Aktywne pozyskiwanie klienta w terenie, czy warto?

krasny
Czytelnik
Czytelnik

Aktywne pozyskiwanie klienta w terenie, czy warto?

Post autor: krasny » ndz sty 20, 2019 5:40 pm

Witam wszystkich, od roku pracuje jako doradca techniczno-handlowy (jak zwał tak zwał, zajmuję się standardowo wykonywaniem ofert, obsługą klienta, pomiarami, negocjacjami, finalizacją umów a na koniec zamówieniami tego co trzeba), i teraz moje pytanie do was, w miesiącu mam tak z 5 dni na tak zwany ,,objazd terenu'', jednakże według mnie przynosi to średnie efekty. Od razu mówię że działam w dużym mieście gdzie liczących się firm z oknami jest z 12 jak policzę na spokojnie, a razem z mniejszymi jest ich z 25. Jak sądzicie czy takie objazdy w dzisiejszych czasach, gdzie spora część klientów szuka firm w internecie ma sens? Podczas objazdów tablica informacyjna z numerem jest na co 15 budowie, a firm przedstawicieli jeżdżących tak jak ja jest z 5-7 (tylu widzę ulotki na płotach zawsze), więc i budowlańcy nie chcą dawać numeru jak w ciągu dnia przede mną potrafi być dwóch handlowców już u nich na budowie. Tak więc samo uzyskanie kontaktu z inwestorem jest dość ciężkie, nie mówiąc już o finiszu jakim jest sprzedanie mu okien (jeżeli ja uzyskałem kontakt to inne firmy pewnie też). Może w dzisiejszych czasach zamiast na objazd terenu lepiej wydać te pieniądze na reklamę w internecie? Ogólnie z objazdami terenu nie mam problemu, wcześniej pracowałem na budowie więc bez problemu zawsze jakoś zagadam do chłopaków. Jestem ciekaw waszych opinii, założyłem kontu tutaj właśnie po to żeby o to zapytać :D

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”