Strona 1 z 1

Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: pt cze 15, 2018 9:37 am
autor: emts
Myślicie, że własna działalność gospodarcza, to dobry pomysł? Jakie są największe wady i zalety takiego rozwiązania?

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: pt cze 15, 2018 12:33 pm
autor: jerzyks
Cóż, nie ma co się oszukiwąć, że własna działalność gospodarcza, to wiele korzyści Przede wszystkim płaci się stały zus, a nie tak jak w przypadku etatów, proporcjonalny do dochodów. Kolejna sprawa to możliwość wrzucania sobie w koszta różnych wydatków związanych z prowadzeniem DG.
Minusy to wieksza odpowiedzialność czy knieczność prowadzenia rozdzielnego konta bankowego, do konta indywidualnego.
Ale z tym też nie powinno być problemów, zwłaszcza, że jak się patrzy na http://www.tanie-konto.pl/ to można jeszcze znaleźć darmowe, firmowe konta bankowe.

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: sob cze 16, 2018 8:11 pm
autor: komarko1
Zalety? - wstajesz o której chcesz a nie na 7 do pracy np wstajesz o 5 i zaczynasz pracę o 6 a możesz pracować do 22 bez nadgodzin. Ponadto możesz pracować we wszystkie soboty !! Masz pełną możliwość płacenia pełnego ZUSu,księgowej,lokalu,opłat zwiazanych z samochodem,zakup narzędzi itp. Nawet jeśli brak zleceń,czy też nie zapłacono ci za wykonaną pracę to możesz, a nawet masz zaszczytny obowiązek wnoszenia powyższych opłat,a także opłacenia podatku VAT i dochodowego. Jeśli masz pracownik to taki plus ze masz obowiazek zapłacenia mu pensji (jaaka radośc,że dzięki TOBIE pracownik utrzymuje rodzinę !!) Niestety mimo płacenia wyższego zusu niż od najniższej krajowej otrzymasz niższą emeryturę.
Użerasz się wprawdzie z marudnymi klientami i oczy dookoła głowy ale jest jedna naprawdę ważna rzecz - jesteś WOLNYM człowiekiem a nie niewolnikiem !!

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: pn lip 23, 2018 2:15 pm
autor: Benedykt
Zalety to takie, ze nie masz limitu zarobkowania, a wady to praca i stres 24/24 :)

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: śr paź 10, 2018 11:28 am
autor: dankow
O założeniu własnej działalności gospodarczej warto zacząć myśleć jeszcze na studiach. Ba! Warto wybrać studia które najlepiej przygotują pod przyszłe wyzwania stojące przed przedsiębiorcami.
Mówi się, że każdy może otworzyć firmę - to prawda, ale fakt też jest taki, że można się do tego dobrze przygotowywać. Dobrym pomysłem jest zaciągnięcie ekstremalnie taniego kredytu studenckiego oraz inwestowanie na lokatach czy kontch oszczędnościowych. Oprocentowanie lokat czy kont oszczędnościowych będzie wyższe niż oprocentowanie kredytu, o czym można przekonać się analizując oferty na: https://www.konto-studenckie.pl/

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: czw paź 11, 2018 4:50 pm
autor: Malutki
Kolega zapomniał dopisać zdrowie i ciagła gotowosc w dzien okna w nocy okna w weekend okna :)

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: śr paź 17, 2018 11:03 am
autor: emts
Moim zdaniem, na szczególne uznanie zasługują młodzi. Pomimo, że często nie mają dostatecznej ilości kapitału, że nie mają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy - to mimo wszystko ryzykują i podejmują działalność gospodarczą. I bardzo dobrze, że się tak dzieje, bo własna działalność gospodarcza, to jeden z nielicznych sposobów, aby efektywnie podnieść swój status materialny, posiadania. Uwazam, że fajnie zostało to opisane tutaj w artykule opisowym: http://brief.pl/niekompetentni_niedoswi ... ja_trendy/

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: pt lis 02, 2018 11:46 am
autor: Wreck
Powiem tak, własna działalność gospodarcza, to nie lada wyzwanie. W prowadzeniu działalności gospodarczej musimy postarać się o odbiorców naszych produktów i usług. Musimy przy tym cały czas dbać o konkurencyjnosć, aby nasze usługi nie były zbyt drogie w stosunku do stawek obowiązujących na rynku. Plusem z pewnością jest to, że ktoś kto planuje uruchomić własną działalność gospodarczą może postarać się o różnego rodzaju dotacje. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://innpoland.pl/138251,dotacje-uni ... ozabankowe

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: wt kwie 23, 2019 4:42 pm
autor: boguswroc
Chciałabym zainwestować pieniądze i otworzyć firmę produkcyjną. To narazie pomysł w fazie analiz, ale już powoli zbieram kontakty i adresy miejsc w których mogę zakupić cały sprzęt do produkcji.

Znacie moze jakies technologie warte zakupu?

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: śr kwie 24, 2019 2:04 pm
autor: irunthis
Wiele osob w dzisiejszych czasach porywa sie na prowadzenie wlasnych dzialalnosci gospodarczych. W sumie to nie ma sie co dziwic poniewaz w sieci jest cala masa poradnikow na temat tego jak postawic swoje pierwsze kroki w biznesie bez zadnego doswiadczenia. Ja zawsze staram sie w zyciu wychodzic z zalozenia - to co mnie nie zabije, to mnie wzmocni .. dlatego tez stawiam sobie kazdego dnia coraz to wieksze wyzwania. Firma produkcyjna to dosc powaznie przedsiezwiecie, bez dwoch zdan. Trzeba postawic w pierwszej kolejnosci na cyfryzacje jej dzialania w jak najwiekszym stopniu. Patrzac na wszystkie branze mozna widac dzieki niej o wiele bardziej zwiekszona wydajnosc procesow jakie w nich zachodza. Warto zainteresowac sie pojeciem system mes stworzonym wlasnie do takiego srodowiska. Nazwa pochodzi od organizacji Manufacturing Enterprise Solutions Association ktora stworzyla definicje tego zagadnienia. System ten ma w swoim zamysle dostarczac dane ktore maja pozwolic na optymalizacje procesow produkcji. Brzmi w teorii skomplikowanie jednak samo oprogramowanie jest banalnie proste w obsludze.

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: wt kwie 30, 2019 10:23 am
autor: Benedykt
Znajdujesz dobrą księgową i działalność jest prosta. Zajmujesz sie tylko szukaniem klienta.

Re: Własna działalność gospodarcza: wady i zalety

: wt cze 11, 2019 10:54 am
autor: tel
Jedną z zalet działalności gospodarczej jest fakt, że można na wiele sposobów optymalizować kwestie związane z podatkami i kosztami.
Prowadzenie działalności gospodarczej to niestety również koszta związane z pracownikami, z róznymi dodatkowymi usługami które dla osób prowadzących działalność gospodarczą są droższe.
Mam tutaj na myśli energię elektryczną - która dla firm jest droższa - a więc trzeba ją oszczędzać.
Jak oszczędzać? Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/j ... edzac-prad
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.