szyby zaparowane od wewnątrz

klient

szyby zaparowane od wewnątrz

Post autor: klient » pt sty 17, 2003 9:05 am

szyby w oknach PCV są zaparowane od wewnątrz. To zjawisko nie występuje u moich sąsiadów mimo, iż mają okna od tego samego producenta, wstawiane w tym samym okresie, szyby K=3,0. Czy taką sytuację można reklamować do producenta. PROSZĘ O SZYBKĄ RADĘ. :(

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » pt sty 17, 2003 9:29 am

drogi kliencie sprawdź wentylację albo zerknij jak często sąsiedzi otwierają okna :)

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » pt sty 17, 2003 9:32 am

NIE JEST to powód do reklamacji. Po prostu na szybie osiągany jest punkt rosy - za dużo pary wodnej w powietrzu przy danej temperaturze. Rozwiązanie:
1. Poprawić wentylację w pomieszczeniu
2. Wymienić szyby na U=1,1

KLIENT

Post autor: KLIENT » pt sty 17, 2003 9:56 am

Czy wymianę szyb powinien przeprowadzić producent na swój koszt? Czy poradzić może mi w tym KLUB FEDERACJI KONSUMENTÓW? Byłem poinformowany o ciepłych szybach (za dopłatą), lecz wybrałem tańszą wersję nie wiedząc, że może to być przyczyną zaparowań.

Gość

Post autor: Gość » pt sty 17, 2003 10:03 am

ważniejsza niż szyba jest sprawna wentylacja ...

należy sprawdzić drożność kanałów lub funkcjonowanie wentylatora i PRZEDE WSZYSTKIM zastanowić się czy przy zamkniętych oknach jest jakakolwiek droga napływu p[owietrza - jeśli nie ma zamontować ścienne lub okienne nawiewniki.. lub zorganizowac wentylację w obiegu zamkniętym (nawiewno-wywiewną)

:lol:

Gość

Post autor: Gość » pt sty 17, 2003 10:08 am

Upierdliwiec > byłby powód do reklamacji gdyby infiltracja okna była poniżej 0,5 ... bo wtedy okno winno być wyposażone w nawiewnik ...

do sprawdzenia w normie PN 83/B-03430 Az-3

oknoAD

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » pt sty 17, 2003 12:18 pm

Upierdliwiec > byłby powód do reklamacji gdyby infiltracja okna była poniżej 0,5 ... bo wtedy okno winno być wyposażone w nawiewnik ...
Albo wycietą uszczelkę... A znasz firmę, która to robi w standardzie? Już widze tych klientów - "Panie, nie po to kupiłem nowe okna, żeby mi wiało jak przez stare" :lol:

klient

Post autor: klient » sob sty 18, 2003 11:28 am

Dziękuje za te informacje. Wierzę, że w takiej sytuacji można dojść do porozumienia z firmą, która jest OK. Nie znam się na normach, ale wiem o istnieniu GECCO. Sądzę, że to wystarczy. :)

Gość

Post autor: Gość » sob sty 18, 2003 4:05 pm

radzę jednak sprawdzić kanały wentylacyjne czy są drożne, sprawdzić czy powietrze do nich dociera (np. pełne drzwi w łazience raczej tego nie umożliwiają - chyba że podcięte) no i jak ten kanał jest zakończony na dachu ...

Gość

Post autor: Gość » sob sty 18, 2003 6:07 pm

Firma zamknęła szczelnie pomieszczenie o wentylacji decyduje
użytkownik a nie wiatr. Warto pamiętać że jeden człowiek
wydycha 1,5 l wody na dobę w postaci pary wodnej.

Gość

Post autor: Gość » ndz sty 19, 2003 9:46 pm

wentylacja winna być sprawna niezależnie od woli użytkownika .. bo ten chcąc oszczędzać wszystko pozakleja a później udusi się w wannie jak mu terma zgaśnie ....

Gość

Post autor: Gość » pn lut 10, 2003 6:22 pm

:mrgreen: niezla ikonka

Gość

Post autor: Gość » pn lut 10, 2003 8:55 pm

mr green jest najlepszy

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”