Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

dankow
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 36
Rejestracja: sob mar 04, 2017 8:54 am

Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

Post autor: dankow » wt paź 31, 2017 2:07 pm

Chodzi przede wszystkim o inwestycje związaną z budową hali produkcyjnej: stolarkę okienną, drzwiową czy meble na wymiar i generalnie meble.
Jest to inwestycja zwiększonego ryzyka, stąd pytanie i wątpliwości z tym związane.

oknoAD


Luna077
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 19, 2017 9:12 pm

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

Post autor: Luna077 » pn lis 20, 2017 8:09 pm

Według mnie jeśli masz tego typu wątpliwości to najlepiej będzie się skontaktować bezpośrednio z firmą, która wykonuje tego typu instalacje - http://www.eran.com.pl. Fachowcy, którzy na co dzień wykonują tego typu projekty na pewno odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, podpowiedzą jakie warunki trzeba spełnić i jeśli będziecie chcieli to wykonają dla Was projekt takiej instalacji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z prawem i będzie spełniało wszystkie wymagania. Informacja z pierwszej ręki z pewnością będzie najbardziej rzetelna.

emts
Małomówny
Małomówny
Posty: 67
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 12:04 pm

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

Post autor: emts » śr gru 06, 2017 2:01 pm

W tego typu budynkach mamy do czynienia przede wszystkim z ochroną mienia. A więc zanim podejmie się jakiekolwiek inwestycje związane z ochrona ppoż należy przeprowadzić analizę zagrożeń. Na tej podstawie projektuje się obiekt oraz określa jakie materiały oraz instalacje powinny być zastosowane, aby zmniejszyć ewentualne ryzyko związane z pojawieniem się pożaru oraz niekontrolowanym rozprzestrzenieniem się. Jest to bardzo szeroka tematyka i nie będę się teraz o tym rozpisywał. Odeślę do http://www.promattop.pl/pl-pl - namiar na firmę w która zajmuje się zarówno przeprowadzaniem analiz, doradztwem oraz rozwiązaniami w zakresie ochrony ppoz w różnego rodzaju budynkach wielkopowierzchniowych.

Checeba876
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 16, 2017 4:05 am

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

Post autor: Checeba876 » sob gru 16, 2017 4:06 am

Ochrona ppoż to wymogi ustawowe, kamera już nie wiec nie przesadzajmy :)
https://www.aasapolska.pl

jerzyks
Małomówny
Małomówny
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 11:39 am

Re: Standardy ochrony ppoż w halach produkcyjnych

Post autor: jerzyks » śr gru 27, 2017 12:38 pm

Ze swojej strony jeszcze dodam, że w budynku warto przeprowadzić jest audyt energetyczny o opcjonalnie pomiary elektryczne. Tak, są to dwie różne rzeczy, ale niezwykle istotne w codziennym funkcjonowaniu. Zwłaszcza audyt energetyczny który określi jakie jest zapotrzebowanie na energie cieplną. Pomoże również wyeliminować miejsca przez które ucieka najwięcej ciepła. O ostateczności chodzi o zmniejszenie kosztów eksploatacji.
Kolejna sprawa, to ocena zagrożenia wybuchem. Również niezwykle istotna sprawa, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z gazem lub innymi materiałami łatwopalnymi. Tego typu usługi wykonują np tutaj: http://enibe.pl/oferta

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości