Jocz, Plustec, Brugmann czy Salamander?

klient

Jocz, Plustec, Brugmann czy Salamander?

Post autor: klient » wt lut 11, 2003 11:06 am

Pytam o rade.Mam zamiar wymienic okna w 60 letnim domu i ze wzgledu na cene mysle o pcv, poniewaz sa zdecydowanie tansze od drewnianych.{ drewniane byc moze wstawic w oknach poludniowo-zachodnich}.Wybor jest duzy, ale nie wiem, ktore sa bardziej warte polecenia?Najdrozszy jest Jocz, potem tanszy plustec firmy Domel 3 lub 5 komorowy.W firmie MS maja miec w promocji profil Brugmann, tylko nie wiem ktory?Gdzies po drodze trafil mi sie tez Salamander , chyba 3 komorowy. Szukam okien bialych, podstawowa cecha to tylko taka, by byly w miare bez dodatkow typu kadm czy olow no i by funkcjonowaly jak najdluzej..Wszyscy sprzedawcy chwala swoje, ale mowia tylko to, co chca, trudno mi to zweryfikować.Za jakies glosy i porady bylbym wdzieczny.Pozdrawiam.

oknoAD

kient

Jocz...

Post autor: kient » wt lut 11, 2003 11:14 am

Poniewaz mieszkam w okolicy Olsztyna, wiec szukam okien od lokalnych dystrybutorow.

Gość

Post autor: Gość » wt lut 11, 2003 6:40 pm

jeśli to tak stary dom i ma być wykończony z duszą to wal drewno ..
jeśli poprostu remontujesz i chcesz zeby było tanio i szybko bierz pvc

reszta to bla bla handlowe

handlowiec

Post autor: handlowiec » wt lut 11, 2003 8:29 pm

bla, bla, bla

Gość

Post autor: Gość » wt lut 11, 2003 9:43 pm

Nie wiem na ile Ci to pomoze ale wklejam poniżej link do wyników bazy oknonetu z Olsztyna.
Jest tam jeszcze Drutex , Plastimet, Montex no i wiele innych. Może wybierz tego co bedzie najmniej złorzeczył na innych i posłucha czego potrzebujesz?

http://www.oknonet.pl/baza/szukaj.phtml ... str=1&adv=

Gość

Post autor: Gość » śr lut 12, 2003 9:48 am

Hmm... Poszedłem wczoraj do MS i pokazali mi rysunek (przekroju nie mieli) profilu 4 komorowego ale to nie był rzaden znany brugmann (wiem, bo sprzedaję...). Rama tak, ale skrzydło zupełnie inne - zresztą oni nie mówili, że to Brugmann tylko, że to profil "tytanowy"... O co tu chodzi?

oknoAD

kient

Jocz...

Post autor: kient » śr lut 12, 2003 11:37 am

Dzieki za pomoc.Ogladalem te pare firm, i najlepiej wyglada Plustec, firmy Domel, ponoc bez kadmu i olowiu. Jocz zas ma jakies cienkie, rachityczne ksztaltowniki stalowe, robia nadal z kadmem { i z olowiem?}Z kolei sprzedwaca Plusteca mowil, ze ich 5 komorowy profil jest bardzo szczelny, moga byc problemy w domu z grawitacja mechaniczna, a taka jest. Moze wiec drewno, ale te ceny, choc znalazlem ciekawa oferte firmy Ferno, jest konkurencyjna do PCV, o 30% taniej niz np. Drutex, Dziadek, 40% taniej niz MS { mowie o drewnie}.Ale robia okna na tzw. mikrowczepy, jesli ma byc lite, to cena zbliza sie do wymienionych wyzej.Nie wiem, jak te mikrowczepy na zewnatrz, beda sie zachowywac po paru latach deszczu, slonca i wiatru?Nie chodzi mi o estetyke, okna maja byc biale, ale o trwalosc.Jeszczeraz dzieki.

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » śr lut 12, 2003 12:31 pm

Nie wiem, jak te mikrowczepy na zewnatrz, beda sie zachowywac po paru latach deszczu, slonca i wiatru?
No to Tobie powiem... Będzie je widać coraz bardziej... Okna nie "rozpadną się", ale trudno nazwać taki rozwiązanie estetycznym... A na białym widać to najbardziej!

gosc

Post autor: gosc » czw lut 20, 2003 1:43 pm

Stracilem dobre zdanie o joczu. Niektore elementy nie zbrojone, zgrzewy wygladaja jakby byly recznie zarabiane i te ich niby 5-cio komorowe skrzydlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

Post autor: Gość » czw lut 20, 2003 8:39 pm

wqwia mnie jak ktos nie pisze wprost o co mu chodzi tylko pieprz... jak potluczony udajac klienta , a blyszczy wiedza jakby byl conajmniej szefem produkcji
wiecej odwagi panowie

Gość

Post autor: Gość » śr mar 05, 2003 11:35 pm

Anonymous pisze:wqwia mnie jak ktos nie pisze wprost o co mu chodzi tylko pieprz... jak potluczony udajac klienta , a blyszczy wiedza jakby byl conajmniej szefem produkcji
wiecej odwagi panowie
Troche pokory i szacunku dla innych, a jeżeli jesteś ciekaw co Jocz sprzedaje kup 10 okien np. 034 i przetnij jedno z nich. Wyjdzie ci cała prawda.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”