Pękanie szyb w drzwiach balkonowych / tarasowych

LexyBall
Czytelnik
Czytelnik

Pękanie szyb w drzwiach balkonowych / tarasowych

Post autor: LexyBall » pn sie 20, 2018 10:31 pm

Dzień Dobry,

Chciałbym sie zapytać, czy spotkał sie ktoś z problemem, z którym zmagam sie juz dwa miesiące, a mianowicie pękła mi szyba wewnętrzna w już 5 ! drzwiach, z czego dwie jak nikogo nie było w domu. Jako , że mam problem ze znalezieniem przyczyny źródłowej zaistniałej sytuacji , to szukam opinii ekspertów.
Nikt nie jest winny, winny jestem ja, a jaśniej, producent okien mówie, że stolarka wykonana perfekt, montażysta mówi , że montaż jak najbardziej ok. Z mojej strony nie widzę większych błędów eksplatacyjnych, tzn. używam tych okien jak przez ostatnie 30 lat używałem innych.

Jedna z podkładek na dole jest luźniejsza , można ją swobodnie wyciągnąć , a druga jest zamontowana na wcisk, reszta na boku niby ok. W każdym wkładzie pęknięcie idzie z góry na dół ( lub z dołu do góry jak kto woli ), od luźnej podkładki na dole- taka obserwacaja. Firma , która montowała, tiwerdzi, że ta luźna podkładka nie ma wpływu na te pęknięcia.

Zostawiam zdjęcia poglądowe.

Czy ktoś z tutaj obecnych jest w stanie mi podpowiedzieć ? Bądź dać namiar na osobę, rzeczoznawcę , który jest w stanie zdiagnozować problem ?

serdecznie pozdrawiam
Załączniki
20180603_150221.jpg
20180603_191437.jpg

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”