Czy ktoś ma easyWina RAMASOFTU?

Karol Bober

Czy ktoś ma easyWina RAMASOFTU?

Post autor: Karol Bober » ndz lis 10, 2002 5:53 pm

Chciałbym usłyszeć opinię użytkownika o easyWinie. Miałem okazję widzieć preznetację tego programu, ale możliwości to jeszcze nie 100% sukcesu. Jak jest z serwisem? Czy dodatkowe moduły do programu pisane na zamówienie są drogie? Jakie problemy stwarza ten program i czego w nim brakuje?

Karol Bober
kbober@o2.pl

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » pn lis 11, 2002 7:27 pm

proponuje zagladnac do ich umowy sprzedazy, i na poczatek zapytac ile kosztuja konsultacje telefoniczne

MD

Post autor: MD » wt lis 12, 2002 10:22 am

Zapytaj w STRYJEX lub ENERGOTECHNIKA Gliwice

Gość

Post autor: Gość » śr lis 13, 2002 12:33 pm

Słyszałem że ostatnio tem program był wdrażany w Jarbetalu pod Warszawą w Pruszkowie. Sterowanie centrum i tym podobne.
W podobnej konfiguracji działa to jeszcze w DGG - Toruń, nie wiem gdzie jeszcze.

Gość

spytaj sie firmy urzedowski

Post autor: Gość » sob lis 16, 2002 10:43 pm

jak tam dziala....kupili go chyba 2 lata temu...

technolog1

Ocena EasyWin

Post autor: technolog1 » śr lis 20, 2002 8:14 pm

EasyWin to najgorszy program na jakim pracowałem. Gdyby nie jego kolorowe ikonki można by sądzić że jest to program DOS-owy. Nieczytelny, niezrozumiały, trudny, mało możliwości. Serwis i technicy - kiepscy.

oknoAD

zagoba

Post autor: zagoba » pt lis 29, 2002 1:26 pm

EasyWin to najgorszy program na jakim pracowałem. Gdyby nie jego kolorowe ikonki można by sądzić że jest to program DOS-owy. Nieczytelny, niezrozumiały, trudny, mało możliwości. Serwis i technicy - kiepscy.

niestety to prawda ,chociaz pracuja tam mili ludzie to nie potrafia stworzyc dobrego programu

Rybak

Post autor: Rybak » sob gru 07, 2002 2:04 pm

Jestem producentem z północno-wschodniej części kraju.
Kupiłem program Ramasoftu na poczatku istnienia tej firmy w Polsce, w roku 1998. Sprzedał mi go człowiek, który już nie pracuje w Ramasofcie.
Nie mogę sie zgodzić z opiniami, które przeczytałem. Oglądałem różne inne programy i nie znalezłem do tej pory lepszego programu produkcyjnego. Owszem do ofertowania go nie wykozystuję, ale nie z powodu jego wad, tylko ceny. Musiałbym kupic kilkanaście wersji handlowych co niestety kosztuje, a Stolcad załatwia mi praktycznie część ofertową za 30% ceny.
Jak już napisałem uzywam tego programu od przeszło 4 lat. Nie mogę narzekać na ich serwis, wprawdzie nie odwiedzają mnie zbyt często, ale też niema takiej potrzeby. Program ma swoje wady ( bazy które trzeba indekować) ale radzimy sobie z tym świetnie sami. Pan Chrostoski odwiedził mnie ostatnio na początku tego roku po zgłoszeniu awarji przez nas. Przyjazd z Wrocławia zajął mu dwa dni.
Jeżeli ktoś chce uzyskać bliższych informacji o moich doświadczeniach z Ramasoftem proszę o pozostawienie adresu email, bądz numeru telefonu.

User

EasyWin

Post autor: User » pt mar 28, 2003 11:32 am

Program narzuca styl pracy. Modyfikowalność zerowa. Nie obsługuje skomplikowanych konstrukcji drewnianych (łuk w Łuku). Charakterystyka Dosowego programu, żywcem przeniesiony z Dosa do Okienek. Jesli po wdrozeniu bedziesz chcial zmienic sposob produkcji usłyszysz: po co modyfikowac program przeciez funkcjonuje. Dopasowanie do Twoich potrzeb to nie opłacalne finansowo przedsięwzienie. Jesli chcesz drogiego gotowca wybierz Easywin.

Easy Win - STOP

Post autor: Easy Win - STOP » czw cze 26, 2003 4:34 pm

Wszystkie negatywne opinie na temat tego programu sa prawdzie. Program jest fatalny od strony technicznej jak i funkcjonalnej. Wielkie puchnące bazy, stara technologia, brak mozliwosci modyfikacji czegokolwiek, jeden rodzaj rapotrow. Servis to banda niekompetetnych ludzi, moim zdaniem sa to handlowcy ktorzy malo maja wspolnego z informatyka ale takich ludzi chyba potrzeba zeby sprzedac cos tak kiepskiego za taka cene. W ogole program jest bardzo malo intuicyjny.

Gość

Post autor: Gość » czw cze 26, 2003 7:03 pm

W takim razie co możecie polecić ?

Artur Głowacz

Post autor: Artur Głowacz » pt cze 27, 2003 9:26 pm

Proszę na adres wart@poczta.onet.pl przysłać swój adres prześlę Panu płytkę z programem Window Creator 3.0

Pozdrawiam,
Artur Głowacz
GSM 0692 256 400

Gość

Post autor: Gość » wt lip 01, 2003 7:24 am

Widzę że nikt nie ma pozytywnych doświadczeń z zadnym programem do okien.
Poza P. Głowaczem nikt nie może polecić dobrego programu.
To straszne ! :shock:

Ramasoft

Re: EasyWin STOP

Post autor: Ramasoft » wt lip 01, 2003 10:18 am

Witam, to ja niekompetentny serwisant programu EW. Jezeli program jest taki do bani, to czemu go wybrałeś? Jest przecież tyle innych programów na rynku. Jezeli to co piszesz było by prawdą to nikt by nie kupował EasyWina. A fakty są inne. W roku 2002 mieliśmy 12 nowych instalacji w tym jedną ze sterowaniem maszyn CNC (centrum). Rok 2003 to 4 nowe instalacje w tym również klient z centrum CNC. Poza tym klienci, którzy używają naszego programu od kilku już lat, stale rozszerzają program o nowe moduły (wersje dealerskie, nowe stanowiska, dodatkowe moduły).
Co wpływa na ich decyzje?: szybka i kompetentna obsługa pracowników naszej firmy. Przykładem może być fakt sterowań. Nie zdażyło się w ciągu ostatnich lat aby sterowanie jakiego kolwiek centrum zajęło więcej niż 2 tygodnie.
Nie są to ilości "kosmiczne" ale program taki też nie jest potrzebny każdemu. Jest to produkt dla klientów bardziej wymagających.
Co do jego rozwoju, modyfikacji; obecnie powstała nowa wersja programu, w której są zawarte sugestkie o zmianach naszych klientów. Równorzędnie powstaje następca programu EasyWin 4.x, (EasyWin Pro) na nowych bazach.

Tak na marginesie pragnę dodać, że producenci w naszym pięknym kraju zostali przyzwyczajeni, że program dostają gratis (przeważnie od okuciowców) i myslą, że program będzie modyfikowany wedle życenia użytkownika gratis. Firma pisząca program zatrudnia pracowników, którzych trzeba opłacić. Wszelkie zmiany w programie są możliwe na życzenie klienta, ale niestety wymagają zaangażowania czasu programistów, co wiąże sie z dodatkową opłatą.
Nikt nikomu programu nie sprzedaje na siłę. Przed podjęciem decyzji o zakupie, program jest instalowany na okres próbny ( do 4 tygodni). Ten czas jest po to aby każdy mógł sprawdzić czy produkt odpowiada jego oczekiwaniom. Dopiero po tym czasie następuje decyzja o zakupie lub poszukiwanie innego produktu.

Trochę się rozpisałem, tak na koniec mam nadzieję że wypociny jakiegoś kogoś, kto nie podpisuje się pod swoimi wypowiedziami nie wpłyną na osoby poszukujące dobrego programu, jakim jest EasyWin Ramasoftu.

Osoby chcące zapoznać się z naszymi produktami: EasyWin, EasyFlux, EasyScan, EasyPC, EasyView proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Życzę miłego dnia
:)
===========================
Marcin Chrostowski
Ramasoft Polska
gsm: +48602323891
mail: marcin@ramasoft.com
biuro: +48 71 7805693
===========================

KTOś

Post autor: KTOś » wt lip 01, 2003 3:59 pm

Panie Marcinie z Ramasoft. Ma Pan rację, program nie jest dla każdego.
Ma dużo zalet i trochę wad (jak każdy program użytkowy). Pracowałem na tym programie i byłem zadowolony.

gość1

EasyWin

Post autor: gość1 » śr lip 02, 2003 6:00 pm

Witam. Pracowałem i znam ten program bardzo dokładnie. Do głównych minusów zaliczam brak modyfikacji raportów, zapychane bazy i powolność w działaniu. Do głównych atutów zaliczam doskonałe sterowanie centrów CNC ( pracowałem z centrami ) i łatwość rozwiązywania problemów w EasyWinie. Co do serwisu nie miałem żadnych zastrzeżeń, współpraca była bardzo dobra. EasyWin jest programem starym ale sprawdzonym. Śmiało go polecam. Pozdrawiam.

Projektowiec

Moj Boze

Post autor: Projektowiec » śr lip 16, 2003 8:21 am

Panie Marcinie, stek kłamstw i bzdur. Ja pana rozumie bo w koncu jest pan pracownikiem ramasoftu i kazde wdrozenie to jest kasa. Ja jednak mysle ze pytajacemu chodzilo o opinie uzytkownikow a nie kogos z ramasoftu, no w zaden sposób ta panska wypowiedz nie moze byc i nie jest obiektywna.
Jednak program ma jedna zalete, dziala na zmniejszenie bezrobocia. Firma ktora go zainstaluje musi zatrudnic kilka osob do jego obsługi.

I jeszcze pytanie:
czy potraficie juz zainstalowac program na systemach Windows NT , czy nadal wiecie tylko ze podobno dziala ale nikt z was nie potrafii tego dokonac ? :oops:

RamaSoft

Re: Moj Boze

Post autor: RamaSoft » pt lip 18, 2003 8:08 pm

Projektowiec pisze:Panie Marcinie, stek kłamstw i bzdur. Ja pana rozumie bo w koncu jest pan pracownikiem ramasoftu i kazde wdrozenie to jest kasa. Ja jednak mysle ze pytajacemu chodzilo o opinie uzytkownikow a nie kogos z ramasoftu, no w zaden sposób ta panska wypowiedz nie moze byc i nie jest obiektywna.
Jednak program ma jedna zalete, dziala na zmniejszenie bezrobocia. Firma ktora go zainstaluje musi zatrudnic kilka osob do jego obsługi.

I jeszcze pytanie:
czy potraficie juz zainstalowac program na systemach Windows NT , czy nadal wiecie tylko ze podobno dziala ale nikt z was nie potrafii tego dokonac ? :oops:
Witam,

Aby wyświetlić informacje o licencji pod Windowsami NT, Xp i 2000 , należy zainstalować program, który jest częścią pakietu instalacyjnego od 1998 roku. Program ten, drogi Panie nazywa się CrypKey.
Jeżeli jest Pan Użytkowinikiem naszego programu znajdzie Pan go na płycie cd (należy uruchomić nt_setup.exe).
Jeżeli zgubił Pan płytę, proszę o telefon chętnie dowiem się kto nazywa mnie kłamcą.
Program oczywiście prześlę

P.S.

Jężeli nie wie Pan jak się skontaktować ze mną, adres oraz telefon podane są na pierwszej stronie tego tematu.

Pozdrawiam

Marcin
:D

Gość

Post autor: Gość » pt lip 25, 2003 2:19 pm

Panie Marcinie, konkurencja nie poda Panu adresu. Prosze się cieszyć, że mówi się o Pana firmie (nawet jezeli źle mówią). Życzę sukcesów.

ty wiesz kto

sterowanie

Post autor: ty wiesz kto » śr lip 30, 2003 10:41 pm

Cześć Marcin jak tam nasze sterowanie ? a jak urlop chocharz kartkę byś przysłał.

Gość

Re: Czy ktoś ma easyWina RAMASOFTU?

Post autor: Gość » pn gru 15, 2003 12:32 pm

Karol Bober pisze:Chciałbym usłyszeć opinię użytkownika o easyWinie. Miałem okazję widzieć preznetację tego programu, ale możliwości to jeszcze nie 100% sukcesu. Jak jest z serwisem? Czy dodatkowe moduły do programu pisane na zamówienie są drogie? Jakie problemy stwarza ten program i czego w nim brakuje?

Karol Bober
kbober@o2.pl
WSZYSTKIE OPINIE NIESTETY PRAWDZIWE.MAKABRA

Gość

Post autor: Gość » pn gru 15, 2003 5:15 pm

Makabra

technik

Post autor: technik » pn gru 15, 2003 5:21 pm

MD pisze:Zapytaj w STRYJEX lub ENERGOTECHNIKA Gliwice
mialem okazje przygladać sie pracy chlopców z Ramasoft'u w jednej z powyżej wymienionych firm - jednym slowem żenada. Chłpoaki chcieli chyba udowodnić,ze klient kupił nie te maszyny ( t.zn. nie od ich szefa maszyny Senena ). Albo naprawdę tak pracują a wtedy lepiej nie zwracać sobie nimi głowy.

Ramasoft

Post autor: Ramasoft » wt gru 16, 2003 11:09 am

technik pisze:
MD pisze:Zapytaj w STRYJEX lub ENERGOTECHNIKA Gliwice
mialem okazje przygladać sie pracy chlopców z Ramasoft'u w jednej z powyżej wymienionych firm - jednym slowem żenada. Chłpoaki chcieli chyba udowodnić,ze klient kupił nie te maszyny ( t.zn. nie od ich szefa maszyny Senena ). Albo naprawdę tak pracują a wtedy lepiej nie zwracać sobie nimi głowy.
Sorry,
ale jakie chlopaki :?:
Zarówno w jednej jak i drugiej firmie bylem sam. W Energotechnice sterowanie zostalo uruchomione z programu w ciągu tygodnia (można zadzwonić do Et - okien i potwierdzic), a u Stryjka zajeło to więcej czasu ( okolo 3 -4 tygodni) ze względu na stan maszyny (byla dostyć dlugo kompletowana - dostawca maszyny sie nie popisał ).
Pracuje w Ramasofcie a nie Soenen, i jest mi obojętne jakie maszyny klient wybierze. Fakt że wole współpracować z dostawcami maszyn, które są przygotowane do instalacji ( tak jak w Et- oknach).
Chciałbym sie dowiedzieć na czym polega żenada z mojej strony, która według jakiegoś kogoś miala miejsce.
Proponuję abyś napisał na forum o co Ci chodzi i podpisał się pod tym (nie jako gość).
Chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
Marcin Chrostowski :wink:

użytkownik Easy win

Easy win

Post autor: użytkownik Easy win » wt gru 16, 2003 2:43 pm

Marcin przcież wiesz jak jest gdyby było tak złoto to nie zmieniałbyś pracodawcy jesteś super gość zawsze uczynny zawsze pomagasz ale głową muru nie przebijesz (zanczy się Remiego i Belgów) :D

R

Post autor: R » wt gru 16, 2003 3:44 pm

esso

a on sobie działa w tle

Post autor: esso » wt gru 16, 2003 3:55 pm

Ten program przynajmniej nie jest łańcuchem do własnego serwera
nie jest szpiegowskim narzędziem w ręku informatyka i nie wiąże na stałe
jak niektóre inne softy z branży.

Gość

Post autor: Gość » wt gru 16, 2003 8:17 pm

Jak się ma kasę to można kupić i zły program i dobry i taki, który wiązę i taki, który nie wiąże - ale po co, jeżeli można go dostać :D

gosc

Post autor: gosc » wt gru 16, 2003 10:41 pm

Marcin Jesteś super Gościu. W Roto Cie docenią i nie będziesz musiał pracować dla tego oszołoma. Trzymaj się .

wer

Post autor: wer » śr gru 17, 2003 10:33 am

Gość

Post autor: Gość » czw gru 18, 2003 3:30 pm

Marcin, Ty już pracujesz w Ramasoft prawie 5 lat. Może dostaniesz prezent na odchodne (podobnie jak na Ślub) :lol:

user

Post autor: user » ndz lut 01, 2004 8:46 pm

Ci co jeszcze go mają niedługo zaczną rezygnować, powód calkowity brak serwisu. Jedna osoba, ktora stara sie to sprzedać nie ma zielonego pojącia o tym programie.
Niedługo wszystkie "drogie i "zaawansowane"" programy czeka taki los. :?

Charlie

Post autor: Charlie » ndz lut 01, 2004 10:41 pm

Marcin - nie pękaj. Większość, którzy piszą, odreagowują traumę okienną !!!

lord
Czytelnik
Czytelnik

oprogramowanie ramasoftu i stolcad

Post autor: lord » pn lut 02, 2004 7:29 pm

Rybak pisze:Jestem producentem z północno-wschodniej części kraju.
Kupiłem program Ramasoftu na poczatku istnienia tej firmy w Polsce, w roku 1998. Sprzedał mi go człowiek, który już nie pracuje w Ramasofcie.
Nie mogę sie zgodzić z opiniami, które przeczytałem. Oglądałem różne inne programy i nie znalezłem do tej pory lepszego programu produkcyjnego. Owszem do ofertowania go nie wykozystuję, ale nie z powodu jego wad, tylko ceny. Musiałbym kupic kilkanaście wersji handlowych co niestety kosztuje, a Stolcad załatwia mi praktycznie część ofertową za 30% ceny.
Jak już napisałem uzywam tego programu od przeszło 4 lat. Nie mogę narzekać na ich serwis, wprawdzie nie odwiedzają mnie zbyt często, ale też niema takiej potrzeby. Program ma swoje wady ( bazy które trzeba indekować) ale radzimy sobie z tym świetnie sami. Pan Chrostoski odwiedził mnie ostatnio na początku tego roku po zgłoszeniu awarji przez nas. Przyjazd z Wrocławia zajął mu dwa dni.
Jeżeli ktoś chce uzyskać bliższych informacji o moich doświadczeniach z Ramasoftem proszę o pozostawienie adresu email, bądz numeru telefonu.
Prosze o kontakt 0 603 648 603 w sprawie opini o programie.

esso

ramasyft

Post autor: esso » pn lut 02, 2004 9:31 pm

Ja twierdze ze nie jest tak zle
program jak program robi produkcje
za kazdy dodatkowy modul----k___sa
ogolnie nie jest zly , mozna go podrasowac i dziala
Jak sie bazy dbf zapchaja trzeba robic indeksacje i defragmentcje
Za to wypluwa pliki xml ?????
pozdrawiam
es

Gość

Post autor: Gość » wt lut 03, 2004 10:03 am

calkowita makabra; nieprozumienie; serwis tragiczny a juz zupełnie można zapomnieć o tym programie gdy idzie o współpracę z maszynami automat.; lepiej daj sonie spokój

Aruś

Post autor: Aruś » pt lut 06, 2004 9:35 pm

Ten program to jakieś nieporozumienie. Kupiłem wersje 1.1 Alfa/Beta i miał jakiegoś wirusa zeżarł mi dane z kompa. Co za dziadostwo.

Gość

Post autor: Gość » pn lut 09, 2004 1:24 pm

Czy ktoś ma EasiWin'a Ramasoftu?

- napewno tak, ale jest to najnieszczęśliwszy producent na świecie!

G

Post autor: G » sob lut 21, 2004 8:48 pm

W ciagu ostatnich 2 miesiecy stracili dwóch pracowników. Niestety to chyba koniec.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”