koło. Na zakończenie cytat z Schucala "wszystkie istniejące dane dokładnie sprawdziliśmy, podajemy je jednak bez gwarancji!!!" [/code]

technolog

Post autor: technolog » śr lis 06, 2002 10:14 am

Nic nie zwalnia projektanta od odpowiedzialności za tworzone konstrukcje.
Nie można zasłaniać się błędami programów!!! Nie musicie z nich korzystać.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » śr lis 06, 2002 10:58 am

technolog pisze:Nic nie zwalnia projektanta od odpowiedzialności za tworzone konstrukcje.
Nie można zasłaniać się błędami programów!!! Nie musicie z nich korzystać.
dokładnie tak!

Czy widział ktoś kiedyś program z gwarancją na wyniki generowane przez program? :-)

Jeśli tak to proszę o nazwę...?

A

Post autor: A » śr lis 06, 2002 12:34 pm

Adullo!

Momoń

Post autor: Momoń » śr lis 06, 2002 12:35 pm

Tak. Podaję nazwę: MS -DOS 6.22 //Format c: - wynik gwarantowany

Gość

Post autor: Gość » śr lis 06, 2002 3:16 pm

A pisze:Adullo!
LITOŚCI !!!
A ten swoje...

Wojtek .

Aluminium

Post autor: Wojtek . » śr lis 06, 2002 5:32 pm

Pracuję w branży od kilku lat i miałem do czynienia z kilkoma programami. Muszę powiedzieć , że najbardziej przyjazny dla użytkownika wydaj mi się program Liczokno Filipa Borkowskiego , zwłaszcza , że mogę przy użyciu jednego programu projektować w kilku systemach ( np. METALPLAST , REYNAERS , YAWAL , HEROAL , METRA ) i mogę poświęcić wiecej uwagi na naukę systemu a mniej na naukę programu .
Niestety rzeczywiście ani Filip , ani żada z firm systemowych nie daje gwarancji poprawności uzyskiwanych wyników . Chciałbym zwrócić uwagę , że bardzo dużo zależy od przygotowanej bazy danych dostawcy systemu , np. METALPLAST ma o wiele lepiej dopracowany program od HEROALA . Myślę , że nikogo nie trzeba przekonywać , że w przypadku aluminium opieranie się na niezależnych dostawcach oprogramowania i tworzenie własnej - sprawdzonej bazy danych mija się z celem ( za dużo rozwiązań i zbyt częste zmiany ) - musimy więc korzystać z tego co dostajemy , a raczej kupujemy za ciężkie pieniądze. Myślę , że systemowcy nie doceniają wartości tego elementu . Często traktują program jak coś dodatkowego do ich wspaniałego produktu - systemu profili. Lecz w dzisiejszych czasach , gdy np. na przygotowanie sensownej oferty do dużego przetargu ma się góra kilka dni - często sięgamy pote z narzędzi , które pozwoli nam najszybciej wykonać zadanie.
Na zakończenie mogę przytoczyć anegdotę jednego z przedstawicieli firm systemowych , który na pytanie swojego szefa ile sprzedał profili na drzwi wrębowe, które wprowadzono kilka miesiecy wcześniej do oferty - odpowiedział - prawie nic , bo zapomniano o dodaniu tego rozwiązania do ostatniej aktualizacji oprogramowania . :!:

ms

Post autor: ms » sob lis 16, 2002 12:10 pm

ZE STOLARKĄ, CZY JAK KTO WOLI ŚLUSARKĄ ALUMINIOWĄ NIGDY NIE BĘDZIE TAK JAK Z PCV, OKNA PCV KUPUJE KLIENT INDYWIDUALNY, A NIE INSTYTUCJONALNY, LLUB FIRMA BUDOWLANA ITP. KLIENT PRYWATNY W 99,99% PRZYPADKÓW PŁACI BEZ PROBLEMÓW, A Z FIRMAMI JEST RÓŻNIE........

Wiciu

Re: Aluminium

Post autor: Wiciu » czw lis 21, 2002 1:19 pm

Wojtek . pisze:Na zakończenie mogę przytoczyć anegdotę jednego z przedstawicieli firm systemowych , który na pytanie swojego szefa ile sprzedał profili na drzwi wrębowe, które wprowadzono kilka miesiecy wcześniej do oferty - odpowiedział - prawie nic , bo zapomniano o dodaniu tego rozwiązania do ostatniej aktualizacji oprogramowania . :!:
Chodzi chyba o Yawal i drzwi TM62 ?
Co do programów proponuję wymianę informacji o odkrytych błędach.

alu

Święta prawda !!!!!!!

Post autor: alu » czw lis 21, 2002 2:23 pm

ms pisze:ZE STOLARKĄ, CZY JAK KTO WOLI ŚLUSARKĄ ALUMINIOWĄ NIGDY NIE BĘDZIE TAK JAK Z PCV, OKNA PCV KUPUJE KLIENT INDYWIDUALNY, A NIE INSTYTUCJONALNY, LLUB FIRMA BUDOWLANA ITP. KLIENT PRYWATNY W 99,99% PRZYPADKÓW PŁACI BEZ PROBLEMÓW, A Z FIRMAMI JEST RÓŻNIE........
:D

Gość

Post autor: Gość » ndz gru 01, 2002 12:14 am

koledzy aluminiowcy: czy Wicona padła? :?:

Gość

Post autor: Gość » ndz gru 01, 2002 12:14 am

koledzy aluminiowcy: czy Wicona padła? :?:

Wiconmann

Wicona jeszcze dycha, mam ochotę na kielicha

Post autor: Wiconmann » pt sty 17, 2003 12:15 am

:lol: :lol: :lol: Metalplast wiecznie żywy, Yawal wiecznie żywy a inni cieniutko oj cieniutko :D :D

Gość

Post autor: Gość » pn lut 03, 2003 1:14 pm

Z tym wiecznym życiem to bym nie przesadzał, a Wojtkowi pewnie chodziło o 022 heroal'a

Gość

Post autor: Gość » pt lut 07, 2003 3:12 pm

Czy to prawda, że Metra się sypie?

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”