Rolety wewętrzne

magda906
Czytelnik
Czytelnik

Rolety wewętrzne

Post autor: magda906 » ndz lut 15, 2015 12:05 am

Szukam rolet wewnętrznych do mieszkania...znalazłam fajny sklep http://jokerjunior.pl/kategoria,Rolety,56,56.php podobają mi sią rzymskie, ale bardzo zależy mi na takich co można wyprać, bo są łatwiejsze w utrzymaniu czystości a wiadom, że od okien bardzo sie kurzy...synek ma alergier na kurz i roztocza więć musze kombinować. Możecie cos poleciC?Jakie wybrać?

oknoAD

alekM
Małomówny
Małomówny

Re: Rolety wewętrzne

Post autor: alekM » śr kwie 08, 2015 11:55 am

Jeśli dziecko ma alergię to proponuję rolety zewnętrzne.

Awatar użytkownika
WystrojOkienPl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: WystrojOkienPl » wt wrz 08, 2015 10:19 am

Wiele rolet rzymskich da się uprać - powinny być przystosowane do prania. Warto po prostu zapytać sprzedawcy czy jest to możliwe i jak prawidłowo prac dany materiał - by nie utracić gwarancji na nową roletę.

Wilczur
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wilczur » pt wrz 18, 2015 4:52 pm

O to najlepiej spytać się sprzedawcy ale moim zdaniem ciężko wyprać rolety ale mogę się mylić. Ja wolę żaluzję.

Askaaa
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Askaaa » pt wrz 18, 2015 7:58 pm

O nie, żaluzje to już całkiem nie dla mnie. Kiedyś miałam, wyczyścić to... to już na pewno nie dla alergika.

rrorr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rrorr » wt wrz 22, 2015 3:07 pm

Również poleciłbym rolety zewnętrzne w takim wypadku.

oknoAD

jerzyks
Małomówny
Małomówny

Post autor: jerzyks » czw wrz 24, 2015 11:41 am

Najważniejsze, aby były atestowane.

Awatar użytkownika
fikoman
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fikoman » śr paź 07, 2015 10:04 pm

Ja też mam w domu alergika. Użytkuję rolety rzymskie i sama bawię się w demontaż i czyszczenie. Mam bardzo proste rolety z marketu budowlanego i nie wymagają specjalnych operacji przy demontażu. W moim przypadku podczas prania wystarczy wanna łazienkowa, ciepła woda i delikatny detergent np kilka kropli płynu uniwersalnego. Wiem, że bywają też skomplikowane konstrukcje z delikatnych materiałów. Po prostu najlepiej o takie kwestie pytać przy wybieraniu rolet. Być może firma, u której zamawiacie rolety świadczy również usługi czyszczenia.

Kamil41
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kamil41 » czw paź 29, 2015 4:21 am

alekM pisze:Jeśli dziecko ma alergię to proponuję rolety zewnętrzne.
Dokładnie o tym samym pomyślałem co Ty alekM. Jeśli w domu jest alergik to lepiej założyć rolety zewnętrzne. Teraz poszła tak wysoko technologia, że można sobie zamontować automatykę do rolet zewnętrznych Nice http://www.nice.pl/Produkty,2165/Automatyka_do_rolet. Pilotem sobie będziesz je otwierał i opuszczał rolety. Masz też wiele opcji programowania, możesz sobie np. zaprogramować kiedy mają się zamykać i otwierać automatycznie.

Brimek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Brimek » śr lut 07, 2018 12:55 pm

Według mnie bardzo fajnymi roletami wewnętrznymi, są rolety rzymskie. Łatwe w montażu i dające fajny efekt marszczenia się, przy ich zwijaniu.

Wreck
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wreck » czw lut 08, 2018 2:06 pm

Plusem w przypadku rolet rzymskich jest również fakt tego,że są bardzo dekoracyjne. Tak wiec moga pasować zarówno do pomieszczeń w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym. Wymagają również o wiele mniejszej pielęgnacji niż firany i zasłony ( z tym jest zawsze sporo roboty jak przychodzi do prania....).

Jesli ktoś z Was szukałby firmy z lubelskiego specjalizującej się w sprzedaży i montażu rolet to mogę polecić ich
https://lublinrolety.pl/produkty/rolety-wewnetrzne/ - wybór mają spory, firma posiada również duże doświadczenie.W salonie mają spory wybór materiałów.

Rutkos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rutkos » ndz mar 25, 2018 5:50 pm

Zgadzam się z poprzednikiem. Warto wybrać rolety rzymskie z względu na ich walory dekoracyjne. Taki dodatkowy atrybut przyda się w stylowych i nowoczesnych wnętrzach.

Ajlar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Ajlar » wt maja 15, 2018 11:15 pm

Rolety wewnetrzne sa naprawde przydatne w kazdym domu czy mieszkaniu. Wazny jest jednak odpowiedni producent rolet - nie moze byc to byle jaka firma. W koncu rolety sie uzywa dzien w dzien - rano sie je odslania, a wieczorem zaslania. Musza wiec byc trwale, wytrzymale i solidne. Warto wiec poszukac dobrej firmy, ktora wykonuje rolety wewnętrzne.

Rekar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rekar » wt cze 05, 2018 8:17 am

Wybór odpowiednich rolet może sprawiać pewnego rodzaju problemy, ale nie jest to coś, z czym nie można by było sobie poradzić. Na stronie http://www.roltex.wroclaw.pl/ można znaleźć szeroki wybór rolet, spośród których łatwo dobrać coś w sam raz dla siebie.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pn sie 20, 2018 9:44 pm

Kamil41 pisze:
czw paź 29, 2015 4:21 am
alekM pisze:Jeśli dziecko ma alergię to proponuję rolety zewnętrzne.
Dokładnie o tym samym pomyślałem co Ty alekM. Jeśli w domu jest alergik to lepiej założyć rolety zewnętrzne. Teraz poszła tak wysoko technologia, że można sobie zamontować automatykę do rolet zewnętrznych Nice http://www.nice.pl/Produkty,2165/Automatyka_do_rolet. Pilotem sobie będziesz je otwierał i opuszczał rolety. Masz też wiele opcji programowania, możesz sobie np. zaprogramować kiedy mają się zamykać i otwierać automatycznie.
To ja jeszcze przebiję - markizy zewnętrzne Fakro (wpuszczają światło do domu), ale osłaniają przed nagrzewaniem się domu. Bardzo praktyczne rozwiązanie i szczególnie polecam przyjrzenie się mu osobom, które myślą o zwiększeniu parametrów energetycznych w domu.

Relka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Relka » czw sie 23, 2018 1:21 pm

rolety zewnętrzne to jakaś bzdura jak je odsłonisz to ci sąsiad będzie zaglądał jak zasłonisz to będzie noc w domu cały dzień, kup rolety takie żebyś mogła je myć

Awatar użytkownika
cukrowa002
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: cukrowa002 » pn sie 27, 2018 11:24 am

Najlepiej sprzedawcy zapytać o rolety które można czyścić, no i co najważniejsze muszą być proste w demontażu i montażu. Mam takie rolety, które można czyścić i o tym dowiedziałam się od sprzedawcy. Łatwo się je ściąga i później montuje, więc nie warto szukać takich ze skomplikowaną konstrukcją.
Droga do prawdy wybrukowana jest paradoksami.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » śr sie 29, 2018 5:42 pm

Relka pisze:
czw sie 23, 2018 1:21 pm
rolety zewnętrzne to jakaś bzdura jak je odsłonisz to ci sąsiad będzie zaglądał jak zasłonisz to będzie noc w domu cały dzień, kup rolety takie żebyś mogła je myć
Dlatego lepsze są markizy - przepuszczają światło i jednocześnie żaden sąsiad nie będzie zaglądał. Poza tym rolety czy markizy zewnętrzne nie wykluczają stosowanie jakichś osłon wewnątrz, może to być czy to zasłonka czy firanka.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”