Szklarnia z okien czy oryginalna?

Ajlar
Czytelnik
Czytelnik

Szklarnia z okien czy oryginalna?

Post autor: Ajlar » czw paź 27, 2016 7:00 pm

Witam serdecznie,
co myslicie o szklarni w ogrodzie? Czy wolicie samodzielnie montowana szklarnie z okien, zbijana, skladana, samorobke, czy moze wykonana przez firme, np taka: http://gamm.pl/pl/c/Szklarnie-Tunele-foliowe/1077 ? Wg mnie ceny takich szklarni juz sa tak niskie, ze mozna nie bawic sie w samorobki, tylko wysuplac troche grosza i zamowic taka szklarnie.

oknoAD

pietrek135
Czytelnik
Czytelnik

Re: Szklarnia z okien czy oryginalna?

Post autor: pietrek135 » czw sty 05, 2017 9:27 am

Jak mamy dostęp do okien z odzysku, to czemu ich nie wykorzystać :) Uważam że to żadna ujma zrobić szklarnię ze zużytych okien. Nie trzeba wydawać pieniędzy, jeśli można zrobić coś samemu.

Awatar użytkownika
modestick
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: modestick » czw sty 19, 2017 1:08 pm

A słyszałeś o gotowej konstrukcji z poliwęglanu komorowego? Niewątpliwie jest to o wiele lżejsza konstrukcja niż zrobiona ze szkła. Do tego łatwa w montażu i tania. Zawsze można ją przenieść w nowe miejsce. Zobacz taką 7,5 -metrową szklarnię na https://www.metal-gum.com/. Kupiliśmy podobną mojej teściowej i był bardzo zadowolona, że ma wreszcie warunki do uprawiania warzyw - pomidorów i papryki. Jeśli ta powierzchnia wydaje Ci się za mała, zawsze możesz kupić dwie takie szklarnie i niezależnie hodować w nich różne rośliny.

pietrek135
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pietrek135 » pn lut 13, 2017 10:14 am

Nie słyszałem o czyms takim. Aż z ciekawości zaraz obejrze i poczytam sobie o tym rozwiązaniu.

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » ndz mar 26, 2017 1:27 pm

Teraz jest wiele nowych udogodnień budowlanych i może warto się im przyjrzeć. Może okażą się lepsze i dogodniejsze.

Awatar użytkownika
MaziX99
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MaziX99 » czw sie 10, 2017 7:46 am

Ja chyba byłabym blizej postawienia foliaka. Jest to chyba mniejszy klopot i cenowo to tez wychodzi taniej

oknoAD

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Granda » pn wrz 25, 2017 7:04 pm

Myślę, że z okien będzie odpowiednia.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”