Oszukany przez wykonawcę okien - POMOCY!

poznanmasakra
Czytelnik
Czytelnik

Oszukany przez wykonawcę okien - POMOCY!

Post autor: poznanmasakra » wt wrz 13, 2016 5:46 pm

Witam.

Mam poważny problem z wykonaną stolarką PCV.

Okna zamawiałem w firmie Sapor (niestety nie sprawdzałem opinii w internecie, znajomy polecił, otrzymaliśmy razem rabat).

Okna zamówiłem w ww. firmie dlatego, że robią na profilach VEKA i dlatego, że wkładają szyby z lepszym współczynnikiem przepuszczalności cieplnej niż konkurencja w tej cenie.

Po zamontowaniu okien zobaczyłem, że ramki międzyszybowe są dość mocno schowane we wnętrzu profilu okiennego. Dodatkowo pomiędzy uszczelką przyszybową a ramką międzyszybową znajduje się przerwa przez którą widzę środek (pustkę) profilu okiennego.
Obleciałem znajomych, patrzę na ulicy, nikt nie ma tak jak ja. Dodatkowo producent oszklenia (PressGlass), zastosował ramkę, która jest łączona nawet kilkukrotnie na odcinku kilku, kilkunastu centymetrów oraz wygina się raz do wewnątrz, a raz na zewnątrz okna.
Dodatkowo widać, iż ramka międzyszybową "ucieka" od uszczelki przyszybowej w skrajnych miejscach nawet o 1 cm (gdzie należy podkreślić uszczelki przyszybowe osadzone są prosto na profilu - problem z oszkleniem?).
Producent okien "Sapor" poinformował mnie, iż nie ma problemu, szyby mogą być krzywo osadzone, przyślą serwis. Serwis przyjechał i powiedział, że nie ma czego regulować, bo dodając podkładki dystansowe mogą co najwyżej zwiększyć lukę między uszczelką z jednej lub z drugiej strony albo u górny lub na dole...
Na moją argumentację, że być może oszklenie jest za duże, Sapor odpowiada, że nie ma takiej możliwości? Dodatkowo nie zapytał o to firmy PressGlass, tylko poruszył kwestię "dlaczego ramka międzyszybowa jest krzywa" - moim zdaniem błędne sformułowanie zapytania.
VEKA po obejrzeniu zdjęć zrobionych przez moją osobę odpowiedziała natomiast, że proponują zastosować szerszą uszczelkę... Tylko występuje tutaj również takak sytuacja, że w dolnej części okna ramka międzyszybowa przylega do uszczelki (brak dziury przez którą widać wnętrze profilu), a w górnej części okna jest ok. 1 cm dziura i to po obu stronach okna...

Sytuacja, która występuje u mnie na załączonych zdjęciach. BARDZO PROSZĘ O POMOC, gdyż muszę dać szybko odpowiedź, tylko czy zmiana uszczelek i to u mnie w domu przez dwóch monterów to normalna sytuacja i czy coś da? CO ROBIĆ?
Załączniki
na_portal_3.jpg
Widoczna przerwa, strzałki pokazują kierunek odchylenia ramki międzyszybowej
na_portal_2.jpg
Widoczna przerwa, strzałki pokazują kierunek odchylenia ramki międzyszybowej
na_portal_1.jpg
Widoczna przerwa między uszczelką a ramką międzyszybową

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Oszukany przez wykonawcę okien - POMOCY!

Post autor: komarko1 » czw wrz 15, 2016 12:29 pm

To że głęboko osadzone są szyby to dobrze !!!
Masz prawdopodobnie pakiet trzyszybowy (tak wynika ze zdjęć) więc przez środkową szybę widać co się dzieje w środku okna.
Wadą moze być jedynie krzywizna ramek (ciepłych ?) - podejdż do jakiegoś konkurencyjnego punktu z oknami w swoim mieście - daj chlopakom za fatygę - a powiedza czy tak ma być. Jesli coś nie tak to PISMO do wykonawcy usługi. Produkt masz na gwarancji (zapewne co najmniej 5 letniej) więc żaden problem

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw wrz 15, 2016 10:00 pm

Sorry kolego ale ja tam nie widzę pakietu 3-y szybowego , listwa też jakaś bycza a okienko jak widać w bloku
Głęboko osadzone szyby - to dobrze , szkoda że ramka łączona bo to potencjalne miejsce ubytku czynnika.
Czy to wada ? Raczej nie zaleta a odchyłka ramki do 3 mm od linii nie jest traktowana jako wada

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » pt wrz 16, 2016 9:15 am

No ja też jakoś tej 3 szyby dopatrzeć się nie mogę :)

Jeśli ramki międzyszybowe są na narożnikach zaginane a nie cięte i składane to gdzieś to jedno połączenie musi być.
Ramki są na dodatek giętkie wiec od osoby która je przykleja zależy jak będzie to wyglądać. problem lepiej to widać przy wkładach 3-szybowych gdzie ramki względem siebie mogą być już przesunięte. Drobne różnice są dopuszczalne.

Tutaj bardziej tematem jest czy nie są one przyklejone zbyt blisko krawędzi szkła stąd efekt dla użytkownika jakby była za głęboko.

Czy szyba jest za duża to bym nie powiedział (teraz tak sie wstawia - mniejsze mostki) ale czy na pewno to trzeba by było wyciągnąć listwy i zobaczyć jaki jest luz - ale zapewne jest prawidłowy.

lama82
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lama82 » pn wrz 19, 2016 1:19 pm

gdzie tu masz oszustwo ? następny "ekspert " się znalazł . Poproś dostawcę o pokazanie dokumentacji technicznej (przekroje) oraz o zalecenia systemowe dotyczące wymiaru szyb i po problemie . Jeżeli chodzi o szparę na łączeniu ramki to proponuję udać się do okulisty , nie ma fizycznie możliwości żebyś widział profil okienny , gdyby szyba była rozszczelniona pojawiło by się zaparowanie , poczytaj sobie jak zbudowana jest szyba zespolona , Co miało na celu pisanie tego postu ? zrobić smrodu firmie ? Dam ci radę , idź do firmy która sprzedała ci okna , poproś o dokumentację , sprawdź zgodność z normą , jeżeli jest wszystko to używaj okna a jeżeli nie jest to złóż reklamację w oparciu o niezgodność z normą .

poznanmasakra
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: poznanmasakra » pn wrz 19, 2016 8:26 pm

lama82 pisze:gdzie tu masz oszustwo ? następny "ekspert " się znalazł . Poproś dostawcę o pokazanie dokumentacji technicznej (przekroje) oraz o zalecenia systemowe dotyczące wymiaru szyb i po problemie . Jeżeli chodzi o szparę na łączeniu ramki to proponuję udać się do okulisty , nie ma fizycznie możliwości żebyś widział profil okienny , gdyby szyba była rozszczelniona pojawiło by się zaparowanie , poczytaj sobie jak zbudowana jest szyba zespolona , Co miało na celu pisanie tego postu ? zrobić smrodu firmie ? Dam ci radę , idź do firmy która sprzedała ci okna , poproś o dokumentację , sprawdź zgodność z normą , jeżeli jest wszystko to używaj okna a jeżeli nie jest to złóż reklamację w oparciu o niezgodność z normą .
Drogi lamo. Źle zrozumiałeś problem. Nie chodzi o szparę na łączeniu ramki tylko o szparę między uszczelką przyszybową a ramką międzyszybową (szerokie wkłady okienne - za wąska uszczelka kładziona na ciepło). Zobacz zdjęcia, między czerwonymi liniami widać środek profilu okiennego. Dodatkowo ramka międzyszybowa w "szybie zespolonej" ma większe ugięcia niż 3mm, a w narożnikach nie ma 90 stopni tylko idzie wręcz w dzióbek, który ucieka we wnętrze profilu. Wymiana uszczelek na szersze to będzie picowanie, bo ramka międzyszybowa jest na tyle krzywa (zrobiona niechlujnie), że i tak będą dziury między uszczelką i będzie widać wnętrze ramy...

P.S. "obrabiać d...." producentowi nie muszę, popatrz na opinie o tej firmie.

oknoAD

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pn wrz 19, 2016 11:08 pm

Po dokladniejszym obejrzeniu tych zdjęć rzeczywiscie jest coś na rzeczy , ciekawy jestem jak producent podejdzie do tego gdyż jest to wada raczej wizualna a nie użytkowa i może odpowiezieć że reklamacji nie uznaje ponieważ okna spełniają zadanie do którego są przeznaczone.

Pozdrawiam i życzę powodzenia ,

Ps. Pressglass takie szyby????? hmmm

lama82
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lama82 » wt wrz 20, 2016 8:28 am

proszę bardzo 10 s szukania
http://mfoid.pl/okna-veka-perfectline-70

miras
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: miras » śr wrz 21, 2016 11:29 pm

Jak dla mnie szyba jest OK ,
trafiło na wrażliwego klienta i tyle,
te odchyłki ramki względem linii skrzydła są do przyjęcia,
nie widzę łączenia ramki co kilkanaście cm ,
to JEST OKNO !

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn wrz 26, 2016 1:06 pm

Faktycznie może się to komuś nie podobać, ale według mnie szyba jest osadzona poprawnie. Gdyby była mniejsza o parę milimetrów to efekt byłby ładniejszy, ale głęboko osadzona w profilu to tylko zaleta i jest to zgodne z wytycznymi producenta profili. Wadą może być jedynie wykrzywienie ramki, ale to też kwestia wizualna.

Na twoim miejscu nie wszczynałbym awantury, bo nie do końca masz rację. Groźby na nic się zdadzą. Można ich poprosić i rozmawiać, żeby wymienili pakiety szybowe na nieco mniejsze tak by wyglądało to dla Ciebie lepiej. Czy producent na to przystanie? Wątpię i nie będę mu się dziwić, ale jak dobrze to rozegrasz, a włodarze fabryki będą mieli dobry humor to może Ci to zmienią.

Po pierwsze zmień tytuł tematu, bo na ich miejscu po przeczytaniu "oszukany przez XYZ" na pewno bym tych szyb nie wymienił.

kasia1979
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: kasia1979 » pt paź 21, 2016 10:02 pm

Tez myślę, że wszystko jest ok...

Awatar użytkownika
expresokna
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: expresokna » pn paź 24, 2016 10:04 pm

Napewno wszystko jest OK ......... jedynie brak 3 szyby :))))
kom: 501 444 444
kontakt@expresokna.pl

www: http://www.expresokna.pl
FB: http://facebook.com/expresokna
G+: https://plus.google.com/104672370392154695715?prsrc=1

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”