Inteligentny dom

Kamil41
Czytelnik
Czytelnik

Inteligentny dom

Post autor: Kamil41 » śr paź 21, 2015 7:40 pm

Marzy mi się taki inteligentny dom, większość urządzeń sterowana pilotem :)

oknoAD

Marianka
Czytelnik
Czytelnik

Re: Inteligentny dom

Post autor: Marianka » czw paź 22, 2015 1:05 pm

Pamiętaj, że im więcej elektroniki w domu tym więcej może się popsuć :) Wszystko jest fajne, dopóty dopóki działa ale wyobraź sobie koszt naprawy takiej zaawansowanej instalacji.

Kamil41
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kamil41 » czw paź 22, 2015 9:35 pm

No to może nie wszystko ale część bym zautomatyzował, np. rolety zewnętrzne by móc je zaprogramować tak aby zamykały mi się o określonej godzinie, wtedy nawet jak wyjadę gdzieś to same się zamkną. Widziałem taką automatykę do rolet zewnętrznych w ofercie Nice http://www.nice.pl/Produkty,2165/Automatyka_do_rolet Można też zaprogramować polecenia w ustalonym czasie, mierząc intensywność światła słonecznego, temperaturę oraz siłę wiatru.

cernti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cernti » pn lis 02, 2015 10:24 am

Jak już taki zbudujesz to daj znać:) Moze tez się skuszę.

VISCO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: VISCO » pn lis 02, 2015 6:14 pm

Inteligenty dom to brzmi dumnie :twisted:
A tak serio to spokojnie i bez olbrzymich kosztów :
- rolety sterowanie radiowe z fajnym programatorem
- wideodomofon z bajerami
- brama z fajną automatyką
- szyba SGG PRIVA-LITE do łazienki ze zmienna przeziernością lub ścianka ( na FRONTALE w zeszłym roku jakiś producent z pomorza się tym chwalił, koszt chyba 3000 zł/m2 )
- z takich ekstra ekstra to jakiś fajny system MULTI ROOM AUDIO w całym domu

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn lis 23, 2015 7:08 pm

no a gdzie problem? Jest kilku dostawców takich systemów. Ja swoim klientom polecam Somfy. Po pierwsze to marka z którą mam dobre doświadczenia lub mówiąc inaczej nie mam złych (żadnych reklamacji jak na razie) a po drugie system jest rozbudowany i kompatybilny z nr Veluxem, Z-Wavem co daje możliwość sterowania przez Internet nr światłem czy innymi urządzeniami elektrycznymi.
Możesz też układać scenariusze. Np: jeśli wracam do domu (otwieram garaż) i na dworze jest ciemno (czujnik światła) to zamknięcie bramy garażowej włącza w salonie muzykę oraz boczne światło oraz opuszcza wszystkie rolety.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

oknoAD

hello878
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: hello878 » pn gru 28, 2015 1:01 pm

Nie ma czego się bać. Inteligentne systemy rzadko się psują, a jak nawet, to specjalna ekipa przyjeżdża i wszystko robi za ciebie. Ja mam system z firmy Vigaldo i jestem bardzo z niego zadowolony.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob sty 09, 2016 9:00 pm

Ale to musi być zaje :) nudne mieć taką chatę , szybciej wtedy starość przychodzi :D

pawelwolanczuk
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawelwolanczuk » pn sty 11, 2016 9:10 am

A co powiesz na rozwiązanie bardziej tradycyjne, czyli system alarmowy, system monitoringu oraz system kontroli dostępu? To wszystko można obudować w sterowanie bezprzewodowe.

Można pójść na łatwiznę i wybrać system krajowy (Satel) z sterowaniem bezprzewodowym (ABAX). Satel ostatnio wypuścił bardzo eleganckie manipulatory z serii INT-TSX-XXX (TSX - model, XXX - kolor). Można także wybrać bardziej profesjonalny system (np. Texecom) i dorzucić do niego odbiornik bezprzewodowy (radiolinia).

timan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: timan » śr sty 13, 2016 5:05 pm

podstawowa sprawa przy inteligentnym domu trzeba mieć zapewnione źródło prądu bo jak się zdarzy sytuacja awarii prądu - brak to wtedy będzie problem przy inteligentnym budynku bo wszystko co jest podłączone pod system przestanie działać. I się może okazać że człowiek nie wyjdzie z domu bo i zamek w drzwiach przestanie odpowiadać i rolety się zamknął i wtedy kaplica siedzimy w środku lub na zewnątrz zależy gdzie nas ta sytuacja zastała.

Hanna88
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Hanna88 » pn sty 18, 2016 11:59 am

Mnie się jeszcze nigdy nic nie zepsuło, a mam ten system już kilka lat. Też z firmy Vigaldo. Wszystko sprawnie działa, co znacznie ułatwia mi życie.

poczot
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: poczot » ndz sty 24, 2016 11:38 pm

Szczerze to nie chciałabym mieć wszystkiego na pilot, bo jak sterować urządzeniami jak popsuje się pilot?

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » wt sty 26, 2016 7:40 pm

Masz rację - nawet w najbardziej inteligentnym domu trzeba wymieniać akumulatorki do zasilania pilota i dlatego lepsza jest służba prywatna. Kwiaty przytnie,trawnik podleje,umyje podłogę w nocy ogrzeje. To zdecydowanie lepsze niż dom inteligentny
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » śr sty 27, 2016 10:03 am

ludzie, co wy pito....cie? bateria się w pilocie wyczerpie? Coś się zepsuje? Nie jeździjmy samochodami. coś się może zepsuć. Może też zabraknąć paliwa!! Nie latajmy samolotami, nie korzystajmy z pilotów do telewizora.....

Automatyzacja domy to sprawa indywidualna. Chcesz - robisz. Nie chcesz- nie robisz. I już.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

Antos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Antos » pt sty 29, 2016 8:16 am

Inteligentny dom to nie do końca taki "kosmiczny dom na pilota, gdzie wszytko dzieje się na nasze życzenie za pomocą jednego kliknięcia", choć wielu w ten sposób to sobie wyobraża. ;) Sam korzystam z systemu KNX, który jakieś 5 lat temu montowała mi firma Inteligentny Budynek z Warszawy i faktycznie zarządzanie zasilaniem, temperaturą, monitoringiem, oświetleniem itp. jest znacznie łatwiejsze, ale kawa sama się nie zaparzy, a śniadanie - samo nie przygotuje. ;)

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob sty 30, 2016 7:13 pm

Takie tam inteligentne. Taki dom gdzie jak mówisz włącz światło ,zmniejsz ogrzewanie, włącz TV itp. już dawno istnieją w Polsce. Ba mój znajomy ma taki dom gdzie nawet łóżko jest czasem zaścielone, ugotowany sam obiat i uprane ubrania - a on nawet nie mówi tylko myślami steruje np. napił bym się kawy - a kawa zrobiona. Fakt ze wykorzystuje do tego robota do którego zwraca się nie wiedzieć czemu Małgosiu. No ale każdy ma różne dziwactwa. może być kot Filemon, piec Reksio to i sterowany dom z robotem Małgosią :)

jannow
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: jannow » wt lut 23, 2016 8:16 pm

Niektórzy kupując lodówkę podłączoną do internetu twierdzą że mają inteligentny dom. A według mnie żeby dom był inteligentny domownicy muszą być inteligentni, a nie kupa elektroniki na pilota ;-)

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » śr lut 24, 2016 2:15 pm

Dom bardziej inteligentny niż jego własciciel no jaja bedo :wink:

BMK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BMK » ndz lut 28, 2016 1:42 pm

Szanowni Koledzy ,
polecam system EverHome , uzywam tego do sterowania Smartfonem bram, rolet,oswietlenia , ogrzewania, kamer i musze powiedziec ze dziala lepiej niz np. Somfy... co ciekawe to taki system niewiele kosztuje

Pozdrawiam

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » pn mar 14, 2016 4:17 pm

wlasnie ostatnio bylam w domexpo w opolu, bo bylam umowiona na wybor okien i widzialam oferte firmy tworzacej wlasnie montaz systemu do inteligentnych domow. prawdziwy czad :)

Awatar użytkownika
protector
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: protector » śr mar 23, 2016 12:57 pm

A co to takiego to całe domexpo?

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » czw mar 24, 2016 12:54 pm

Pozdrawiam normalnych.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » pt mar 25, 2016 1:54 pm

Centrum budownictwa i wyposazenia wnetrz :) Myślałam w sumie że wszyscy to znają :)

Antos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Antos » pt maja 06, 2016 3:40 pm

Mi właśnie też marzy się taki dom i zbieram na ten temat informacje. Ostatnio trafiłem na filmik pokazowy https://www.youtube.com/watch?v=Aw5t1xz ... e=youtu.be i coraz bardziej się do tego przekonuję.

kriskzn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kriskzn » śr maja 18, 2016 11:11 am

bardzo ciekawie to wygląda, mimo to jestem zdania tego co wyżej, że to przede wszystkim domownicy muszą być inteligentni :)

lila93
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lila93 » pt cze 03, 2016 7:16 pm

Moja siostra z mężem zdecydowali się na system inteligentnego zarządzania domem Fiabro - http://www.katen.pl/fibaro-warszawa/ Z tego co mówiła siostra, system jest prosty w obsłudze, montaż szybki, bez poważnych przeróbek, bez kucia ścian. System kontrolują przez telefon, komputer. Jednym słowem rewelacja. Świetne rozwiązanie, wygodna, oszczędność i bezpieczeństwo.

lidka77
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lidka77 » śr lip 27, 2016 10:31 am

Kamil41 pisze:Marzy mi się taki inteligentny dom, większość urządzeń sterowana pilotem :)
Spróbuj https://www.sabur.com.pl/ - dom sterowany za pomocą tabletu/pilotu to już nie taka "przyszłość", właściwie to to już jest teraźniejszość. Ja tam bym się jedynie obawiała problemów z dostawą prądu ale po za tym wszystko działa świetnie.

gutek90
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: gutek90 » śr lip 27, 2016 1:45 pm

No ja coś takiego właśnie tworzę u siebie w domu. Tzn mam brata fachowca który tym się zajmuje zawodowo i mi zrobi wszystko co trzeba. Fajna sprawa w sumie, ale trzeba to dobrze przemyśleć :)
Pozdro :)

lazienki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lazienki » wt sie 23, 2016 12:47 pm

To prawda. Ale taki dom na pewno ułatwi nam życie. Szczególnie kobietom.

kasio121
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: kasio121 » ndz sie 28, 2016 9:12 pm

Moim zdaniem to zupelnie niepotrzebny bajer. Po co komu takie coś? Za duzo elektroniki, za duzo skomplikowanych urządzeń. Ja jakos tego nie widzę u siebie...
Pozdrawiam

jeremiasz88
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: jeremiasz88 » pt paź 07, 2016 8:41 am

Chętnie poczytałbym opinie po kilku/kilkunastu latach użytkowania takiej instalacji, jak z awaryjnością takiego rozwiązania...

Awatar użytkownika
Budman
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Budman » wt paź 25, 2016 7:53 am

A jak rozwiązujesz problem ogrzewania takiego domu? Musi być elektryczne? Nie chciałbym się pakować w jakieś wysokie koszty. Mam zaufanego dostawcę węgla SmartTrans, który ma naprawdę świetnej jakości ekogroszek. Jest możliwość, aby w inteligentnym domu stosować takie ogrzewanie? Czy z definicji konieczność dorzucania węgla już przekreśla tą ideę? Chyba, że z użyciem podajników automatycznych, proszę o opinie :)

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » pn lut 13, 2017 8:24 am

jeremiasz88 pisze:Chętnie poczytałbym opinie po kilku/kilkunastu latach użytkowania takiej instalacji, jak z awaryjnością takiego rozwiązania...
Ale tego typu systemy funkcjonują z powodzeniem od lat. Przecież to wszystko sterowane jest na centralce którą można dowolnie konfigurować. Funkcje inteligentnego domu bardzo często pełnią również rejestratory cctv. Posiadają one nie tylko funkcje rejestracji obrazu ale bardzo często można podpiąć pod nie alarm itd.
Najlepiej kupić gotowy zestaw taki jak ten tutaj: http://nvr.pl/monitoring-domu aby mieć pewność, ze po podłączeniu wszystko będzie ze sobą kompatybilne.

globik
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: globik » śr mar 22, 2017 1:51 pm

W ofercie tego biura znajdują się takie domy http://www.metro-domy.pl/.

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » czw kwie 13, 2017 8:24 am

Kończy się to forum.... co drugi post to reklama.

Pozdrawiam normalnych.

w0dnik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: w0dnik » sob cze 03, 2017 7:12 pm

Mnie jakos nie przekonuja ta koncepcja nowoczescnosci...

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn cze 05, 2017 7:49 am

w0dnik pisze:
sob cze 03, 2017 7:12 pm
Mnie jakos nie przekonuja ta koncepcja nowoczescnosci...
Jeśli prywatnie to ok - Twoja sprawa. Ale jeśli nie przekonuje cię to jako sprzedawcy.... to kiepsko

Pozdrawiam normalnych.

KaludiuszM2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KaludiuszM2 » pn cze 05, 2017 1:53 pm

Dla mnie obawą byłaby awaryjność - nie wiem, czy potrafiłbym się przekonac do takiego rozwiązania.

Awatar użytkownika
MaziX99
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MaziX99 » ndz sie 06, 2017 9:36 pm

Takie rzeczy to jednak nie dla mnie :D Chyba bym sie w tym wszystkim pogubila

Ajlar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Ajlar » czw sie 24, 2017 6:18 pm

@MaziX99 no co Ty w czym tu sie pogubić? Obsługa inteligentnego domu jest banalna. Ja mam system DEIMIC http://deimic.pl/ w domu a do jego zarządzania apke w smartfonie. Wystarczy dostęp do neta żeby sterowac domem. Serio to nie jest trudne. Za to jest MEGA wygodne.

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Granda » pn wrz 25, 2017 6:37 pm

Ja uważam, że warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, w końcu mamy XXI wiek. Moja siostra chce teraz zbudować dom energooszczędny. Sama trochę się tym zainteresowałam i czytam o tym takie poradniki http://kochamczytac.pl/dom-pasywny-na-c ... o-to-jest/ . To bardzo przyszłościowe domy.

klapik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: klapik » pn paź 23, 2017 10:39 am

Podepne sie do tematu. Jeszcze przed ta zima bede zmuszony zmienic swoj piec. Aktualny ma juz prawie 15 lat i zaczelo niestety z niego przeciekac. Spawanie nie wchodzi w gre - tak twierdzi moj fachowiec dlatego prosze o nie proponowanie tego jako rozwiazanie problemu. Planuje teraz kupic cos z podajnikiem na eko groszek .. macie moze swoich faworytow jesli chodzi o producentow? Moj budzet wynosi do 6.000 zl. Jeszcze interesuje mnie jedna kwestia techniczna .. dlaczego czujnik czadu ma swoja date przydatnosci? Ja kiedys przyoszczedzilem na kupnie jakiegos taniego ale mam pewne watpliwosci co do skutecznosci jego dzialania dlatego tez mam w planach wymiane go na nowy. Spory wybor widzialem w Sklep Eltrox.pl - https://www.eltrox.pl/systemy-alarmowe/ ... czadu.html Jesli macie wystarczajaca wiedze na ten temat to poleccie cos ze sredniej polki cenowej .. najlepiej z jak najdluzsza gwarancja. Z gory dzieki za pomoc!

MajsterK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MajsterK » wt paź 24, 2017 8:31 am

Mój znajomy ma w domu zamontowany inteligentny system SmartHome. Wszystko odbywa się za pomocą centrali sterującej, która jest wielofunkcyjna.

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerzyks » śr paź 25, 2017 10:21 am

Inteligentny dom można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszy, to tak jak kolega wyżej napisał, zainwestować w gotowe rozwiązanie jak Eltrox czy Integra lub Versa od Satela.
Systemy te posiadają funkcjonalności umożliwiające zarządzanie nie tylko ogrzewaniem, ale również roletami antywłamaniowymi, ogrzewaniem, podlewaniem ogrodu, bramą wjazdową na posejse czy do garażu. Dają również możliwość integracji systemu monitoringu oraz alarmu opartego np na czujkach ruchu. Sterować nimi można przy pomocy aplikacji webowych czy takich zainstalowanych na smartfonie.
Druga opcja, to samodzielna budowa przy pomocy dostępnych modułów i oprogramowanie. Ta druga opcja, jest lepsza, dla kogoś kto się na tym zna, ma jakieś pojęcie. Fajnie zostało to tutaj opisane: https://www.mgprojekt.com.pl/blog/inteligentny-dom/

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pn paź 30, 2017 10:52 pm

Mnie się bardzo podoba rozwiązanie BFT - aplikacja w smartfonie zamiast pilota. Producent produkuje automaty do bram wszelakich i dla mnie to super rzecz, bo jedna rzecz mniej, którą można zgubić (pilot).

globik
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: globik » wt paź 31, 2017 9:52 am

Ja bym mimo wszystko proponował rozpoczęcie budowy domu - nawet takiego inteligentnego;) - od porządnych fundamentów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod adresem http://termico.info Pozdrawiam!

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”