Nowa Firma

Tomas86
Czytelnik
Czytelnik

Nowa Firma

Post autor: Tomas86 » śr wrz 27, 2017 11:10 am

WItajcie,

Pisze do Was z (chyba) nietypowym pytaniem.

Otrzymałem propozycję pracy, od bliskiej mi osoby, w branży okiennej (stolarka aluminiowa). Niestety, moje studia oraz zawód wyuczony rozmijają się ze stolarką okienną. Chciałbym Was sie spytać, jak szybko mogę nadrobic zaległości i nauczyć się:

1) czytania planów,
2) wyliczania i opracowywania kosztorysów/ofert
3) montażu okien
4) produckcji okien itd. tip.

Nadmienie, że jestem gotów pójść na studia/szkolenia, a nawet na kilka miesięcy do konkurencji do pracy.

Będę wdzięczny za konstruktywne wpisy.

Pozdrawiam
Tomek

oknoAD

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Re: Nowa Firma

Post autor: Granda » czw paź 05, 2017 8:27 am

Najwięcej się nauczysz na praktyce. Ale teorię też oczywiście trzeba znać.

feiertanz
Czytelnik
Czytelnik

Re: Nowa Firma

Post autor: feiertanz » wt paź 17, 2017 4:37 pm

Najlepiej chyba byłoby uczyć się w wolnym czasie, a praktykę zdobywać już u siebie. :) Jeżeli ktoś zaproponował Ci współpracę to chyba zdaje sobie sprawę, jakie masz kwalifikacje i co masz do nadrobienia. Poszukaj w sieci szkoleń w temacie, a w okolicy jakiejś szkoły - może wieczorowa? Popytaj ludzi w branży. Każdy się przecież uczył. :) Możesz znaleźć też strony, które pomogą Ci usystematyzować wiedzę. Ja tak robię u siebie. Korzystam ze strony https://www.finai.pl/, a polecam ją, bo myślę, że podstawowa wiedza o finansach przyda się każdemu, a szczególnie jeżeli planujecie otworzyć biznes. Zastanów się też, co jest Twoją mocną stroną, na czym się znasz? I wykorzystaj to.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”