Czy doczekamy się od związku Polskie okna opublikowania bada

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Czy doczekamy się od związku Polskie okna opublikowania bada

Post autor: komarko1 » pn kwie 03, 2006 11:59 am

swego czasu związek wykonał badania 10 losowo (chyba) wybranych okien dostępnych na rynku. 9 było be (a właściwie 7 ponieważ wg tych badań 3 okienka spełniały rolę jako produkt) a jedno cacy.
Ponieważ mimo studiowania Muratora i wszelkiej dostępnej ogólnie literatury nic wiecej nie mogę znależć na temat powyższy może któryś z kolegów wie coś wiecej. NIe sądzę by doszło do fałszowania danych , ale dlaczego związek do tej pory nie upublicznił swojej wiedzy , ani też nie zgłosił do prokuratury przestępstwa wprowadzania do obrotu materiałów niezgodnych (niebezpiecznych) z wymogami. Tego naiwnie nie rozumiem

oknoAD

ZNAWCA
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ZNAWCA » pn kwie 03, 2006 9:42 pm

Ciężko powiedzieć, też tych badań nie widziałem ale zaczyna mnie wk....ć. Wykorzystywanie czegość takie w reklamach. Tym bardziej, że znawcy tematu nie wiedzą o co chodzi. A co dopiero laik kupujący raz w zyciu okna.
jest sobie fima na B... znana chwaląca sie setką własnych biur handlowych, która rok rocznie daje ogłoszenie w Gazecie Wyborczej, pisze tam bzdury. A późnie wiesza na klamki ulotki w jednym zdaniem, przepraszam dwoma. Firma "b.." jedynie produkuje okna ze wzmocnionym słupkien stałym, przepraszam najlepszymi oknami a drugie zdanie to artykuł ukzał sie w GW kwiecie 2006.

A wracając do Oknopalstu kraków . to stawiam, że pozostała 9 nie miała naklejek znamionowych okna.
p.s.
Jest ok. 3 tysięcy producentów okien PVC plus drewnianych. Nie widziałem czegoś takiego na żadnym z okien przez nich wyprodukowanych.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH OKNIARZY. ABY NAM SIĘ DOBRZE DZIAŁO.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn kwie 03, 2006 10:34 pm

drogi Znawco - admin usunął uż kilka odpowiedzi pod moim ŚWIADOMIE POSTAWIONYM pytaniem - ciekawe kiedy zniknie Twoja ?

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » pn kwie 03, 2006 11:33 pm

Drogi Komarko, usunąłem jedną wypowiedź i tylko dlatego, że obok twojego pytania, któremu merytorycznie trudno cos zarzucić pojawiło sie bezsensowne paplanie o "kupowaniu" itp. Mam wrażenie, że masz poważne intencje pisząc twój post, że oczekujesz odpowiedzi...
Zresztą brak odpwiedzi to też... odpowiedź
Po co z twojej wypowiedzi robić "jazgot", zgodzisz sie ze mną?
Mnie też porusza kwestia tych "badań". Ostatnio usłyszałem taką wypowiedź laika: "A słyszałeś, że jakaś inspekcja czy coś takiego wykryła, że tylko jedna firma w Polsce robi dobre okna?"
Oczy miałem jak talerze. Myślę, że dla wszystkich działania Związku są jakąś lekcją. Mam nadzieję, że również dla samego Związku. Sądzę, że warto sie przyjrzeć opiniom branżowców, opiniom klientów i jeśli już robić badania to trzeba wyciagnąc wnioski.
Na razie Pan Robert Klos chyba sie obraził na wypowiedź jednego z forumowiczów, że sposób rozegrania całego tego pomysłu cyt: "sugeruje koperty". Myślę, że nie potrzebnie. Jeśli Związek chce działać w imieniu branży i jakości to powinien "do upadłego" argumentować, przekonywać. A przede wszystkim dopracowywać koncepcję.
Niestety wyjeżdżam na targi do niedzieli i nie zajmę się tym teraz ale po powrocie zamierzam pogadać z kierownictwem Związku i poproszę o dojaśnienie zasad i mechanizmów tego pomysłu. Myślę, że wszytkim to wyjdzie na dobre.
Komarko, przesyłam Ci tamtą wypowiedź na PW. Mam nadzieję że przyznasz mi rację :)
pozdrawiam
Andrzej Kubicki

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt kwie 04, 2006 9:08 am

Panowie Spokojnie . Związek chciał dobrze tylko wyszło jak zawsze!
A Oknoplast to podłapał bo za bardzo nie ma co reklamować i w przeciwieństwie do związku zrobił świetną robotę . A może taka właśnie reklama spowoduje że przynajmniej niektórzy klijenci będą się kierować nie tylko ceną i zaczna pytać np. o świadectwa badań.
Może to w przeciwieństwie do działań wszelkiej maści organizacji bedzie jakiś przyczułek do normalności . To prawda że reklama krakusów oparta na tych nieszczęsnych badaniach jest mocno naciągana ale chyba nie macie Panowie przez to problemów ze sprzedażą swoich tańszych i tanich okien ? A jeżeli tak to może czas się od nich uczyć ? Przykład oknoplastu nie jest przecież odosobniony , jest w Polsce jeszcze kilka firm o podobnym podejściu i świetnie prosperują . Mam nadzieję że powiedzenie : nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło może okaże się prawdziwe choć pewnie nie dla wszystkich.

roco
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: roco » wt kwie 04, 2006 1:44 pm

[quote="andrzej"]Drogi Komarko, usunąłem jedną wypowiedź i tylko dlatego, że obok twojego pytania, któremu merytorycznie trudno cos zarzucić pojawiło sie bezsensowne paplanie o "kupowaniu" itp.

Sz. p. Andrzeju,

usunięcie mojego postu, świadczy o tym jakie opinie mogą być zamieszczene na tym forum, a jakie nie.
Mój post, był tylko opinią moją i moich znajomych z branży a intencją niebyło pomówienie o "kupowaniu" przez kogokolwiek czegokolwiek, jeżeli ktoś tak to odebrał to przepraszam.

O. Rydz..., też niepozwoli na emisję w jego mediach wszystkich opini, a zwłaszcza tych na Jego temat.

Pozdrawiam - roco

oknoAD

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » wt kwie 04, 2006 2:08 pm

roco, przykro mi, ze usunałem twój post, jak widzisz biorę za to odpowiedzialność. Wybacz też moje niezbyt zgrabne słowa. Była noc i nie wiedziałem jak to ując... :)
Natomiast twój post również był niezgrabny i można było go potraktowac jako pomówienie. ( wysyłam Ci dla przypomnienia przez PW) To oczywiście moja opinia no ale to ja jestem administratorem więc postanowiłem jak postanowiłem.

Wbrez pozorom jest istotne jak przedstawiamy swoje opinie. Wyrażanie pewności, że ktoś coś zrobił jest samo w sobie nie logiczne bo na to trzeba miec dowody. Można natomiast odnościć wrażenie, mieć podejrzenia... itp.
Chociaż i za pomoca takich zwrotów też można manipulować informacją.

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji... tak jak pisałem wcześniej poruszymy szerzej ten temat, widać wyraźnie jak porusza nie tylko Ciebie i mnie ale wiele osób w branży.
Andrzej Kubicki

rumburak
Małomówny
Małomówny

Post autor: rumburak » wt kwie 04, 2006 3:23 pm

ja juz dawno pisałem, ze działania Zwiazku są co najmniej dziwne. Związek nie reprezentuje "okniarzy", tylko tych co chcą płacic wpisowe, czy coś oprocz tego - nie wiem. Nie da się dwóch srok trzymać za jeden ogon....

Na pewno na reklamie Okien z Kraokowa zyskala firma produkująca owe okna jak i Zwiazek, powiedzmy szczerze, nie znany opinni publicznej

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » wt kwie 04, 2006 3:51 pm

rumburak pisze:ja juz dawno pisałem, ze działania Zwiazku są co najmniej dziwne. Związek nie reprezentuje "okniarzy", tylko tych co chcą płacic wpisowe, czy coś oprocz tego - nie wiem. Nie da się dwóch srok trzymać za jeden ogon....

Na pewno na reklamie Okien z Kraokowa zyskala firma produkująca owe okna jak i Zwiazek, powiedzmy szczerze, nie znany opinni publicznej
...jak byś mi nie płacił to też bym Cię nie reprezentował :lol:
Dla mnie jest to normalne, że organizacje popierają swoich członków.
Z tego co jestem zorientowany to zwiazek rekomenduje producentów architektom, konserwatorom zabytków czy nawet Klientom indywidualnym ale...w momencie jak się do niego zwracają.
Co do wyników badań - nie wiemy jakie kryteria tychże badań zostały przez Związek narzucone. Daleki jestem od dopatrywania się jakiś nieczystych intencji ze strony gremium.
Oknoplast Kraków należy do grupy TOP 25 - jest to firma z odpowiednim budżetem reklamowym i stać ją na profesjonalną kampanię o zasięgu ogólnopolskim. Mali i średni producenci muszą radzić sobie w inny sposób - bardziej muszą pracować z Klientem indywidualnym, być bliżej niego.

Pozdro...rumburak (nie martw się o Oknoplast - drożej spylają od Ciebie)
jawaryn :)

rumburak
Małomówny
Małomówny

Post autor: rumburak » wt kwie 04, 2006 4:07 pm

KNMTG pisze: ...jak byś mi nie płacił to też bym Cię nie reprezentował :lol:
Dla mnie jest to normalne, że organizacje popierają swoich członków.
Z tego co jestem zorientowany to zwiazek rekomenduje producentów architektom, konserwatorom zabytków czy nawet Klientom indywidualnym ale...w momencie jak się do niego zwracają.
Co do wyników badań - nie wiemy jakie kryteria tychże badań zostały przez Związek narzucone. Daleki jestem od dopatrywania się jakiś nieczystych intencji ze strony gremium.
Oknoplast Kraków należy do grupy TOP 25 - jest to firma z odpowiednim budżetem reklamowym i stać ją na profesjonalną kampanię o zasięgu ogólnopolskim. Mali i średni producenci muszą radzić sobie w inny sposób - bardziej muszą pracować z Klientem indywidualnym, być bliżej niego.

Pozdro...rumburak (nie martw się o Oknoplast - drożej spylają od Ciebie)
jasne że tak, tylko nazywanie tego obiektywizmem to nadużycie. Losowo wybrano akurat fakie firmy do badania. Dziwny traf

Związek na prawo robić co chce i jak chce jak każdy w tym kraju (przynajmniej na razie), ale nie jest reprezentacja okniarzy, tylko tych którzy do związku należą

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » wt kwie 04, 2006 7:37 pm

A ja jeszcze raz zaapeluję o wolność slowa na tym forum.
Nawet jeśli ktoś tu kogoś pomawia, to posty są usuwane w sposób w który sugeruje isnienie immunitetu okienngo.
Panie Andrzej nie bądź Pan cenzorem. Osąd proszę nam pozostawić, nie wierże aby post na forum mógł kogoś naprawdę urazić czy zaszkodzić.

Pamiętam jeden system czterokomorowy co deklarował na pierwszej stronie portalu szkodliwość wyrobów konkurencji.

Wolność dla tych co płacą czy dla wszystkich.

Jeśli czuje się Pan zobowiązany do usuwania postów to proszę określić czego tu niewolno. Jak będzie niezgodne z regulamiem to Pan wtedy legalnie wywali i już. Np. zabraniamy:

używania nazwisk i inicjałów
używania wulgaryzmów ..............itd.
"Polska leży w Europie Centralnej, a nie na peryferiach cywilizacji, jak np. Ameryka"

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » ndz kwie 09, 2006 1:32 pm

Wracajac do głownego wątku - moim zdaniem bardzo ważnego.
Domagam sie (!) publikacji badań.
Powszechnie robi sie nam wode z mózgu stawiając jedną firmę ponad wszystkimi jednocześnie dyskredytując całą konkurencję. Z artykułu w Forum Branzowym tez nie mozna bylo niczego ciekawego sie dowiedziec poza faktem ze jest gorzej niz zle (z jednym wyjatkiem).
Nie mozemy przeciez wszyscy sprzedawac OKNOPLASTU. A czy reszta wypadla tak tragicznie ze nie mozna ich wymienic? Uczciwie bedzie zapytac i jesli te losowe firmy sie zgodza na publikacje, to ja chetnie poznam te wyniki.
Spece od marketingu w Krakowie fantastycznie wykorzystali wynik badań Polskiego Związku i trudno ich o to winić. To że Polski Związek dba o swoich członków także nie jest grzechem, ale statutowe cele Związku to także dbanie o ogół rynku stolarki budowlanej oraz "wyznaczanie i kształtowanie standardów zawodowych".
Jeśli sposób publikacj tych badań nie był zamierzony (z całym szacunkiem wierzę w szczere intencje) to wyszło jak zawsze.
Nie podpisuję się pod takim standardem.

Robert Klos
Rozgadany
Rozgadany
Kontaktowanie:

Post autor: Robert Klos » pn kwie 10, 2006 9:49 am

finlandia pisze:Wracajac do głownego wątku - moim zdaniem bardzo ważnego.
Domagam sie (!) publikacji badań.
ale statutowe cele Związku to także dbanie o ogół rynku stolarki budowlanej oraz "wyznaczanie i kształtowanie standardów zawodowych".
Jeśli sposób publikacj tych badań nie był zamierzony (z całym szacunkiem wierzę w szczere intencje) to wyszło jak zawsze.
Nie podpisuję się pod takim standardem.
Panowie, wracam do tego wątku, nie dla dyskusji, ale dla wyjaśnienia spraw podstawowych. Jeśli macie pytania w kwestii badań - chętnie odpowiem, jeżeli natomiast miałoby to być pretekstem do bezsensensownych pomówień - nie będę w tym uczestniczył. Proszę więc o udział w tym wątku tych, którzy rzeczywicie są zainteresowani tematem badań okien i jakości na rynku.

Cel badań. Celem badań było stwierdzenie, czy powszechne (także wśród sprzedawców) narzekanie na jakość okien, na oszczędności w materiałach, mają rzeczywiste potwierdzenie na rynku. Zakupiono 10 przypadkowych, seryjnie wykonanych okien wytypowanych producentów w dowolnie wybranych punktach sprzedaży. Producenci nie wiedzieli ani kto te okna kupuje ani w jakim celu. Z założenia miały to być takie okna, jakie kupuje przeciętny klient indywidualny.

Wyznaczone kryteria. Nikt arbitralnie nie wyznaczał kryteriów. Wynikają one z wymagań ustawy "o wyrobach budowlanych" oraz z zapisów w Aprobatach. Ustawa określa jak każde okno wprowadzane na rynek powinno być oznaczone, a Aprobata precyzuje jakie badania należy wykonać w ramach badań okresowych, aby móc złożyć deklarację zgodności z Aprobatą. I sprawdzenie spełniania tych wymagań ustawowych było jedynym kryterium oceny jakości.

Wiarygodność wyników. Dla uniknięcia zarzutów o stronniczość same badania wyrobów zlecono laboratorium akredytowanemu przy PCA, wykonującemu takie badania okresowe na codzień, według metod określonych w Aprobatach. Związek nie miał żadnego wpływu na wyniki - otrzymał jedynie sprawozdanie z przeprowadzonych badań każdego okna.

Upowszechnienie wyników. producenci, których okna uzyskały złe wyniki, otrzymali informację, jakiego parametru ich okna nie spełniają. Taką samą informację otrzymali ich dostawcy. Otrzymali również informację, że jeżeli chcą uzyskać szczegółowy raport z badania ich okna, aby móc przeanalizować występujące błędy - mogą go dostać po zwróceniu Związkowi poniesionych kosztów. Jeżeli to ich nie interesuje - nie ma żadnej sprawy: wyniki badań pozostają własnością Związku. Postanowiono o nieujawnianiu nazw firm, których okna nie spełniły parametrów wyznaczanych przez samych producentów, uznając, że pojedyncze okno może nie być reprezentatywne dla całości produkcji.
O wynikach tych badań, z ujawnieniem 3 firm, które pomyślnie przeszły badania techniczne, poinformowano na konferencji prasowej zorganizowanej w grudniu w siedzibe Związku. Wynikiem tego było kilkadziesiąt publikacji zarówno w prasie codziennej jak i branżowej. Badania te szczegółowo omówiły miesięczniki "Forum Branżowe" i "Murator".

Konsekwencje. W dalszym ciągu prowadzone są badania okien kolejnych producentów, a do końca roku przebadane zostaną w ten sposób wyroby kilkudziesięciu producentów, w tym z całą pewnością grupy producentów największych. Jeżeli którykolwiek z badanych zechce wykorzystać te wyniki w swoich materiałach promocyjnych - nic nie stoi na przeszkodzie, o ile posługiwać się będzie rzetelnie faktami. W wywołującej Wasze kontrowersje (?) reklamie Oknoplastu Kraków przywołane są fakty dokładnie tak, jak zostały przedstawione na grudniowej konferencji prasowej. Od strony formalnej reklamie tej niczego nie można zarzucić, a że przywołane tam fakty mogą dyskredytować producentów nierzetelnych - to już kwestia etyki i rozumienia jej przez twórców reklamy. Oknoplast Kraków nie jest jednak członkiem Związku POLSKIE OKNA I DRZWI, stąd nie musi nawet zważać na związkowe zastrzeżenia.

Promocja dobrych producentów. Wyniki badań to tylko jeden z elementów weryfikacji firm rzetelnych, którym udzielane są REKOMENDACJE Związku POLSKIE OKNA I DRZWI. Aby uzyskać taką rekomendację to poza pozytywnymi wynikami badań wyrobów, należy jeszcze wykazać się działającym systemem kontroli produkcji, systemem obsługi reklamacji, siecią autoryzowanych sklepów i firm montażowych oraz niezaleganiem z opłatami z US i w ZUS-ie. Należy również wykazać się pozytywną opinią z firm - dostawców materiałów do produkcji. Firm rekomendowanych, które są polecane przez Związek jako firmy rzetelne i wiarygodne jest dzisiaj 23. Proces ten trwa i jeszcze w tym sezonie z pewnością ponad setka firm będzie mogła poszczycić się, że jest firmą sprawdzoną, wiarygodną wobec klienta i dlatego polecaną (rekomendowaną) przez Związek POLSKIE OKNA I DRZWI.
Należy więc spodziewać się, że w ciągu tego sezonu, pojawi się dużo więcej reklam i ogłoszeń prasowych, które będą podkreślać fakt sprawdzenia przez Związek wiarygodności producenta i udzielenia mu związkowej rekomendacji. Warto podkreślić w tym miejscu, że w przypadku jakiegokolwiek sporu z klientem, firma rekomendowana zgadza się na arbitraż ekspertów Związku i podporządkowanie się jego rozstrzygnięciom.

Powszechność. Rekomendacje Związku POLSKIE OKNA I DRZWI dostępne są WYŁĄCZNIE dla członków Związku. Do Związku nie można się dzisiaj "zapisać" - jest się do niego zapraszanym przez Zarząd lub jest się "wprowadzanym" przez któregoś z obecnych członków. Aby wejść do grona firm związkowych należy przejść procedurę weryfikacyjną systemu udzielania rekomendacji. I żeby było jasne: podstawą jest pozytywny wynik badań technicznych przeprowadzonych poza Związkiem, w jednym z akredytowanych laboratoriów badawczych.
Natomiast samym badaniom związkowym może poddać się dobrowolnie każda firma, zobowiązując się do pokrycia kosztów tych badań. Nie ma tu niczego z komercji, gdyż koszty te to jedynie koszt zakupu okna i rzeczywisty koszt przeprowadzonych badań poniesiony przez laboratorium, bez jakichkolwiek narzutów komercyjnych. Raport takiego badania może służyć każdemu producentowi jako badanie okresowe wymagane ustawą i zapisami Aprobaty. Uwaga: każdy producent MUSI co 1,5 roku takie badania przeprowadzić na własny koszt. Tak więc w przypadku pozytywnego wyniku badania korzyść jest oczywista, bo producent oszczędza tu co najmniej połowę kosztów badań obowiązkowych.

Mam nadzieję, że te wyjaśnienia rozwieją przynajmniej część Waszych wątpliwości co do działań związkowych. A co do tych, którzy chcieliby poznać nazwy firm, których okna nie spełniły deklarowanych parametrów: nie sądzę, aby ta wiedza była Wam do czegokolwiek potrzebna, mogę jedynie obiecać, że jeżeli będziemy mieli wiedzę że jakiś producent jest trwale nierzetelny czy nieuczciwy - będziemy się starali o tym informować. Jeżeli natomiast chcecie wiedzieć o kim jesteśmy przekonani że jest rzetelny i uczciwy - spis tych firm znajdziecie na stronie www.okna.org.pl i coraz częściej w publikacjach prasowych.

Pozdrawiam wszystkich - Robert Klos

qwert
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: qwert » pn kwie 10, 2006 10:10 am

Zabierajcie się do roboty pseudobiznesmeni a nie narzekajcie.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn kwie 10, 2006 10:55 am

Myślę, że Pan Robert Kłos w sposób bardzo wyraźny określił swój punkt widzenia. Po tych wyjaśnieniach można przyznać Panu rację.

Ale też nie zgadzam się z Pana interpretacją moich oczekiwań. Nie szukam sensacji.
Uważam, że drobne niedociagnięcia formalne wcale nie dyskredytują Producenta jako godnego zaufania, chociaż zgadzam się - dla porządku powinny być spełnione. Ale nikt z nas nie jest idealny i myślę że Państwa wyniki badań mogłyby być dobrym punktem wyjścia do pracy nad produktem każdego z nas, niezależnie czy jest to okno, sprzedaż czy usługa.
Zależy mi tylko na rzetelności i prawidłowym rozwoju całej branży, bo wcale mi nie do śmiechu kiedy widzę gołym okiem jak "producent" od strony technicznej bazuje bardziej na własnej intuicji niż dokumentacji.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn kwie 10, 2006 11:04 am

qwert pisze:Zabierajcie się do roboty pseudobiznesmeni a nie narzekajcie.
Panie "qwert", ton Pana wypowiedzi jest "pseudokulturalny", jeśli nie obraźliwy i od strony praktycznej nic nowego do dyskusji nie wnosi.

Bira
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Bira » pn kwie 10, 2006 2:05 pm

Panie Robercie niestety słowotokiem nie zatrze Pan błędu (oby tylko to był błąd) jakim było opublikowanie "jedynego słusznego okna".
Trzeba naprawdę dużo dobrej woli aby uwierzyć w Pana wyjaśnienia.
Przecież tylko idiota nie skorzystałby z takiej okazji do reklamy.
Jeżeli chcecie być uczciwi w tym waszym związku to powinniście przebadać wszyskie okna na rynku i opublikować wyniki albo nie badać żadnego. Nikt w żadnej reklamie nie powie że badano tylko 10 firm w całym kraju.
Moim zdaniem wpadka okropna i przydałoby się słowo przepraszam :evil:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn kwie 10, 2006 3:36 pm

Słucham dziś reklamy w radio i słyszę " jedyne okno które przeszło badania przez.... jest okno z oknoplast..." Wyjątkowe nadużycie (nadinterpretacja?) pewnych badań które wykonał zwiazek.

BEZ ZAZNACZENIA ze to tylko jedno z 10 okien badanych przez związek
co gorsze NIEWIARYGODNE BADANIA
cytuję :". Zakupiono 10 przypadkowych, seryjnie wykonanych okien wytypowanych producentów w dowolnie wybranych punktach sprzedaży.
Postanowiono o nieujawnianiu nazw firm, których ...... pojedyncze okno może nie być reprezentatywne dla całości produkcji.

Więc co jest grane??

Ponadto coś czego nie rozumiem :
" Rekomendacje Związku POLSKIE OKNA I DRZWI dostępne są WYŁĄCZNIE dla członków Związku. "
i dalej
" Oknoplast Kraków nie jest jednak członkiem Związku POLSKIE OKNA I DRZWI,..."

Uważam że zwiazek z racji wykonania niereprezentatywnych badań powinien WSTRZYMAĆ (COFNĄĆ?) posługiwania sie REKOMENDACJĄ (ktoś jej udzielił) oknoplastowi oraz zamieścić sprostowanie że badania NIE SĄ REPREZENTACYJNE.

Po całej tej "aferze" (pewno potrwa do końca roku i do końca roku jedyne .....będą z krakowa) jedyne co dobre to to, że cena okien krakowskich jest bardzo rynkowa i pozwala z godziwą marżą sprzedawać wszystko to co godne polecenia
PS Panie Robercie - a może związek skusi się na ogłoszenie że badania były niereprezentatywne?

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » pn kwie 10, 2006 4:27 pm

A mnie się widzi, że ktoś tu mataczy i nie są to użytkownicy forum.

Panowie ze związku po wejściu na listę firm przez Was rekomendowanych do reszty straciłem dla was szacunek.
Są granice tego co można nabyć za kasę, przekroczyliście ją grubo.

Polecam innym użytkownikom forum zobaczyć kogo rekomendują.
"Polska leży w Europie Centralnej, a nie na peryferiach cywilizacji, jak np. Ameryka"

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » pn kwie 10, 2006 11:36 pm

Byłem kiedyś świadkiem jak jedna z tych rekomendowanych firm miała serwisanta od przewalania winy za buble na montera.
Montera mogę polecić, człowiek legenda.
Jak się Pan monter wk..... to powiedział jak z tej firmy jedno okno będzie proste to ja wszystkie reklamacje biorę na mój kark.

i co w pełnym magazynie nie otworzono zadnego pakunku z oknem.

Do cynicznego związku okiennego - otwórzmy dowolne okno firmy którą wskażę. Jeśli będzie bez wad to sam na tym forum opublikuję moje imię , nazwisko, telefon,adres i pod tym wszystkim napiszę że ja to dureń i kiep.

Wasze rekomendacje to przegięcie, dla mnie nie istniejecie.

Ps. opakowanie firmowe pierwsza liga.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”