Przepis na przepuklinę.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Przepis na przepuklinę.

Post autor: jubra » wt lip 09, 2013 1:30 am

- zatrudnij się u producenta stolarki budowlanej preferującego stosowanie w swoich wyrobach zestawów wieloszybowych a miejscem do przyspieszenia tego procesu z pkt-u widzenia zainteresowanych, będzie tutaj stanowisko na linii montażowej lub w służbach transportu wewnętrznego i zewnętrznego -
:( :( :(
więcej: http://www.oknonet.pl/blogi/blog,25.html

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Przepis na przepuklinę.

Post autor: Szerszel » wt lip 09, 2013 8:50 pm

U mnie 3-szybówka stanowi już 80% całej sprzedaży , zaczeliśmy ją stosować w 2007 r. i póki co nikt nie dostał przepukliny , problemem nie jest sam pakiet a przystosowanie producenta do transportu takich konstrukcji oraz magazynu do ich rozładunku i przeładunku. Okna wjeżdżają wózkiem na stojaku , wózkiem są ładowane z rampy a jedyny problem to budowa , ale i tu są wypracowane sposoby na uproszczenie transportu.

Pakiet 9 mm (3/16/3/16/3) szkła waży niewiele więcej niż 8 mm ( 4/16/4) , problem gdy łączy się z P2,P4 ale niema tego dużo.

Przed 3 szybówką nie ma odwrotu , tylko trzeba to umieć wycenić !

Widziałem ofertę montażu okna PSK 2660 x 2300 z pakietem 3 szybowym za 109 zł / netto :D :D

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt lip 09, 2013 9:44 pm

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że punkt widzenia może zależeć od punktu siedzenia. :D

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt lip 09, 2013 10:26 pm

:D Wiem , najlepiej montowało się 3 komorówki , przyczepka dopięta do osobówki , 2 wczorajszych monterów , karton gwoździ , piany , paczka klinów i ..... naklejka VEKA :D " to se ne wrati "

Absurdem są 4 szyby ale przed 3 niema odwrotu , dziś żaden sprzedawca nie pojedzie z tekstem do klienta : "a po co Panu takie szczelne okna "?

Zamiast stawiać kolejne linie do produkcji może warto pomyśleć nad załadunkiem , rozładunkiem i transportem :)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr lip 10, 2013 9:06 am

wydeje mnie się, że i tak na dzień dzisiejszy większość producentów stosuje pakiety sybowe na 4 niż na 3.
A jak z ceną :?: czy są różnice w zakupie pomiędzy pakietami na 3 a na 4 :?:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw lip 11, 2013 7:47 am

Pakiety z szybami 3 mm są zwykle cieplejsze ( o ile producent to badał ) , lżejsze , tylko że mają ograniczony zakres stosowania , w balkonach bez przewiązki , witryny , łuki lepiej dmuchać na zimne , kasa ta sama .

oknoAD

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw lip 11, 2013 10:40 am

Wywołany trochę prowokacyjnym tytułem temat wydaje mi się, że lekko zbacza z od postawionej przeze mnie tezy. Komentarze zaczynają dotyczyć szyb i ich zestawów.
W sytuacji wzrostu technik odcinających podstawową funkcję przezierności okna (rolety, żaluzje, markizy, zasłony itp.) , odcinające pomieszczenia mn. od napływu światła, a ich stosowanie podpierane jest hasłami marketingowymi – ciemniej, przyjemniej, nastrojowo.......itp. , dlatego poddałem wątpliwościom zwiększanie gabarytów okien, a tym samym zwiększanie (na własna życzenie) współczynnika przenikania ciepła. Czy zamiast szermować „dobrocią” okien z wypełnieniem wielo szybowym nie lepszym sposobem na problemy związane z energooszczędnością byłoby optymalne zrównoważenie tego problemu oszczędności niż mamienie klienta oszczędnościami. (na pewno nie dla jego kieszeni).
Życie jest bardziej skomplikowane – coś za coś – i to powinien wiedzieć klient, a przede wszystkim architekt „szklanych domów”. Walka o niższy współczynnik przenikalności ciepła niekoniecznie musi odbywać się w odniesieniu tylko do zestawów szybowych bez podkreślania zasadności ich gabarytów (stąd ta „przepuklina” w tezie tematu). Czy nie popadamy niekiedy w przesadność afirmując wpływ ilości szyb na oszczędności energii – przecież tak można w nieskończoność, a przepuklina będzie wtedy pewna !, chociaż chyba nie dotknie ona sprzedawców takich okien.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw lip 11, 2013 7:43 pm

A może zamiast kilku domków za marne grosze zrobić jeden za konkretną walutę , małe zimne okienka to przesłość.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » pt lip 12, 2013 2:39 pm

Niestety lżejsze okna to rzeczywiście przeszłość. Na szczęście trzyszybówka jeszcze nie króluje w superblokach czteropietrowych bez wind. Ale kto wie ... ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt lip 12, 2013 4:34 pm

:mrgreen:
Nie do końca byłbym tego taki pewien, co próbowałem trochę przybliżyć w pierwszym moim linku do bloga.
Często swoje uwagi przybliżone do tych, które próbowałem tylko zasygnalizować mają laboratoria specjalistyczne
i póki mają wpływ na wyrażanie swoich opinii mn. na temat okuć (np. zawiasów, ale nie tylko) to należy się
z tym liczyć i brać pod uwagę, że okno spełniające wymagania to nie tylko rama, skrzydło i zestaw szybowy,
a zmniejszenie współczynnika przenikalności cieplnej można realizować inaczej - czego sobie i innym życzę
zwłaszcza tym których jeszcze nie zawodzi wyobraźnia. :D

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt lip 23, 2013 10:02 am

Czyżby udało mi się wywołać "wilka z lasu" ???
Mój komentarz do poniższego linka - " Producenci rolet(żaluzji) łączcie się !!!" " ??? :shock: :x :(
http://www.oknonet.pl/akcesoria/montaz_ ... 20137.html

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”