Pomysł na zwiększenie prywatności

Makiato
Czytelnik
Czytelnik

Pomysł na zwiększenie prywatności

Post autor: Makiato » pn sie 28, 2017 12:19 am

Jestem ciekaw waszego zdania. Zwracam się do Was z następującym pytaniem....
Jaki macie pomysł na zwiększenie prywatności na działce, na której ogrodzenie to ogrodzenie panelowe?
Niestety nie ma szans na żywopłot, ponieważ na całym terenie jest posadzona kostka. Już sam nie wiem, a rozbiórka i stawianie muru to ostateczność....

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Re: Pomysł na zwiększenie prywatności

Post autor: Time » pn sie 28, 2017 8:58 am

Rozwiązań jest dużo. Te ogrodzenie panelowe jest niskie, że przeszkadza czy po prostu prześwituje?
Można tuje (czy tam inne chaszcze) w donicach poustawiać. Można puścić bluszcz (nie wiem co to za roślina, ale moi teściowie tak mają) na to ogrodzenie, ładnie przykryje po jakimś czasie. Ew jakąś tkaninę.

krysinski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krysinski » pn sie 28, 2017 12:23 pm

Makiato pisze:
pn sie 28, 2017 12:19 am
Jaki macie pomysł na zwiększenie prywatności na działce, na której ogrodzenie to ogrodzenie panelowe?
Niestety nie ma szans na żywopłot, ponieważ na całym terenie jest posadzona kostka. Już sam nie wiem, a rozbiórka i stawianie muru to ostateczność....

Dobrym pomysłem będzie zakup przesłon do paneli. W ten sposób możesz wypełnić całe ogrodzenie, bądź tylko jego fragment i tym samym zwiększyć prywatność na działce. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj paneli już posiadasz. Przesłony mogą mieć formę listw wykonanych z wysokiej jakości PVC, które wsuwasz między przęsła panelu lub formę taśmy, którą z łatwością przepleciesz poziomo przez oczka paneli, bez użycia dodatkowych narzędzi. Oba rozwiązania powinny spełnić Twoje oczekiwania. Co o tym myślisz?

Przesłony Bekafor Collfort
Obrazek

Przesłony Screeno Wave
Obrazek

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » wt sie 29, 2017 10:31 pm

Od razu pomyślałem o markizach do okien pionowych (zewnętrzne). Wprawdzie produkt ma zabezpieczać przed nagrzewaniem się pomieszczenia, ale wpuszcza światło do środka. Niemniej autorko proponuję poszukać innego rozwiązania, które bardziej będzie dopasowane do Twoich potrzeb. Przepraszam za mały off-top. :)

Awatar użytkownika
Hajkio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Hajkio » wt sie 29, 2017 10:46 pm

Makiato pisze:
pn sie 28, 2017 12:19 am
W Twoim przypadku idealnie sprawdzą się taśmy ogrodzeniowe Thermoplast. Nie wymagają konserwacji i przede wszystkim nic przez nie nie prześwituje, a co za tym idzie masz zapewniony komfort przebywania na działce. Taśmy dobierasz kolorystycznie montujesz na całej długości lub na wybranym fragmencie działki. Estetyczny i bardzo szybki sposób na pozbycie się Twojego problemu.

Obrazek

emts
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emts » czw wrz 07, 2017 5:46 am

Całkiem fajne rozwiązania. Szczególnie te sprzed basenu.

oknoAD

Makiato
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Makiato » wt wrz 26, 2017 10:52 pm

Gdzie mogę kupić taśmy ogrodzeniowe w sklepie stacjonarnym....?

Awatar użytkownika
Hajkio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Hajkio » sob wrz 30, 2017 11:09 pm

Makiato pisze:
wt wrz 26, 2017 10:52 pm
Gdzie mogę kupić taśmy ogrodzeniowe w sklepie stacjonarnym....?
Castorama, OBi są też w Leroy Merlin.

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Granda » czw paź 05, 2017 8:26 am

Zawsze można posadzić jakieś tuje.

windower
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: windower » śr paź 18, 2017 12:52 pm

Ja też jestem za takim naturalnym ogrodzeniem. :) W ogrodzie gdzie mamy zamiar zagospodarować przestrzeń i postawić meble ogrodowe z technorattanu[/url] z pewnością będzie dużo zielonych roślin i krzewów i tak zamierzamy się lekko odgrodzić od zgiełku drogi prowadzącej do domu i spojrzeń sąsiadów. :) Zobaczymy, czy będzie się to sprawdzać, bo jak nie to będę musiała poszukać innego rozwiązania.

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerzyks » śr paź 25, 2017 10:23 am

Całkiem ciekawe rozwiązanie. Takie trochę parawany plażowe.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”