Aluplast, sezon - problemy !!!

Producent

Aluplast, sezon - problemy !!!

Post autor: Producent » śr gru 11, 2002 1:56 pm

Jestem producentem (śląskie) stolarki okiennej na systemie "aluplast". W tym roku miałem ogromne problemy z dostawami profilu w sezonie. Mówiac szczerze, poniosłem w związku z tym duże straty, których chciałbym uniknąć w 2003 roku. Z racji tego że produkcje z tego systemu rozpocząłem w 2000 roku, nie wiem czy problem pojawia sie cyklicznie wraz z nastaniem sezonu na sprzedaż, czy był to odosobniony przypadek. Nadmnienię że w sezonie produkuję ok. 50-60 okien dziennie i należe do dobrych płatników. Nie mogę powiedzieć abym był niezadowolony z samego systemu, ale co do terminowości realizacji zamówień mam spore zastrzeżenia, natomiast w profilach okleinowanych, to już jest tragedia. Być może jest inny system podobny jakościowo i cenowo, ale bez wyżej wymienionych minusów ?

Z Pozdrowieniami - Producent.

oknoAD

ALUPLASTOWIEC

Post autor: ALUPLASTOWIEC » pt sty 10, 2003 12:07 pm

Prosze się nie stresować, duże firmy mają te same problemy a może i wieksze ponieważ muszą się tłumaczyć przed wiekszą rzeszą odbiorców.

Gość

Post autor: Gość » pt sty 10, 2003 9:38 pm

ALUPLASTOWIEC pisze:Prosze się nie stresować, duże firmy mają te same problemy a może i wieksze ponieważ muszą się tłumaczyć przed wiekszą rzeszą odbiorców.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: HEHEHE nie ma to jak wspolpraca z iderem rynku pvc.....pogratulowac mocnego partnera

miłośnik aluplastu

Post autor: miłośnik aluplastu » czw kwie 17, 2003 11:04 am

jako były producent w systemie aluplast z uwagą obserwuje odwieczne problemy tej firmy pod wodzą "słoneczka karpat" . proponuje zmiękczyć atmosfere wiadomo czym dobry bajer np. walka z vekowcami i towar sam się znajdzie

Producent_

Post autor: Producent_ » pt kwie 18, 2003 8:34 pm

Miłośniku - powiedz więc na jaki system przeszedłeś ? Może również skorzystam..

dealer

aluplast

Post autor: dealer » śr maja 21, 2003 2:59 pm

a ciekawe co z aktualną aprobatą ITB na system EURO

oknoAD

?

Post autor: ? » śr maja 21, 2003 9:51 pm

Gość

Post autor: Gość » czw maja 22, 2003 10:01 am

Takich problemów nie ma Veka!!!

mirek

Post autor: mirek » ndz cze 01, 2003 4:56 pm

znam aluplast kto płaci w terminie nie ma problemów, zacznij płacić i problem z głowy.

Gość

Post autor: Gość » wt cze 03, 2003 2:51 pm

Aluplast - najlepszy system na Świecie

INŻYNIER

Post autor: INŻYNIER » wt cze 03, 2003 3:02 pm

ZMIENIAJ PROFIL! ALUPLAST PO 3 LATACH TO ŻÓŁTY ZŁOM, WYPACZONY PRZEZ SŁOŃCE ŚMIERDZĄCY CHEMIĄ W UPALNE DNI. TURECKI TANI SUBSTYTUT PCV, CZEKAJĄCY AŻ ICH LINIE WYKUPIĄ POWAŻNE FIRMY. TANIE OSZUSTWO.

mirek

Post autor: mirek » wt cze 03, 2003 3:09 pm

panie inzynierze kto panu dal ten tytul amoze kupilgo pan.
panska wiedza jest taka sama jak ten tytul kupiony przed laty na rozyckiego

inżynier

Post autor: inżynier » wt cze 03, 2003 3:42 pm

Panie Mirku marketingowcu, tu i tak klieci nie zaglądają. Mówmy szczerze. Widział Pan 1,4m skrzydło na aluplaście?

konkubent inżyniera

Post autor: konkubent inżyniera » śr cze 04, 2003 9:25 am

panie mirkó, inżynier przez"RZ"???????????? panie mirkó...

tylko technik

Post autor: tylko technik » śr cze 04, 2003 9:32 am

pracuję na profilach Aluplastu od 1998 r (wcześniej na Greinerze)
i nie zauważyłem zjawisk o jakich wspomina sz. p .Inżynier.
Kto Panu takich bredni naopowiadał o żółknięciu . Porównaj Pan
Vekę, Rehaua po paru latach to się przekonasz czy jest różnica
w utracie koloru.

Producent_

Post autor: Producent_ » czw cze 05, 2003 7:33 pm

Ludzie ! Spokojnie ! Ja nie mam zastrzeżeń do jakości (pracuję na standarcie ). Chodziło mi tylko o problemy z dostawami. Dla kolegi wyżej wyjaśniam, że płacę w terminie - a nawet wcześniej co nie zmienia faktu, że w zeszłym roku przestałem prawie 3 tygodnie, albo pracowalismy na pół gwizdka. Być może ma pan lepsze "układy" u dziewczyn, co nie zmienia faktu, że sytuacja jest "nienormalna" . Co do Veki - myślę, że robią ten sam błąd - niedługo będzie dziesięciu producentów z tego samego profilu na jednej ulicy - ja dziękuję. Poszukam czegoś lepszego.

Pozdrawiam - Producent

mirek

Post autor: mirek » czw cze 05, 2003 8:04 pm

jeśli ma się z TAKIM inrzynierem do czynienia to czemu nie rz.
1.4 widziałem wymiar skrajny dopuszczalny przez producenta ( nie jestem handlowcem)
wole opinie technika a nie inrzynierów tego pokroju.
powodzenia konkubinie

mirek

Post autor: mirek » czw cze 05, 2003 8:08 pm

jeśli płacisz chłopie w terminie to ja już nic nie rozumie (nie traktuj tego chłopa poważnie).

Gość

Post autor: Gość » ndz cze 15, 2003 2:13 pm

Aluplast życie staje się ciekawsze :lol:

Zrezygnowany

Post autor: Zrezygnowany » śr lip 16, 2003 9:48 pm

No i znowu jaja ! Oj chyba pora poważnie sie zastanowić nad nad przyszłością..

mamtowdupie

gdzie jest k...a profil ?

Post autor: mamtowdupie » czw lip 17, 2003 3:20 pm

W ALUPLAŚCIE NIE MA JUŻ NIC !!!!!!

DD

Czy to prawda

Post autor: DD » ndz lip 20, 2003 4:48 pm

Czy to prawda, że w ALUPLAŚCIE - trzeba zamawiać profile teraz, żeby już we wrześniu je mieć (termin dostawy ok. 6 tygodni) ?

AJK

Post autor: AJK » śr sie 06, 2003 2:04 pm

INŻYNIER kto ci takich pierduł nakład do głowy .
Zdradzę ci tajemnicę poliszynela którą na pewno koledzy z Veki i Aluplasta cicho potwierdzą,: VEKA i ALUPLAST używają proszku do koekstruzji profili od tego samego dostawcy więc jak może różnić się składem i własciwościami??????

u-1,1

Post autor: u-1,1 » śr sie 06, 2003 5:44 pm

aluplast ma problemy z powodu na duże zapotrzebowanie na tani profil ja mimo to że płacę w terminie czekak , czekam ,czekam narazie cierpliwie ale.................................

TOMASZ

Post autor: TOMASZ » czw sie 07, 2003 3:07 pm

DRODZY ROZMÓWCY NAJWKIEKSZE FIRMY OKNIARSKIE W POLSCE PRACUJĄ NA.... WIEC JAKI ALUPLAST...JEST DOBRY KIEDY STAJECIE DO PRZETARGÓW KIEDY GŁOWNE SKRZYPCE GRA CENA. JAKOŚC ALUPLASTA ROZBAWILIŚCIE MNIE. NIE PRODUKUJE OKIEN ANI NIE PROWADZĘ PUNKTU SPRZEDAZY , NATOMIAST PRACUJE W JEDNEJ Z FABRYK OKIEN ZALICZANYCH DO POTENTATÓW. Z CAŁĄ PEWNOŚCI ALUPLASTA NIE MOŻNA PORÓWNYWAĆ DO INNYCH ZNANYCH PROFILI.

Gość

Post autor: Gość » czw sie 07, 2003 10:14 pm

TOMASZ pisze:DRODZY ROZMÓWCY NAJWKIEKSZE FIRMY OKNIARSKIE W POLSCE PRACUJĄ NA.... WIEC JAKI ALUPLAST...JEST DOBRY KIEDY STAJECIE DO PRZETARGÓW KIEDY GŁOWNE SKRZYPCE GRA CENA. JAKOŚC ALUPLASTA ROZBAWILIŚCIE MNIE. NIE PRODUKUJE OKIEN ANI NIE PROWADZĘ PUNKTU SPRZEDAZY , NATOMIAST PRACUJE W JEDNEJ Z FABRYK OKIEN ZALICZANYCH DO POTENTATÓW. Z CAŁĄ PEWNOŚCI ALUPLASTA NIE MOŻNA PORÓWNYWAĆ DO INNYCH ZNANYCH PROFILI.
Pod jakim względem Aluplast tak odstaje od innych profili?
Chyba cenowym . A może nie jest tak pazerny na kasę?
A czy wiesz o tym kolego drogi ,że u innych dostawców(oczywiście nie wszystkich) można wycyganić podobne ceny ?
Powiedz na czym pracujesz a postaram się pozbawić cię złudzeń ,bo
coś mi zdaje że u tego potentata to tylko sprzątasz. :lol:

Petersen

Błoto

Post autor: Petersen » pt sie 08, 2003 1:41 am

Panowie straszne błoto ..czy musicie się tak bluzgać ....poprostu obciach !!!

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”