itb dla okien- to konieczność ?

zbyszek 1

itb dla okien- to konieczność ?

Post autor: zbyszek 1 » śr lut 12, 2003 3:24 pm

Jesli ktoś wie na pewno, czy okno musi posiadać certyfikat ITB niech odpowie. Dzięki. Zbyszek.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » śr lut 12, 2003 10:19 pm

nie musi. Wystarczy deklaracja zgodności

Gość2

Post autor: Gość2 » czw lut 13, 2003 3:43 pm

może być, deklaracja zgodności ale poparta wynikami badań

Gość

Post autor: Gość » czw lut 13, 2003 5:24 pm

Gość2 pisze:może być, deklaracja zgodności ale poparta wynikami badań
To chyba nie prawda. :roll: Nigdzie nie jest napisane, że deklaracja zgodności wymaga jakichkolwiek badań - wystarczy zakładowy system jakości produkcji. Pozdrowienia - Robert

Gość

Post autor: Gość » czw lut 13, 2003 10:32 pm

Anonymous pisze:
Gość2 pisze:może być, deklaracja zgodności ale poparta wynikami badań
To chyba nie prawda. :roll: Nigdzie nie jest napisane, że deklaracja zgodności wymaga jakichkolwiek badań - wystarczy zakładowy system jakości produkcji. Pozdrowienia - Robert
To prawda.
badania biezące -nie problem, kazdy producent sobie z tym poradzi. Ale jeszcze badania okresowe- a tu już ITB albo LTB.

pozdrowienia
"wierny czytacz forum"

Gość

Post autor: Gość » pt lut 14, 2003 9:39 am

Tylko w ITB za 6.900 zł [według znowelizowanego p. 5 aprobaty]+ termin 14 dni - szybko i solidnie.
Sam tego doświadczyłem co mnie pozytywnie zamurowało - duża szybkość i niski koszt !!!!!!!!!!
[/list]

oknoAD

zbyszek 1

itb

Post autor: zbyszek 1 » pt lut 14, 2003 1:43 pm

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.
Muszę wam powiedzieć, że kilka lat temu moja firma uzyskała cert iTB za 38 000 i podpisała umowę na okresowy nadzór nad certyfikatem. Wiąże się to z tym, że będziemy musieli zapłacić 2x po ok. 10000 pln. To jakieś nieporozumienie.
Chcę z tego zrezygnować.

Gość

Post autor: Gość » pt lut 14, 2003 2:19 pm

wiecej szczegółów pod adresem www.zakladnl.oknonet.pl

Gość

Re: itb

Post autor: Gość » sob lut 15, 2003 8:10 pm

zbyszek 1 pisze:Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.
Muszę wam powiedzieć, że kilka lat temu moja firma uzyskała cert iTB za 38 000 i podpisała umowę na okresowy nadzór nad certyfikatem. Wiąże się to z tym, że będziemy musieli zapłacić 2x po ok. 10000 pln. To jakieś nieporozumienie.
Chcę z tego zrezygnować.
Za duże mniejsze pieniądze możesz mieć to samo w COBR "Stolbud" w Wołominie. Polecam - Robert

Gościu

Re: itb

Post autor: Gościu » pt lut 21, 2003 2:15 pm

Anonymous pisze:
zbyszek 1 pisze:Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.
Chcę z tego zrezygnować.
Za duże mniejsze pieniądze możesz mieć to samo w COBR "Stolbud" w Wołominie. Polecam - Robert
Powodzenia.
Słyszalem, że niedługo COBR może zniknąć, a po co komuś potem taki papier!!???

Gość

Post autor: Gość » ndz lut 23, 2003 6:45 am

Może to okazać się prawdą, ale na ważność badań certyfikujących nie ma to żadnego wpływu. Laboratorium COBR ma cały czas ważną akredytację PCA. pozdro - Robert

RedYeti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: RedYeti » śr gru 29, 2004 10:48 am

Jakie inne laboratoria oprócz ITB wykonują badania wstępne i okresowe potrzebne do deklaracji zgodności. Bardzo proszę o informacje.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”