Pogwarancyjny serwis okien.Czy jesteśmy skazani na nieuczci?

Time
Rozgadany
Rozgadany

Pogwarancyjny serwis okien.Czy jesteśmy skazani na nieuczci?

Post autor: Time » śr lut 19, 2014 11:14 am

Postanowiłem poruszyć temat który dotyczy mnie w jakimś stopniu. Zapewne części z Was też i nie jeden się z czymś podobnym spotkał.
Chodzi o "wykwalifikowane" grupy serwisowe, które oferują pogwarancyjne naprawy okien oraz uszczelek. Sam się tym zajmuję osobiście kiedy mam czas, bo lubię wyzwania i ratowanie okien z przypadków beznadziejnych oszczędzając ludziom pieniądze.
Pomijam Zenków-okniarzy mentalnie siedzących w 90 latach, którzy jadąc na serwis już w progu wołają "Paaanie, to nowe okno trzeba. Na kredyt możemy panu sprzedać".

Przytoczę kilka przykładów które zapadły mi w pamięć:

Scena 1:
Przyjechałem do klienta na wycenę wymiany uszczelek oraz ogólnej regulacji okien. Klient opowiedział historię jak to dzień wcześniej przyjechało na wycenę dwóch młodych i cwaniacko wyglądających ludzi. Uszczelek było około 40mb + regulacja. Panowie krzyknęli cenę około 1500 zł argumentując to tym, że mają oni jako jedyni na rynku uszczelki silikonowe prosto z Hiszpanii. Na do widzenia krzyknęli panu 250 zł za dojazd na wycenę. Po pytaniu dlaczego tak drogo odpowiedzieli, że jeżdżą autem luksusowym, a nie byle czym. Klient prawie się z nimi poszarpał, ale w końcu nie zapłacił.

Scena 2:
Przyjechałem do skromnego mieszkania małżeństwa niezbyt starych emerytów. Objawy: okna się pocą. Okna całkiem niezłe, na starej vece, uszczelki ok, mikrowentylacja w oknach jest, szyby 1,6 (jeśli dobrze pamiętam). Ogólnie roszenie bez tragedii. Uczuliłem państwo, żeby przyłożyli się do wietrzenia bo trochę za bardzo się kiszą w tym mieszkaniu. Jedyne co mogłem doradzić to nawiewniki lub szyby 1,0. Pani zapytała się mnie w stylu "a gdyby był pan moim wnuczkiem to co by mi pan doradził". Powiedziałem, że szyby to spory koszt, a poprawy po nawiewnikach nie gwarantuję i lepiej sobie w ogóle odpuścić. Wietrzyć częściej i używać mikro. Wtedy Pani się rozpłakała i zaczęli wspólnie opowiadać jak tydzień wcześniej był u nich miły młody pan z jakiejś ulotki wieszanej klatce schodowej. Pięknie opowiadał jakie ma wspaniałe nawiewniki, do kościoła chodzi, że martwi się losem starszych ludzi w Polsce etc. Wziął od nich 400 zł zaliczki, jako pokwitowanie spisali jego dane z dowodu osobistego. Po którejś z kolei nieudanej próbie kontaktu zgłosili sprawę na policję. Dowód był podrobiony, po chłopaku ani śladu. Pewnie oszukuje teraz w innym mieście. Po rozmowie opuściłem mieszkanie z dużą czekoladą w ręku w dowód wdzięczności za uczciwość :roll:.

Scena 3:
Kupowałem w hurtowni zasuwnicę kiedy zadzwoniła klientka do której właśnie miałem z nią jechać. Próbowała wyjaśnić sytuację dlaczego u niej w tym momencie są "fachowcy" z innej firmy. Okazało się, że jej mąż dzień wcześniej zadzwonił do kogoś innego, tamci nie potrafili się określić i nagle przyjechali. Nieistotne. Kiedy przyjechałem na miejsce wypytałem trochę o poprzednią firmę. Fachmeni stwierdzili, że zepsuta zasuwnica to dzieło uszczelek które nie pasują do okien i, żeby uniknąć podobnej sytuacji gorąco jej radzą wymienić uszczelki w całym mieszkaniu. Oczywiście tylko oni mają takie specjalne które zapewnią jej spokój. Okna Rehau około 6 letni, uszczelki oryginalne od rehaua - wszystko grało z oknami.

Ja rozumiem, że zima ciężka, ale trochę przyzwoitości i uczciwości by się przydało. Pomijam już scenę nr 2 bo gościu to ewenement i taki powinien odpowiedzieć za wyłudzenie. Czy spotkaliście się z podobnymi przypadkami?

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Pogwarancyjny serwis okien.Czy jesteśmy skazani na nieuc

Post autor: Kuba N. » sob lut 22, 2014 11:41 am

Nie zagłębiam się w poprzednie zapisy w tym poście.
Zadam pytanie:

A jak powina być wyceniana praca ludzi co naprawdę w temacie mają pojęcie doświadczenie. Nie raz zmókł i przemarzł im zadek. Mają wykształcenie a majsterkowanie to pasja.

Przykład: obliczyłem pracę Pani doktor endokrynolog (doktor) - doświadczenie wczorajsze. Wizyta prywatna aby przejrzała wyniki badań na tarczycę trwała 3-5min i 150pln więc na godzinę wychodzi 1800-3000zł KTO MA LEPIEJ :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Sepuku forum społecznościowego.

Post autor: jubra » sob lut 22, 2014 7:35 pm

Jakość w cenie.
Hasło rzucone przeze mnie i wyznaczające cel powstającego bloga okazało się dla mnie iluzorycznym pragnieniem „chciejstwa” na które nie znalazło się zapotrzebowanie.
Za taki stan rzeczy, nie chciałbym zrzucać na nikogo winy, lecz cały dzisiejszy dzień przeznaczyłem sobie na prześledzenie większości popularnych portali i stron internetowych poświęconych stolarce budowlanej. Obraz jaki mi się stąd wyłonił to to, że większość z nich przejęła rolę gazetek reklamowych dla firm które są podstawą ich egzystencji. Spełnianie roli naczelnych marketingowców przez portale związane z branżą, doprowadziły do tego, że straciły one podstawowe parametry rzetelnej oceny i poziom zaspokajania rzeczywistych potrzeb indywidualnych czytelników (Klientów).
Wydawać by się mogło, że te portale które podpierają się istniejącym forum społecznościowym mogą uwiarygodnić sens swojego istnienia poprzez głosy i komentarze tych którzy mianują siebie „specjalistami” w branży zbudowały najczęściej towarzystwa wzajemnej adoracji.
Żenującymi dla mnie wypowiedziami są jednozdaniowe komentarze tych „specjalistów” i póki jeszcze odnoszące się do meritum tematu to dobrze lecz jeżeli kogoś ośmieszają to już co najmniej nieprzyzwoite.
Nie inaczej muszę ocenić poziom forum Oknonetu i stwierdzam to z przykrością, a na dowód już kuriozalne zapytanie „najlepszego eksperta” tego forum (1225 wypowiedzi – średnio 15/miesiąc – co drugi dzień, gdy się nudzi ?) który na podtrzymanie swoich statystyk zapodaje wątek (temat-POZIOMICA) – „Jakiej firmy produkty preferujecie - oczywiście trwałe i niezawodne - używane do montażu stolarki (okna i drzwi). Nie pytam o poziomice laserowe tylko o standard z OCZKIEM - Pytam bo to co używam ostatnio zużywa się dość szybko i nadaje się na szrot”.
Ekspert pyta, ja odpowiadam – gospodyni domowa (moja ciotka) która poziomując lodówkę stawia na niej szklankę z wodą i ocenia położenie wody (menisk).
Winię tutaj wszystkich moderatorów dopuszczających do drastycznego upadku poziomu zapytań i wypowiedzi na podobnych forach.
Nie bez przykrości żegnam się z forum, a tych którzy mają odwagę podzielać moje zdanie pozdrawiam i życzę niezachwianej woli walki o każdą pozytywną jakość w życiu.
Niekoniecznie liczę na komentarze i cenzurkę.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt lut 25, 2014 1:18 pm

Time,
z opisywanych przez Ciebie sytuacji jak nic śmierdzi mi działanie firm wymieniających drzwi na klatkach ,bo chyba ten "biznes" juz im sie skonczyl, wiec zmienili fach na "serwis". Klient ten sam - starsi, biedni ludzie ktorych nie stac na nowe a chcialiby miec znowu cieplo. Do tego wierzą w uczciwe zamiary... i znowu ucierpi na tym wizerunek okniarza..

kamcio021135
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kamcio021135 » pt lut 03, 2017 2:54 pm

Witam,

Myślę, że nie jesteśmy skazani na naciągaczy. Jak w każdej branży są różni ludzie, różni "fachowcy" . Branża nie określa człowieka a tylko on sam. Jesteśmy firmą zajmującą się serwisem okien, drzwi oraz rolet i nigdy nie było mowy o podobnych sytuacjach. Zawsze trzeba być człowiekiem, we wszystkich sprawach. Gdyby ktoś był zainteresowany to podaję link do naszej strony : http://www.gmkserwisokien.pl

michał-opole
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: michał-opole » pt lut 24, 2017 10:22 pm

To ja opowiem ciekawą historię.

Ostatnio byłem u pewnej starszej pani która telefonicznie poinformowała mnie ,że jestem jej ostatnią deską ratunku.
Zepsuły się jej okna , praktycznie z każdym coś było nie tak. Wszystkie opadły , nie domykały się i każde było nieszczelne.
Wyceniłem taką usługę na 150 zł brutto już z dojazdem.
Zrobiłem swoje i okna działały jak nowe.

Po całej akcji powiedziała mi ,że wcześniejsza firma która u niej była powiedziała, że okien nie da się naprawić i zaproponowali jej wymianę na nowe. Koszt 4500 zł !!! Nawet zrobili od razu pomiar hehe. A ponoć specjalizowali się również w naprawach :)

Ps. Dostałem napiwek 50 zł. :)
naprawa regulacja okien Opole oraz Wrocław - tel. 888 40 50 10
http://www.oknoserwis.com
Rolety Wrocław , Rolety Opole
http://www.roletki.org.pl

oknoAD

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » ndz mar 26, 2017 2:26 pm

Na pewno nie. Jeśli człowiek się odpowiednio zabezpieczy, to nie musi poniosić z tego powodu jakiś nieprzyjemności.

mkujawa
Czytelnik
Czytelnik

Re: Pogwarancyjny serwis okien.Czy jesteśmy skazani na nieuczci?

Post autor: mkujawa » sob maja 27, 2017 7:58 pm

Witam. Ja akurat miałam problemy z oknami i to co rzekomi fachowcy opowiadali było cwaniackie i mało konkretne.

Trafiłam jednak na faceta konkretnego, rzeczowego i jak się okazało wiedzącego co robi. Facet jest z Łodzi to namiar na niego http://naprawa-okien-pcv.mywebzz.com/
Uważam że to uczciwy człowiek. Do tego jak czytałam te ceny opisywane tu to faktycznie nie jest drogi.

Pozdrawiam uczciwych fachowców.
M.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Pogwarancyjny serwis okien.Czy jesteśmy skazani na nieuczci?

Post autor: finlandia » pn maja 29, 2017 11:44 am

Uczciwy, a musi się wspomagać płatną reklamą?

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”