P. Wanda Nowak z ORGBUD - UWAGA!!!!!!!!!!

P. Wanda Nowak z ORGBUD - UWAGA!!!!!!!!!!

Postprzez pchelek » Wt mar 18, 2003 10:49 am

Uwaga na Panią Wandę Nowak z firmy ORGBUD z Opola.
Pani ta podszywa się pod koneksje i znajomości z pracownikami i zarządem METALPLAST w Poznaniu, ITB w Warszawie i innych instytucjach.
Pod tym płaszczykiem wyłudza od producentów ciężkie pieniądze - średnio 20 tys zł. za "załatwienie" badań, aprobaty, certyfikatu i każdego innego dokumentu. Ci co o tym nie wiedzą dają się nabrać.
Ostatnio "działa" w Poznaniu bo tam nie jest jeszcze rozpoznana.
W Warszawie jest spalona i ma zakaz wstępu.

[/list][/list]
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

.

reklama oknoAd

Odpowiedź

Postprzez Wanda Nowak » Śr mar 26, 2003 2:19 pm

W odróżnieniu od Pana , nie wstydzę się swojego nazwiska . Musiałam jednak przeczytać wszystkie posty , żeby poznać i zidentyfikować Pana „Pchełka”. Nie było to wcale takie trudne . Każdy atak związany jest z zagrożeniem własnych interesów , wnioskuję więc , że to utrata monopolu i intratnych zleceń , szczególnie boli takich „Pseudo” naukowców jak Pan , którzy mają przerost ambicji i lubią „opiniować”. Może zamiast wściekać się na mnie i na METALPLAST, należałoby wziąć z Nich przykład i po prostu się zreformować ?- tak łatwo Panu radzić to innym .
Dosłownie czytając Pana wystąpienie - ofertę , rozumiem też , że to Pan ma „koneksje” w Warszawie i „załatwi” aprobaty, certyfikaty za kwotę poniżej 20.000 złotych . Proszę się nas nie obawiać. My nic „nie załatwiamy”. Według nas, jakości się nie da „załatwić” tylko trzeba ją wypracować . Pan uważa inaczej –wolna droga - już Pan przebił naszą ofertę .
Po podanych kwotach , wnioskuję - że nie zna Pan ani mnie , ani naszej Firmy , ani też usług które wykonujemy . Zapraszam więc na naszą stronę www. orbud.com.pl . Uważnie czytając można się z niej wiele nauczyć !
Nigdy Pan tego nie doświadczył , więc myli Pan autorytet z koneksjami a fachową obronę argumentów merytorycznych z „załatwianiem” . Obraża Pan tym moich pracowników i Klientów, także swoich pracodawców i wielu mądrych ludzi, którzy są tak w Warszawie , Poznaniu jak i każdym innym miejscu tego kraju. Z reguły ludziom takim jak Pan zalecam więcej skromności - zanim staną się wystarczająco mądrzy żeby oceniać świat i ludzi. Ponadto, każdy zawód ma swoją etykę czy kodeks honorowy . Zdradzając tajemnice swoich klientów , naruszył Pan nie tylko prawo ale także zamknął sobie drogę do wypracowywania autorytetu .
Nigdy Pan nic nie wyprodukował więc nie zna Pan podstawowej zasady : nie ma producentów dobrych czy złych – są tylko nie doinwestowani lub nie przeszkoleni , tak jak nie ma złych wyrobów – są tylko niedopracowane . Jednym i drugim trzeba pomóc przed wykonaniem badań typu i wprowadzeniem wyrobów na rynek , a nie krytykować czy oceniać. Do tego jednak potrzebna jest duża wiedza i to nie taka , która zaczyna się i kończy na stolarce okiennej – jako jednej z wielu grup elementów wyposażenia budownictwa !!!
Do „Warszawy” , tak jak do Poznania , Krakowa czy Katowic , jeżdżę ze sprawami Klientów co tydzień . Za każdym razem Warszawa wita mnie serdecznie. Zlecenia jednak lokuję i będę nadal lokować tam, gdzie jest to korzystne dla Klienta .
Informacja dla producentów stolarki , przed wejściem Polski do UE :
Stolarka otworowa będzie znormalizowana – nie będzie więc wymagała aprobat technicznych . Oprócz ogniochronnej czy dymoszczelnej , stolarka nie podlega i nie będzie podlegać certyfikacji wyrobu . Podlegać będzie natomiast badaniom typu , przed wprowadzeniem wyrobów do obrotu , oraz deklaracji zgodności producenta (system 3) . Ważnym elementem marketingowym będzie więc udokumentowany system fabrycznej kontroli jakości , potwierdzony np. posiadaniem certyfikatu ISO 9001 , do czego teraz serdecznie namawiam , szczególnie Firmy małe i średnie, które mogą skorzystać z dotacji systemowych PHARE .
ORbud , Wanda Nowak
Wanda Nowak

Postprzez Gość » Śr mar 26, 2003 2:46 pm

"Firma Budowlana O R b u d s. c. rozpoczęła działalność z dniem <b>1 kwietnia</b> 1999 r., jako pierwsza w Polsce jednostka gospodarcza wyspecjalizowana <b>w dopuszczaniu wyrobów budowlanych do stosowania i obrotu w Polsce</b>."

to cytat ze strony Orbud'u

:lol: po pierwsze primo to chyba jakiś primaaprilisowy żart
po drugie primo samo twierdzenie, że jakas prywatna firma dopuszcza wyroby do stosowania i obrotu w Polsce powinna zainteresować właściwe organa ścigania
po trzecie primo kolejny cytat : "Klasyfikujemy wyroby wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, Ustalamy prawne wymagania oraz bazę normatywną dla poszczególnych wyrobów" - z którego jasno wynika kto wziął 17,5 mln za ustalanie prawa i normatywów w tym kraju ...

a przez moment czytając Pani wypowiedź myślałem, ze pchelek atakuje Was bezpodstawnie ...

ja z Waszych porad nie skorzystam i już zal mi tych naiwnych ludzi, którzy z tych rad skorzystają .... ale jak widać firma Wam się rozwija - kolejny cytat - "Od 2001 roku poszerzamy swoje usługi o <b>dopuszczenie wyrobów polskich na inne kraje</b> oraz prowadzimy przygotowania do poprowadzenia ich dopuszczenia na kraje Unii Europejskiej (aprobaty europejskie, oznakowanie CE)."

pozdrowienia

psuBrat :twisted:
niech Pani nie trudzi się i nie szuka wszystkich moich wypowiedzi bo wszystkie są głupie, nie na miejscu i nie na temat
Gość

Postprzez Gość » Śr mar 26, 2003 2:51 pm

przeczytałem uważnie Pani stronę i niestety niewiele się z niej dowiedziałem FIRMA the FIRM die FIRME historia i kontakt .... kopalnia wiedzy

to znowu ja Jarząbek

PsuBrat :twisted:
Gość

Postprzez Gość » Cz mar 27, 2003 1:51 pm

Stek bredni, że po wejściu Polski do UE nie będzie aprobat i certyfikatów.
Mydlenie ludziom oczu, kompletna ignorancja.
Właśnie będzie odwrotnie - każdy będzie musiał mieć certyfikat.
Nie ma wyrobów złych - są niedopracowane [śmiech pusty ogarnia]
Bubel jest bubel. Nie ma bubli niedopracowanych.
A certyfikaty wydawać może jedynie jednostka naukowo-badawcza mająca zezwolenie i upoważnienie PCBC [obecnie PCA].
Pracuję w PCBC wię wiem co będzie. Proszę nie robić zamieszania.
Gość

Postprzez okniarz » Cz mar 27, 2003 2:41 pm

Odwedziłem Pani stronę i muszę stweirdzić, że Pani ma strasznie wybujałą ambicję i wyobraźnie. Pani firma nie jest jednostką badawczą ani naukową, więc po co pisać takie bzdury i wprowadzać zamęt w głowach producentom mniej zorientowanym w procesach aprobacyjnych i certyfikacyjnych. Ja nie raz i nie dwa kożystałem z usług ITB lub innych labolatorii w Polsce i zawsze ktoś udzielił mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania związane z powyższym tematem i to ZA DARMO! a nie za ciężkie pieniądze. Jest Pani bezszczelna jak cholera, ale z drugiej strony to gratuluje za dar przekonywania "frajerów" - bez obrazy oczywiście.
Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do samodzielnych działań co pozwoli oszczędzić czas i nerwy.
okniarz

Postprzez okniarz1 » Cz mar 27, 2003 3:44 pm

okniarz napisał(a):Odwedziłem Pani stronę i muszę stweirdzić, że Pani ma strasznie wybujałą ambicję i wyobraźnie. Pani firma nie jest jednostką badawczą ani naukową, więc po co pisać takie bzdury i wprowadzać zamęt w głowach producentom mniej zorientowanym w procesach aprobacyjnych i certyfikacyjnych. Ja nie raz i nie dwa kożystałem z usług ITB lub innych labolatorii w Polsce i zawsze ktoś udzielił mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania związane z powyższym tematem i to ZA DARMO! a nie za ciężkie pieniądze. Jest Pani bezszczelna jak cholera, ale z drugiej strony to gratuluje za dar przekonywania "frajerów" - bez obrazy oczywiście.
Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do samodzielnych działań co pozwoli oszczędzić czas i nerwy.

Przyłączam sie do wypowiedzi Pana/Pani. Ostatnio wystąpiłem o ceryfikat i bez większych problemów go uzyskałem. Cała procedura trwała nie cały miesiąc. Współpracowałem z młodymi i prężnymi ludźmi. Myślę, że pani powinna zmienić profesję i wspierać Leppera za ciężkie pieniądze,!!! Z drugiej strony niezły interesik pani sobie wymiśliła!! Brawo!! Do rządu!!!
okniarz1

Postprzez okniarz 2 » Cz mar 27, 2003 4:04 pm

Historia producenta okien PVC w mieście Łodzi - mojego kolegi
Trzy lata temu wpłacił do ORGBUD 25.000 za aprobatę na nowy system okien z PVC. Jest przedstawicielem firmy zachodnioeuropejskiej i został zobowiązany przez tego producenta do uzyskania nowej aprobaty. Te pieniądze okazały się wyrzucone dosłownie w błoto. Jak się zgłosił do ITB o aprobatę to "rwał włosy z głowy" bo okazało się, że aprobaty wydaje tylko ITB a nie ORGBUD i że ORGBUD to taki pośrednik co bierze kasę za pośrednictwo - zupełnie niepotrzebne.
Aprobatę i badania do aprobaty przeprowadził bez żadnych znajomości - fakt kosztowało to trochę pieniędzy.
Niestety 25 kawałków przepadło - nie chciał się szarpać z tym pośrednikiem. Jeszcze mu proponowano załatwienie certyfikatu za 10.000 zł. Dobrze, że nie wpłacił. Certyfikat dostał jednocześnie po zakończeniu badań aprobacyjnych.
Kto tego nie wie - idzie do ORGBUD i płaci jak frajer.
Inny przypadek to producent z Warszawy co dwa lata czekał na przedłużoną aprobatę i przez te dwa lata ORGBUD brał kasę. jak się wkurzył i zgłosił bezpośrednio to dostał przedłużenie aprobaty bez żadnych kosztów i w dwa tygodnie. ORGBUD pogonił.
CZEKAM na NOWE przykady.
okniarz 2

Postprzez taskforce » Cz mar 27, 2003 10:50 pm

przecież to się nadaje na policję :)

jeśli macie takie fakty to zgłaszajcie przydupią ten cały orgbud w 10 minut

taskforce
taskforce

Postprzez Wanda Nowak » Pn kwi 07, 2003 2:22 pm

Myślę, że zaszła tu jakaś pomyłka. Po pierwsze moja firma nie nazywa się ORGBUD a ORbud s.c., po drugie nigdy naszym klientem nie był producent okien PVC z Łodzi. 3 lata temu nasza firma była typową firmą budowlaną i nie zajmowała się w ogóle zastępstwem aprobacyjnym. Nasi klienci podpisując umowę wiedzą czego ona dotyczy i że Aprobaty Techniczne wydają uprawnione do tego Instytuty. Poza tym ta kwota 25 000 zł jest znacznie wygórowaną sumą za pośrednictwo i na pewno nasza firma takich stawek nie posiada. Dlatego proszę o nie identyfikowanie naszej firmy z firmą ORGBUD z Warszawy.
Pozdrawiam
Wanda Nowak
Wanda Nowak

Postprzez Gość » Pn kwi 07, 2003 2:44 pm

Nie ORGBUD z Warszawy a ORBUD z Opola [błąd literowy]
Firma O..R z Łodzi korzystała z tych usług - może ich zawiadomić, żeby się włączyli.
Pośrednictwo przy uzyskiwaniu aprobat nie jest absolutnie potrzebne - to strata kasy i czasu.
Uderz w stół nożyce się odezwą
Gość

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)