CERTYFIKATY NA USZCZELKI

CERTYFIKATY NA USZCZELKI

Postprzez yety » Wt mar 04, 2003 9:57 am

:?: kto posiada uszczelki z certyfikatami???? :?:
yety

.

reklama oknoAd

Postprzez Gość » Wt mar 04, 2003 5:58 pm

Widzę ,że koledze marzyło się wygranie przetargu w Suwałkach !
Niestety -pytanie postawiono za póżno, ale poszukam odpowiedzi .
Gość

Postprzez yety » Śr mar 05, 2003 9:41 am

Anonymous napisał(a):Widzę ,że koledze marzyło się wygranie przetargu w Suwałkach !
Niestety -pytanie postawiono za póżno, ale poszukam odpowiedzi .

Nie chodzi o wygraną. Zastanawia mnie fakt czy wszystkie firmy, które złożyły oferty rzeczywiście posiadają certyfikaty na uszczelki do swoich profili. Mam na myśli PLASTMO, ALUPLAST, SALAMANDER, KNIPPING, AURA.
yety

Postprzez pchelek » Wt mar 18, 2003 11:05 am

Aprobaty i certyfikaty na uszczelki wydaje METALPLAST w Poznaniu.
Jest to warunek uzyskania aprobaty na okna [i następnie certyfikatu]
Wszystkie wymienione firmy i systemy takie aprobaty i certyfikaty mają [ale w ofertach przetargowych tego nie zamieszczają bo jest to niepotrzebne].
Co komu z certyfikatu na uszczelki jak nie ma certyfikatu na okna.
To jak samochód bez opon.
Niedługo odbiorcy żądać będą certyfikatu na wierność żony producenta, certyfikatu na rasowość psa, itp.
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Gość » Wt mar 25, 2003 4:04 pm

pchelek napisał(a):Aprobaty i certyfikaty na uszczelki wydaje METALPLAST w Poznaniu.
Jest to warunek uzyskania aprobaty na okna [i następnie certyfikatu]
Wszystkie wymienione firmy i systemy takie aprobaty i certyfikaty mają [ale w ofertach przetargowych tego nie zamieszczają bo jest to niepotrzebne].

Nie byłbym taki pewien że posiadają certyfikaty. Deklaracje zgodności tak.
Dzwoniłem do METALPLASTU i wiem, że przynajmniej jedna z wymienionych firm nie posiada certyfikatu na uszczelki. :!: :!: :!: :!:
Gość

Postprzez pchelek » Śr mar 26, 2003 10:09 am

:D Deklaracja zgodności też może być
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: CERTYFIKATY NA USZCZELKI

Postprzez Gość » Śr mar 26, 2003 10:27 am

yety napisał(a)::?: kto posiada uszczelki z certyfikatami???? :?:

Nie bardzo rozumiem komu i do czego to potrzebne... Przecież dostawca okien ma złożyć deklarację zgodności (lub certyfikat) z Aprobatą na okna. W tej Aprobacie jest zapisane jaka to powinna być uszczelka. Składając deklarację deklaruję, że jest taka, jakiej wymaga Aprobata. Jeżeli ktoś to podważa, to powinien złożyć doniesienie do GUNB, na niezgodność deklaracji ze stanem faktycznym. Żądanie certyfikatu na uszczelki jest po prostu bezprawne. Skąd więc problem?
Zaskoczony
Gość

Re: CERTYFIKATY NA USZCZELKI

Postprzez yety » Pt kwi 04, 2003 6:17 pm

Anonymous napisał(a):
yety napisał(a)::?: kto posiada uszczelki z certyfikatami???? :?:

Nie bardzo rozumiem komu i do czego to potrzebne... Przecież dostawca okien ma złożyć deklarację zgodności (lub certyfikat) z Aprobatą na okna. W tej Aprobacie jest zapisane jaka to powinna być uszczelka. Składając deklarację deklaruję, że jest taka, jakiej wymaga Aprobata. Jeżeli ktoś to podważa, to powinien złożyć doniesienie do GUNB, na niezgodność deklaracji ze stanem faktycznym. Żądanie certyfikatu na uszczelki jest po prostu bezprawne. Skąd więc problem?
Zaskoczony

Już odpowiadam.
Jedna z suwalskich SM ogłosiła przetarg na okna PCV trzykomorowe od 60mm i czterokomorowe powyżej 60mm. W dokumentach trzeba było dostarczyć certyfikaty na : gotowy wyrób i na uszczelki itp. itd z niczym praktycznie w większości firm nie ma problemu, ale certyfikat na uszczelki, podkreślam CERTYFIKAT NA USZCZELKI nie deklaracja zgodności, to dopiero sztuka zdobyć. Z informacji, które zdobyłem wiem, że materiały przetargowe wzieło 13 firm ale oferty złożyło tylko 8. Z tych danych wnioskuję, że te 8 firm posiada certyfikaty na uszczelki. Znając ich wyroby chcę wiedzieć, czy rzeczywiście posiadają certyfikaty na uszczelki, czy tylko napisały, że posiadają ten dokument.
yety

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)