Pęknięta rama okna

Snail23
Czytelnik
Czytelnik

Pęknięta rama okna

Post autor: Snail23 » pt lut 14, 2014 9:23 am

Witam kolegów.

Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym się Was poradzić odnośnie pękniętej ramy okna.
Okno montowane było w zeszłym roku w grudniu, wczoraj przy tynkowaniu zauważyłem, że jest pęknięte w górnym rogu. Telefonicznie wykonawca przekazał mi, że takie coś naprawia sie na zasadzie wypełnienie pęknięcia specjalnym klejem i pomalowania pisakiem w kolorze okna. Za bardzo nie chce mi się wierzyć, że coś takiego da się w taki sposób naprawić.
Jednocześnie zauważyłem, że górny profil wygięty jest w "łuk".

Dla informacji okno jest nieotwieralne i ma wymiary 2100x2350. Montowane było z ciepłym montażem.

Prośba o poradę w temacie.
Załączniki
20140213_142116-1.jpg

oknoAD

backspace
Ekspert
Ekspert

Re: Pęknięta rama okna

Post autor: backspace » sob lut 15, 2014 12:39 pm

Snail23 pisze:[...] wczoraj przy tynkowaniu zauważyłem, że jest pęknięte w górnym rogu. Telefonicznie wykonawca przekazał mi, że takie coś naprawia sie na zasadzie wypełnienie pęknięcia specjalnym klejem i pomalowania pisakiem w kolorze okna.
Tego się nie naprawia, to się wyrzuca! PN-EN 12608:2004 pkt. 5.2

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » sob lut 15, 2014 7:06 pm

Nie wiem czy dobrze widzę ale wydaje mi się, że to okno wstawione jest odwrotnie. Listwy przyszybowe są na zewnątrz? :? Odnośnie pytania to zgadzam się z przedmówcą wyrwać i wstawić nowe. Niedogrzane na zgrzewarce.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » sob lut 15, 2014 8:02 pm

Kolor różowy taśmy jest od środka więc okno jest dobrze wstawione. okno spadło przy mont. lub rozładunku i ramka pękła

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » sob lut 15, 2014 11:02 pm

loose pisze:Nie wiem czy dobrze widzę ale wydaje mi się, że to okno wstawione jest odwrotnie. Listwy przyszybowe są na zewnątrz? :? Odnośnie pytania to zgadzam się z przedmówcą wyrwać i wstawić nowe. Niedogrzane na zgrzewarce.
Loose,
Pierwszy Twój błąd w komentarzu wyjaśnił <klajster>, drugi błąd popełniasz twierdząc że słaby zgrzew, bo dla mnie jest on akurat przykładem prawidłowego wykonania, bo jego przełom poza linią zgrzewu. Czy robiłeś kiedykolwiek badania wytrzymałości zgrzewu na przyrządzie do tego służącym ??.
W pierwszym momencie podejrzewałem tak jak <klajster>, że to wina transportu, ale zaraz zmieniłem zdanie bo prawdopodobnie to szyba wcześniej by pękła (chociaż niekoniecznie).
Moim zdaniem błąd jest po stronie montażu - gdzie zamocowanie ramy dokonano za pomocą dybli, ....... bezpośrednio przez ramę po wcześniejszym rozszkleniu okna (stałe szklenie jak pisze pytający) i stąd:
- przeciągnięcie ramy (łuk u góry ! i prawdopodobnie inne deformacje),
- powtórne szklenie przy braku kontroli ustawienia w otworze to taki końcowy efekt dla mnie oczywisty !,
- przy powiększeniu zdjęcia widać wyraźne zukosowane położenie listew przyszybowych (zatrz.),
- poza tym przypuszczam, że ekipa montażowa w sposób "perfekcyjny" dokonała maskowania swojej fuszerki,
Na koniec za <backspace> uważam, że razem z tym oknem należy wyrzucić na bruk ekipę montażową co potwierdza również ich kwalifikacje zawodowe podana przez nich metoda naprawy.

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » pn lut 17, 2014 11:30 am

Automatycznie na śmietnik - tego się nie naprawia.

Korci mnie powiedzieć iż okno lekko spadło przy rozładunku albo zostało "mocniej postawione i się od tego zaczeło, ale po zblizeniu fotki stawiam na błąd montażowy. Widac iż listwy były wyciagane - są nie prawidłowo / krzywo powbijane - pytanie czy szyba jest dobrze osadzona w ramie (można sie domyślac iż nie). Domyślam się również iż mocowanie może być nieprawidłowe (niestety nie widać w jakiej odległosci od rogu one są i w jakich odległościach - brak zdjęć). Pytanie czy okno jest prostokątem czy zostało przeciagnięte (dobrze zmierzyć przekątne) i czy nie ma wygięć profilu (przyłożyć poziomice i sprawdzic czy jest odkształcona - bo wkrętem można bardzo łatwo zbyt mocno dociągnąć) czy ewentualnie nie jest po prostu skręcone.

A zaproponowany sposób naprawy jest żałosny (ekipa powinna zmienić branżę bo na tej to na pewno się nie zna).

Coś mnie jeszcze zaciekawiło:
jeśli to jest taka wielka połać to jaka jest budowa wkładu szybowego (wychodzi mi że szyby jest ok 4,47m2 - a to już jest spory kawałek). A drugie wiedząć że jest to niezła waga to jak jest to dołem osadzone (bo widząć 2350 domyslam sie iż jest to od poziomu podłogi) - czy to stoi w "powietrzu", na cegłach itd, czy na wylanej posadzce.

Czy ma jakieś poszerzenie dołem wzmacniające?

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn lut 17, 2014 12:42 pm

Takie rzeczy się zdarzają.

Przyczyn może być wiele i bez oględzin można gdybać. Choć i oględziny mogą nic nie dać bo wszystko może być ok a szklone było przy ujemnej temp - i mamy kuku.

Sposób naprawy:
- AMATORSKO - klejenie (zupełnie to się nie da tego skleić ale aby nie ponosić ogromnych kosztów wymiany konstrukcji trzeba kupić chemie do klejenia plastiku (tylko nie kropelkę czy podobne cudo). Dla kogoś ze smykałką i myśleniem da się to jakoś połatać. Robiłem kiedyś takie naprawy i wychodziło przyzwoicie ale nie oznacza to, że tu tak wyjdzie.
- PROFESJONALNIE - wymiana, lecz spore koszty.

wind-bed
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wind-bed » wt mar 04, 2014 8:24 pm

Przyczyną jest szklenie na mrozie i za długa listwa pionowa. Gdyby była to wina tego, że okno upadło przy transporcie, to 100 %, że szyba by też poleciała. Zgrzew jest OK, pęknięcie poszło obok, czyli zgrzew jest solidny.

Mogę powiedzieć, że wiem z doświadczenia, że szklenie na mrozie kończy się właśnie w ten sposób.

Ościeżnica do wymiany.

zelga
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zelga » czw mar 06, 2014 1:26 pm

Witam

Zgrzew jest mocny. Inaczej pęknięcie poszłoby po całym zgrzewie.
Nie dać się nabierać na żadne klejenie. Rama do wymiany. Ekipa niekoniecznie nie zna się na robocie. Raczej chce oszukać klienta.

Pozdrawiam

ventana
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ventana » czw mar 20, 2014 9:11 pm

Witam

Ewidentne uderzenie podczas transportu lub montażu, ewentualnie za długa listwa przy szybowa. Nie ma mowy tutaj o słabym zgrzewie.
Tylko i wyłącznie wchodzi w grę wymiana na nową.
Powodzenia !!!

okna pcv Warszawa - Ventana

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » pt maja 13, 2016 2:57 pm

20160511_181643.jpg

Witajcie,

chciałbym podłączyć się do tematu i poprosić o opinie.

Problemem jest pęknięta rama na zgrzewie. Montaż w kwietniu 2015.
Ledwo zaczęliśmy mieszkać, a już pękł pakiet szybowy w innym oknie, wczoraj zauważyłem takie pęknięcie.

Okno fix, narożne kuchenne.

Jak myślicie? Jaka jest szansa reklamacji i sposób naprawy?
Okna wykonał i zamontował Petecki Okna Łódź

Jakub772
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jakub772 » sob maja 14, 2016 12:13 pm

Witajcie ja też dzisiaj zobaczyłem u siebie pękniętą ramę okna petecki byłem w sklepie gdzie je zakupiłem to powiedziano mi że jeżeli to z winy producenta to mi je skleją a jeżeli z mojej to to nic nie zrobią . Zastanawiam się z tym klejeniem to coś nie tak bo przecież nie skleją je z każdej strony no a druga sprawa co zgrzew to zgrzew a nie jakieś klejenie. Widzę że okna petecki to była pomyłka.To jest okno tarasowe . Muszę jeszcze jedna jego wada to że zimą nie jest szczelne choć było już wielokrotnie regulowane uszczelki nie dochodzą i bardzo ciężko się zamykają. Zamontowali nawet te rygle czy jak to się nazywa nie wiem dokładnie w ramie były oryginalne plastikowe to dali zamiast nich metalowe i podwoili liczbę sztuk ale to nic nie dało jedynie pogorszyło zamykanie drzwi . Okna petecki sa przereklamowane i tyle
Załączniki
3.jpg

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » wt maja 17, 2016 1:06 pm

Witaj Jakub.
Widze, ze masz ten sam problem. Ja narazie czekam na ich informacje.

Proszę, aby ktoś doświadczony wypowiedział się w naszej sprawie.

Dzieki!

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt maja 17, 2016 6:27 pm

komarkmr pisze:
20160511_181643.jpg
Przebieg pęknięcia zgrzewu wskazuje raczej na wadę produkcyjną.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt maja 17, 2016 6:30 pm

Jakub772 pisze:Witajcie ja też dzisiaj zobaczyłem u siebie pękniętą ramę okna
W tym przypadku będzie podobnie. Przebieg linii pęknięcia wskazuje na wadę produkcyjną. Naroży okien nie naprawia się. Element uszkodzony należy wymienić.

Jakub772
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jakub772 » wt maja 17, 2016 8:30 pm

Okno było montowane przez przedstawiciela Petecki Giżycko szerokość mają 180 cm postawione jest na trzech bloczkach betonowych , montaż na kotwach czyli chyba wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną .Mam takie dwa okna można powiedzieć i oba wychodzą na taras monterzy wiedzieli o tym od początku nawet przy zamawianiu mówiłem do czego one będą służyć i żadnego sprzeciwu nie było ani odradzania. Przekątne okna sprawdzone wszystko się zgadza. Wcześniej mieszkałem w bloku również montowaliśmy nowe okna i było ok , drzwi balkonowe wisiały w powietrzy tylko piana oczywiście na dole bo bokach i na górze kotwy i przez prawie dziesięć lat nic się nie działo . Teraz nowy dom okna nawet nie ma roku czasu mieszkam od 6 miesięcy i coś takiego . Po tym wszystkim przejrzałem sobie zgrzewy wszystkich okien i muszę przyznać że są fatalne zapytacie dlaczego wygląda to tak jakby ktoś mało doświadczony usuwał zadziory po zgrzewaniu fleksą nożem tępym nie wiem jak to nazwać pozostawione dość duże wgłębienia wygląda to tragicznie. Byłem u znajomego który ma okna z Oknoplastu patrzyłem również przemysłowe w pracy u siebie i tam to tak tragicznie nie wygląda.Widać to nawet na zdjęciu które przedstawiłem jest to na skrzydle drzwiowym zgrzew na łuku.Jutro postaram sie wstawić kilka zdjęć. Zastanawiam się teraz nad pismem do peteckiego niech ktoś od nich przyjedzie i zobaczy te okna dla mnie to jest kicha jak za takie pieniądze . Cena za okno które jest uszkodzone o wym. 180cm na 220 cm to jak dobrze pamiętam 2,3 tys. zł szt.

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » wt maja 17, 2016 10:29 pm

backspace pisze:
komarkmr pisze:
20160511_181643.jpg
Przebieg pęknięcia zgrzewu wskazuje raczej na wadę produkcyjną.
backspace czy można podeprzeć się jakimiś konkretnymi argumentami w walce z nimi?
Nie wykluczam udziału prawnika. Boje się co będzie za jakiś czas. Te okna to farsa. Pękła mi szyba w kotłowni - odprysk wewnątrz pakietu - firma twierdzi, że to uszkodzenie mechaniczne, mimo że nikogo nie było w domu w dniu kiedy wykryłem pęknięcie. Teraz pęknięcie ramy.
Przyjrzałem się dokładnie ramie w drugiej części okna (pęknięcie ramy ze zdjęcia to okno narożne - fix połączony słupkiem z jednoskrzydłowym oknem.

kacperduch
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kacperduch » śr maja 18, 2016 10:19 am

Witam,
Z tego co wiem Petecki ma kilka fabryk produkcyjnych w Polsce. Ustalcie w której zostały wyprodukowane wasze okna i skontaktujcie się z działem reklamacji. W moim przypadku reakcja firmy była bardzo szybka, a problem pozytywnie rozpatrzony.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr maja 18, 2016 11:27 am

komarkmr pisze:backspace czy można podeprzeć się jakimiś konkretnymi argumentami w walce z nimi?
Pewnie, że można. Proces zgrzewania jest dokładnie opisany przez właściciela systemu kształtowników, a nośność zgrzanego naroża wyliczona i podana do badań kontrolnych. Nie będę robił wykładu na forum, ale jako pierwszą i najprostszą metodę proponuję wysłać zdjęcia do firmy systemowej, która jest producentem kształtowników z których wykonano okno z prośbą o wypowiedź i ocenę.

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » śr maja 18, 2016 12:38 pm

kacperduch pisze:Witam,
Z tego co wiem Petecki ma kilka fabryk produkcyjnych w Polsce. Ustalcie w której zostały wyprodukowane wasze okna i skontaktujcie się z działem reklamacji. W moim przypadku reakcja firmy była bardzo szybka, a problem pozytywnie rozpatrzony.
U mnie okna wyprodukowano w Gostyninie.
kacperduch jak u Ciebie zakończyła się reklamacja? Klejenie czy wymiana na nowe okno?

Jakub772
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jakub772 » śr maja 18, 2016 1:34 pm

Powiem tak firma dba o swój wizerunek i przede wszystkim o klienta to muszę przyznać . A co do moich wcześniejszych postów to może za wcześnie je pisałem przed rozstrzygnięciem sprawy no i trochę pod wpływem emocji jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. Sprawa jest rozstrzygnięta pozytywnie z czego się bardzo cieszę i teraz mogę polecić tą firmę. Czeka mnie wymiana okna.

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » śr maja 18, 2016 1:44 pm

Jakub772 pisze:Powiem tak firma dba o swój wizerunek i przede wszystkim o klienta to muszę przyznać . A co do moich wcześniejszych postów to może za wcześnie je pisałem przed rozstrzygnięciem sprawy no i trochę pod wpływem emocji jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. Sprawa jest rozstrzygnięta pozytywnie z czego się bardzo cieszę i teraz mogę polecić tą firmę. Czeka mnie wymiana okna.
A czy masz już wykonane prace wewnątrz, ocieplenie budynku, tynk, blaty w kuchni?:)
U mnie do tej pory niestety firma Petecki osłabia swój wizerunek.

Dzięki za odpowiedź

Jakub772
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jakub772 » śr maja 18, 2016 1:47 pm

Tak ja już mieszkam także wszystko mam ocieplenie tynk itd. Jeżeli mi się udało załatwić sprawę to myślę że Tobie również się uda .

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » śr maja 18, 2016 2:54 pm

Jakub772 pisze:Tak ja już mieszkam także wszystko mam ocieplenie tynk itd. Jeżeli mi się udało załatwić sprawę to myślę że Tobie również się uda .
Gratuluje!
Mam rozumieć, że wszystko na koszt Peteckiego?

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » czw maja 19, 2016 9:21 am

U mnie sprawa jednak wygląda inaczej.
Zaproponowano mi "naprawę usterki" "zestawem naprawczym" (kropelka, taśma samoprzylepna?), na naprawę mam 5 lat gwarancji.

Jak myślicie, zgodzić się czy jednak iść na wojenke?

Dzięki za opinie

kacperduch
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kacperduch » czw maja 19, 2016 9:26 am

U mnie okna wyprodukowano w Gostyninie.
kacperduch jak u Ciebie zakończyła się reklamacja? Klejenie czy wymiana na nowe okno?[/quote]

U mnie temat dotyczył zarysowanej szyby. Skontaktowałem się z zakładem gdzie okna były robione,. Po telefonie przyjechał ich pracownik, obejrzał okna i szyba została wymieniona.

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » czw maja 19, 2016 10:00 am

kacperduch pisze:U mnie okna wyprodukowano w Gostyninie.
kacperduch jak u Ciebie zakończyła się reklamacja? Klejenie czy wymiana na nowe okno?
U mnie temat dotyczył zarysowanej szyby. Skontaktowałem się z zakładem gdzie okna były robione,. Po telefonie przyjechał ich pracownik, obejrzał okna i szyba została wymieniona.[/quote]

To w takim razie mamy od czynienia z 2 innymi przypadkami.

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » czw maja 19, 2016 3:27 pm

Podbijam pytanie:
Zaproponowano mi "naprawę usterki" "zestawem naprawczym" (kropelka, taśma samoprzylepna?), na naprawę mam 5 lat gwarancji.
Jak myślicie, zgodzić się czy jednak iść na wojenke i wyegzekwować wymiane calego okna?

Dzięki

technics1210
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: technics1210 » pt maja 20, 2016 1:46 pm

Witam,

pracowałem jako technolog w małej firmie produkującej okna i myślę że posiadam jakieś doświadczenie, che pomóc forumowiczom oraz spróbować obiektywnie spojrzeć na sprawę, mianowicie:

w pierwszym poście zgrzew jak najbardziej prawidłowo wykonany, pęknięcie poza linią zgrzewu (zgrzew jest zawsze mocniejszy od materiału pierwotnego) jednak pojawiło się naprężenie i naroże pękło (coś zawsze się podda jednak powtarzam zgrzew jest prawidłowy)
Kolejne zdjęcia niestety przedstawiają wady produkcyjne, ościeża do wymiany ( tu też trzeba zaznaczyć że u wszystkich producentów zdarzają się identyczne sytuacje, na naszej małej produkcji również :) )
Problem może nie tyle leży w pęknięciu co w podejściu firmy - powtarzam ościeże należy wymienić na nowe wolne od wad !!!

Pytanie do forumowiczów:
Czy złożyli oficjalną reklamację ?
Czy otrzymali oficjalną odpowiedź ?

Wiadomo że w punktach sprzedaży nie siedzą technolodzy i nie zawsze muszą wiedzieć skąd pojawił się problem - OD TEGO SĄ SERWISY!!!
Jeżeli otrzymali odpowiedź od Pana/Pani w punkcie sprzedaży typu: "Nie wiem skąd ten problem może uda się skleić" to może się uda, a może nie i trzeba wymienić na nowe (wymiana oczywiście na nowe) ale sprzedawca nie podejmuje takiej decyzji tylko zgłasza oficjalną reklamację do producenta.
Producent decyduje o formie naprawy/wymiany a sprzedawca jest pośrednikiem.
Nie wierzę że producent rangi "PETECKI" odpowiedział : "skleimy i pomalujemy" ????!!!!!!! - My jako mały producent byśmy tak nie powiedzieli.

Jeżeli oficjalnej odpowiedzi co do sposobu realizacji reklamacji jeszcze nie ma, nie wypada chyba szkalować sprzedawców i producentów?
Jeżeli oficjalna odpowiedź brzmi: "skleimy i pomalujemy" to woła to o pomstę do nieba......

czasami pojawia się problem że klient nie zezwala na demontaż okna i zamontowanie nowego ale wymaga żeby problem zniknął ....
Tu pojawić się mogą różne propozycje (np. klejenie) ale nie ma innej prawidłowej jak wymiana na nowe i pokrycie kosztów remontu przez producenta.
Tak my działaliśmy na rynku przez kilkanaście lat.

Montaż wygląda na prawidłowy (prócz pierwszego przypadku) tu chyba rzeczywiście monter spie.... sprawę, w ostatnim przypadku pod oknami tarasowymi mogły by być zamontowane poszerzenia ościeżnic ale nie koniecznie jeżeli klient chciał oszczędzić i nie wyraził zgody na ich sfinansowanie to sprzedawca nie musi mu ich sprezentować.

Zgrzewy, hmm?
z tego co wiem jest kilka technologii na wykonywanie obróbki zgrzewów, mianowicie "głęboki" zgrzew/jego obróbka nie jest wadą tylko opracowaną technologią, istnieją również zgrzewy "cienkie". Co do wykonania na zdjęciu nie ma zbytnio do czego się przyczepić, poza może niezbyt estetyczną obróbką elementu zaokrąglonego - u nas proste powierzchnie wykańczała obrabiarka, natomiast na zaokrąglonych obróbki wykonywane były ręcznie i nie każdy miał tyle zdolności manualnych żeby wykona to "idealnie".
Nie wiem jak odbywa się to duży produkcjach ale chyba nie ma takiej maszyny która tak skomplikowany kształt mogła by "wykończyć" bez ingerencji ludzkiej ręki.

Jeżeli okna OKNOPLAST nie posiadają zaokrągleń obróbka wykonana jest w całości mechanicznie, dodatkowo może wykonywane były w technologii cienkiego zgrzewu. Stąd możliwość wystąpienia różnic estetycznych pomiędzy oknami marki PETECKI, a OKNOPLAST.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na problem nieszczelności okna, mianowicie:
Na każdym oknie zgodnie z normą europejską znajduje się etykieta z deklarowanymi właściwościami użytkowymi,
są tam wartości dotyczące wodoszczelności, izolacyjności termicznej i akustycznej oraz ODPORNOŚCI NA OBCIĄŻENIA WIATREM.
Jeżeli wybieramy produkt z najwyższej półki to oczywiście jest to wartość wysoka jeżeli z niższej spada ona proporcjonalnie do ceny zakupu stolarki.
Wiadomo że wszystko ma swoje granice i jeżeli kupiliśmy produkt o wysokiej odporności to mamy pewność że okno wytrzyma dużo ale nie wszystko - TO NIE AKWARIUM ŻE MA NIC NIE PRZEPUSZCZAĆ !!!!
Jeżeli chcieliśmy zaoszczędzić to chyba pretensje tyko do siebie....

Co innego jeżeli kupiliśmy produkt z najwyższej linii produktów dostępnych u producenta i okno jest do du... , to i producent jest do tego samego.

Rozumiem rozczarowanie klientów ale wady fabryczne pojawiają się w wszystkich produktach z jakich korzystamy w codziennym życiu - niestety nie da się chyba dopilnować wszystkiego.
Myślę że jakość produktu nie zależy jedynie od produktu ale również od całej jego "otoczki" obsługi klienta, serwisu, podejścia do klienta przez producenta itp.
Jeżeli powstał problem i producent/sprzedawca chce pomóc klientowi, naprawia produkt czy wymienia na nowy tak aby klient był zadowolony to chyba nie powinno być problemu.
W przypadku gdy klient jest zbywany, podejście jest nieprawidłowe to takie salony długo się nie utrzymają i wie o tym każdy dlatego pamiętajmy aby szanować klienta, ale również sprzedawce czy producenta ponieważ oni również po 8h pracy są klientami i mogą przyjść po towar lub usługę do nas, a nam wszystkim zdarza się popełniać błędy.

Mam nadzieje że rozwiałem wszelkie niejasności, jeżeli gdzieś się pomyliłem proszę kolegów z większym doświadczeniem o poprawe.

Pozdrawiam.

komarkmr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: komarkmr » pt maja 20, 2016 4:37 pm

Dzięki technics1210 za wyczerpującą odpowiedź.

Myślę, że mam pewne powody, aby wypowiadać się negatywnie na temat Peteckiego.
Ciągłe miganie się od odpowiedzialności doprowadza do szału.
Do tej pory, zaproponowali mi "naprawienie usterki" "zestawem naprawczym". Uzyskałem odpowiedź, że nie będą wyciągać ramy .
Tak więc wyjściem dla nich jest prawdopodobnie klejenie.

Po wczorajszych oględzinach znalazłem w tym samym oknie (narożne łączone słupkiem) to co wrzucam w załączniku.
Pęknięcie na drugim zdjęciu do tym razem pęknięcie ramy wewnątrz pomieszczenia, po przekątnej od wcześniej wykrytej uszczelki
Serwis mam w poniedziałek. Ciekawe.
Załączniki
20160519_192903.jpg
20160519_192639.jpg

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt cze 28, 2016 10:04 am

kacperduch pisze: U mnie temat dotyczył zarysowanej szyby. Skontaktowałem się z zakładem gdzie okna były robione,. Po telefonie przyjechał ich pracownik, obejrzał okna i szyba została wymieniona.
Kacper, strasznie skuteczny jesteś.
Powiesz jak to się robi, że z fabryki przyjeżdżąją na oględziny zarysowanej szyby?

Obiektywny_
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Obiektywny_ » sob lip 09, 2016 8:40 am

Zgłasza się reklamacje, zamiast płakać i wylewać żale na forach... ot cała tajemnica

MAvr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MAvr » sob lip 23, 2016 1:52 pm

Obiektywny_ pisze:Zgłasza się reklamacje, zamiast płakać i wylewać żale na forach... ot cała tajemnica
tutaj się nie zgodzę
Większość z nas to laicy którzy nie chcą dać się zrobić w balona

przykładem są propozycje zestawu naprawczego do pękniętych ram - nie znając się na temacie takie rozwiązanie można zaakceptować, a znając się na temacie to - PN-EN 12608:2004 pkt. 5.2

Bez dyskusji wymieniać :)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”