Rozwiązania w oknach drewnianych.

Rozwiązania w oknach drewnianych.

Postprzez Marek Zawodny » Cz gru 12, 2002 12:09 pm

Stoję przed decyzją o wyborze okien drewnianych do swojego domu. Rozważam 2 propozycje dużych firm w zbliżonej cenie. Wiadomo - każdy chwali swoje, więc proszę o opinię fachowców.
1. Jedna firma oferuje okna ze słupkami stałymi a druga z ruchomymi. Ta pierwsza twiedzi, że takie rozwiązanie gwarantuje większą sztywność okna i zapobiega wypaczaniu. Ta druga zachwala słupek ruchomy - jest znacznie węższy, jest więcej światła i pozwala na otwarcie całego okna - bez pozostawiania słupka.
2. Pierwsza zachwala swoją automatyczną lakiernię - druga twierdzi, że ta lakiernia jest kiepska, bo nakłada tylko jedną warstwę lakieru a ich metoda ręcznego lakierowania, szlifowania i suszenia w specjalnej suszarni daje znacznie lepsze efekty (wizualnie - faktycznie)
3. Pierwsza firma stosuje uszczelkę gumową przy szybie (w mieszkaniu) a druga silikon z obu stron (zresztą położony o wiele ładniej, niż ten na zewnątrz w pierwszej firmie)

Celowo nie podaję nazw firm, żeby nie skupiać się na konkretnych firmach, lecz na aspektach technicznych. Jakie są wasze opinie?

Z poważaniem
Marek Zawodny
Goleniów
Marek Zawodny

.

reklama oknoAd

Postprzez Gość » Pt gru 13, 2002 12:26 pm

:D - czy słupek stały czy ruchomy - to nie ma znaczenia - rzecz gustu jedynie
- automatyczna lakiernia zawsze będzie lepsza i nieprawda, że taka lakiernia nakłada jeden lakier - są to - najpierw impregnacja następnie podkład gruntujący, i dwie warstwy lakieru [farby] zewnętrzn,ej
- natomiast gumowa uszczelka od wewnątrz to totalne nieporozumienie. W Polsce nie ma dopuszczonych takich rozwiązań z uwagi na wnikanie wilgoci pod szybę, słabszą izolacyjnoć akustyczną oszklenia i jeszcze kilka innych wad takiego rozwiązania. Firma co to stosuje to jakiś wyjątkowy PARTACZ. MUSI być SILIKON z obydwu stron.
Uważaj też na okna z narożami łączonymi na śryby czy wkręty to jest fatalne rozwiązanie z uwagi na sztywność ramy. Powinny być naroża czopowane. Zażądaj od firmy certyfikatu.[/list]
Gość

Postprzez Gość » Pt gru 13, 2002 1:45 pm

Firma co to stosuje to jakiś wyjątkowy PARTACZ. MUSI być SILIKON z obydwu stron

Uważasz firmę U...ki za partaczy?
Gość

Postprzez Marek Zawodny » Pn gru 16, 2002 4:00 pm

Szczerze mówiąc liczyłem na więcej konkretów, ale dzięki i za to...

Marek Zawodny
Marek Zawodny

Postprzez Gość » Wt gru 17, 2002 8:58 am

:D Są partaczami bo wprowadzają do dobrych systemowo okien DJ-68 słabe rozwiązania jak np. suche szklenie. To obniża koszty produkcji ale i też zdecydowanie jakość okien. Takie przypadki są w PVC -zaniżania jakości ale żeby w oknach drewnianych - to już chyba ktoś słabo przędzie. A że robi to U......ki - to dzięki za wiadomość będę wiedział kogo nie polecać.
Do Zawodny podaj szczegóły co potrzebujesz
Gość

Postprzez Gość » Wt gru 17, 2002 9:53 am

Anonymous napisał(a)::D Są partaczami bo wprowadzają do dobrych systemowo okien DJ-68 słabe rozwiązania jak np. suche szklenie. To obniża koszty produkcji ale i też zdecydowanie jakość okien. Takie przypadki są w PVC -zaniżania jakości ale żeby w oknach drewnianych - to już chyba ktoś słabo przędzie. A że robi to U......ki - to dzięki za wiadomość będę wiedział kogo nie polecać.
Do Zawodny podaj szczegóły co potrzebujesz

:?: :?: :?: Proszę zastanowić się nad własną wypowiedzią!!! Nie to, ze oburzyła mnie zakwestionowana jakość okien PVC, ale chodzi o szerszy aspekt tego zagadnienia. Otóż jeśli chcemy kupić dobre okna i trafimy na niesolidnego producenta to równie dobrze wykona w sposób nieprawidłowy okna drewniane jak i PVC. tak więc takie stwierdzenie jest uwłaczające dla solidnych producentów okien plastikowych.jeśli już szukacie argumentów to pod uwagę proponuję wziąć cechy techniczno-użytkowe, a jak widzimy jakość jest rzeczą istotną i zależną od sumienia producenta. jeśli potraficie wskazać takich brakorobów, niezależnie od rodzaju stolarki, to jest odpowiednia rubryka do której możecie wpisać swoje uwagi.
miałem problem z zalogowaniem. JoteR.
Gość

Postprzez JoteR » Wt gru 17, 2002 9:59 am

:?: :?: :?: Proszę zastanowić się nad własną wypowiedzią!!! Nie to, ze oburzyła mnie zakwestionowana jakość okien PVC, ale chodzi o szerszy aspekt tego zagadnienia. Otóż jeśli chcemy kupić dobre okna i trafimy na niesolidnego producenta to równie dobrze wykona w sposób nieprawidłowy okna drewniane jak i PVC. tak więc takie stwierdzenie jest uwłaczające dla solidnych producentów okien plastikowych. jeśli już szukacie argumentów to pod uwagę proponuję wziąć cechy techniczno-użytkowe, a jak widzimy jakość jest rzeczą istotną i zależną od sumienia producenta. jeśli potraficie wskazać takich brakorobów, niezależnie od rodzaju stolarki, to jest odpowiednia rubryka do której możecie wpisać swoje uwagi.
JoteR
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Arth » Wt gru 17, 2002 10:28 am

Łatwiej "oszczędzać" w oknach drewnianych, bo o wiele to trudniej wykryć niż w PCV i da więcej.:-)))
Ciekawie by wyglądały wyniki badania próbki pobranej na całą grubość klejonki - ilu producentów dba o poprawny układ włókien w warstwach (a jak nie dba się o to, to wszystko się wypaczy od wilgoci).

Brak wzmocnienia stalowego w PCV wykryjesz wykrywaczem nie niszcząc okna a to, co powyżej jak nieniszcząco?
Arth

Postprzez Gość » Wt gru 17, 2002 6:51 pm

Marek Zawodny z Goleniowa... na pewno nie jest z Weleta , bliskosc miejscowosci to przypadek... i celowo nie podaje nazw firm tylko dokladny opis ( jak to zwykle klient na okna ktory sie nie zna na produkcji)... ludzie po co ta hipokryzja , nie lepiej pisac pod nazwiskiem co sie mysli ???
Salata
P.s. zaden klient nie zna tego adresu , tu zawsze pisza ludzie z branzy - piora brudy po co? skoro wszyscy wiemy o co chodzi :idea:
Gość

Postprzez Marek Zawodny » Śr gru 18, 2002 10:33 am

zaden klient nie zna tego adresu , tu zawsze pisza ludzie z branzy

Tu się Pan myli... Trafiłem na stronę OKNONET z wyszukiwarki google - to jedno z pierwszych miejsc, gdzie się czegoś szuka jeżeli Pan nie wie... Swoją drogą domyślam się, że "Salata" to Szanowny Pan "Sałata". Oczywiście znam i Pana nazwisko (i firmę), jako mieszkaniec Goleniowa. Przyznam jednak, że nie rozważałem zakupu okien w Pana firmie ani też nie miałem jej na myśli pisząc o rozważanych możliwościach (bo chyba tak Pan to odebrał). Nie miałem też na myśli Weleta, bo jest dla mnie za drogi...
Natomiast sprawdziło się stare przysłowie "Gdzie dwóch się bije..." i okna zamówiłem w firmie, która jak myślałem produkuje tylko okna PCV.

Pozdrawiam wszystkich nie z branży...
Marek Zawodny
Marek Zawodny

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)