JAKA RÓŻNICA

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

JAKA RÓŻNICA

Post autor: DAREK 13 » wt lut 07, 2006 8:22 pm

Jaka różnica istnieje pomiędzy artykułami pisanymi na portalu OKNOET.PL a prasą codzienną?

Przykłady do rozważań:

dowolny artykuł z prasy codziennej i dla porównania

http://oknonet.pl/news.php?k=news/1043&p=1043

Prasa codzinna przy czymś takim umieszcza gwiazdkę.:):):):):):)

artykuł SPONSOROWANY.

oknoAD

rumburak
Małomówny
Małomówny

Post autor: rumburak » śr lut 08, 2006 10:45 am

powyższy tekst jest artykułem sponsorowanym. I co z tego? Myślę, że brakuje tylko wzmianki o tym, ale wszystko jest OK, bo pierwszy rzut oka pozwala "wychwycić" jaki to tekst. Gorzej by było gdyby to był jakiś szerszy artykuł, a w sobie mialby wpecione treści nieobiektywne, za które ktoś zaplacił.

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » śr mar 01, 2006 11:33 pm

Pomyślałem sobie że supevisor miał dość czasu na odpowiedź, niestety wymiękł.

Różnica jest albo w:
. $
.moralności
.stronniczości.

Nie mój wybór.

Artykuł pisany przez dziennikarz, a tak bym postrzegał chętne ten portal, powinien być obiektywny, zdawać relację.
"Polska leży w Europie Centralnej, a nie na peryferiach cywilizacji, jak np. Ameryka"

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » czw mar 23, 2006 6:27 pm

Masz rację z andropauzą.Cieszę się że twój post z innego tematu solidaryzuje się z moim spostrzeżeniem.

Ok portal jest prywatny, możePan Andrzej pisać co tylko chce.
Ale jeśli ma być autorytetem, bezstronnym komentatorem to z peanów za kaskę musi zrezygnować, lub dopisywać *artykuł sponsorowany.
"Polska leży w Europie Centralnej, a nie na peryferiach cywilizacji, jak np. Ameryka"

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » czw mar 23, 2006 11:05 pm

Witam Panowie i dzięki za cenne uwagi i nie pisze tego zeby sie podlizać bo temat jest i ważny i na tapecie u nas w redakcji.
Zacznę może od bezstronności i autorytetu. Hm... to bardzo łechcące i pociagajace być autorytetem ale... po pierwsze nim sie nie czuję i nie chcę się czuć. Gorzej!, jak bym miał "zwariować" i traktować się jako autorytet trzeba by zmienić domenę oknonetu na www.autorytetokienny.pl lub www.jaterazjuzwiem.pl ewentualnie www.cichobomowie.pl :)
Tak serio, to trudno byc bezstronnym, czy to w ogóle jest możliwe? Jak odpowiedziec na pytanie np. lepszy Fimtec czy Rotox?. Niech lepszy wyjdzie w rynkowym praniu, w ocenie klientów. Kolejna sprawa to nauka. Uczymy się, jesteśmy branżowcami, którzy od paru lat, bywa że z duszą na ramieniu tworzymy coś całkiem nowego. Po pieciu latach, wszystkie te doswiadczenia znajda się w nowym portalu w tym roku. I słusznie poruszana przez Ciebie Darku 13 kwestia granicy miedzy materiałem od autorskim a czystą reklamą zostanie mocniej zarysowana. Choć ja jestem zwolennikem wolności mediów i etyki ustalanej oddolnie przez czytelników. Nie sadze żeby jakiś urzednik był madrzejszy od całej naszej społeczności i mógł ustalić "genialne" zasady etyczne. Wychodze z założenia, że każdy potrafi ocenić co czyta i nie popełni błedu ufania za bardzo czyjemuś autorytetowi i nie zdejmie z siebie odpowiedzialności za decyzje jakie podejmuje (np. Fimtec czy Rotox). Dzieki oknonetowi może byc łatwiej "złapać obrazek" technologii, nie zapomnieć, że jeszcze jest przecież Urban, Wegoma, Elumatec, Aluma i inni, dowiedzieć się co to jest np. serwomotorowy napęd głowic itp. I niech czytelnicy mediów decydują co czytają a czego czytac nie bedą. To nie jest idealne ale najmniej ryzykowne i najbliższe prawdzie.
pozdrawiam :)
red. nacz. Andrzej Kubicki

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » ndz mar 26, 2006 2:02 pm

Artykuly jak artykuly (lub reklamy- jak kto woli). Ja pod kazdym widze wyraznie napisana firme i jej dane teleadresowe, wiec patrze na to jak na tekst sponsorowany - moze jednak przydaloby sie wyrazniejsze oznaczenie.

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”