Co wybrac: Thermoplast czy Empol

marcinrymarek
Czytelnik
Czytelnik

Co wybrac: Thermoplast czy Empol

Post autor: marcinrymarek » pn paź 10, 2005 11:44 am

Witam
Chce wymienic okna w mieszkaniu w 10-letnim bloku. Po przeprowadzonym rozpoznaniu waham sie pomiedzy Thermoplastem (profil 4 komorowy, bodajze Baron) a Empolem (profil 5 komorowy Aluplast Ideal 4000). Roznica w cenie jest ok 20% (tanszy Empol), ale przegladajac forum spotkalem sie z opiniami ze Aluplast jest profilem duzo gorszym. I teraz odwieczny problem, co wybrac?

Prosze o opinie

Pozdrawiam z Wroclawia
Marcin

oknoAD

johny
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: johny » pn paź 10, 2005 12:01 pm

Zdecydowanie polecam Thermoplast, porządne okna w przyzwoitej cenie. Okien nie wymienia się co dwa lata (przynajmniej tych dobrych :wink: ), także ta inwestycja na pewno będzie opłacalna. Wejdź na www.tp24.pl, będziesz mógł dowiedzieć się wiecej.

profilek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: profilek » pn paź 10, 2005 12:39 pm

Zwróć tylko uwagę że Thermoplast Baron ma ościeżnice o szerokości (głebokości) tylko 58 mm, pomimo że jest 4 komorowy. Nawet trójkomorowe profile mają czasem wiecej.

Technika Okienna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Technika Okienna » pn paź 10, 2005 1:55 pm

Obrazek
Polecamy wziąć pod uwagę również okna avante z profili deceuninck zendow nagrodzonych
Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2005.
Wysoki standard w przystępnej cenie... więcej na www.avante.pl

KAT
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: KAT » pn paź 10, 2005 2:38 pm

BARON 58MM Z USZCZELKĄ ŚRODKOWĄ TO PRAWIE PANORAMA Z DODANĄ ŚCIANKĄ, W 2000 NA BUDMIE SIĘ TYM CHWALILI A MAMY PRAWIE.......2006

marcinrymarek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marcinrymarek » pn paź 10, 2005 3:46 pm

Witam

Ja niestety sie nie orientuje, czy 58mm to dobrze czy niedobrze, czy wiecej to lepiej czy gorzej :(

Prosilbym o wyjasnienie

oknoAD

PH OKNO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: PH OKNO » pn paź 10, 2005 8:53 pm

Proponuje 4 komory profil AURA Elegance z firmy OKFENS.Jeśli jest Pan zainteresowany podam Panu punkt sprzedaży tych okien we Wrocławiu.Cena napewno bedzie lepsza od dużo gorszego ALuplasta 4000.Proszę pisać na prv.

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » wt paź 11, 2005 11:53 am

marcinrymarek - weź tego Thermoplast'a - to nazwa i systemu okien i nazwa firmy z Libiąża - jest to firma co jest na rynku od conajmniej kilkunastu lat - to co "stare" i wieloletnie to nie znaczy że przestarzałe - ważna jest firma i jej jakość produkcji - a Thermoplast do takich należy - czy 58 mm czy 60 czy 3 komory czy 4 to nie ma większego znaczenia - powtarzam - Thermoplast nie chrzani produkcji

sinclair
Czytelnik
Czytelnik

.

Post autor: sinclair » wt paź 11, 2005 12:39 pm

pchelek pisze:... - powtarzam - Thermoplast nie chrzani produkcji
zgadzam się z tym w 100% ... Thermoplast to jednak jakość potwierdzona przez wielu "mądrych" i "rozsądnych klientów" ... jednak aby być zadowolonym trzeba niestety troche zainwestować

ale ja sie nie znam
Małomówny
Małomówny

Post autor: ale ja sie nie znam » śr paź 19, 2005 10:21 pm

wybór jak miedzy Kaczyńskim a Tuskiem - bierz thermoplast bo empol to dlugoterminowej kariery na rynku wrocławskim raczej nie zrobi...a warto pomyslec o gwarancji za parę lat...

alleks
Czytelnik
Czytelnik

Re: Co wybrac: Thermoplast czy Empol

Post autor: alleks » pn sie 25, 2008 8:20 pm

Witam
Wlasnie wymienilem w domu wszystkie okna w firmie EMPOL. Zrobilem to w trzech turach wiec mam wiecej doswiadczen i chce podzielic sie nimi ze wszystkimi potencjalnymi klientami tej firmy.
Po pierwsze ZDECYDOWANIE odradzam okna z tej firmy. Najwieksza wada tej firmy jest to ze to co produkuja robia BYLE JAK. Firma chwali sie jakimis certyfikatami. Kupilem to i dalem sie na to nabrac. Wszystkie okna ktore zamawialem chcialem aby byly 6-cio komorowe profile, 2- komprowe skrzydla i calosc antywlamaniowa. Nie jestem fachowcemi nie znam sie na cyferkach i wszystkich tych symbolach. Mieszkam we Wroclawiu i zalatwiajac sprawe wyartykulowalem wszystkie swoje wymagania pani ktora mam biuro EMPOLU na Hallera. Powiedzialem tez ze obrocz tego ze maja byc anywlamaniowe chcialbym aby byly najbardziej jak to mozliwe cieple wiec pani zaproponowala mi szyby z U=0.5. Piersza partia okien zostala zamontowana po okolo miesiacu. Bardzo bylem podirytowany kiedy po dokladniejszym przygladnieciu sie konom stwierdzilem ze uszczelki wewnatrz skrzydel sa powywijane na wszystkie strony. Na dodatek faceci ktorzy je motowali powiedzieli ze drzwi balkonowe sa tak ciezkie (3 szyby w tym jedna antywlamaniowa) ze najlepiej abym w ogole ich nie otwieral bo inaczej z pewnoscia niebawem sie wypaczą. (nawiasem mówiąc mieli racje po pary dniach drzwi tak sie wygiely ze na dole obciera dolna uszelka a na gorze obciera taki metalowy palak na ktorych te drzwi sie trzymaja - nagorsze ze nic nie pomaga ani podniesienie ani opuszczenie bo jednoczesnie zachaczaja na dole i na gorze). Na dodatek chyba ktos bardzo sie spieszyl jak robil te drzwi bo sa o okolo 2 cm za waskie i zaczepy trzymaja jedynie koncowkami - tak gdziej jednym milimetrem. Kiedy przyszlo do drugiej umowy powiedzialem ze chce dokladnie takie same jak poprzednio tylko zapytalem dlaczego nie mam klamek z kluczykiem - zobaczylem gdzies ze znajomi maja okna antywlamaniowe z kluczykami. Na to pani odpowiedziala mi ze przeciez ja nie mam antywlamaniowych okuc tylko same szyby bo nic pan nie mowil ze chce pan miec okucia antywlamaniowe. Mamo nie w tym momencie nie trafilo ale poprosilem o wycene na zalozenie okuc antywlamoaniowych. Policzyli okolo 1,5 tys za te okucia ale prawe mowiac zaczynam sie wachac bo maja takich fachowcow ze jak juz ich poznalem to pewnie podziurawia te okna jak ser szwajcarski a na koniec pewnie powiedza ze sie nie da - bo jak mogloby byc inaczej skoro dzwi wyszy im za waskie w stosunku do oscieznicy ...
Dzis bylem podpisac kolejna trzecia umowe. Jak zalatwialem druga to powiedzialem ze chce okna dokladnie takie same jak poprzednio jednak juz teraz zokuciami antywlamaniowymi. Moje wkurzenie siegnelo zenitu kiedy z pania dyskutowalismy o szybach jakie chce miec. Powiedzialem ze takie jak w poprzednich umowach czyli U=0,5. Na to pani powiedziala przeciez w poprzednij umowie nie mial pan 0,5. Na to malo nie spadlem z krzesla. Pamietam ze zalatwiajac druga umowe kilka razy powtarzalem ze zalezy mi aby byly takie jak przy pierwzej umowie. Okazalo sie ze sa rzeczywiscie inne. Chyba bede musial poprosic o kolejna wycene tym razem wymiany szyb na U=0,5. Obsluga jest koszmarna i w 100% niekompetentna. Nie to zebym sie czepial ale jestem przyzwyczajony do zupelnie innych standardow i trudno mi jest pojac iz cos takiego w ogole jest mozliwe.
Przy zakladaniu okien z drugiej umowy nie zalozyli mi oslonek na zawiasy i wygladaja one troche jak zawiasy z obory. Napisalem to w protokole ale do dzis zero odzewu. Rowniez fachowcy ktorzy zakladali te okna tak krzywo poobrabiali te okna ze musialem prosic jakas normalna firme budowlana aby jakos to zeskrobali i wyrownali. W sumie za wszystko zaplacilem okolo 20 tys i musze przyznac ze jeszcze nigdy w zyciu nie bylem tak niezadowolony z uslugi. Na dodatek pani w ich biurze kompletnie sie tym nie przejmuje. Jedyne co dobrze potrafi to sie usmiechac. W sumie to wybralem rowiez dlatego ta firme bo mieli okna 2 komorowe ktore sa u nas w Polsce jeszcze nie tak popularne. Jesli znajde kiedys jakas normalna firme to poprosze aby wyrznac to w diably i od nowa zalozyc cos co spelni moje wymagania. Nie che mi sie pisac dlaej i opisywac reszty usterek ale do prawdy duzo musialbym sie jeszcze napisac. pozdrawiam

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » wt sie 26, 2008 4:39 pm

ALLEKS, słuchaj, po jaka cholerę kupowałes dalej te okna u tej samej firmy.
Po pierwsze jeżeli nic niedaje podniesienie skrzydła bo obciera na górze i na dole to poprostu trzeba "przeszklić" skrzydło, przede wszystkim przed jakąkolwiek regulacją należy sprawdzić przekątne skrzydła i ewentualnie je skorygować, dopiero potem zacząć kręcić "śrubkami".
Niesłyszałem o oknach 6-komorowych gdzie skrzydła mają 2-komory, chyba że chodzi ci o szybę, ale jeżlei miałeś antywłamaniową gdzie dwie szyby są sklejone folią a trzecia oddzielona od nich ramką dystansową to sa to szyby jendokomorowe nie dwu.
Po za tym skrzydła niemogą być o dwa centymetry zamałe bo w ogóle przeleciały by przez ramę na zewnątrz, gdyż przylga ma 2cm, no może zatrzymały by się na 8mm. ale nie chodiz tu o wymiar zachodzenia uszczelki.
Wystarczy zrobić skrzydło za małe o ok. 6mm. i już napewno sie niezaryglują.
Błąd o 3mm. juz sprawia problem w prawidłowym działaniu.
Niewyobrażam sobie o co ma obcierać dolna uszczelka ? o podłogę ? :D poza tym skoro skrzydło jest za małe to jak może obcierać na górze i nadole.
A Tak w ogóle to od czego masz reklamację i gwarancję.
No to co Heyah i do przodu ;)

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » wt sie 26, 2008 8:45 pm

może przehulajmy te pieniądze :)
jawaryn :)

ale ja sie nie znam
Małomówny
Małomówny

Post autor: ale ja sie nie znam » śr sie 27, 2008 10:15 am

jeżeli gość zamówił 0,5 z szybą antywłamaniową to ma 4/12/4/12/4.4.2 a więc taki pakiecik waży 40 kg / m2. Powodzenia Szanowny Panie w codziennym zmaganiu się z tym czymś przez niektórych zwanym oknem.... :lol:

Vega
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Vega » śr sie 27, 2008 12:03 pm

Jakby się czytało umowę, to pewnie problemu by nie było.
:lol:
Alternatywa dla dzisiejszych męszczyzn : Wynająć kawalerkę, adoptować córkę i posadzić bonsai. :)
http://arte-fakt.pl

ksl
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ksl » pt sie 29, 2008 12:19 am

ALLEKS, słuchaj, po jaka cholerę kupowałes dalej te okna u tej samej firmy.
moze wlasnie przez usmiech tej pani z biura? :wink:
zgadzam sie, ze moze wystarczy przeszklenie, ale to powinien wiedziec kazdy technik, ktory tam byl. jest tez mozliwosc, ze troche walneli montaz, piana za bardzo wypchala nad "palakiem" - ramieniem rozworki :wink: teoretycznie jest tez mozliwe, ze roznica wrebow okuciowych jest zbyt mala - to tez sie zdarza.
Jakby się czytało umowę, to pewnie problemu by nie było.
i tu tez sie zgodze! jak masz swoje zyczenia w umowie, to musza ci te szyby i okucia wymienic na swoj koszt, a jak nie masz, to nastepnym razem dokladnie czytaj to co podpisujesz.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”