Czy to się nadaje do reklamacji?

PawelMitkowski
Czytelnik
Czytelnik

Czy to się nadaje do reklamacji?

Post autor: PawelMitkowski » śr sie 30, 2017 10:11 am

Witam wszystkich użytkowników forum. To moja pierwsza wiadomość. Proszę o wyrozumiałość

Zwracam się z prośbą o opinie. W zeszłym roku jesienią zamontowano mi 3 okna w domu.Okna 2 szt. 1960x1465 i raz 1760x1350. Wszystkie okna są dwuskrzydłowe dzielone na pół ze słupkiem stałym, wszystkie skrzydła uchylno-rozwierne, kolor zewnętrzny orzech, środek biały, model IGLO ENERGY CLASSIC. Okna zamontowane od strony wschodniej, na kotwy, po 3 po bokach i po dwie na dole ramy (na środku skrzydła). Góry nie przykręcono, bo jest metalowy dźwigar i montażysta nie dał rady. Okno podparte na klinach z dwóch stron. Teraz osadzam parapety i zauważyłem że dół ramy jest wybrzuszony do góry (około 1mm). Góra ramy po sprawdzeniu poziomicą też, ale jest wygięta w dół. Szczeliny dylatacyjne wg mnie prawidłowe z każdej strony około 1,5 - 2 cm. Parapet jest prosty (sprawdziłem dokładnie). Skrzydło minimalnie ociera o ramę, ale ogólnie pracuje dobrze. Czy taki defekt jest niebezpieczny? Czy to się nadaje do reklamacji? Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Może da się to jakoś naciągnąć, np. dociskając ramę dyblem? Proszę o opinie doświadczonych osób, bo nie wiem co dalej z tym robić.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Załączniki
IMG_20170819_115719.jpg
IMG_20170819_115711.jpg
IMG_20170819_115635.jpg
IMG_20170819_115631.jpg
IMG_20170830_103203.jpg

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Re: Czy to się nadaje do reklamacji?

Post autor: Time » śr sie 30, 2017 3:07 pm

Nie ma się czego obawiać. Takie odchylenie to żaden problem. Nie pamiętam jakie są normy, ale ogólnie na jakiejś tam długości profil może być odgięty ileś tam (jak chcesz to poszukaj w normie). 1mm to jest nic, i może też być tak, że parapet również nie jest prosty.

Z tego co piszesz to montaż nie jest ultra idealnie wg ITB, ale i tak jest spoko. Nikt w blokach nie robi wg instrukcji ITB, bo często się nie da.

Jeśli jest to parapet MDF, drewno, lub płyta wiórowa to weź cienki, długi wkręt i przymocuj parapet do okna poprzez wręb okuciowy od góry. W kilku miejscach. Wtedy parapet będzie ładnie przylegać. Jeśli nie chcesz wiercić w oknie to po prostu przeciągnij silikonem i będzie ok.

Naprawdę jest ok i wszystko co pokazałeś jest normalne.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”