Uczciwość firm w reklamie

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Uczciwość firm w reklamie

Post autor: komarko1 » śr sty 03, 2018 12:02 pm

Nie jest odosobniony przypadek kiedy firma (firmy) reklamują się : "najlepsze okna", "najcieplejsze okna" "największa fabryka" "rabat 40%" itp
O ile mała lokalna firma stosuje tego typu "chłyt" marketingowy - jest to jeszcze (przynajmniej la mnie) do przełknięcia. Niemniej niesmak budzi sytuacja kiedy firma z pierwszej dziesiatki (no dobra-dwudziestki) reklamuje się w ten sposób , co gorsza w portalach czy czasopismach branzowych.
Wszyscy wiemy ze firma x jest sredniakiem (a nie największa) rabat 40% to rabat udzielany ZAWSZE by klient się cieszył , że ten rabat dostał a okna "najlepsze" to tak naprawdę średniaki przy mocno zawyżonej cnie. Proponuję bysmy zaczęli piętnować tego typu zachowania z Nowym Rokiem.
Co sądzicie o takiej koncepcji ?

oknoAD

Awatar użytkownika
karina.mucha
Czytelnik
Czytelnik

Re: Uczciwość firm w reklamie

Post autor: karina.mucha » czw sty 04, 2018 9:46 am

Każdy chciałby być najlepszy, ale o tym ile jest to warte świadczą przede wszystkim klienci. Poza tym teraz z tego co wiem, większość firm stara się unikać podobnych sformowań, bo są one po prostu ryzykowne.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt sty 05, 2018 11:03 am

Od dawna dziwię się, że nikt się do d.... nie dobrał firmie co się zaczyna na litere D, a kończy na X. "najlepsze okna" :lol: wg kogo? Kto im dał prawo do używania takiego tytułu? Nawet Carlsberg się reklamował jako "PRAWDOPODOBNIE najładniejsza butelka" czy jakoś tak, inne marki w reklamach też chociaż powołują się na jakieś badania i wg kogo coś jest uznawane jako najlepsze.
Ale z tego co widze, po rebrandingu wspomniana firma już chyba zrezygnowała z takiego taniego chwytu. Co najlepsze wielu ludzi się na to łapało pytając mnie "a to oni nie mają najlepszych okien? Przeciez się reklamuja" :lol: :lol: :lol: trzymajcie mnie

Zygfryd21
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zygfryd21 » śr sty 10, 2018 7:42 pm

Reklamy i uczciwość :D Taaak :D
https://aasadlabiznesu.pl

Kontakt
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kontakt » wt sty 16, 2018 10:37 am

Nigdy nie patrzę na "chwytliwe" hasła reklamowe. Zawsze staram się znaleźć jakieś wiarygodne opinie klientów danej firmy.

natarczywy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: natarczywy » wt lut 13, 2018 9:38 am

Niezależnie od tego, czy rozglądam się za tapetą, drzwiami, czy oknami, czy każdym innym elementem wyposażenia, to staram się wybierać już raz sprawdzone produkty, albo te, których realizację widziałem już na żywca. Dzięki temu wiem co biorę i mam duże prawdopodobieństwo uniknięcia nieudanego zakupu i zmarnowania kasy.

oknoAD

hymandAj
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: hymandAj » czw lut 15, 2018 9:51 pm

Dla mnie też reklama nie ma w sumie żadnego znaczenia, mój wybór zawsze opieram na poleceniach znajomych.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”