Montaż Okien za Granicą

R08ERTO
Czytelnik
Czytelnik

Montaż Okien za Granicą

Post autor: R08ERTO » wt cze 25, 2013 10:52 pm

Witam,
chciałbym zapytać o montaż okien za granicą.
Mam kontakt we Francji i szykuje mi się tam montaż. Chodzi mi głównie o 0 vat czy jest taki w ogóle możliwy dla osoby prywatnej?
A jak sprawa dla Firmy jeżeli zleci mi takowy montaż.

oknoAD

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Re: Montaż Okien za Granicą

Post autor: Grabicak » pt lip 05, 2013 11:11 am

Prywatni tylko z Vatem.
Firmy na 0 (czy też "nie podlega")

Ja pracując w Niemczech mam niemiecki nr podatkowy (jako polska firma) i odprowadzam Vat w Niemczech co skutkuje tym że klienci płaca 19% a nie 23% a po drugie moje faktury są uznawane przez niemieckiego fiskusa i klienci mogą je sobie odliczać od podatku. Jak jest we Francji - nie wiem.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

R08ERTO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: R08ERTO » wt lip 09, 2013 2:43 pm

Dziękuję za pomoc.
A jeżeli chciałbym działać na Rynku Francuskim to gdzie mogę się dowiedzieć jak to wygląda.
Jakaś ambasada?
Nie jestem dużym odbiorcą i zaczynam w tych tematach,
dlatego mile widziana pomoc.

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » czw lip 11, 2013 5:29 pm

Myślę że więcej podpowie ci dobry księgowy.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

lbr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lbr » pn lip 15, 2013 7:04 pm

Dzięki ustawom Uni Europejskiej o wolnym przepływie osób, usług i pieniędzy każda jednoosobowa firma Polska może legalnie wykonywać usługi na terenie UE. Każdy kraj UE ma jednak swoje lokalne prawa i obowiązkowe formalności administracyjne do których każdy przedsiębiorca Polski powinien się dostosować.A nie jest to proste:
-A1 z ZUS
-LIMOSA
-zameldowanie w urzędzie miasta w którym przebywa przedsiębiorca – do 8miu dni od daty przybycia w celu otrzymania dokumentu legalnego pobytu. Jeśli przedsiębiorca będzie nocował w hotelu to wtedy oficjalny meldunek nie jest obowiązkowy, jeśli jednak będzie przebywał na dłuższy okres w kraju członkowskim i będzie mieszkał na prywatnych kwaterach to wtedy tymczasowy meldunek jest obowiązkowy
-umowa ze zleceniodawcą lub zamienienie wykonania usług dla osoby prywatnej
VAT:
-dla firmy 0%
-dla indywidualnego na zasadach (w twoim przypadku) francuskich
Według prawa,kasując vat w kraju członkowskim masz obowiązek tam go zostawić,kolejne schody.
Biurokracja.
Wyobraź sobie że montaż zajmie ci 1-2 dni :)
Najlepiej jest zawsze zasięgnąć porady księgowego lub Urzędu Skarbowego w danym kraju.
Kontrole są częstsze niż w Dzikim Kraju.Inspekcja pracy sprawdza wszystko.Za brak jakiegokolwiek dokumentu, inspekcja pracy może nałożyć wysokie kary dla obydwu firm.Kary i zakazy niemiłosiernie wysokie.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”