Montaż parapetów blaszanych i alu

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Montaż parapetów blaszanych i alu

Post autor: Grabicak » ndz wrz 15, 2013 9:57 pm

Witam

Panowie podzielcie się doświadczeniem. Czego używacie do montażu parapetów? Przy kamieniach i innych twardych parapetach nie ma problemu. Zwykła piana wystarcza.
Problem zaczyna się przy montowaniu blachy (blokowiska - muszę robić tak jak jest zrobiony cały blok) i aluminium (ulubimy parapet Niemców)

Strzelamy pianę punktowo, czekamy, dostrzeliwujem..... czas, czas, czas. A jak się któryś z chłopaków pośpieszy to parapety "wstają"

Jak wy sobie z tym radzicie?
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Montaż parapetów blaszanych i alu

Post autor: finlandia » pn wrz 16, 2013 1:28 pm

Grabicak pisze: Strzelamy pianę punktowo, czekamy, dostrzeliwujem..... czas, czas, czas. A jak się któryś z chłopaków pośpieszy to parapety "wstają"

Jak wy sobie z tym radzicie?
Dlatego jak się da to unikam parapetów zewnętrznych... albo inaczej - bez paru cegieł albo rozpórki na wyparcie to ani rusz:)

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn wrz 16, 2013 7:36 pm

finlandia pisze:"
Dlatego jak się da to unikam parapetów zewnętrznych...
Ale zwyczajnie się nie da. Pracuję w Germanii a oni lubią jak coś się robi kompleksowo. I nie wytłumaczysz że blachy są be. Bo całe osiedle tak ma wiec oni też. I firmy deweloperskie też to kochają.
finlandia pisze:" bez paru cegieł albo rozpórki na wyparcie to ani rusz:)
Cegły nie wchodzą w grę. Taki rynek. Rozpórki i owszem ale... ile można. Jak dostajesz domek i masz 12 okien a na każde potrzeba 2-3 rozpórki...

Zastanawiałem się czy nie ma może jakieś piany typowo do parapetów. Oczywiście są piany 2-składnikowe do drzwi wewnętrznych ale ich wydajność i przede wszystkim cena pozostawiają wiele do życzenia.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » pn wrz 16, 2013 10:11 pm

Witam.

Proszę wypróbować następujące dwa produkty:

- PENOSIL GoldGun Lowe Expansion - poliuretanowa piana pistoletowa wielosezonowa (-10 do +30) o niskiej ekspansji

- PENOSIL GoldGun 65 Plus - poliuretanowa piana pistoletowa wielosezonowa (-20 do +30) o niskiej kontrolowanej ekspansji

Sądzę, że z obu będziesz zadowolony.

Nie jestem związany z producentem. Jako rekomendację podam przykład znajomego, który po raz pierwszy trzymając pistolet
w dłoni, opianował trzy sztuki drzwi wewnętrznych i ............... przy trzech prowizorycznych rozpórkach i pianie "na bogato"
skrzydła zmieściły się w ościeżnice.

Namiary poda wujek google.

Pozdrawiam - Krzysztof

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » wt wrz 17, 2013 7:08 am

jeden z pracowników znalazł klej do schodów i parapetów illbrucka. Spróbujemy co to jest warte ale jak nie to chętnie sprawdzę twoje polecenie.

Pozdrawiam normalnych.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt wrz 17, 2013 1:34 pm

Grabicak pisze:...
finlandia pisze:" bez paru cegieł albo rozpórki na wyparcie to ani rusz:)
Cegły nie wchodzą w grę. Taki rynek. Rozpórki i owszem ale... ile można. Jak dostajesz domek i masz 12 okien a na każde potrzeba 2-3 rozpórki....
Nie musi być zaraz 3 rozpórki - wystarczy jedna +deska /łata/ którą położysz płasko na parapecie.
A tak poważnie - przy profesjonalnej pracy tego typu to nie ma to jak odpowiednia piana/klej.

oknoAD

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » wt wrz 17, 2013 3:28 pm

finlandia pisze:A tak poważnie - przy profesjonalnej pracy tego typu to nie ma to jak odpowiednia piana/klej.
Właśnie dlatego pytam. Jak sprawdzę tego illbrucka to się odezwę.

Pozdrawiam normalnych.

murti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: murti » ndz wrz 22, 2013 8:05 pm

krzysztofp pisze:Witam.
- PENOSIL GoldGun Lowe Expansion - poliuretanowa piana pistoletowa wielosezonowa (-10 do +30) o niskiej ekspansji
- PENOSIL GoldGun 65 Plus - poliuretanowa piana pistoletowa wielosezonowa (-20 do +30) o niskiej kontrolowanej ekspansji
Sądzę, że z obu będziesz zadowolony.
z moich doświadczeń do par zewn :
low expansion : TAK
65 plus : NIE
Ale najlepiej spróbować samemu...

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”