Elektronarzędzia do montażu

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Elektronarzędzia do montażu

Post autor: jerzyks » śr gru 07, 2016 1:19 pm

Często się gdzieś coś gubi, psuje itd. Mowa o wiertarkach, szlifierkach, bruzdownicach itd. Jakiej marki i gdzie zwykle zaopatrujecie się w elektronarzędzia?

oknoAD

emts
Czytelnik
Czytelnik

Re: Elektronarzędzia do montażu

Post autor: emts » śr gru 07, 2016 2:30 pm

Zależy od potrzeby. Wiesz, kupując na firmę i tak można odliczyć sobie podatek VAT i dochodowy, więc dużo taniej wychodzi.
Pamiętaj, że nie zawsze tanie elektronarzędzia idą w parze z ich jakością. Gdybym miał wskazać sprawdzone marki to z pewnością byłyby to DeWalt, Makita oraz Blac&Decker. Odsyłam do http://phuabc.com.pl/elektronarzedzia
Mają tam dobre doradztwo oraz rozsądne ceny.

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » czw gru 08, 2016 9:26 pm

z gornej półki (ale nie do zajechania ) to hilti i trochę taniej a lepiej niż makita to hitachi
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt gru 16, 2016 9:17 pm

Robimy Makitami od lat i się sprawdzają , wytrzymałe i jest serwis , niedawno skusiłem się na Wurtha i polecam go wrogom

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn sty 02, 2017 11:02 am

My od lat pracujemy na niebieskim Boschu i nie mogę złego słowa powiedzieć. Narzędzia super a i system łączenia walizek niczego sobie. Ułatwia transport.
Godny polecenia jest tez serwis. Wiedzą że jak zepsuło ci się narzędzie to za nim tęsknisz. Potrafią odesłać naprawione narzędzie tego samego dnia którego je dostali. REWELACJA!! Serwisujemy u nich też starsze zabawki. Dzwonią i mówią ile będzie kosztować naprawa i po zaakceptowaniu naprawiają.

Narzędzie nietypowe - wyciskacze do mas i klejów mamy z Milwaukee.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

liga23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: liga23 » śr lut 01, 2017 6:53 pm

A ja szukam suwnicy bramowej. kumpel polecił mi tą: http://www.log-system.pl/52,suwnice-bramowe.html, znacie ten sklep? Lub ewentualnie możecie coś doradzić? Sprawa pilna.

oknoAD

mikus87
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mikus87 » pt lut 03, 2017 4:17 pm

ja od wielu lat korzystam z narzędzi makity - jakoś ich nie gubię więc nie mam potrzeby kupować nowych.

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pt lut 03, 2017 4:28 pm

mikus87 pisze: jakoś ich nie gubię
tiaaa. A ja miałem taką przygodę że kiedy nasi monterzy spali sobie w hotelu koło Halle w Niemczech to ktoś zawitał do naszego busa na hotelowym parkingu i zaj....ł wszystkie zabawki. Koszt 18tys + naprawa zamków w busie.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

Benedykt
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Benedykt » pt lut 10, 2017 12:15 pm

Mój znajomy kupuje na paragon w marketach i je "zarzyna" i oddaje na gwarancji. Ja wolę sprawdzone i profesjonalne, ale kupione w firmowych sklepach.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob lut 11, 2017 11:28 pm

to powiedz znajomemu, że np. taka makita ma aktualnie 3 letnią gwarancję na fakturkę ;) ( m.in. dlatego ponownie wróciliśmy do tej marki )
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn lut 13, 2017 9:01 am

meraś pisze:to powiedz znajomemu, że np. taka makita ma aktualnie 3 letnią gwarancję na fakturkę ;) ( m.in. dlatego ponownie wróciliśmy do tej marki )
3-Letnia gwarancja dla profesjonalistów to w tej chwili standard. Masz firmę, rejestrujesz zakup, masz 3 lata gwarancji.

Pozdrawiam normalnych.

kaerde
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kaerde » pt mar 10, 2017 10:46 am

Najlepsze narzędzia akumulatorowe czyli bardzo przydane przy montażu okien to firma Milwaukee jest to amerykanski producent i główny protoplasta wiertarek, flexów, pił nawet wielkich młotów do kucia na akumulatory. Wszystkie sprzęty posiadają silniki bezszczotkowe co czyni je naprawde bardzo wytrzymałymi, polecam gorąco mała wkretareczka z akumulatorem 10mA ma moc!! Obczajcie sobie, a z takich bardziej znanych to tylko makita, hilti i niebieski bosch !! i nie najtansze modele !! zawsze lepiej dołożyć do tego trochę droższego
http://www.asradon.pl

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » pt mar 10, 2017 5:30 pm

raczej hilti , hitachi, makita w tej kolejności jakość; cena hitachi,makita,hilti
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » wt mar 21, 2017 7:06 am

Dorzucę jeszcze od siebie elektronarzędzia od Kraft Dele. Generalnie dużo tego mają. Np agregaty prądotwórcze. Ceny zaczynają się od kilku stówek za 1-fazówki. Moc zwykle od 1500W. Zależy od specyfikacji, ale generalnie są stabilne i do zasilenia w miejscach w których nie ma łatwego dostępu do energii sieciowej nadają się bardzo dobrze. Specyfikację poszczególnych modeli znaleźć można np tutaj https://kraftdele.info/3-agregaty-gener ... adotworcze

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » czw kwie 13, 2017 10:31 am

każdym sklepie budowlanym oraz w internecie można znaleźć tego typu narzędzia i to w dobrych cenach.

dankow
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dankow » czw maja 25, 2017 7:50 am

Czasami zachodzi potrzeba wniesienia okien czy materiałów montażowych na wyższe piętro, załadowania samochodu - przecież to są okna, szyby więc należy zrobić to wyjątkowo delikatnie i ostrożnie.
Nie znalazłem w żadnym wątku, aby tematyka ta została poruszona, a przecież zdarzają się przypadki, że podczas montażu, wnoszenia itd okno upada, tłucze się lub powstają inne tego rodzaju historie.
Polecam zapoznać się z https://www.ajprodukty.pl/transport-i-p ... 6210884.wf - sporo przydatnego sprzętu i akcesoriów jak wózki magazynowe, platformy nośne, kontenery na odpady budowlane itd.

malwinabrzy88
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malwinabrzy88 » sob lip 29, 2017 8:52 pm

No wiadomo nic nie jest wieczne ale najlepiej szukać takich narzędzi które nam długo posłużą i będą dobrej jakości, u nas w domu jest sporo urządzeń od https://www.adriatech.pl/ i dobrze działają, czasami lepiej wydać trochę więcej a mieć to na długo długo

Wiktor2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wiktor2 » czw wrz 21, 2017 9:20 pm

Przy pracy z takim narzędziami powstaje sporo odpadów w postaci węglika spiekanego i inego złomu. Firma: http://www.stellmet.pl/oferta,7,zlom_cyny_i_niklu zajmuje się skupem złomu węglka spiekanego z dodatkiem różnych metali, niklu, cyny. Cynę kupują w każdej postaci, również w formie oryginalnych wyrobów. Podobnie z niklem, może mieć on dowolną postać.

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Granda » pn wrz 25, 2017 6:57 pm

W marketach budowlanych można taniej kupić takie narzędzia.

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerzyks » śr wrz 27, 2017 8:41 am

Granda pisze:
pn wrz 25, 2017 6:57 pm
W marketach budowlanych można taniej kupić takie narzędzia.
Z tego co widzę, to dużo specjalistycznego sprzętu mają też w wypożyczalniach np tutaj: https://www.boels.pl/

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”