Strona 1 z 1

Rolety plisowane

: czw sty 24, 2019 11:01 am
autor: jerzyks
Może ktoś ma na oknach rolety plisowane? Jak się sprawdzają i czy jesteście zadowoleni?

Re: Rolety plisowane

: czw sty 24, 2019 1:22 pm
autor: tel
Rolety plisowane nie mają kasetonu montowanego w górnej części okna, dzięki temu ich położenie może być regulowane. Mogą być zatrzymane w dowolnym miejscu za pomocą górnej bądź dolnej listwy. Ten rodzaj rolet daje wiele możliwości kontroli nad wpadającym światłem. Możemy też dowolnie kształtować widok z zewnątrz. Idealnie sprawdzają się jako dekoracja okienna. Nie chcieliśmy standardowych rolet i chcieliśmy nieco urozmaicić pomieszczenie bo nie mamy w nim firan. I takie rolety bardzo dobrze się u nas sprawdziły.

Kupowaliśmy je w tej firmie w Lublinie
https://lublinrolety.pl

Która zajęła się również i montażem.

Re: Rolety plisowane

: pt lut 15, 2019 8:26 pm
autor: Adam316
Osobiście polecam rolety materiałowe, typu noc dzień bezinwazyjne. Sami mamy te https://www.karnix.pl/mini-rolety-bezinwazyjne.html i są bardzo funkcjonalne, skutecznie chronią przed światłem. Są wykonane z bardzo dobrej jakości materiału oraz łatwe w montażu

Re: Rolety plisowane

: wt lut 19, 2019 2:59 pm
autor: emts
Chodzi Ci tutaj o plisy? Widziałem, jednak średnio mi się to podoba. O wiele bardziej podobają mi się tradycyjne rolety. Poza tym słyszałem,ze plisy bywają trudne w utrzymaniu w czystości bo potrafi sie na nich gromadzić kurz. I nie wyglada to zbyt atrakcyjnie.
W mieszkaniu mamy rolety plus dodatkowo firany. Na początku chcieliśmy z firan zrezygnować, potem jednak doszliśmy do wniosku, ze pomieszczenia bez nich wyglądają smutno i mało atrakcyjnie.

Wybraliśmy proste firany bez żadnych ozdóbek poza delikatnym pasem na dole. Zamawialiśmy je przez internet, tutaj: https://firaneo.pl - polecam sobie zajrzeć jesli chcecie kupic firanki bo jest o wiele taniej niż w sklepach stacjonarnych

Re: Rolety plisowane

: wt lut 26, 2019 9:21 pm
autor: kolorowyyy
Chodzi oczywiście o plisy? mnie się też podobają, wygodne w użyciu i zajmują mało miejsca, nie ograniczają przy otwieraniu okna, nie przeszkadzają przy myciu. Jedyny minus może jest wtedy gdy mamy w domu dużą wilgotność i może się woda skraplać na szybach. Wtedy dobrze przylegająca plisa też może wilgotnieć. Ale więcej minusów już nie widzę na pewno. Jak dobierzemy odpowiedni materiał to mogą skutecznie chronić przed promieniami słonecznymi, u mnie po zamontowaniu znacząco latem obniżyła się temperatura w pokojach. Tu już się warto doradzić sprzedawcy jakie będą najlepsze. My plisy jak i moskitiery mamy z Bram Serwis w Kołobrzegu, jak szukaliśmy bramy to okazało się, że wszystko do okien właśnie można jeszcze u nich zamówić.

Re: Rolety plisowane

: czw kwie 04, 2019 10:22 am
autor: tomiszcz
Widziałem u sąsiadów takie rolety, ale nie wiedziałem co to jest. Faktycznie nieźle wyglądają, są takie delikatne, że niemal ich nie widać, a poza tym nie zajmują wcale żadnego dodatkowego miejsca, więc są dobre do małych pomieszczeń. Szkoda, że nie trafiłem na nie wcześniej, jak urządzałem własne mieszkanie, bo zapewne bym się na nie zdecydował. Nie zwróciłem jednak uwagi na kwestie wilgoci, a to faktycznie może być problem, chyba, że one nie są wcale tak szczelne i jest między oknem swobodny przepływ powietrza

Re: Rolety plisowane

: wt kwie 30, 2019 10:30 am
autor: Benedykt
Ja nie widzę minusów.
Kto ma wątpliwości, niech spojrzy na inne propozycje https://www.homebook.pl/produkty/zaluzje , tak żeby był zadowolony.