Schuco Si 82 z Adamsa czy ThermoProfil?

virgo2
Czytelnik
Czytelnik

Schuco Si 82 z Adamsa czy ThermoProfil?

Post autor: virgo2 » śr lut 19, 2014 11:15 pm

Czy warto i gdzie kupić w okolicach Chrzanowa lub Jaworzna okna na profilu Schuco Si82, Słyszałam o producencie ThermoProfil z Wodzisławia Śl .
Ale lepsze ma opinie jako producent Adams z Mrągowa Z której fabryki wybrać i gdzie ma Adams biura w pobliżu?
:)

oknoAD

migdal750
Czytelnik
Czytelnik

Re: Schuco Si 82 z Adamsa czy ThermoProfil?

Post autor: migdal750 » czw lut 20, 2014 10:49 am

Witam
Polecam OKF SERVICE MIKOŁÓW produkują na Schuco Si 82,Aluplast 8000

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw lut 20, 2014 5:46 pm

O Thermoprofilu praktycznie nic nie wiem.

Co do Adamsa to on bardzo krótko produkuje na Schuco (jednak jest to "stary" Aluplastowiec ze średniej półki i tak szybko nie wskoczy do segmentu "premium" bo to niestety lata pracy i zarządzania w pewnym kierunku. Dodatkowo cięzko na raz produkować okna tanie i pospolite oraz wymagające, droższe, znacznie lepszej jakości) no i używa okuć Sigenia nie każdy je chwali. Co gorzej używa ich też od jakiegoś roku, zmienił je z Roto, które używała wiele lat. Dlaczego ? Są różne zdania na ten temat.

Jabym poszukał jakiegoś innego producenta na Sheco może Eurocolor ma gdzieś biuro koło Ciebie, jest to sprawdzony i wielolteni producent na tym systemie?

Żeby nie było że tylko krytykują firmę Adams jest to solidny producent okien z średniej półki i akurat ni jak pasuje mi on do profilu Schuco. W przypadku jakby wchodził w grę profil Aluplast to polecałbym tego producenta.

A tak w ogóle tylko Sheco bo jak nie to może coś z innego systemu ale także z"wyższej" półki np MS albo Vetrex ? Z tego co się orientuję salony mają w całej Polsce.

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » pt lut 21, 2014 12:21 pm

Adams też robi okna na Brugmann także nie ma co ich tylko do Aluplasta dopisywać. Dulak z Termoplofila też na aluplascie kiedyś robił braliśmy od nich jak mieli jeszcze kiedyś chyba na maco okuciach.
Adams taka bardziej innowacyjna Firma wizerunkowo przynajmniej asortyment oferowanych produktów też duży.
Fajne filmiki promocyjne mają Na Budmie linie do produkcji okien złożyli .
Wybór trudny a obie firmy chyba w miarę solidne SCHUCO COVA NA SZYBIE 0,5 TEŻ DOBRY WYBÓR A CENA CHYBA ATRAKCYJNIEJSZA .

oknohit
Małomówny
Małomówny

Post autor: oknohit » pt lut 21, 2014 1:37 pm

z producentem okien jest podobnie jak ze stolarzem jeżeli stolarz jest dobry to zrobi dobre krzesło i z sosny i z dębu z tym że z dębu oczywiście będzie mocniejsze a partacz nawet z baobabu zrobi jedynie rozpadający się taboret a jako producent okien Adams z pewnością już od dawna jest w klasie Premium

dandi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dandi » pt lut 21, 2014 1:51 pm

Na śląsku chyba największym przedstawicielem Adamsa jest firma OKNA KOZIOŁ a najbliżej ciebie będzie ich przedstawiciel z Olkusza

oknoAD

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt lut 21, 2014 7:46 pm

Adams jako jedyny jest w stanie być w klasie "pemium" oraz mieć ceny jak za masówkę i jakiegoś taniego Aluplasta, magia ?

Ja trochę pzebywam na różnych produkcjach i naprawdę nie wiem jak można robić w 1 hali produkcyjnej, okna na 3 różnych systemach tak jak Adams (Aluplast, Brugman, Schuco) ?

Jak ktoś szuka okien na profilu Schuco to moim zdaniem powinien się zgłosić do fsbryki, która robi tylko na tym systemie, takie jest moje zdanie.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob lut 22, 2014 11:26 am

SCHUCO wymaga precyzji produkcyjnej i montażowej, nie wybacza błędów - niejeden bez doświadczenia popłynął .
Osobiście wolałbym "doskrobać PLNy" i zainwestować w ENERGO + (REHAU GENEO) lub zaoszczędzić troszkę i wybrać EVO (bluEvolution 82) lub ENERGETIC (EURO-DESIGN 86 PLUS)

virgo2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: virgo2 » wt lut 25, 2014 9:29 pm

Witam !
Dziękuje za sugestie , podjęłam decyzje i zdecydowałam się na okna Adamsa tylko na profilu Schuco Corona CT 70 Cava . Zadzwoniłam do punktu w Olkuszu i poprosiłam o wycenę, a że w projekcie domu miałam zasugerowane okna Oknoplastu Kraków Platinium Evolution (nie wiem dlaczego chyba płacą za reklamę) i zrobiłam taka wycenę jeszcze w tamtym roku w biurze Oknoplastu w Chrzanowie. Tam przygotowano mi ofertę na pakietach trzyszybowych o wspołczynniku szyby 0,7 za 17 okien w tym jedno koło i dwa balkony w łuku w Oknoplaście dostałam cenę 24800 zł wraz z montażem jak mi powiedziano ta cena była tylko do końca roku i przy wpłacie 100% zaliczki a okna montowane z tego co pamiętam do końca lutego czy marca. Ale niestety dla mnie myślę, mam nadzieje stety nie zamówiłam wtedy.
Wiem że to może nie elegancko ale podałam wymiary oczywiście bez cen do tej Firmy z Olkusza co mi tu polecono i na drugi dzień pracownik oddzwonił i opowiedział o swojej propozycji. Co mnie zaskoczyło to na wstępie bardzo pochwalił okna Oknoplastu i stwierdził że to też dobry wybór ale zaproponował w jego mniemaniu okno o podobnych parametrach jeśli chodzi o część plastikową ale o lepszym parametrze jeśli chodzi o szybę i nie gorzej wyposarzone.
Jak stwierdził do profilu Cava CT 70 da się zastosować 3 szyby o grubości pakietu 48mm o 0,5 tam miałam 36mm, według moich obliczeń ta szyba jest o 30% cieplejsza, i pewnie przy tylu oknach będzie to miało znaczenie:) Ogólnie czytałam o profilach Veka i Schuco i raczej to dobre firmy tu przekonuje mnie ta szyba.
Oczywiście co mnie zaskoczyło cena za schuco wyszła według obliczeń 22400zł co ma dla mnie też duże znaczenie za różnicę bedę miała wszystkie parapety kamienne wewnętrzne:) i zaliczka to tylko 20%. I umówiłam się na sobotę na pomiar Pan przyjedzie do mnie na budowę do Luszowic .
A kolor wybrałam Sienna Rosso obie firmy maja go jako typowy bo u innych jak pytałem to że na zamówienie i drożej.
Dziękuje za pomoc mam nadzieje że będzie wszystko w porządku .
Pozdrawiam
Gabi
:)

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw lut 27, 2014 7:44 pm

Rejestracja 2006 r. Długo Pani wybierał te okna, chyba że Pani hobby to okna i tak Pan sobie czyta o oknach przez 7 lat :) z analizy Pani postów to kilka lat temu informowała nas Pani o fuzji z udziałem Oknoplast, a teraz jakby trochę tej wiedzy mniej;)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”