Wybór kolektorów słonecznych do zamontowania na dach

jerzyks
Małomówny
Małomówny

Wybór kolektorów słonecznych do zamontowania na dach

Post autor: jerzyks » sob lut 03, 2018 10:00 am

Przymierzamy się do zamontowania kolektorów słonecznych na dach. Dom w okolicach Wrocławia. Nasłonecznienie jest względnie dobre. Chciałbym wybrać najlepsze aby dobrze dogrzewały wode w domu.
Może ktoś już przerabiał ten temat, lub zna się na tym. Generalnie zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości całej instalacji i jej efektywności.

oknoAD

dankow
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wybór kolektorów słonecznych do zamontowania na dach

Post autor: dankow » śr lut 07, 2018 11:55 am

Tego typu urządzenia wybiera się w sposób indywidualny.
Proponuję skontaktować się z jakąś firmą specjalizującą się w tego typu instalacjach. Pomogą dobrać odpowiednią moc w zależności do realnych potrzeb. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj: http://strefaenergii.com/oferta/fotowoltaika.html

witos18
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wybór kolektorów słonecznych do zamontowania na dach

Post autor: witos18 » pn lut 19, 2018 10:40 am

Skoro jesteśmy przy temacie "domowym", to ja z chęcią się pod niego podepnę. Mianowicie wychodzę z założenia, że dom jest lepszym wyborem niż mieszkanie, chociażby z tego prostego względu, że można być rzeczywiście na swoim, żyć z dala od smrodu spalin i miejskiego zgiełku. Ja zawsze marzyłam o tym, aby kiedyś zamieszkać poza miastem. Już w dzieciństwie spędzałam całe wakacje u babci na wsi, Niby mieszkanie w bloku jest wygodniejsze, ale trzeba też pamiętać o tym, że jesteśmy wówczas narażeni na czasami wątpliwej przyjemności towarzystwo sąsiadów. U mnie na osiedlu był taki nieprzyjemny typek, który lubił się we wszystko wtrącać i wścibiać nos w nie swoje sprawy. W końcu postanowiłam się wyprowadzić od rodziców, potem wzięliśmy z moim narzeczonym ślub i zamieszkaliśmy w wynajętej kawalerce. Chcieliśmy jednak mieć istotnie coś swojego i dlatego zdecydowaliśmy się na budowę domu. Dopiero startujemy z budową, ale zanim to nastąpiło, to spędziliśmy kilka lat za naszą zachodnią granicą, w Niemczech. Dzięki temu byliśmy w stanie zebrać potrzebną kwotę w pięć lat. Gdybyśmy pracowali w Polsce, to by zajęło, pewnie z piętnaście, a może i dłużej. Wracając do mojego dylematu, to wahamy się między kominkiem powietrznym, a kominkiem z płaszczem wodnym - https://kratki.com/pl/rodzaje-wkladow-k ... j-roznice/. Z jednej strony kominek z płaszczem wodnym zajmuje więcej miejsca (zazwyczaj), z drugiej zaś takie urządzenie może służyć również do podgrzewania wody.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”