Uczciwość firm w reklamie

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Uczciwość firm w reklamie

Post autor: komarko1 » śr sty 03, 2018 12:02 pm

Nie jest odosobniony przypadek kiedy firma (firmy) reklamują się : "najlepsze okna", "najcieplejsze okna" "największa fabryka" "rabat 40%" itp
O ile mała lokalna firma stosuje tego typu "chłyt" marketingowy - jest to jeszcze (przynajmniej la mnie) do przełknięcia. Niemniej niesmak budzi sytuacja kiedy firma z pierwszej dziesiatki (no dobra-dwudziestki) reklamuje się w ten sposób , co gorsza w portalach czy czasopismach branzowych.
Wszyscy wiemy ze firma x jest sredniakiem (a nie największa) rabat 40% to rabat udzielany ZAWSZE by klient się cieszył , że ten rabat dostał a okna "najlepsze" to tak naprawdę średniaki przy mocno zawyżonej cnie. Proponuję bysmy zaczęli piętnować tego typu zachowania z Nowym Rokiem.
Co sądzicie o takiej koncepcji ?

oknoAD

Awatar użytkownika
karina.mucha
Czytelnik
Czytelnik

Re: Uczciwość firm w reklamie

Post autor: karina.mucha » czw sty 04, 2018 9:46 am

Każdy chciałby być najlepszy, ale o tym ile jest to warte świadczą przede wszystkim klienci. Poza tym teraz z tego co wiem, większość firm stara się unikać podobnych sformowań, bo są one po prostu ryzykowne.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt sty 05, 2018 11:03 am

Od dawna dziwię się, że nikt się do d.... nie dobrał firmie co się zaczyna na litere D, a kończy na X. "najlepsze okna" :lol: wg kogo? Kto im dał prawo do używania takiego tytułu? Nawet Carlsberg się reklamował jako "PRAWDOPODOBNIE najładniejsza butelka" czy jakoś tak, inne marki w reklamach też chociaż powołują się na jakieś badania i wg kogo coś jest uznawane jako najlepsze.
Ale z tego co widze, po rebrandingu wspomniana firma już chyba zrezygnowała z takiego taniego chwytu. Co najlepsze wielu ludzi się na to łapało pytając mnie "a to oni nie mają najlepszych okien? Przeciez się reklamuja" :lol: :lol: :lol: trzymajcie mnie

Zygfryd21
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zygfryd21 » śr sty 10, 2018 7:42 pm

Reklamy i uczciwość :D Taaak :D

Kontakt
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kontakt » wt sty 16, 2018 10:37 am

Nigdy nie patrzę na "chwytliwe" hasła reklamowe. Zawsze staram się znaleźć jakieś wiarygodne opinie klientów danej firmy.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”