Udokumentowanie metrażu w celu zastosowania obniżonej stawki

matka
Czytelnik
Czytelnik

Udokumentowanie metrażu w celu zastosowania obniżonej stawki

Post autor: matka » wt kwie 15, 2014 5:04 pm

Witam, jestem po kontroli US i jestem ciekawy jak wy dokumentujecie wielkość powierzchni użytkowej lokalu, budynku.
Wiadomo że po zmianach mamy do 150 m lokal oraz 300m budynek. U mnie US zażądał do każdej umowy z obniżonym Vatem potwierdzenia metrów użytkowych. Nie może to być oświadczenie pisemne klienta, musi to być dokument typu np. akt własności , nakaz podatkowy, projekt budowlany. I tu pies pogrzebany bo ja miałem same oświadczenia. Kazali mi dostarczyć owe dokumenty. Powołali się na interpelację Izby Skarbowej z Warszawy gdyż ustawa nie określa w jaki sposób trzeba dokumentować powierzchnię użytkową . Jak to wygląda u was ?

oknoAD

Stulp
Czytelnik
Czytelnik

Re: Udokumentowanie metrażu w celu zastosowania obniżonej st

Post autor: Stulp » śr kwie 16, 2014 10:52 pm

Akurat tego tematu z US nie przerabiałem, ale poproś na piśmie o podanie podstawy prawnej odrzucenia Twojej interpretacji( czyli oświadczenia klienta, który i tak w takim przypadku bierze bat na swoją d..., poświadczył nieprawdę i już i tak ma umoczone).
Jak będziesz miał odpowiedź na piśmie, to resztę załatwi byle student prawa. Nigdzie nie ma zapisanego nakazu mierzenia powierzchni inwestycji.
Pozdrawiam
Stulp

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » czw kwie 17, 2014 11:37 pm

Jeżeli miałeś oświadczena klienta to mogą Cie cmoknąć. Poszukaj ustawy i przeczytaj nigdzie nie jest napisane, że masz obowiązek dostarczać jakieś dodatkowe dokumenty od właściela inwestycji jak masz w umowach adresy motaży lub numery działek i nie kombinowałeś to nie masz się czego obawiać.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt kwie 18, 2014 9:57 am

w naszym przypadku również oświadczenie klienta były wystarczające dla US :)
Tak jak koledzy wspomnieli - PODSTAWA PRAWNA :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Lestol
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lestol » wt kwie 22, 2014 2:07 pm

oświadczenia wystarczają. Potwierdzam.
P.S. Myślenie naszych urzędników mnie przeraża, ja wiem że muszą wyłapać oszustów ale przecież to klient sam poświadcza jaki ma dom. Przecież nie będę mu z metrem po pokojach chodził, inna sprawa czy mnie nie wpuści :) Pozostaje tylko odwołanie.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”