czy spoldzielnie mieszkaniowe sa bezkarne

brat

czy spoldzielnie mieszkaniowe sa bezkarne

Post autor: brat » czw lut 20, 2003 1:48 pm

Czy SM moga sobie zastrzegac jakie okna beda refundowac a jakie nie?
Czy czlonek SM nie moze sobie wybrac okien?
Czy ktos wie jak znalesc haka na SM?

oknoAD

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » czw lut 20, 2003 2:41 pm

Czy SM moga sobie zastrzegac jakie okna beda refundowac a jakie nie?
Teoretycznie nie...
Czy czlonek SM nie moze sobie wybrac okien?
Teoretycznie tak...
Teraz praktyka: SM robią co chcą - oczywiście możesz wybrać inne okna niż te, z których działkę dostaje prezes w łapę, ale wtedy na zwrot poczekasz 10lata...
Jak zaczynałem montawać pierwsze okna dla SM, to rzucali kłody pod nogi: taki certyfikat, taki, i jeszcze taki... a na koniec jeszcze PEŁNĄ TREŚĆ aprobaty technicznej! Jak dostali 20kg makulatury to zamknęli jadaczki. Miałem to szczęście, że okna (a właściwie producent) miały wszystko co potrzeba, łącznie z ISO. Ale nie było łatwo!

Gość

Post autor: Gość » pt lut 21, 2003 1:41 pm

jak mówi praktyka : mogą ... w końcu po to jest zarząd żeby dbać o jakość techniczną ... założenie jest takie , że prezes dba o dobro SM a jak przy okazji bierze w łapę to co z tego ... jeśli wybierze gorszej jakości okna i za nie weźmie w łapę to i tak go wywalą lub lokatorzy zatrują mu życie ...'

więc jedynym hakiem na SM jest dobra jakość i łapówka :) w komplecie

:twisted:

brat

Post autor: brat » śr mar 12, 2003 6:10 pm

Do UPIERDLIWCA.
Jekiego Masz dostawcę?

Arti

Post autor: Arti » ndz mar 16, 2003 10:34 am

Miałem podobny przypadek. Idę po specyfikacje a tam odrazu przy wykazie stolarki " najlepiej jak to bedzie Rehau lub o podobny profil".
I co się okazało później jedna szycha w mieście ma dom świeżo postawiony i oszklony właśnie Rehau-em. Może to nic nie znaczy ale dziwnie wyglądało.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”