CO ZE SMIECIAMI PO 1 SZYM LIPCA

bocian124
Czytelnik
Czytelnik

CO ZE SMIECIAMI PO 1 SZYM LIPCA

Post autor: bocian124 » pn lip 01, 2013 6:36 am

WITAM MAM PYTANIE DO KOLEGÓW Z BRANŻY KONKRETNIE DO FIRM MONTAŻOWYCH.CO PANOWIE BEDZIECIE ROBIC ZE ŚMIECIAMI TZN.GRUZEM ITP.PO 1SZYM LIPCA?ZAZWYCZAJ TO WYRZUCAŁO SIĘ DO SMIETNIKÓW ALE TERAZ MAMY SEGREGACJĘ.PROSZEO POMOC W TYM TEMACIE.DZIĘKI

oknoAD

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Re: CO ZE SMIECIAMI PO 1 SZYM LIPCA

Post autor: technolog_szczecin » pn lip 01, 2013 8:47 am

Po pierwsze śmietnik nigdy nie był miejscem na odpady budowlane !!.
Jak cie nikt nigdy nie pogonił to miałes farta i tyle.

Zamawia sie kontener i tam sie wrzuca odpady. Lub trzeba dogadać sie odbiorcą gruzu i np raz na tydzień mu to zwozić.

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » wt lip 02, 2013 10:37 am

Oj kolego - od kiedy to gruz się wyrzuca do śmietnika? - to jest zabronione a że ci się udawało to farcik. Jakby ktoś zobaczył i donióśł to byś dostał karę za te specjalne wywiezienie śmieci jak i pewnie mandacik od straży miejskiej.

GRUZ wywala sie do kontenera albo w tych wielkich worach (teleworach czy jak się one tam nazywają). Możesz również sam wywieźć do odbiorcy gruzu.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt lip 05, 2013 4:03 pm

Zdaje się, że "Rewolucja śmieciowa z 1 lipca" dotyczy gospodarstw indywidualnych. Firmy nie są objęte zmianami.
Druga sprawa - nie każdy musi segregować (to w zależności od samorządu parę /paręnaście złotych więcej).

A skoro już jest taki temat, to może zapytam:
co robicie ze śmieciami? Reprezentujecie postawę typu "Pan kupił towar, to i Pana opakowanie"? Pana ściana = Pana gruz?
Kolejna sprawa - utylizacja starych okien. Jak to rozwiązujecie

lbr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lbr » pn lip 15, 2013 5:48 pm

Składowisko odpadów,potocznie wysypisko śmieci – to zlokalizowany i urządzony zgodnie z przepisami obiekt zorganizowanego deponowania odpadów.Odsyłam do wikipedi.
A pseudo firmom monterskim które zostawiają odpady budowlane przy altanach śmietniskowych lub w lesie to wszystkie te śmieci do domu,na salony powrzucać.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt lip 16, 2013 9:23 am

Wikipedia jest dobra w internecie a mówimy o życiu. Byłeś kiedyś na wysypisku?
Swego czasu obdzwoniłem wszelkie "składowiska odpadów" w okolicy i stanowczo odmawiają przyjmowania starych ram okiennych. Nawet jeśli wykupię kontener, to nie mam prawa tam wrzucać szkła płaskiego.

Ja znalazłem skup szkła. Ale szkła, nie skrzydeł. Trzeba je wcześniej odpowiednio posortowac. Wg moich wyliczeń (opartych na włąsnoręcznych testach) człowiek w ciągu 8 godzin rozbierze ok 30 skrzydeł drewnianych. Czyli de facto trzeba poświęcić dniówkę na posegregowanie wymienionych w ciągu dnia okien.

oknoAD

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob lip 20, 2013 10:38 pm

finlandia pisze:Wikipedia jest dobra w internecie a mówimy o życiu. Byłeś kiedyś na wysypisku?
Swego czasu obdzwoniłem wszelkie "składowiska odpadów" w okolicy i stanowczo odmawiają przyjmowania starych ram okiennych. Nawet jeśli wykupię kontener, to nie mam prawa tam wrzucać szkła płaskiego.

Ja znalazłem skup szkła. Ale szkła, nie skrzydeł. Trzeba je wcześniej odpowiednio posortowac. Wg moich wyliczeń (opartych na włąsnoręcznych testach) człowiek w ciągu 8 godzin rozbierze ok 30 skrzydeł drewnianych. Czyli de facto trzeba poświęcić dniówkę na posegregowanie wymienionych w ciągu dnia okien.
Ktoś wrzucił temat, nie wiadomo kto i po co.PSSSSSSSSSSSSSSS

pit86
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pit86 » pt wrz 20, 2013 7:26 pm

Witam
Zbieracz niepotrzebnych szyb!!!!

Jak to macie problem ze szkłem z okien. Ja zbieram szyby całe z okien i nawet zapłacę za nie kilka złotych bo nie można nigdzie znależć. W poznaniu nie a w ogóle szkła okiennego ze starych okien. szukanie niepotrzebnych szyb jest podobne do szukania piasku z Marsa na ziemi. Zbieram szyby od 2 lat i jest to karkołomnie trudne znaleźć szybę. Dzwonie po firmach okniarskich i najczęstrza odpowiedź to "miałem ale potłukłem lub nie ma ale było pełno" Jak macie szyby z okien z demontaży to proszę pomużcie kolekcjonerowi szkła. Naprawde szukam szyby. Mam ogłoszenie w gumtree, że szukam szyby i nic to nie daje. Prosze o kontakt ludzi którzy maja szyby i chcą je wyrzucić i zbić. mój telefon 509 750 611 lub piotrekon29@poczta.onet.pl

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn wrz 23, 2013 9:20 am

Mam jakieś 2 tony całych szyb wyjętych z okien - zespolonych i pojedyńczych. Przeciętny wymiar 70x130. Dostępne od ręki. W Siedlcach.
Ps. w najbliższym czacie planuję wyjazd do skupu..

RadioReeper
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: RadioReeper » ndz paź 20, 2013 4:01 pm

glaskiewicz pisze:Oj kolego - od kiedy to gruz się wyrzuca do śmietnika? - to jest zabronione a że ci się udawało to farcik. Jakby ktoś zobaczył i donióśł to byś dostał karę za te specjalne wywiezienie śmieci jak i pewnie mandacik od straży miejskiej.

GRUZ wywala sie do kontenera albo w tych wielkich worach (teleworach czy jak się one tam nazywają). Możesz również sam wywieźć do odbiorcy gruzu.
Dokładnie tak, sam praktykuję tą pierwszą metodę od dłuższego czasu.

Przypominam też że NIE KAŻDY musi te śmieci segregować, ale też nie wyrzuca się gruzu ani tego typu rzeczy od tak po prostu na śmietnik.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”