ROK 2003 roztrzygajacy ?

ROK 2003 roztrzygajacy ?

Postprzez maxio » N mar 09, 2003 10:38 pm

Od wielu dostawcow slysze ze sie zle dzieje w branzy i ze dla wielu firm bedzie ten rok ostatnim rokiem funkcjonowania .
Zima dluga i ciezka , EURO po 4,3 ogromna konkurencja i srednia cena okna O34 wachajaca sie w granicach 500 zl netto . A widzialem ceny O34 po 470zl !!!! w systemie ALUPLAST . Ten rok moze sie okazach roztrzygajacy dla wielu firm . Trzeba podniesc ceny stolarki do poziomu przynajmniej 550 zl netto dla odbiorcy hurtowego by ten biznes zaczal dawac jakies profity . W firmie ktorej pracuje do niedawna cena za O34 w promocji teraz na zimie wachala sie okolo lekko ponad 500 zl a ostatnio w wyniku przekalkulowan cena zostala zwiekszona do okolo 530-540 zl netto a do konca roku ma osiagnac cene 570 zl netto . Chyba Panowie nie ma wyjscia bo ten rok moze sie okazac tragiczny w skutkach dla wielu firm . Nie sztuka sprzedac okien 10 tys w cenie 470 zl a sprzedac taka sama ilosc w cenie 570 zl , przekonac klientow (choc wiem ze to b. trudne) do takiej ceny .
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

.

reklama oknoAd

Postprzez lukasz » Pn mar 10, 2003 6:14 pm

Nie jestem przekonany, czy bieżący rok będzie rozstrzygający (jak myślę dla wielu niesolidnych firm). Podobne głosy były przed rokiem 2000, potem 2001 o 2002 mówiło się, że 30% producentów zaprzestanie wytwarzać okna. Tymczasem.... zauważam, że na rynku przybyło wiele małych zakładów przeobrażonych nie tylko z hurtowni czy produkcji makaronów, utworzyły się kolejne firmy (wzorem lat ubiegłych), których zalążkiem było odejście kierowników produkcji, dyrektorów handlowych, etc.
Czeka nas chyba kolejna wojna cenowa, tylko nie rozumiem, dlaczego??? Wszystkim Nam Klientów i tak nie przybędzie. Będą się tylko między firmami przemieszczali i znowu jedni będą mieli więcej Klientów ... inni mniej. Dlatego całkowicie popieram Twój apel o ustanowienie realnych cen (nie tylko cen sprzedaży ale i cen pozwalających myśleć o przyszłości). Obawiam się, że ten apel pozostanie jednak w tym roku w tle kolejnych wojen promocyjnch opartych na niskiej cenie.
lukasz
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez dziadek » Wt mar 11, 2003 10:06 am

MAXIO

Masz strasznie nieaktualne dane!
Nie wierz w brednie ,że wszyscy sprzedają po 500ZŁ czy więcej za 034
w profilu trzykomorowym. Ja sprzedaję po 496 zł netto Aluplasta
2000 i jestem jednym z droższych na rynku- rozeznanie mam
dobre.Niektórzy doszli przez moment do 400 zł i to jest
zatrważające.
dziadek

Postprzez ARTI » Wt mar 11, 2003 4:58 pm

Panowie cena za 034 zawsze bedzie niska. A co zreszta okien. Sztuczne zanizanie ceny na 034 to normalka. Ja je sprzedaje za 627 brutto a jest gosc co sprzedaje za 570 brutto to on ma dobra cene.
ARTI

Postprzez Janusz Ploch » Wt mar 11, 2003 10:55 pm

Działamy na tym samym rynku i sprzedajemy O-34 w cenie 705,00 netto, należy tylko wiedzieć co się sprzedaje i jak.
Janusz Ploch
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez dziadek » Śr mar 12, 2003 8:32 am

Chyba się nie rozumiemy. Mówimy o cenie dla dealera czy detalisty?
dziadek

Postprzez handlowiec » Cz mar 13, 2003 8:20 pm

Kto kupuje jeszcze Aluplasta? Ja handluję THYSSENEM i sprzedaję go miesięcznie za ok 80 tyś PLN. dla klienta detalicznego. Trzeba tylko umieć sprzedawać. A O34 ma w cenie wyższej niż konkurencja w moim mieście.
handlowiec

Postprzez dziadek » Cz mar 13, 2003 9:49 pm

1Powiedz kolego po ile kupujesz od producenta a nie po ile sprzedajesz detaliście ?
Widzę że każdy udaje dobrego handlowca a i tak większość z nas
wie po ile inni sprzedają ,więc po co ta hipokryzja ?

2.Jestem nastawiony na obroty kilkanaście razy większe niż 80 tys/m-c
3.Wymień mi zalety thyssena w porównaniu z aluplastem-weżmy pod
uwagę np. systemy 3 -komorowe bez uszczelnienia środkowego-
interesuję mnie znaczne różnice
dziadek

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)