wymiary skrzydeł

SCIGAS
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 29, 2002 1:28 pm

wymiary skrzydeł

Post autor: SCIGAS » wt paź 29, 2002 1:33 pm

Czy ktoś wie na jakiej podstawie określa się maksymalne wymiary okien?
Może ktoś zna normy albo wzory do określania tych wielkości. Wszyscy to podają ale nikt nie określa na podstawie czego to obliczono (jak w przypadku obliczen statycznych na parcie wiatru, gdzie wzory są podane w każdym katalogu producenta profili)
SCIGAS

oknoAD


Gość

Post autor: Gość » śr paź 30, 2002 10:50 am

:D maksymalne wymiary skrzydeł określają diagramy rozpiętości zamieszczone w każdej przyzwoitej dokumentacji systemowej.
Jednak co z tego jak większoć producentów usztywnia ramy skrzydeł najcieńczą blachą jaka jest na rynku - nawet taką z puszek [0,5 mm] niestety.

Gość

Post autor: Gość » śr paź 30, 2002 2:31 pm

No tak, tylko skąd oni biorą te diagramy?? Chciałem sprawdzić, czy moge zrobić większe okno niż podane w diagramie i nie wiem jak. :? Podobno te diagramy uwzględniają takie rzeczy jak: parcie wiatru, ciężar własny i oszklenia, naprężenia termiczne. Ale czy coś jeszcze (np. pracę okucia, nośność zgrzanego naroża, proporcje wymiarów, rozstaw zawiasów itp)?

Gość

Post autor: Gość » czw paź 31, 2002 9:06 am

:D w zasadzie uwzględniają wszystko co jest podane - jaki to system okien PVC i jak duże ma być okno [diagramy ma każdy producent co ma dokumentację systemową na bazie której produkuje okna]. Maksymalne wymiary podane są też w aprobatach technicznych. Proszę o telefon pod 501/927942 Jerzy - może coś razem wymyślimy - mam wszystkie dokumentacje

Ciekawski

Wielkości skrzydeł

Post autor: Ciekawski » czw paź 31, 2002 9:09 pm

Jeżeli chodzi o informacje dotyczące wielkości (diagramy) skrzydeł to nie ma ich w aprobatach (te kilkanaście które widziałem) natomiast diagramy jakie podają systemodawcy opierają sie chyba na wyliczeniach - ale jakich wg jakich norm i założeń to sam jestem ciekaw.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości