czarna lista nieuczciwych dealerów

proek

Post autor: proek » ndz gru 08, 2002 9:29 pm

czy jest zainteresowanie stworzeniem czarnej listy nieuczciwych dealerów
proszę o odzew

oknoAD

harry

Post autor: harry » ndz gru 08, 2002 9:58 pm

super pomysł

użytkownik

Post autor: użytkownik » wt gru 10, 2002 11:42 am

mogę podać conajmniej ,,pięciu ,,

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » wt gru 10, 2002 4:42 pm

Ja proponuje zrobić strone WWW na której by mozna bylo umieszczac dane . Aby bylo uczciwie to przy kazdym podaniu danych firmy bedzie podawana osoba ktora podala w/w dane. Najlepiej aby odrazu podawac kwote i okres od jakiego firma nie placi za okna . Jezeli ktos orientuje sie jak to wyglada ze strony prawnej to prosilbym o wypowiedz
Maxio

nina

Post autor: nina » wt gru 10, 2002 6:59 pm

Prawdopodobnie jest to karalne ze strony prawnej, gdyż obowiązuje zakaz ujawniania danych. Zgodnie z Kodeksem osoby ujawniające takie dane podlegają karze wynikającej z Kodeksu Cywilnego i Karnego. Ale jeszcze to sprawdzę.

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr gru 11, 2002 9:19 am

Ale czy to dotyczy firm ?? Mi sie zdaje ze nie .
Przeciez wszedzie sa dostepne dane firm , w np. Teleadresonie , w panoramie firm i przeciez nikt sie nie pytal tych firm czy moga pokazac ich dane
Maxio

oknoAD

maxio
Ekspert
Ekspert

I wszystko jasne

Post autor: maxio » śr gru 11, 2002 10:01 pm

http://www.rdk.pl/i/pismo.gif
To jest pismo i wszystko jasne , nie ma problemu z ujawnianiem danych firm . Jezeli tak to proponuje napisac do protalu OKNONET aby oni zrobili taki rejestr . Nie ma zadnych zastrzezen prawnych a taki katalog napewno by sie cieszyl duza popularnoscia .[/url]
Maxio

Gość

Post autor: Gość » czw gru 12, 2002 9:38 am

:D Popieram - mam listę co liczy co najmniej 100 pozycji

Gość

Post autor: Gość » czw gru 12, 2002 1:10 pm

No tak jesli chodzi o ujawnianie danych osobowych jest ok ale ktoś kto znajdzie się na takiej liście może ponieść bardzo wymierne straty i o te straty dochodzic bez wzgledu na to czy ma jakieś długi czy nie a juz nie mówię o sytuacji kiedy znajdzie się na niej niesłusznie.
Ale pomysł jest ciekawy tylko jak weryfikować takie dane, bo przecież lista Maxsia :D to za mało , jakieś wyroki czy co za dokumenty miały by byc podstawą umieszczenia na liście?

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » czw gru 12, 2002 1:56 pm

Znaczy pewnym zabezpieczeniem ma byc podawanie danych firmy ktora nadeslala te dane. Czyli Producent firma X , wystawia firme Y . Podaje dane FV , kwote , date . Aby producent mogl podac to najpierw sie loguje (tworzy uzytkownika a w nim podaje pelne i prawdziwe dane jak nazwa adres tel do siebie i osobe ktora reprezentuje firme) te dane sa weryfikowane i dopiero wtedy moze podawac dane do takiej bazy . Kazda firma bedzie odpowiadac za wprowadzone dane . Jezeli zglosi nie prawde to wiadomo kto ja zglosil .
Maxio

psuBrat

Post autor: psuBrat » czw gru 12, 2002 10:18 pm

Maxio - takie cudo funkcjonuje bodajże pod nazwą www.windykacja.pl i jest po prostu miejscem gdzie możesz sprzedać długi :)

pozdrowienia

Gość

Post autor: Gość » pt gru 13, 2002 11:22 am

jest jeszcze cos takiego jak www.edlugi.pl.

fachman

lista nieuczciwych dealerów

Post autor: fachman » czw gru 19, 2002 8:29 pm

kolego psubracie chodzi o konkretną listę w konkretnej branży ,a w "windykacja.pl" niema takiego cuda - sprawdzałem

foka

Post autor: foka » ndz lis 02, 2003 11:59 pm

...i gdzie ta lista ?

forum

Re: czarna lista nieuczciwych dealerów

Post autor: forum » pn lis 03, 2003 12:20 pm

proek pisze:czy jest zainteresowanie stworzeniem czarnej listy nieuczciwych dealerów
proszę o odzew
Taka lista już istnieje w Związku Producentów. Prowadzi ją Casus Finanse z Wrocławia. Lista zawiera kilkatysięcy dłużników (też firmy budowlane) i dostępna jest wyłącznie dla członków Związku. Zapraszam. Robert

mirek

Post autor: mirek » pn lis 03, 2003 8:53 pm

Anonymous pisze::D Popieram - mam listę co liczy co najmniej 100 pozycji
to ja przedstaw wraz z danymi osobowymi wlascicieli firmy , a oni (wlasciciele firm ) tak cie przerobia ze sie nie pozbierasz .
wystarczy dobry prawnik zeby za taka publikacje cie zrujnowal .
panowie troche realizmu polskie prawo jest tak ustawione ze to dluznik ma wiecej praw . nie wolno tego zrobic dluznikowi lub tamtego bo pozwie do sadu .
mi tez wisza kase ale moge im naskoczyc lub sadzic sie do u.....j smierci.
podoba mi sie prawo w UE moj znajomy jak ma dluznika to zaciera rece ile dodatkowo na nim zarobi ze swojm adwokatem odsetki, koszty sadowe,
dojazdy na rozprawy ok 60 EUR za \ h odszkodowania za stracone dochody i inne p.....
cos takiego w naszych sadach jest niemozliwe smiech czlowieka ogarnia
w jaki sposob czlowiek musi udowodnic ze ktos jest mu winien np. 15 tys
tona papierow i diabli wiedza co jeszcze
czekam na taka liste na ty forum ( watpie czy sie doczekam)
pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » wt lis 04, 2003 6:25 am

czekam na taka liste na ty forum ( watpie czy sie doczekam)

I masz rację, publikowanie takiej listy na tym forum nie byłoby zgodne z prawem. Zgodne z prawem jest natomiast sprzedawanie takiego długu i to robimy właśnie w Związku Producentów. Polecam, gdyż swoich dłużników wpisują tam i dostawcy, i producenci. Są tam już informacje o kilku tysiącach firm, które nie regulują swoich zobowiązań, a kolejne ciągle przybywają. Myślę, że nareszcie udało się stworzyć prawdziwą, aktualną listę nierzetelnych płatników w naszej branży. Szerzej zaprezentujemy ją na grudniowym Forum w Warszawie. Pozdrawiam - Robert

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”