Jakie nawiewniki ?

Robbie

Jakie nawiewniki ?

Post autor: Robbie » śr mar 05, 2003 5:46 pm

Proszę o pomoc. Zamierzam zainwestować w nawiewniki okienne. Mieszkam w bloku wielorodzinnym, w lokalu z piecem dwufunkcyjnym. Niestety, po przeróbkach okazuje się, że ilość powietrza dostarczanego z zewnątrz nie jest wystarczająca do spalania w kotle. Jest to bardzo uciążliwe w okresie zimowym, kiedy kocioł "pobiera" dużą część powietrza z kratki wentylacyjnej. Pytanie: jakie nawiewniki są najlepsze? Czy higrosterowalne (Aereco), czy sterowane ręcznie (Flopsystem), czy może sterowane automatycznie różnicą ciśnień (Brevis). Z tego, co tu i ówdzie czytam, to podobno te ostatnie. Czy to prawda ? Proszę o odpowiedż.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » czw mar 06, 2003 1:02 pm

Robbie po raz kolejny widzę ten sam wpis w tej samej formie w kolejnym portalu ... godny poparcia pęd do wiedzy lub sugerowanie pewnych rozwiązań :)

Robbie

Post autor: Robbie » pt mar 07, 2003 8:07 am

Zapewniam, że to pęd do wiedzy. Po prostu szukam sensownej porady. Czy to zabronione ? Mam nadzieję, że się doczekam.

Gość

Post autor: Gość » pt mar 07, 2003 9:49 am

ja jestem leniwy wziąłbym higro :D ale narazie to mam na stałe otwarte okno

dziku

Post autor: dziku » ndz mar 09, 2003 9:50 pm

Jeżeli chodzi o nawiewniki.
Nic nie zastąpi dobrej wentylacji w domu. Nie zwalajmy wymiany powietrza na okna. Dochodzimy do paradoksu. Zaczynamy robić nieszczelne okna. A chyba nie oto chodzi.
Jeżeli nawet zamontujemy nawiewniki higro i nie będziemy wietrzyć może dojść do sytuacji, że na nawiewniku powstanie przy większym mrozie bryła lodu. (fakt z życia wzięty) Wtedy dopiero zaczynają się kłopoty. Tak więc radzę albo zrobić dobrą wentylację, albo systematycznie wietrzyć POZDRAWIAM DZIKU

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”