Rolety dzień noc jak oceniacie

emts
Małomówny
Małomówny

Rolety dzień noc jak oceniacie

Post autor: emts » wt cze 19, 2018 7:15 am

Jak oceniacie funkcjonalność rolet dzień/noc? Czy faktycznie po zamknięciu panuje mrog w mieszkaniu, czy zdarzają się prześwity? Pracuję teraz na nocne zmiany i siłą rzeczy muszę odsypiać w dzień, tylko mam problem z zaśnięciem jeśli jest widno. Zwykłe rolety, żaluzje nie zdały egzaminu, a opinie o tych dzień/noc są całkiem pozytywne.

oknoAD

tel
Czytelnik
Czytelnik

Re: Rolety dzień noc jak oceniacie

Post autor: tel » wt cze 19, 2018 8:49 am

Myśle,ze problem leży w tym z jakiego materiału jest wykonana roleta. Jesli roleta byłaby wykonana z mociejszego materiału to nie miałabyś problemów z zaśnięciem Powinna być grubsza oraz nie przepuszczać światłą. Wtedy będzie Ci o wiele lepiej.

Polecam skontaktować się z tą firmą:
https://lublinrolety.pl/

Zajmują sie montażem rolet i powinni Ci doradzić co zrobić i jak skutecznie zaciemnić pomieszczenie.
https://forum.oknonet.pl

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw cze 21, 2018 8:21 pm

Przecież rolety dzień noc nijak się mają do roletek wewnętrznych z powłoką aluminium czy podgumowanymi i pełnią rolę raczej ozdobną i rozpraszającą światło a nie wytłumiającą. To tak jak porównywać suchy lód z CO2 do lodu z lodziarni - poliż a poczujesz różnicę

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pt lip 20, 2018 6:52 pm

Czytałem na temat rolet dzień i noc. Ciekawy pomysł, ale u mnie najważniejszy problem miałem z nagrzewaniem się domu. Więc zamiast rolet dzień noc wolałem wziąć coś, co montuje się na zewnątrz. I padło na markizy zewnętrzne Fakro. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie i cieszę się, że znalazłem coś dla siebie.

Lucyy
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Lucyy » czw paź 04, 2018 1:52 pm

Takie rolety wydają mi się być naprawdę dobrym pomysłem, zwłaszcza ze względu na to, że takie praktyczne rozwiązania coraz częściej są wykorzystywane w mieszkaniach, zwłaszcza tych nowoczesnych :) Tutaj mają całkiem ciekawą ofertę https://wystroj-okien.pl/RoletyDzienNoc-Menu Podoba mi się to, że spośród rolet dzień-noc można wybrać sobie rolety w kasecie lub bez kasety no i do tego jest sporo wariantów kolorystycznych, co zawsze jest fajną opcją. Bo po co siedzieć wśród ciemnych, stonowanych kolorów, kiedy można eksperymentować ze stylami :)

Rekar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rekar » czw paź 18, 2018 11:36 am

U mnie takie rolety wygladają naprawdę ładnie. Mam je od firmy Roltex, którą mogę śmiało polecić, ze względu na świetną jakość i niską cenę.

oknoAD

handlowyslask
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: handlowyslask » wt paź 23, 2018 6:38 pm

Tak jak pisali przedmówcy, roletki D-N nigdy nie dorównają materiałowym, w zaciemnieniu.

mateuszt
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mateuszt » ndz lis 04, 2018 10:21 am

A żaluzje aluminiowe też będą dobrym rozwiązaniem?

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » sob gru 15, 2018 10:13 am

Nie wiem czy temat aktualny ale ja mam je zamontowane u siebie i strzał w dziesiątke, jeżeli chodzi słońce a i w nocy też lepiej się śpi jak jest ciemniej. Światła z latarni czy innych źródeł też docierają i mogą przeszkadzać.
Najważniejsze to:
- gruby materiał takich rolet
- ciemny kolor materiału (przynajmniej ja mam ciemny i jest git)
- prowadnice rolet i kaseta - nie wiem czy są bez prowadnic ale prowadnice dodatkowo zasłaniają możliwy prześwit na styku roleta ramiak okna.

Ps. kiedyś byłem użytkownikiem rolet aluminiowych "antywłamaniowych" i też bardzo dobrze zasłaniały "od słońca" nawet nie wiem czy nie lepiej i tutaj na pewno kolor jest bez znaczenia.
No to co Heyah i do przodu ;)

tomiszcz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tomiszcz » czw kwie 04, 2019 10:27 am

Takie rolety są ok, jeśli chce się trochę zasłonić okno, ale z pewnością nie są one jakoś super szczelne i nawet jeśli kupi się takie wykonane z dość ciemnego i grubego materiały, to nie będą one tak samo zaciemniać pomieszczenia, jak tradycyjne pełne rolety wewnętrzne abo tym bardziej rolety zewnętrzne. Wydaje mi się, że rolety dzień-noc będą bardziej dekoracyjne niż praktyczne pod względem zaciemniania pokoju. Ale chyba najlepiej pogadać z producentem albo sprzedawca, oni powinni doradzić, jakie rozwiązanie jest najlepsze w takiej sytuacji

kolorowyyy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kolorowyyy » pt maja 03, 2019 12:39 pm

Jak ja to mówię, wszystko zależy od tego co się komu podoba. Każdy rodzaj rolet ma swoich zwolenników. Mimo wszystko obecnie więcej pochlebnych słów słyszałem na temat plis niż rolet dzień noc, nie wiem sam z czego to wynika. Ta firma http://www.bramykolobrzeg.pl/pl/oferta/ ... az-markizy ma dobre opinie i dużo różnych rolet/plis w ofercie. Warto się do nich zgłosić i doradzić co wybrać. Mają też różne systemy sterowania, współpracują z najlepszymi producentami w kraju i samych rolet i napędów. CO jeszcze warto dodać - nie ma co oszczędzać na rodzaju jaki wybieracie, montując ładne rolety rezygnuje się często z firan a te potrafią być bardzo bardzo drogie przecież.

Wreck
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wreck » pn maja 06, 2019 12:51 pm

My zdecydowaliśmy się na rolety typu dzień noc. Mieszkanie mamy nowoczesne, tak wiec rolety dobrze do niego pasują. Wiedzieliśmy już od samego początku, ze nie będziemy rownież chcieli w nim zasłon oraz firanek bo tylko z nimi dużo roboty ( prania i prasowania). Rolety dzień noc zdecydowanie polecam bo oprócz wspomnianego wyglądu mają ciekawą funkcje, która pozwala dopasować ilość wpadającego światła do pomieszczenia, a jednocześnie nie są tak problematyczne w czyszczeniu jak żaluzje.

Zamawialiśmy je w tej firmie w Łodzi:
http://medea.net.pl/rolety-dzien-noc.php

Jeśli ktoś jest z tej miejscowości, firmę zdecydowanie polecam bo rolety zamontowane sprawnie i w wysokiej jakości.

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » pn maja 06, 2019 6:07 pm

Ciekawy jestem czy zakładający temat wybrał rolety i jakie oraz jakie ma wrażenia.
Trochę osób się w to zaangażowało więc wypadało by co nie co opisać. :)
No to co Heyah i do przodu ;)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”